Rituál

• Česko Obřad (viac)

Film Obřad je inspirovaný skutečnými událostmi, sleduje poněkud skeptického amerického studenta kněžského semináře Michaela Kovaka (Colin O’Donoghue). Ten navštěvuje školu exorcizmu ve Vatikánu. Michael se během svého pobytu v Římě seznámí s neortodoxním knězem Otcem Lucasem (Anthony Hopkins), který mu ukáže i temnou stranou jeho víry. (oficiálny text distribútora)

teutates

Ovečky moje i já jsem jen člověk a i mě může pokoušet sám p. ďábel. A kdo nevěří, tak právě teď uvěří, protože Anthony je náramně přesvědčivý. Krásná symbolika "Tomáše", který prvně ví jakou cestu zvolit, pak zas neví, no a nakonec byl vybrán. Sokratés (rozhodl) už dneska posílá i kněze na vymítačky do Itálie, tenhle studentský program je fakt pecka, jen já tuhle akci nemohu nikde najit, už vím, je to jenom pro vybrané studenty. Je težké posílat studenty z CZ... Itálie nemá dost kapacit pro nevěřící jedince... zato v USA se našel díky bohu jen jeden a ten to s krucifixem naštěstí fakt umí, protože jinak fakt nevím jak by otec Lucas dopadl. 3/10 ()

AppleCore odpad!

Proč točit pořád dokola jedno a totéž a točit to hůř a hůř, když už nám všechno pověděl Friedkin se svým Vymítačem ďábla, jehož atmosféra nebyla od jeho dob překonána, kde vymítání nahánělo husí kůži, která ve vás zůstala i dlouho po skončení filmu, aniž by se musel ohánět "true story" kecama?! Rituál se právě zařadil na první místo toho nejhoršího, co jsem o daném tématu viděl. První půle postrádá jakýkoli důležitý sdělení pro diváka (můžete koukat od poloviny a o nic nepřijdete), nehledě na to, že absolutně postrádá napětí, nebo něco, co by mě nutilo udržovat pozornost. Půlka druhá sice začne dejchat atmosférou, ani v jednom momentě mě ale nezasáhla. Snad je to hudbou, která se vůbec netváří hororově, možná nudnou režií bez špetky fantazie. Nutno ale říct, že film selhává jako celek (v tak debilnim provedení i Hopkins působí jako nula). Těžko se věří, že Rituál má na svědomí režisér parádního Ondskanu. To působil ale ještě v domovině (důkaz toho, že ne každej talent je rozenej pro Hollywood). ()

Yoshitsune

Jako já se v těchto náboženských věcech nevyznám, takže nevim jestli se Lucas dobře modlí a zdali Kovak, nebude hořet věčným plamenem, za to že ohýbá kříže, takže do toho moc kecat nebudu. Ale tenhle film pořádně neví, čím by chtěl být, je tu psychologie, odříkávání bible a křižovaní proti žábám a pak tedy trochu toho bu bu bu ať se divák jako že bojí, no ani tohle pořádně nevyšlo. Já né že bych byl proti míchání žánrů, takový krimi + horor = parádní filmeček, jak za chvilku vysvětlím, ale tohle nebylo ani hororový, ani napínavý, ani vtipný, bylo to nudný a abych pravdu řekl, sotva sem to dokoukal. A vrchol všeho je, že ten kněz Kovak, se zkouší dostat do kalhotek té investigativní novinářky, která pokládá investigativní otázky a novinářka podle všeho, často chodí do pražské kavárny a tam rozdává rozumy, pozérka jedna !!!! Já ani moc těch exorcistických hororů nemám nakoukáno, ale takový Deliver Us from Evil z roku 2014, to je pecka film, úplně o něčem jiném, něž tady tenhle, sou tam červy, mrtvý kočky, rozkládající se těla, dva pěkný souboje a docela drsný gore. Takže pokuď hledáte napínavý exorcistický horor, tak doporučuji Deliver Us from Evil a tohle raději nechte být, i když Hopkins hrál velice dobře . ()

Dever

Inšpirované skutočnými udalosťami? Ten kto takýmto veciam verí, by sa mal okamžite dostaviť k psychiatrovi. Mávanie krížikom pred človekom ktorý je "posadnutý" (skôr posadnutý účinkami craku, amfetamínu, thc alebo inými návykovými látkami) a slepo dúfa, že odriekaním pripečeného verša z biblie dokáže z tela vyhnať diabla, môže vymyslieť len veriaci dement z cirkvi. Osobne si neželám nič iné ,ako pád a smrť celej svetovej cirkvi. Áno som vysoko neveriaci človek a preto "The Rite" hodnotím, ako sci-fi horor bez úvodnej hlášky "inšpirované skutočnými udalosťami" pretože to je úplný nezmysel. Jednoznačne by som dal ODPAD ak by som sa riadil tou komickou hláškou "skutočná udalosť". Ale radšej dám 4* za perfektnú atmosféra, za Anthonyho Hopkinsa a za dobrý SCI-FI horor................. Soundtrack Alex Heffes: 1. The Procedure ,2. Going to Rome ,3. The Accident ,4. The First Exorcism ,5. God's Fingernail ,6. Rosaria Caughs Up the Nails ,7. Michael Remembers/The Hospital ,8. Angeline's Father ,9. Phone Call to Father ,10. The Terror is Real ,11. Exorcism of Lucas Pt 1 ,12. The Final Exorcism ,13. The Farewell , ()

Malarkey

Už jsem si u toho švédského režiséra všiml, že když chce, dokáže diváka vycukat vcelku fešně. Nejlíp mu to jde, když se z, na první pohled, normálního filmu, vyklube psychadelický vypatlákov, který mě ale baví, protože s divákem dokáže zahrát falešnou hru na tisíc způsobů. Obřad si tak na pomoc vzal látku, která je zaručeně podle pravdy, a která by nás pod postelí měla strašit každou noc: vymítání. To, co mě ale skutečně bavilo byl Anthony Hopkins, který přes to příběhové zbláznění zůstal sám sebou a ke konci ukázal, jak skutečný herec hraje, v tomto případě předvádí posednutého ďáblem. Šlo mu to. Nutno ale dodat, že jemu jde tak nějak všechno. ()

• V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 74. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)
  • V traileru k filmu zní hudba Wojcziecha Kilara složená původně k filmu Drákula (1992), ve kterém také hraje Anthony Hopkins. (ČSFD)
  • Nápis na zdi v domě otce Lucase (Anthony Hopkins) "Fi sydd biau fe nawr“ je napsán velšsky. Z Walesu přitom Hopkins pochází. (Pavlínka9)

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

26.02.2010

Zdá se, že mu nadpřirozené zápletky zachutnaly. Momentálně se v kinech potýká s Vlkodlakem, zároveň už natáčí komiksovou adaptaci Thor, v níž hraje nejvyššího boha Odina, a mezitím podepsal smlouvu… (viac)