Pápežov exorcista

• Česko Papežův vymítač (viac)

Film je inšpirovaný skutočnými poznámkami otca Gabriela Amortha, hlavného vatikánskeho exorcistu (Russel Crowe). Pápežov Exorcista sleduje otca Amortha pri vyšetrovaní desivého posadnutia malého chlapca a končí odhalením dávneho sprisahania, ktoré sa Vatikán celé stáročia zúfalo snaží udržať v tajnosti. (Itafilm)

korbitch22

Možná nevěříte v ďábla, ale on věří ve vás. Vymítání, bůh a ďábel jsou můj druhý nejmilejší šálek hned za duchy a démony. Btw dobrého a kvalitního vymítání je jako šafránu a největším problémem jsou vždy herecké výkony. Tady je téměř vše v pořádku. Crowe je naprostý ďábel (promiňte, otče) podává skvělý herecký výkon, jeho mírně ujetý a šibalský kněz nemá chybu, stejně jako jeho Italština (smekám před Crowem i režisérem, že nenechal celý film nudně mluvit všechny anglicky) díky tomu má hned film o další náboj navíc. Dialogové výměny mezi knězem a démonem mají sílu jako prase. Je to napínavé, má to atmosféru, detektivní zápletku a super creepy momenty. Nejsvěžejší horor za hodně dlouhou dobu. Avery si napravil reputaci po bídném Samaritánovi. Směj se ty, jenž nevěříš, v nestřeženém okamžiku i ty jest skončíš v jeho moci. Pecka.80%. ()

gogo76

"Ku-kuk!..." Nebýva to častým javom na csfd, aby sa prevažná väčšina užívateľov zhodla.  Hlavne na tom ako suverénne a s prehľadom zvládol Russel Crowe túto rolu a ďalej na tom, že podobných filmov na túto tému sme videli dosť. Film je zručne natočený, po technickej stránke mu niet veľmi čo vyčítať, má to slušnú atmosféru, len by to chcelo o niečo viac strašidelnú, aspoň občas. Bavily ma Gabrielove (R. Crowe) hlášky a len dúfam, že to so svojou kariérou poriadne nakopne a vráti sa na top pozíciu, kde kedysi bol. Poteší menšia rola Franca Nera, ktorý je, aspoň sa zdá, vo výbornej forme napriek svojmu veku. Zručnejší režisér by to mohol potiahnuť bližšie k dokonalosti. Filmu hlavne chýba ten plíživý strach, ktorým bol tak dokonale pretkaný prvý a doposiaľ neprekonaný Exorcista z roku 1973 W. Friedkina. Divák, ktorý nikdy nevidel horor na túto tému si môže hviezdu pridať. Film 60%. Russell Crowe 100%. ()

Marze

Standartni vymýtací horor a historické drama s absurdní zápletkou vyzdobený krví. Odehrává se v 15. století. Film je nezapamatovatelný přestože Russell Crowe odvedl perfektní práci v hlavní roli vatikánského exorcisty. Bude hlavní host na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, kde se na jeho počest bude promítat jiný starší film. ()

kajas

Hororových filmů na téma vymítání nelidských démonů bychom v historii kinematografie našli bezpočet - všichni Vymítači ďábla, Antikristové a Satanové mají obdobnou zápletku. V obyčejné rodině se objeví prokletí - démon posedne většinou dítě, které může zachránit jedině profesionální vymítač. Tenhle horor není v tomto ohledu nijak převratný, titulní roli zde nicméně ztvárnil Russell Crowe a jeho výkon spolu s vtipným italským přízvukem je na filmu to nejlepší. Pokud ale máte vymítačské horory nakoukané (já ne), můžete tenhle s klidem vynechat, ničím vás nepřekvapí, ale ani neurazí. ()

Morholt

Démon posedne malého chlapce a protože se jedná o podsvětní šajbu, nárokuje si přítomnost nejvyššího z exorcistů. Ten se musí porvat nejen s jedním z pekelných knížat, ale i s vlastní minulostí, do které pekelník soustavně rýpá. Je celkem jasné, že Papežův vymítač nepřinesl do exorcistického žánru vůbec nic nového a tvůrci se o to ani nesnaží. V Pekle sice upletli solidní plán a jak se ukázalo, už ho v minulosti úspěšně aplikovali, ale filmařům se z toho nepodařilo nic pořádného vytěžit. A tak je výsledkem sice řemeslně slušně natočená záležitost, která je ale tak rutinní a neinvenční, že to tluče do očí a řve do uší. Ale přesto mě to bavilo. Démon to má celkem slušně podchycené a nebojí se pořádného blbnutí a  i když všechno to vrčení, levitování a lezení po zdi tu bylo nesčíslněkrát, mě se to prostě líbilo. No ale největší devízou je Crowe, kterého to evidentně bavilo a tím pádem bavil i mě. Exorcistu podal jako celkem žoviálního chlapíka, který ve správné chvíli dokáže přirozeně přepnout do role kajícníka i vojáka archahnděla Michaela. Fajn byl i posedlý chlapeček, kterému dokázali maskéři naplácat na ksicht celkem slušný make-up. Takže ve finále jsem vlastně spokojen a i když nekopu katolickou ligu, jdu si objednat nějakou Amorthovu knihu. 70% ()

• Pápež v tomto filme, ktorého stvárnil Franco Nero, je beletrizovaným stvárnením Jána Pavla II., ktorý bol pápežom v roku 1986, kedy sa tento príbeh odohráva. (Arsenal83)
  • Na speciálních efektech se podílelo pražské trikové studio UPP. (Amras)
  • Russell Crowe přišel s nápadem, aby Gabriel Amorth jezdil na vespě. Inspiroval se tím, že viděl kněze projíždět Římem na vespách a chtěl to zahrnout do filmu. (noelcoward73)

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Na nadcházející 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dorazí jedna z nejvýraznějších tváří současného světového filmu, novozélandský herec Russell Crowe. Sám tuto informaci… (viac)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (viac)