Leila (Grace Mills) sa nevedomky podieľa na satanistickom rituáli, po ktorom ostane posadnutá duchom svojho otca. Veľmi rýchlo sa začne ukazovať, že s Leilou nie je niečo v poriadku. Ľudia v jej okolí totiž začnú za záhadných okolností miznúť a následne umierať. Kňaz Adrian Dunning (Paul Naschy) je privolaný, aby pomohol Leile tým, že nepriateľského ducha z jej tela vyženie a zbaví ju tak posadnutosti. (FromHell)

Mariin

Španělské hororové krimi zasazené do mírné hippie atmosféry v Anglii. Celkové zpracování připomíná pozdní západoněmecké wallaceovky, tentokrát již s neskrývanými erotickými prvky. Exorcistou je tu anglikánský (?) kněz (manželka se neukázala), posedlou dívka, která se účastnila satanistického kultu. Dominantní herecké osobnosti Paul Nashy v roli duchovního a Maria Pershy jako matka posedlé dívky. ()

pornogrind

Jak už tu bylo napsáno, tohle se opravdu nedá srovnávat s klasickým Vymítačem ďábla z roku 1973. Ostatně Vymítač ďábla je dodnes nepřekonatelnou klasikou. Španělská verze není průserem, ale popravdě jsem čekal něco víc. Plusem filmu jsou některé herecké výkony a především musím pochválit práci maskérů. Mínusem je odbitej a na můj vkus strašně rychlej konec. ()

*CARNIFEX*

Dal som dokopy niekoľko "pradávnych" kúskov, od exorcizmu cez gotický nádych, no vzdávam to. Úplne mimo mňa od atmosféry, formy spracovania, dialógov, námetov, pričom pustiť si 100 vykopáviek a užiť si zábavu pri každom 97 pokuse, to je ostuda, a to taká istá, ako pri tomto španielskom prešľape. Horšie sú na tom už len taliani .. ()

Tomes83

Rituální zločiny? Znesvěcené kostely? Černé mše studentů vyvolávajících Satana, kterých se zůčastní i mladá dívka Leila, u které se postupně začínají projevovat příznaky hysterie, agresivity a nenávisti ke svému okolí a která o sobě tvrdí, že je dívka zla! Jedná se pouze o nemoc, či snad má něco společného s těmito vraždami, dokonce i s vraždou svého bratra a snoubence? To vše je případ pro detektiva i kněze, kteří se snaží tyto události objasnit! Rozhodně ne tak vydařené jako Friedkinovo Exorcista, ale i tak se snaží zaujmout řadou prvků, které u těchto filmů očekáváme (viz mistrovský vzor z roku 1973) a místy se mu to i daří... Těší mě, že jsem měl tu možnost vidět a porovnat. ()

Karamanlis

Kultový Exorcista z roku 1973 je horor tak jedinečný a nedostihnuteľný, že jeho napodobovanie vôbec nie je šťastným nápadom. Doplatili na to aj Španieli, ktorí vďaka viacerým vychytávkám, jemne slasherovému poňatiu, hustej záverečnej 15-minútovke a v neposlednom rade tomu, že v hlavnej roli kňaza - vymetača sa objavil charizmatický Paul Naschy natočili síce solídny horor, v nutkajúcom sa porovnaní s Friedkinovým majsterštykom však pôsobiaci ako dunajská výletná loď proti Titanicu. ()