Přichází Satan - Procitnutí

(TV film)
  • Česko Omen IV: Procitnutí (viac)

Damien Thorn je mrtvý, ale věštba o příchodu antikrista se znovuzrodila v podobě dívky jménem Delia, kterou adoptovali Gene a Karen Yorkovi. Když Karen zjistí, že se její dítě narodilo za zvláštních okolností, najme soukromého detektiva, aby našel Deliiny skutečné rodiče. Tím se rozeběhne série zvláštních nehod a Karen začne všechny podezřívat ze spiknutí proti ní. Nakonec se rozhodne zjistit o své dceři pravdu sama. (oficiálny text distribútora)

Lhurgoyf

Dokonalejší prípad kópie prvého dielu ste ešte nevideli. V Omene IV je všetko ako v jedničke - otec politik, podozrievavá matka, všadeprítomné obrátené kríže, besné psy, diabolská vychovávateľka, prebratá hudba Jerryho Goldsmitha a... malý satan Delia. I keď v tomto prípade ženského pohlavia. Atmosféru samozrejme nečakajte, tá sa vytratila v treťom dieli. Tu vás bavia také scénky, ako mlátenie spolužiaka taškou na desiatu za podmazu Goldsmithových satanských chorálov, alebo rozbitie súkromného detektíva stavbárskou demoličnou guľou. Mňa tento film ale nijak neurazil a ani moc nenudil. Je to nastavovaná kaša, ale tá narozdiel od iných podobných výšplechtov príjemne odsýpa. A naviac je tu jedna geniálna scéna, ktorú som si po skončení púšťal niekoľko krát. Satanskí zombie koledníci spievajúci "Versus Christus, Ave Satani!" - to sa proste musí vidieť! ()

balba

Tento díl byl už pěkný propadák oproti předchozím dílům..Bohatý bezdětný pár adoptuje malou holčičku , která začne projevovat parapsychické schopnosti a začíná vraždit.Pátrání ukáže , že je dcerou Damiena Thorna , hrdiny předchozích dílů.Film nevelkých kvalit.Jsem velice zvědavá jaký bude remake prvního dílu. ()

SeanLSD

Tak, v rámci genderovej spravodlivosti je teraz už jasné, že aj do ženy sa môže vteliť Antikrist... – ostatne mnohí si už dávno myslia, že práve v takejto podobe nachádza obzvláštne zaľúbenie. Inak čo – načo? – aktualizácia žiadna, iba plus trochu tej new age ezoteriky... - ale prekvapivo kvalitne napísané aj zrežírované, s kopou nápadov a v konečnom dôsledku ďaleko lepšie dielo, než obe pokračovania pôvodného filmu dohromady. ()

Campbell

Tak zas tak špatné jak jsem čekal to nebylo. Problém je že tohle pokračování se snaží vyrovnat původnímu Omenu tak že ho často dost vykrádá. A druhý velký problém je hlavní herečka nahrazující Thorna, nejde jenom o naprosto špatnou herečku který je úděsná ale i to že jediný "zlo" který dokáže udělat je nechat pochcat se malýho kluka. Nicméně i tak mi film příjemně odsýpal a není tu zas tak moc hluchých míst. Jen si člověk musí zvyknout že to není Damien. ()

Radiq odpad!

Každymu aspoň trochu normálnímu člověku musí být od začátka jasny, že tohle bude hrozná sračka. Je tam totiž hrozny snad uplně všechno - herci, herecké výkony, scénář, retro atmo béčkovejch sraček z let minulejch, českej dabing, no prostě je to docela velky utrpení... Akorát ta hudba je dobrá, ale ta byla ukradená z předchozích dílů, takže se to nedá hodnotit jako novej prvek. Jinak je to celkově kopírovačka něčeho z předchozích dílů - jde o adopci, otec je politik, akorát adoptovaná je dcera a ne syn, ta má rotvajlera, mstí se spolužákům, pohledem zabíjí a stávej se nehody, no prostě trapárna... Navíc na plakátu k filmu to vypadá, že je vyfocená jiná malá herečka, přičemž ta sama o sobě vypadala docela dost démonicky, takže to jediny se jim povedlo. Ale teda jinak mi vzhledem trochu připomínala Jyoti Amge, chch... ()