Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

Lacike

Wacoslav1 sa môže postaviť aj na hlavu, ale pre mňa táto verzia nikdy klasikou nebude. Je to príliš detsky štylizované. Ešte prvá polhodina je relatívne ok, ale akonáhle sa na scéne objaví Joker, tak sa z toho nadobro stane fraška. Komu jeho tajtrlíkovanie sadne, tak asi dá plný počet (však Vacík) a komu nie, tak mu bude celý čas pri filme trápne. Ani  za detských čias ma to nebavilo. Všetci ostatní sú v Nicholsonovom tieni. Najviac tým trpí Batman. Keďže tu nemá žiadnu dramatickú scénu, v ktorej by herecky Keaton vynikol, tak je jeho Batman absolútne nevýrazný. Aspoňže na Kim sa dobre pozerá. Sakra dobre. Akcia ma tiež nenadchla. Áno staré poctivé praktické efekty, ale zase tak divne štylizovaná. Naháňačka jak z kreslenej grotesky. K tomu sem tam nejaký výbuch. Bitky totálna slabota. Proste mne ako celok tento film vôbec nesedí. Pochválim aspoň nádherný remasterovaný obraz a skvelý hviezdne obsadený SK dabing, ktorý som počul prvýkrát. 4/10. ()

BoPo

Prvý filmový komiks, ktorý za niečo stál. Burton Batmanovi vdýchol pútavý a skvelo sediaci vizuál a zároveň mu zabezpečil potrebnú hereckú kvalitu. Príbeh až tak nepotešil a Joker mi v podaní oscarového zberateľa až tak nesadol, ale atmosféra mesta, ktorou sa preháňal batmobil, všetko vyvážila. ()

BigDeal

Burtonov Batman má svoje naivné čaro, vďaka ktorému sa stal film klasikou. K tomu ešte prispelo štýlové auto, Batmanove hračky, pekný pohľad na Gotham a jeden z najlepších zloduchov- Joker, ktorý keď sa objavil, bral si celú slávu pre seba. ()

JohnCZ

Zub času už tady solidně zapracoval a místy film působí trochu směšné a béčkově, zejména co do kvalit scénáře a nevelké propracovanosti postav. Na druhou stranu mě ale bavil, sic překvapivě neburtonovský, ale přesto stylizovaný, do temného skoro až steampunku laděný, vizuál. Nikdy jsem nebyl velký fanoušek Batmana a ani Keaton se mi nejeví jako úplně dobrá volba do role Bruce Waynea, ale ponurý zločinem prolezlý Gotham mi vždycky přišel něčím velmi atraktivní. A v tomhle podání, složeném z praktických efektů a malovaných pozadí, působí dost dobře. Stejně tak nepříjemně šklebící se Joker v podání Jacka Nicholsona, jemuž tyhle pošukané kreace vždycky náramně šly. ()

M.Macho

Burtonova Batmana řadím mezi nejlepší komiksárny, poněvadž - Gotham je "neo"gotické špinavé město, plné vysokých, prachem obalených staveb a bezútěšných industriálních zón; Bruce Wayne má sbírku bizardních soch a Keaton má správně šišatou hlavu; Joker úchylný smysl pro humor (dárek v krabici, balóny a nezapomenutelné hlášky: "Kde bere ty svoje hračky?" "Kdo je Batman?" "Napsal jsem to tímhle perem" a "Krade mi moje balóny") a Nicholson je roztomilý "hračičkář"; starosta Billy Dee Williams a Batmobil s Batjetem... ()

corpsy

Unikátny filmový prepis legendárneho komiksu. Film s ultra temnou atmosférou, ktorý je neskutočne štylizovaný. Všetko je tu na svojom mieste a nič ničomu nechýba. Brilantné herecké výkony a gotická výprava spolu so zakomponovanou akciou robia s diela jeden z najdokonalejších komiksových filmov v dejinách kinematografie. ()

Marek1991

Batman je svetoznáma komiksová postavička a zaslúži si lepší film. Neprimerane temný, tak starecky urobený film, ktorý ma nechal chladným. Vynechal podľa mňa dôležité skutočnosti, lenže zas vďaka tomu mohli natočiť pokračovania, ale ako film sa mi veľmi tiahol. Bol som z neho dosť sklamaný, nezaujal ma, neohromil, bol pre mňa slabý. ()

Torision

Parádní díl Batmana ve skvělý režii Tima Burtona a s Jackem Nicholsonem jakož to nepřekonatelným záporákem Jokerem. .....a co víc si kurva přát? :) ()

liquido26

Nejlepší Batman (a to tvrdím i po shlédnutí Temného rytíře). Michael Keaton je a nejcharizmatičtější Bruce Wayne i Netopýří muž, jeho kostým je ze všech nejhezčí. Nejstylovější batmobil (kam se na něj ten teréňák Christiana Balea hrabe) a šílený Joker (Nicholsona a Ledgera srovnávat nebudu, protože každej zahrál tu roli úplně jinak a výtečně). ()

El Pistolero

Pro mě jeden z nejslabších filmů Tima Burtona. Předesílám, že nemusím Michaela Keatona, který mi (možná právě proto) do role netopýřího muže vůbec nepasoval. A překvapivě jsem nebyl moc nadšený ani výkonem Jacka Nicholsona (když Joker, tak jedině Heath Ledger), jinak mého velkého oblíbence. A atmosféra? Divná, ne moc burtonovská. ()

ConanVJ

Batman už je klasika žánru, která nestárne a je koukatelná i v dnešní době. Herecky je skvěle obsazená i zvládnutá. Akce tu nehraje hlavní roli, jako u současné trilogie, efekty jsou i za ta léta pěkné. Hudba a atmosféra filmu je pěkně temná. Za mě 80% :) ()

berny2468

Až dosud jsem neviděl jiného Batmana než od Nolana a ten je dle mého nepřekonatelný. A tahle adaptace ji rozhodně nepřekoná. Ačkoliv vizuálně velmi povedené a zajímavé, tak scenáristicky špatné. Velmi nezajímavý příběh, který mohl být mnohem, mnohem lepší. Začátek se ale celkem povedl. Problém byl spíš s prostředkem, který byl vlastně o ničem. Naštěstí závěrečný souboj se hodně povedl. Jen škoda, že Joker od Nicholsona mi moc nesedl. Do téhle role to chtělo někoho méně známého nebo prostě někoho s obličejem magora, což Nicholson není, ikdyž se snažil sebevíc. Vlastně ani Keaton mi zde úplně nesedl (jako mladého ho vidím snad poprvé). Naštěstí Elfmanova hudba se k filmu hodila náramně. Vlastně ani nevím, co jsem od filmu očekával, ale přesto lehce zklamal, ale i tak si pokračování určitě pustím….60%. ()

Kryton

První opravdu povedený komiksový film. Ač mám hodně rád Nolanova Batmana tak Burtonova si také rád pustím. Už jen pro Jokera hláškujicího "Usměv od ucha k uchu". Elfmanův motiv je kult :-P. ()

spaceboyCZ

Nejlepsi hrany Batman prevedeny na filmove platno, kde Michael Keaton jako Batman aka Bruce Wayne je skutecnym hrdinou i stvancem, kde Kim Basinger je nadherna a Jack Nicholson pravy zaporak...az nyni se tomuto dilu priblizil Batman Zacina... ()

Andersis

Legendární padouch a legendární Burtonuv černý humor. Pro mě tento díl společně s druhým a třetím zůstává tím nejlepším. ()

Lokutus

Možná jeden z dosud nejlepších Timových filmů.. Temný mstitel si nemohl zasloužit lepší poctu, než tomu bylo v Burtonově podání zahrnující i neštěstí a osamělost hlavního hrdiny.... Dokonalý film, kterému velmi pomohl i Jack Nicholson... Jednoduše bez výhrad 100% ()

fannah

Výborný film! Skvělý komiks převedený Timem Burtonem do nadprůměrného, tajemného a velmi dobrodružného filmu. Na skvělého Jacka Nicholsona prostě nikdo nemá, na hudbu Dannyho Elfmana taky nikdo nemá, no a kdo má na Tima Burtona?? ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?