Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

luka4615

Umístění Predátora do rušných ulic Los Angeles se podle mého názoru velmi vyplatilo. V otevřeném městě plném lidí totiž působil daleko zlověstněji a nebezpečněji. Hláškující policista s mimikrami Dannyho Glovera už je jen pomyslnou třešničkou na tomto skvělém akčním dortu. „Shit happens.” ()

matestlust

Predátor 2 je se vším všudy naprosto bezchybná akční sci-fi práce. Tam, kde první díl započal nesmrtelnost pro tohoto lovce z hlubokého vesmíru, tam druhý díl hrdě pokračuje. ()

Lucasion

V horkých dnech uprostřed betonové džungle se vrací obávaný zabiják. Pomocí spešl kamufláže, kopí a ramenných kanónů bude opět rozsévat smrt. Nyní v LA. Maskovaný Predátor si nyní bude počíhávat na Dannyho Glovera. I když Glover nemá pracky jako Arnold, neznamená to, že bude snadné z něj stáhnout kůži. Dannyho policejní jednotku terorizují nejen městské gangy, ale i vesmírný lovec. A proto finální souboj mezi Gloverem a Predátorem je vyvrcholením celého filmu. Ve dvojce určitě potěší spolupráce třeba herce Billa Paxtona, který se objevil i v jiné sérii, který má s Predátorem něco málo společného, Aliens z roku 1986. Pak zajisté potěší i lebka právě zmíněného Vetřelce na stěně trofejí. No a nakonec musím ještě zmínit, že "už" ve dvojce se naše tajná vláda pokouší Predátora zajmout a izolovat. Za mě je tedy Predátor II velmi povedeným sequelem. (85 %) ()

Mordenroth

Bohužiaľ Danny Glover nie je Arnold Schwarzenegger, ale Predátor ostal Predátorom a v meste mu to "ide" rovnako dobre ako v džungli. Toto hodnotenie však znamená, že nevnímam posledných asi 10 minút filmu, pretože tam to už ide dolu vodou. Zaujímavosťou je (podľa mňa) herec Bill Paxton, ktorého v minulosti zabil Terminátor, potom ho dostali Votrelci a nakoniec si ho vychutnal aj Predátor (aspoň mohol posúdiť, ktorá zo smrtí mu viac vyhovovala). ()

ScarPoul

Na tento film sa skrátka nedá hnevať. Je to síce oproti jedničke značné zhoršenie ale zase na druhú stranu ponúka nám niektoré scény, ktoré sú pre celkový rozvoj a vývoj predátorov nevyhnutné. Bohužiaľ hneď na začiatku je veľká chyba , ktorá podkopáva celý film a tou je účasť Dannyho Glovera. Skrátka a jasne na akčného hrdinu sa nehodí a silácke hlášky z jeho úst sú skôr úsmevné ako akčné. Tiež je tu niekoľko zbytočností a hlúpostí, predátor sa rýchlo dostane z jedného miesta na druhé, veľa vecí sa stane tej istej noci a hlavné správy natáčajú neskoro v noci , lenže je tu tých posledných 30 minút, za ktoré stálo za to pretrpieť voodoo gangy, trapné predpovede aj dannyho glovera, pretože samotný súboj je fakt dosť dobrý a scénu vo vesmírnej lodi považujem za najlepšiu scénu s clej predátorskej série. Plus ešte Hudba od Silvestriho ako obvykle perfektná a stan winston realista na nerealne ako vyšitý. ()

Lacike

V dvojke sa dej presunul z dzungle do mesta a proti najcool filmovemu monstru nebojuje elitne komando ale spickovi policajti. Oproti jednotke je dvojka slabsia v dvoch aspektoch. Atmosfera je slabsia a uz to nie je tak napinave, ale skôr len priamociara akcia. A druhou a tou podstatnejsou slabinou je herecke obsadenie. V jednotke proti predatorovi bojoval najväcsi svalovec. No a v dvojke predstavitel komickych postaviciek. Ako vtipny Gibsonov partak je Glover dokonaly. Ale ako hlavny akcny hrdina? To teda nie. Aj ked tu predvedie par pôsobivych kaskaderskych kuskov, tak potrebnu charizmu nema. Aj zvysne zlozenie policajneho timu nie je ziadna slava. Zaujme len Bill Paxton a aj to len svojimi vtipmi. Akonahle dôjde k jeho stretu s Predatorom, tak je kazdemu jasne, ze nebude mat najmensiu sancu. Pritom par drsnych xichtov sa tu najde. Ale nepochopitelne ani Robert Davi alebo Adam Baldwin sa akcie nezucastnia. No a Gary Busey sa po vsetkych tych kecoch tiez prilis nepredvedie. Keby mali producenti dost odvahy a penazi, tak mohli namiesto Glovera obsadit Stalloneho. To by bola pecka. Ale dost bolo kritiky. Akonahle dôjde na akciu, tak je na co pozerat, pretoze je uchvatna. Obsahuje stavnate gore sceny, niektore kaskaderske kusky trumfnu tie z jednotky, je spickovo natocena a je jej dostatok. Najviac sa mi paci uvodna prestrelka a nasledne blbnutie na kraji budovy. Vdaka akcii ma aj dvojka dodnes neskutocne bavi. Dalsim plusom je prepracovanejsia mytologia okolo Predatora. Ani to finale mi zas tak WTF nepripada. No a nakoniec znova pochvalim soundtrack. Pekne variuje temu z jednotky a dalej ju rozvíja. Takze vysledkom je o triedu horsie pokracovanie ale stale vyborna akcne-hororova zanrovka. 8/10. ()

HateBreeder

Předtím, než odjedete do Los Angeles, prosím přečtěte si pozorně: (Nikdy si nezahrávejte s LAPD, mohli byste na to tvrdě doplatit, policisté tam disponují skutečně velice brutálními prostředky, které neváhají použít. Dále si dejte pozor na místní gangy, obzvlášť na jamajčany, kteří sice nevěří na rituál voodoo, nicméně vám názorně ukáží, že ŽIVOT JE SVINĚ. Poté by vám mohli začít znepříjemňovat život federálové, kteří se objeví vždy když je nejméně čekáte a jejichž technika je na vysoké úrovní a tak by se vám mohlo stát, že by vás třeba bez varování zmrazili. Nedoporučuji jízdu metrem ve špičce, protože nikdy nenajdete volné místo, a když už budete mít štěstí a podaří se vám nějaké najít, tak zjistíte že se tam někomu udělalo špatně. A nakonec, přeci jenom, až se vám bude zdát, že vás někdo sleduje, nebo až uslyšíte podivné hlasy, ale nikoho neuvidíte, tak vězte, že je to ta správná chvíle na to opustit toto město a vydat se na bezpečnější místo, třeba do amazonského pralesa, kde vás určitě nikdo nenajde.) ()

PROROK14

Po prvej časti, ktorá sa mi páčila som sa tešil, že dávajú aj druhú. Ale skoro som zaspal. Predátor tam bol, ale Arnold nie. Miestami nuda, ešteže to nebolo príliš dlhé. ()

st.ranger

Džungle nahrazeno Los Angeles, lovné kořisti jsou místo vojáků členové gangů a ostříleného svalnatého mariňáka nahradil černoch. Aby si další díl hrál na předchozí, nefungoval by a jen by ho směšně vykrádal. Jediné, co si mohli scénáristé odpustit je lov na predátora. Rozhodně si raději pustím tohle než ty odparní splašky s názvem AvP. ()

Terva

Stephen Hopkins si tentokráte ze série Vetřelci a Predátoři vybral Predátora a jeho příběh vložil do Los Angeles roku 1997. Zelená džungle se zde změnila za velkoměsto. V první řadě to znamená více lidí, více lovu, více obětí a nekonečné možnosti. Hned na začátku zjistíme, že to bude opravdu masakr. Predátor se totiž dostane do přestřelky drogových dealerů z policií Los Angeles a vypořádá se s nimi po svém : CITÁT - EL DIABLO VINO POR ELIOS - ďábel si pro ně přišel........... Tady " Ďábel " narazí na poručíka Michaela Harrigana ( Danny Glover ) a příběh může začít. Michael Harrigan se pokusí, i přes varování krále Williho, Predátora zastavit. Král Willi totiž řekl : CITÁT - Nezastavíš co nejde zastavit, nezabiješ co nejde zabít........... - zda měl pravdu ukáže až čas. Tady se také prokáže, že Predátor má více schopností, než lidé vůbec tuší. Široké spektrum vidění, zajímavé zbraně a také porozumění. Příběh je plný smrti, krve a zklamání z nepodařeného lovu. Predátor nám také ukáže svou sbírku lebek, kde můžeme zahlédnou lebku Vetřelce čtyři trofeje jakýchsi mimozemšťanů a tři lidské trofeje. Všechny jsou z tohoto dílu. Je zde také poprvé použita zbraň, kterou bych nazval " vrhač sítí ", ten vrhač, který odvede svou práci i ve filmu Vetřelec vs. Predátor. Za hudební podpory, kterou spáchal Alan Silvestri http://www.youtube.com/watch?v=AUv-aPBVgq0 se vydáváme napříč městem až na samé dno kanálů, kde nás čeká malé překvapení. Hudba je zde převážně tvořena skupinou Papa Dee. Songy jsou tyto - Young gifted and Black, Hypocrites, Lettin´off steam a Fake. Je zde slyšet i hudbu Gerarda Nieta a to konkrétně píseň En mi Barrio http://www.youtube.com/watch?v=Zu84QNaW9-s a vše to doplní Skywalker symphony orchestra. Ve filmu je také v záběru křesadlová pistole z nápisem Raphael Adolini 1715. Je to vlastnictví Predátora Shamana, což nás nutí k zamyšlení, co má Predátor společného z pirátem, který žil na sklonku sedmnáctého a začátku osmnáctého století. http://avp.wikia.com/wiki/Raphael_Adolini_1715 Ti co čtou komiksové předlohy však nebudou překvapeni, už vědí, že Predátoři tady byly ještě dříve, než si vůbec dokážeme představit. A ještě pár jmen herců, kteří se sejdou z Predátorem - CALVIN LOCKHART alias Král Willie, MARIA CONCHITA ALONSO alias Leona a v neposlední řadě i Kevin Peter Hall alias Predátor - http://cs.wikipedia.org/wiki/Kevin_Peter_Hall V tomto příběhu je celkem deset Predátorů - City Hunter, Shaman, Boar, Lost, Gort, Elder, Warrior, Guardian, Snake a Stalker. Kdo chce vědět více o Predátorech i Vetřelcích tak prosím zde - http://www.jokerdesigns.com/thehunted/yautja/index.php Nedavno jsem našel takovou perličku na You tube, která pojednává o setkání Batmana s Predátorem a Vetřelcem. Kdo má zájem vidět snímek Sandyho Collora Batman dead end, tak zde - http://www.youtube.com/watch?v=cxu9LA14-fE a kdo chce hodnotit, tak prosím : http://www.csfd.cz/film/131176-batman-dead-end/ OMNIBUS PREDÁTOR KNIHA DRUHÁ : Zde je seznam povídek, které tato kniha, o 360 stránkách, obsahuje. Doplnil jsem i malý obsah - ..........VELKÁ HRA.......... Kresba Evan Dorkin, scénář John Arcudi. Jde o přistání Predátora v okrese Cibola v Novém Mexiku a jeho střetnutí z Navažským indiánem Enochem Nakaiem, který slouží v armádě USA. V druhé části této povídky se Navaho a Predátor střetnou v souboji na život a smrt. Vše se odehrává na území, které Navaho zovou " Yéiitsoh bedit ninigheezh ". Doslova přeloženo " Tam, kde se spekla krev nepřátelského Boha ". ..........PRAVDA PRAVDOUCÍ.......... je druhá povídka, kterou černobíle nakreslil Rob Walton a napsal ji opět Jonh Arcudi. Krátký příběh se odehrává v Everglades v srpnu roku 1926. Povídka třetí nese název : ..........RASOVÁ VÁLKA.......... Příběh napsal Andrew Vachss a nakreslil jej Jordon Raskin a Lauchland Pelle. Odehrává se na několika místech v minulosti a současně v roce 1990. Navštívíme Keňu, Arizonu, Ilinois a Angolu, místa, která spojuje jedna událost. Tou je lov predátorů a Predátorů. Skupina pěti lidí se snaží chytit živého Predátora....no uvidíme. ..........MĚSTSKÝ LOV.......... Povídka č. 4 je příběh z Manhattanu z roku 1947. Napsal ji Charle Moore a nakreslili ji hned dva lidé, a to D. Alexandra Gregory a Scott Fischer. Predátor zde likviduje místní mafii. Povídku pátou ..........MASAKR V TWO - WITCH MESA.......... nakreslil Howard Cobb a napsal Terry Laban. Jedná se o pokračování příběhu o Navažském indiánovi Enochu Nakaiovi. Tentokráte je to vyprávění jeho dědečka o setkání z Predátorem. ..........VETŘELCI ZE ČTVRTÉ DIMENZE.......... Šestý příběh zní nePredátorsky, ale v tomto příběhu se jedná o název filmu ke kterému potřebujete speciální brýle aby jste viděli vetřelce ve filmu. Do filmového studia a auto kina si zaskočí zalovit i Predátor, který je bohužel odhalen díky těm speciálním brýlím. Příběh nakreslil Jim Somerville a scénář má Jerry Prosser. Sedmá a poslední povídka nese název ..........1718.......... nakreslil ji Igor Kordey a napsal Henry Gilroy je o setkání pirátů z Predátorem na Guinejském pobřeží. Zde po střetu z piráty dostává náš Predátor od svrženého pirátského kapitána jednu trofej. Jedná se o " křesadlovku " z nápisem Rafael Andolini 1715. Je to přesně ta zbraň, kterou dostává komisař Michael Harrigan ve filmu Predátor 2. A kdo chce víc může si přečíst můj komentář k filmu Predátoři 2010 , kde budou další věci. () (menej) (viac)

PanCitron

Slabší než jednička. Asi bych dal i za dvě nebýt povedené závěrečné půlhodiny a samotného zabití predátora, které se mi líbilo víc než u jedničky. A jsem rád, že predátoři nakonec nepůsobí jako bezduší zabijáci. Jinak překvapila přítomnost Adama Baldwina a Kenta McCorda. ()

JohnCZ

Slabší než jednička, zejména první polovina je k uzoufání nudná. Naopak na druhé půlce je dobré to, co bylo tak zábavné na jedničce. Svěží nápady a hlavně závěrečné střetnutí. Skvělý nápad s lebkou Aliena! A Adam Baldwin za mlada potěšil... ()

m.krudenc

Hopkins není McTiernan a Glover není Schwarzenegger, takže minimálně polovina všeho dobrého z jedničky je fuč. Ale i ta zbyla půlka Predátora. Příběh je docela zajímavý, natočeno je to také hezky. Ale o proti jedničce je to propadák. ()

Falcor

Úvodní přestřelka dává tušit, že zákony džungle neplatí jen v deštném pralese. V zelené džungli ale zaručeně funguje ta tajemná až hororová atmosféra, kterou v pokračování kultovní sci-fi nehledejte. Nesnažte se, není zde. Bohužel. Místo Arnieho, rovnocenného soupeře tajemnému, tajemně vraždícímu, monstru, je zde proti sobě černošský (USA - jednou bílí, jednou černý - zde totálně nevhodně) polda Glover (o kterém celý svět ví, že "Na tohle je už starej") a odtemnělé monstrum, naštěstí stejně krvelačné a ve vyvražďování efektivní, jako v jedničce. Ale honička těchto dvou "soupeřů" vyznívá nechtěně komicky, nepomáhají ani chtěné odlehčující hlášky. Spíš to degradují do béčka. Takže průměrné hodnocení zachraňuje nostalgie při vzpomínce na atmosféru zeleně, i ostatními komentátory zmíněné zbraně (ať na té či oné straně) a ještě stále slušná hudba. ()

corpsy

Slabšie, ale rozhodne viac ako vydarené pokračovanie kultového filmu. Zmena prostredia tu vôbec nevadí, film má grády a síce Danny Glover nieje Arnold, ale zbraň ovládať vie. Dynamický akčný film s poriadnou dávkou adrenalínu. ()

Pishin

Jako nemuzu si pomoci ale me se ta dvojka opravdu libi. Skvela hudba, mraziva atmosfera mesta, lehce komedialni vlozky a pomerne slusny spad... na scenari by se dalo zapracovat ale i tak pomerne slusna oddechovka ktera me prirostla k srdci i diky povedenemu dabingu a hereckemu vykonu Dannyho Glovera dávám za 5* /nemuzu jinak shlednul jsem snad 20x/ ()

sidzej

Absenciu Schwarzeneggra je cítiť v celom filme. Nič proti Gloverovi, ale na túto úlohu sa maximálne nehodil. V Smrtonostnej zbrani mu to ide oveľa lepšie. Príbeh je pomerne nudný, džunglu nahradili mrakodrapy, predátor síce má pár nových vylepšení(nové zbrane), i hudba je stále skvelá, ale to je všetko. Na druhý deň ráno si na toto béčko zrejme nespomeniete. 65% ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (viac)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (viac)