Meg 2: Návrat do hlbín

• Česko Meg 2: Příkop (viac)

Pripravte sa, že vám stúpne adrenalín na maximum! Do hlbokého oceánu sa znova ponorí Jason Statham a spoločnosť mu tentoraz bude robiť aj Wu Jing, legenda ázijských akčných filmov. Spoločne povedú tím odvážnych výskumníkov, ktorých cesta na morské dno nedopadne celkom podľa plánov. Chaos prepukne vo chvíli, keď do ich misie zasiahnu aktivity podmorských baníkov. V stávke sa ocitnú životy všetkých zúčastnených a naši hrdinovia budú musieť bojovať nielen s ľudskými nepriateľmi, ale aj viacerými prerastenými žralokmi. Nalaďte sa s filmovou novinkou na vlnu vzrušenia a ponorte sa za neľútostnými predátormi do hlbín vlastného strachu! (Continental film)

HanzoBureshi

Meg 2 je většinou skutečně nudným příkopem. Proč mi první dvě třetiny připomínají prázdné Star Wars pod vodou? Téměř půl hodiny se tu chodí ve tmě pod vodou a nic se neděje. Navíc to bylo příliš tmavé, zmatkovité a nepřehledné. Je mi líto, že se Meg vydal touto cestou. I když se má jednat o zábavu, tak tu není ani žádný strach z velkého žraloka. Nebál jsem se o žádnou postavu. Je tu vidět to, jak je nutné všechno sem narvat a je úplně jedno, jaký to bude mít dopad. Pokud jde o onu zradu, tak proč je hned záběr na postavu, která za tou zradou stojí? Ani nás tvůrci nenechají hádat. A mám také pocit, že ten záporák se ve filmu taky spawnul omylem. Jen 2/3 nuda a ke konci přišlo trochu zábavy. Ta zábava byla ale v tom, že je to totální přešlap a totální masakr a chaos, ale aspoň něco! Mé hodnocení: 4/10 ()

Facerr

Za nenáročné diváky, bavil jsem se. I přes lehkou béčkovost, dobrý pokoukání, u kterýho se člověk prostě nenudí. Hlavně nad tím člověk nesmí moc bloumat a rozebírat přehnaný scénky;) ()

xxmurphyxx

Statham vs Megalodon. Kto vyhrá? Ten, kto sa na to vyjebe, vyhoní si do žihľavy a 116 minút sa bude radšej venovať dobročinnej práci. Megalodon už raz dostal na piču, nechápem dôvod tohto zbytočného a trápneho repete. ()

wowylgu313

Jednička byla trapná ale aspoň se na to dalo nějakým způsobem koukat ... ovšem toto? To je tedy mordor alá ťuk ťuk béčko jak vyšitý. Třičtvrtě filmu je úplně mimo mísu, neskutečná nuda a Meg? Vlastně nikde. A teprve poslední půlhodina se může přetrhnout a nějakým způsobem je aspoň na úrovni jedničky. Jason dostal prostor předvést to co ve filmech dělá nejčastěji, rve se s lidma. No jinak ještě k tomu bych dodal ... prostě fantasy svět Avatara mixlej s špatně natočeným Jurským Parkem...  a navrch Jason jako silný Herkules. Bohužel jen doslova kvůli aspoň trochu přijatelném/šílenému závěru nejde dát víc jak hvězda... za první hodinu a půl neuvidíte vůbec nic co dříve "fungovalo" , nuda, nuda a totální slátanina. 25-30% ... ()

Stifmeister

///   Upřímně moc netuším, co na tento film říci. První hodinu a čtvrt jsem se opravdu nudil, místy jsem si říkal, jestli nezačnu přetáčet. Díky bohu za poslední půl hodinovou akci, která sice byla fakt nereálná, ale bavím se tady o obřích žralocích na naší planetě, tudíž to už tu nereálnost dodává až až. Třešnička na nereálném dortu byla akce, kdy náš milovaný Jason vlastnoručně usmrtí největší žraločí bestii jen pomocí vrtule helikoptéry. To byl opravdu famózní moment vhodný pro Oskara za nejkvalitnější kill v roce 2023 (stejně se Oskaři už dávají za kdejakou ptákovinu, tak proč ne za tuto). Jen díky této poslední půlhodině si alespoň tento film odemne odnáší 3*, ale je to opravdu o prsa Japonky z Fun Islandu. |4.5/10| ()

blondboss

Je to presne, ako som očakával aj na základe traileru. Luxusná päťhviezdičková úvodná scéna, ktorá maximálne trefne navodí tú správnu atmosféru, je potom vystriedaná veľkou znôškou klasických akčných klišé scén doplnených o až príliš veľké množstvo béčkových vizuálnych efektov. Ono na konci to vizuálne nevyzerá až tak zle, ale je vidieť, že takmer všetko je spravené digitálne a do podobného snímku to skôr vyjde komicky ako nejako prakticky. V závere to už je len totálny vývar a oproti jednotke zhruba na podobnej kvalitatívnej úrovni. 40 % ()

Hercalek

Takhle se přesně film nenatáčí. Ubohé pokračování o něco lepší jedničky je tak moc přeplněné akcí, až z toho bolí oči. Hudba je o ničem, přičemž by na ní měl stát celý film. Když jsem se po chvíli podívala kolik ještě zbývá, další půl hodina mi přišla naprosto nepřekonatelná. Film se snažil nenudit dlouhou řádkou podnětů, ale jak jich bylo moc, bylo to nepříijemné a nepřehledné. Pro mě zklamání. ()

Sebule

Statham opět zachraňuje všechny okolo sebe a nezastaví ho ani megalodon, ani obří chobotnice a ani potápění se navolno v hloubce přes 7000 m. Scenáristicky velký špatný, příběh nedává smysl, postavy nedávají smysl, vlastně nic nedává smysl, ale pár úsměvných chvilek to mělo. Na druhou stranu člověk u toho nemusí přemýšlet a i přes tu fůru nesmyslů a CGI efektů mi to docela rychle uteklo. Hodnocení: 4/10 ()

david141474

Třetí Stathamovka v tomto roce. Co na to jen říct. Je také zajímavý, že v den kdy jsem na to šel, jsem šel ještě předtím na barbie, což je třetí film s Margot Robbie a zároveň jsou oba filmy od Warnerů a to mě překvapilo. V jeden den na dvou hercích, kteří byli ve 3 filmech. Barbie je třetí film Margot Robbie na kterým jsem letos byl a hned potom jsem šel na Meg, což je třetí Stathamovka v tomto roce, takže tak. Ale zpátky k filmu. Příkop je mnohem béčkovější než první díl a dokazuje to vlastně celej film. Akce, děj a trochu i herecký výkony. Ale abych filmu nekřivdil, bylo zde pár solidních scén. Jedna z nejlepších je hned ta první. Takový putování oceánem bylo solidní a musím říct, že jsem něco takovýho ještě neviděl, takže nějaká originalita tam byla. Soundtrack byl solidní, zazněli i Queeni. Za mě to bylo o dost slabší než první díl, ale takový finále. To mi trochu připomínalo film od Asylumu, který jsem kdysi viděl. Jmenoval se Megažralok vs Obří chobotnice a tady to přesně bylo. Víc spoilerů už nezazní, slibuju. No i když mi finále připomínalo tam tu hrůzu, tak to bylo mnohem lepší a já su spokojen. No a finální scéna je celkem otevřená. Takže možná třetí díl? No já bych to bral. 8/10 Je to béčkovější než první díl, ale stále je to solidní. (Olympia - 3.8.2023) ()

Grimaldi

Druhý Meg je svou kvalitou na stejné úrovni jako jednička, i když tvůrci k filmu tentokrát přistoupili trochu jinak. Ještě větší vliv tu získala Čína která je zde zastoupena druhou hlavní rolí jenž obsadil vždy fajn Wu Jing. Statham pak předvádí svou standartní zachmuřelou pózu takže zde taky vše v pořádku. Kamenem úrazu jsou zdejší záporáci. Místo očekávaných žraloků či jiných monster z hlubin tu velký prostor dostávají lidé. Ti působí jako zcela ideální potrava pro vodní predátory, ale když neumírají v bolestech, jejich dialogy a motivace bolí opravdu hodně. Pokud by ale nějakým štěstím za pár let vznikla trojka, bez problémů u toho v kině zase budu. ()

veverysiak

A nedajú si povedať a nedajú, aj keď chápem, že vidina peňazí je ten najmocnejší dôvod, kvôli ktorému dokážeme všetci zo seba spraviť absolútnych sprostákov, som si istý, že ak toto zarobí na rozšírenú reprodukciu, dočkáme sa ešte tupšej a nudnejšej a udýchanejšej trojky, kde to už ani Jasoň nezachráni, tak sa už straste a prepnite radšej na iné žánre, takže 35%. ()

brasek odpad!

Katastrofa! Ešte počas prvej hodiny som si vravel, že toto snáď sa bude dať aj dopozerať, že je to mierne za vlasy pritiahnuté podmorské dobrodružstvo. Po hodine keď vyliezli z ponorky tak sa to zmenilo na totálnu sračku! Ospravedlňujem sa za výraz, ale inak to nazvať neviem. Nezmyselná akcia, fraška, dej stráca zmysel, proste filmárom "uleteli včely". Megaman Statham vyfacká hneď dvoch žralokov a jeho o niečo menší megamani, z ktorými tvorí tým sa postarajú o ďalšie obludy. Hrôza! Problém sa bolo aj dívať na takúto zvrátenosť! ()

exe.

Natočiť v dnešnej dobe film o krvilačných žralokoch, v ktorom nie je skoro žiadna krv sa za horor označiť nedá v žiadnom prípade. Prvý diel nemal nejakú potenciálnu tendenciu zaujať, ale niektoré scény boli viac menej dobre zmáknuté, druhý diel neprichádza s ničím novým, skoro polovica filmu je totožná s prvou časťou a vývoj celého filmu a aj postáv je neskutočne stupídny. Ja neviem, fakt neviem, na čo museli točiť druhý diel, keď prvá časť sa držala ako tak priemeru, ale Meg 2 môžem označiť ako jedno z najzbytočnejších "pokračovaní", ktoré sa ani nejak nesnažilo získať si záujem divákov a celé prevedenie je suché a nezaujímavé, postavy nemajú skoro žiadny vývoj a základné faktory, na ktorých má film stavať, zlyhávajú, teda hlavne tie najzlákanejšie časti. Za čo som ale trošku rád, je, že druhy Meg priniesol okrem lovu na žraloka aj zopár záporných postáv a hand to hand akcie, ktoré mohlo byť celkom sľubné, ale ani po akčnej stránke si to nedokázalo plniť svoju funkciu. Ako áno, tvorcovia pridali na akcii, ale dosť ubrali z niektorých scén, kde by sa rozhodne dalo vyťažiť viac, ale keď sa  točí film len na základe toho, aby bol prístupný mládeži a ide sa tam len s jedinou myšlienkou a tou je vyťažiť z toho čo najviac (čo priznal aj samotný Statham) bez ohľadu na to, že kvantita prevyšuje v značnej miere kvalitu. Je to ako keď vám niekto povie, že ste vyhrali Porsche, ale namiesto 911 alebo Cayenne vám dovezú toto. A finálne zakončenie pre deti z prvého stupňa ZŠ značne na sklamaní pridalo, hromada nerealistických scén, ktoré divák bude musieť brať s nadhľadom, lebo inak to proste nejde. Ostáva len dúfať, že sa z Meg nestane ďalšie Fast and Furious. ()

Easykill

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a dalších kriplů, megalodony zmítaná země zrodila hrdinu. Byl jím Statham, všemocný plešoun, zocelený žárem bitev! Tvl tohle byl extrémní bizárek. Scénář museli psát nejspíš se zbraní u spánku. Ale jako dobrý, dost jsem se těm nesmyslům zasmál. Samozřejmě nikdo(doufám) nečekal smysluplný film. Tohle se samo hodilo do kategorie godzila či kong a klidně můžeme čekat všechny VŠ! Ale Statham se svým uřezaným pádlem by jim stejně všem natrhnul věnec, to je jasný 🤌 stejně jako by vydržel dýchat i mimo atmosféru. Ale co, jako veselá pohádka to funguje. ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023