Texaský masakr motorovou pilou

• USA Texas Chainsaw Massacre

Pokračování hororu, ve kterém skupina influencerů zamíří do Texasu vdechnout život městu duchů, ale narazí na Leatherface, proslulého vraha s maskou z lidské kůže. (Netflix)

Corpsegrinder

Ať od filmů z týhle série čeká kdo chce co chce, já hledal přesně tohle. Žádná zbytečná vomáčka, Koženka se zde celkem dost vyřádí (u scény v autobuse mi bylo doopravdy nepříjemně), je to kvalitně natočený a má to pětihvězdičkovej soundtrack. Ano dalo by se tomu pár věcí vytknout jako třeba nezajímavý postavy nebo zbytečnost Sally (kdo čekal kopii novýho Halloweenu tak se pletl), ale neni to nic přes co by se nedalo snadno přenést. Závěr filmu perfektní :)) ()

Knowho

Takže: 1) Krásně se to ,,inspiruje" novým Halloweenem, tzv.: Jasně srát na všechny předchozí filmy, canon je už jenom jednička, a: Vrátíme final girl z jedničky, kterou už ani nebude hrát ta samá herečka,a tím na to nalákáme větší publikum (U Halloweenu to aspoň tak nějak funguje.) 2) Leatherfaceův nástup na scénu... Kristepane...Tohle bylo tak out of nowhere...úplně dementní 3) SPOILERY!!! Sallyina smrt... jako vážně? OK, trochu jsem počítal s tím, že umře, ale sakra! Takovouhle smrtí v týhle sérii umřelo už X desítek lidí! Jako vážně byl problém vymyslet něco originálnějšího? A to chtějí dělat jěště sequeli... Proč Laurie nezabili v Halloweenu 2018? Aby diváky nalákali na Halloween Kills. Proč Laurie nazabili v Halloween Kills? Aby diváky nalákali na Halloween Ends!! Ale jasně, lidi na ty filmy koukají hlavně, kvůli Leatherfaceovi, Michaelu Myersovi, Freddy Kruegrovi, Jasonu Voorheersovi atd. Takže vlastně, srát na ostatní postavy! 3) Ale zase abych nebyl vůči filmu tak moc skeptickej, tak musím pochválit vizuál, a režii. To aspoň za něco stojí. Bohužel to ale nic moc neznamená...2/10 ()

AdamesWWE

[6/10] Texaskú horovú sériu mám celkom rád, aj ked nie všetky diely vyšli podľa mojich predstáv, napriek tomu som bol zvedavý aj na toto dalšie pokračovanie, ktoré  podľa traileru vyzeralo pomerne dobre. Pomerne dobre je dosť relatívny pojem, mňa osobne tento film bavil viac ako Leatherface 2017 a Texas Chainsaw 3D 2013. Film má krátku minutáž a tak tu nieje ani priestor na nudu, začiatok je taká klasika ako všetky predošlé filmy a potom sa dostáva na scénu náš oblúbený vrah, ktorý ked sa dostane k slovu, tak je sa načo pozerať. Veľmi ocenujem fakt vydarené hororové scény, kde je plno krvi a veľa dobrých záberov, o to tu núdza naozaj nieje. Atmosférovo to už bohužiaľ také nieje, je to také suchšie, postavám sa príliš ani nedá fandiť, návrat postavy z pôvodného masakru mi prišiel kontraproduktívny v snahe asi priniesť trocha nostalgie a naneštastie ani z vraha nejde taký rešpekt, ako predtým.  Keby to mám zhrnúť, lepší horor, ktorý ma bavil, ale že by sa mi vryl do pamäti a pustil by som si ho znova, to asi nie. Aj ked je tu veľa vrážd, niesú také nápadité a jednoducho sa nepodarilo tvorcom vytvoriť tú špinavú hororovu atmosféru, ktorá bola charakteristická pre pôvodné filmy do toho roku 2006.  No úvodné titulky z pohľadom na minulosť ma potešili. Možno ešte Leatherface nepovedal posledné slovo, necháme sa prekvapiť. ()

HonzysKISS

Abych to v krátkosti shrnul, díky gore scénám s motorovkou to stojí za to, se na to podívat. Ten zvuk motorovky, plno krve, řezání, scéna pod domovem jak Čelisti a krvavý autobus. Tohle vše bylo opravdu luxusní. Naštěstí to není ani moc dlouhý film. Jinak příběh klasicky stojí za nic. Nebyl by to ani takový problém, ale snad všechny postavy byly totálně vymaštěné a nesympatické natolik, že jsem přál smrt úplně všem. Včetně báby ze starého dílu, byla tam zbytečně. Vlastně to byla taková kopie z Halloweenu. Ze zajímavosti, když jsem si pouštěl soundtrack pana Stetsona, tak mi přišlo, že nějaké výborné části ve filmu nebyly. Což je velká škoda. 70/100 ()

janesX

Z Texaských masakrov ktoré som videl, mi práve tento takmer vyrazil dych. Po tom, čo sympatická partia stúpi do sršnieho hniezda, tu Leatherface za 83 minút stihne "urobiť" až neuveritelne veľa. A to, že scenár mu pritom neustále nahráva (akoby chcel povedať - "tak čo detičky, chceli ste horor?") mi vôbec neprekážalo. Spoiler Alert Teda vlastne iba raz - keď som po parádne vygradovanom konci zistil, že show ešte stále neskončila. Najprv ma to trochu sklamalo (no ani to nie je presný výraz), no potom som už ani nevedel čo by bolo lepšie - dobrý happy end, alebo - nesmrtelný Leatherface a ešte jedna gore scéna? A tak teda po definitívnom konci filmu mi už ostalo len prehltnúť a vydýchnuť si, že chválabohu to bol iba film. Horor s parádnymi gore zábermi, z ktorých niektoré by mohli byť časom legendárne (napríklad ten úchvatný záber snímaný zhora 1:11:04 ). 87,5% ()

Spacecore

Bez nelogičností postav, absurdity některých situací a plně nevyužitého potenciálu bych s chutí dal 4 a klidně aj 5 hvězd, protože jde o nejlepší Texaský masakr snad od toho prvního a i nejsolidnější hororovou jízdu za poslední dobu. Sympatická délka, kvalitní mordy i mytologie kolem hlavních protagonistů byla skvěle podchycená. Zdejší hodnocení je samozřejmě zcela mimo mísu, ale zase nemám svědomí to naschvál nadhodnocovat. ()

dan4815

Jak hluboko dokáži klesnout, abych viděl něco nového? Hluboko. Tušil jsem, že jdu do něčeho extrémně nevýjimečného, netušil jsem však, že bych raději seděl na besídce mého vymyšleného dítěte a sledoval, jak nezvládá už tak špatnou choreografii paní učitelky, pro kterou je už i řvaní po dětech nevzrušující nuda. Můj zájem uletěl tak rychle, jako hlavy nesympatických postav. Na rovinu se přiznám, že jsem neviděl žádný film mající v názvu motorovou pilu, když nepočítám kvalitněji zpracovanou reklamu v Hornbachu. Začátek není nijak špatný. Sice je už z popisu filmu jasné, že tento kasovní trhák se na Oscary dostane maximálně díky černému herci a genderově nejistě vypadajícím sestrám, na druhou stranu jsem čekal nechuťárnu a čistý strach. Musím uznat, že chvílemi mi nebylo dobře, ale čím jsem starší, tím více cítím strach ze smrti. Před lety jsem se smál, že chci do rakve, dnes už si pomalu listuji katalogy, a na pohřbech koukám po pěkných rakvích. Také se v dnešním světě rozmohl koníček - střílení do lidí, takže takové filmy prožívám o něco intenzivněji. Všiml jsem si, že jsem měl zaťaté pěsti, cítil jsem někdy pocit bezmoci a dokázal jsem se vcítit do hlavních postav. V jednom momentě odešel i kocour, který před tím zvládl kouknout na všechny Netflixovky. Film potápí hloupé chování figur a také plytký příběh za celým běsněním. V autobuse všichni stupidně klepají do oken, jako kdybych jim někdo měl otevřít. Postavy nemají žádný pud sebezáchovy, a vždy, když už není cesty zpět, se najde někdo, kdo jinou postavu zachrání. Na jednu stranu je vsuvka s přeživší řádění super, na druhou stranu se zachová retardovaně. Namísto zabití lidského dřevorubce v jeho ložnici raději položí pár otázek. Scénárista měl naprosto v prdeli nějakou logiku. Ano, asi každý by se chtěl zeptat, proč nebyl zabit, na druhou stranu nikdo by nestál a nenechal vraha projít kolem sebe. Sic krátká vzpomínka jedné ze sester, ale ohlédnutí se za přežitím střelby na střední škole nabídlo lepší a uvěřitelnější pocit. Kdyby se film držel střídmého vyvražďování, jak v počtu tak v provedením, stejně tak, kdyby surovec už po pátém schytání brokovnicí alespoň se chytil za ránu nebo na chvilku ulehl k zemi, možná by se mohl divák o to více vcítit do situace. Problémem béčkových hororů je totiž jejich nereálnost. Proč se lidé bojí hororů? Bojí se toho, že se to může stát, což v případě recenzovaného filmu nemůže být řeč. Někdy jsem měl pocit, že film vznikl primárně kvůli krutosti, nikoli kvůli vyprávění nějakého příběhu. Nejsem debil... jak si to scénárista myslí. Škoda, vůbec jsem se nebavil a nejsem cílovkou. Přitom takové Saw mě bavilo mnohem více, a to ruku na srdce, zrovna Saw je solidní sračka. ()

tenebrae86

Povedený "eRkový" hixploitation/slasher, který na mě naprosto fungoval. Bandě vypláchnutých mlaďochů jsem přál hrůzostrašnou smrt už od shlédnutí prvního traileru, takže vražedné běsnění Leatherface mělo krom náležité děsivosti, šokující krvavosti a až groteskní brutality i příjemně uspokojivý efekt. Dále se mi líbilo vizuální zpracování, některé zajímavé úhly kamery odkazující na původní snímek z roku 1974, béčkový feeling, prvky černého humoru, stylovost a věrnost typickým žánrovým stereotypům a klišé. Zkrátka jsem dostal to v co jsem doufal. Film to jistě není bezchybný a záleží jistě na vkusu každého, ale já se bavil velmi dobře. Navíc má snad jen hodinu a čtvrt, takže na nudnou vatu, srdceryvné dialogy, řešení vztahů mezi postavami a podobné rakoviny dnešních slasherů vlastně ani nezbylo moc místa, za to jsem tvůrcům vděčný. ()

aLPaC

S touto sérií to jde pomalu do kopru. Už minulý "Leatherface - Zrození" stálo za vyližprdel a tohle neni o moc lepší. Přitom to začalo v roce 1974 pamětihodnou klasikou a jedním z nejlepších hororů všech dob a pokračovalo fantastickým atmosférickým remakem z roku 2003. Tady nejenom, že se postavy chovají blbě, což není v rámci subžánru nic nového, ale jsou i strašně nesympatické. Snad kromě toho mechanika. A tak nezbývá nic jiného než fandit Leatherfaceovi, aby tu dnešní arogantní, neomarxistickou mládež pěkně naporcoval. Scéna z autobusu bude jistě v rámci série pamětihodná, jinak ale jak říkám slabota. ()

Warhorr

Přesně tak, jak jsem čekal, takže ve výsledku vlastně extra zklamán nejsem. Hodnocení vesměs zakládám na gore, který je tady prostě super a nastavil pro letošek laťku hodně vysoko. V podstatě všichni tady dostanou pořádně na frak a o rozdrcený lebky a rozlámaný končetiny nebude nouze. Scéna v autobuse je asi nejlepší a docela jsem se tam i zasmál. Vtipná mi přišla i jakási Sarah Connor po padesáti letech, co se přišla pomstít. Je to sice pořádná píča ale co už. Závěrem mohu jen říct, že na TCHM z roku 2003 to však nemá ani náhodou. Nastínění nějaké temné a ponuré atmosféry tady nefunguje, o vizuálu ani nemluvě. Celkově mě to řádění v maloměstě nijak nezaujalo. Hold postrádám ten starý barák uprostřed pole, vyšinutou rodinu a zašlou, odpornou benzinku se smradlavými a prohnilými potravinami. Asi jsem prostě moc naočkovanej od starších verzí. Ale jako solidní podíváná na jeden večer, proč ne. ()

bozka10

Bloody hell!!! Nehľadajte žiadny inovatívny príbeh,toto je texaský masaker,aleže doslova.Gore jak sviňa.Niekoľko nesympatických postáv, ktoré ale našťastie idú dole expresne rýchlo a exkluzívnym spôsobom.A že to je stupídne a bez logiky?Neeeech!Osobne som chrochtal blahom a sám som sa pristihol, že od druhej polovice som sa stále usmieval.A texasania sú fakt kapri.Aj napriek fatálnym devastačným zraneniam od koženky, idú stále dalej.Texas mi dnes vyčaril úsmev na tvári. ()

Harpy

Fakt neviem, ale z tohto som rozhodne nadšená nebola. Masaker síce bol (pár scén stojí za to) ale miestami mi to prišlo aj trápne a hovorila som si, okej, jeden wtf moment, ale potom ďalší a ďalší a ďalší. Je to horor, logiku nečakám, ale aspoň niečo čo sa mi zapíše do pamäti, v čom to bude iné, aby som na to nezabudla za pár hodin...za mňa už nemám moc čo vyzdvihnúť. Random horor na variáciu bubba. ()

jerenymo

Další díl, který upadne hodně rychle v zapomnění. Sice pěkné Gore efekty, ale jinak nic co by zaujalo. Zlatá verze z roku 2003 :D ()

8HitBoy

Odfláknuté. Návrat Sally Hardesty neuspokojivý a nekvalitne okopírovaný od nového pokračovania Halloweenu. Je rok 2022 a režiséri si stále myslia, že im budeme žrať protagonistov, ktorí sa síce v priebehu deja zmenia na Rambov, ale pritom sú extrémne hlúpi a robia základné chyby, ktoré ich stoja životy a naťahujú stopáž filmu. Vizuál dobrý, atmosféra filmu taktiež funguje, gore scény sú doslovne masaker, ale scénár je skrátka príliš hlúpy na to, aby som si film užil. Záver je navyše a ako diváka ma doslova urazil. Škoda, premrhaná šanca. Mohlo a malo to byť oveľa lepšie. ()

Flopik

Žeby som túto sériu mal nejako nasledovanú povedať nemôžem, predsa len som čakal lepší výsledok. Palec hore ako rýchlo to začne, za dostatok mŕtvol a občas nejakú tú peknú nechutnú scénu. To je ale asi tak všetko. Postavy sú nesympatické a úplne vám budú ukradnuté, nelogičností je príliš, príliš veľa a časom už mi to naozaj začalo vadiť. Hlavne ma irituje extrémne náš 150kg stealthy killer, ktorý je rýchly  a dokáže sa nepozorovane približovať. To, že nevie umrieť je jasné, ale toľko rán brokovnicou, nožom.... ach jaj. Celkový koniec totálne otrasný, nemohlo to ostať radšej otvorene aj bez tej trápnosti.. to sa už nedozvieme. U mňa 2*. ()

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru