Před pěti lety Superman odešel ze Země, aby ve vesmíru hledal ztracené pozůstatky planety Krypton. Během jeho nepřítomnosti byl z vězení propuštěn zločinec Lex Luthor, který se oženil se starou bohatou vdovou, aby po její smrti získal majetek astronomické hodnoty. Jeho životní žena Lois Lane získala Pulitzerovu cenu za článek Proč svět nepotřebuje Supermana. Lex nachází na své expedici do Arktidy Pevnost samoty a ukradne tam krystaly, aby je použil pro experiment, který způsobí výpadek proudu na východním pobřeží. Poruchy vyřadí i probíhající test nového raketoplánu. Jeho motory se zažehnou, ale nedojde k oddělení od nosného stroje, ve kterém pokus sledují i novináři, mezi nimiž je i Lois Zcela jistě by došlo ke katastrofě a ztráty na životech by šly do tisíců, ale Superman včas zasáhne a všechny zachrání. Svět je jeho návratem nadšen, on ale trpí tím, že jeho Lois má snoubence Richarda a k tomu pětiletého syna Jasona. (TV Nova)

predators

U mě je to jasných pět*. Přesedlání z formátu "full analog ready" na "skoro" standartní HD je znát a tak je kvalita...prostě Super! Scéna s padajícím letadlem je bombastická a takových momentů je tu více. O tomto chlapíkovi se mi několikrát zdálo. Myslím tím o jeho schopnostech, především létání a jak se zdá, nepřestanu ho obdivovat. Sice né tak moc jako Lois Laneová, ale... :-) Jo, budu se opakovat, je to Super, je to Superman! Zajímavosti: Pokud to někdo nepochopil, tak ten malý klučina byl Supermanův, respektive Clarkův syn. :-) 83% ()

Němi

Skoda toho nepochopeni, ktereho se BigS dostalo. Tenhle film JE presne takovym, jakym bijak o mimozemstanovi v elastakach a slipech navrch ma byt! Staromilsky dobrodruzny, efektni, lehce naivni, nic neresici - proste zabavny. Ke smule (Singera) se nesvezl na modni vlne, kdy hrdina v temnem pribehu musi resit krom padoucha i psychologicke problemy. Ne! Spiderman je Spiderman, Batman je Temnym rytirem, Superman je cistokrevna zabava a nic jineho. Singer vedel co toci, divaci na to nebyli pripraveni... ____ Pri sledovani me casto napadalo, ze reziser mohl byt krapet stridmejsi, giganticky rozpocet mozna privedl na platno perfektni triky, zaroven ale spise skodil. Mit vsechno nekdy holt neni dobre (scena s lodi je totalne zbytecna). Upozadilo to jinak kvalitni herce, kteri se ocividne svymi rolemi bavili. Routh se Reevovi nevyrovna (stejne jako Dracula bude navzdy Lugosi), ale pochopil co ma delat, a tak jako Superman pusobi majestatne a charizmaticky, jako Kent je spise nevyrazny, celkove byl asi idealni volba a doufam v jeho navrat do elastaku. Nejrozpaciteji na celem filmu paradoxne pusobi scenar - pribeh si pozornost kazdopadne udrzi, za dva dny si ho ale stezi vybavite. Cekal bych od takoveho milovnika predlohy Singera zasvecenejsi dej. Priste krom ducha starych sesitu i jejich moderni parafrazi, prosim, uz zadne podrizovani -teen publiku a devcatkum zvlast s cukrkandlovou love story. ()

nash.

Nevýrazný Superman, neškodně štěkající padouch Luthor a největší comicsová legenda degradovaná na vztahové drama poskládané z těch nejtradičnějších klisé. Navzdory mnoha ikonickým momentům (auto nad hlavou) a narážkám, které potěší znalce Supermanovy comicsové historie, je pro mě Singerův film obrovským zklamáním. Po X-Menech jsem čekal pecku, která podobným způsobem vdechne život i chlápkovi co nosí spodky přes kalhory. Místo toho jsem se dočkal mdlé historky, která neměla ani napětí, ani žádné výraznější emoce a dokonce ani žádný extra nápad. Jakoby se Singer bál se do tématu pořádně opřít, aby konzervativní ideál téhle americké ikony nějak nepoškrábal. Se svým rozpočtem zřejmě nejdražší nuda, co jsem v posledních letech viděl. ()

Ratemus

Nechápu, že X menovské eso Singer natočil takovou barevnou nudnou a klišoidní slátaninu. Super man se vrací a jeho červené slipy jsou ještě více napasované než předtím. Celá třetina směřuje k tomu že Supík zachrání letadlo, všichni ví, že to tak dopadne, ale stejně se to stane. Efekty jsou sice povedené, ale chce to i trochu něčeho jiného než jen dobře zvládnuté padající letadlo. Je to neskutečně předvídatelné, průměrné, trochu i zábava, absolutně nepovedený Super playboy man, nic moc, Routh není dobrý Superman. ()

Slarque

Mám velmi rád původního Donnerova Supermana. Možná i proto mě Singerova verze doslova nadchla. Tváře se změnily, pozadí aktualizovalo, trikařské techniky nabízejí nesrovnatelné možnosti, ale přes to všechno film vypadá, skoro jako by pocházel z přelomu 70. a 80. let. Možná to v dnešní době nebyl z komerčního hlediska nejlepší nápad, ale mně to naprosto vyhovuje. ()

Tomco

novemu supermanovi som dal sancu len kvoli tomu, ze oblubujem bryana singera..ten ma "nasral" tym, ze pustil k vode x-menov, co mu v zivote neodpustim, ale dalej...som milo prekvapeny..pribeh zaujimavy, rezia perfektna, efekty super...spacey je istota, o tom nik nepochybuje, ale zaujal aj mlady routh, ktory vyzera, ze reeveovi z oka vypadol..pocas celeho filmu som nasiel len jedinu chybu..to, ze tam nie je povodne zoskupenie :( skoda, cas sa neda vratit spat.myslim, ze ide o atraktivne dielko. 80% ()

Tommy987

Bryana Singera oficiálne vyhlasujem za loosera roku 2006. Vykašľal sa na svoje "dieťatko" - sériu X-Men, kde s námetom pre X3 mohol vytvoriť najlepší diel série a možno jeden z najlepších komiksových filmov vôbec, a namiesto toho si išiel "splniť sen" a natočil túto nemastnú-neslanú, gýčovú a ultradlhú nudu. Príbeh je slabý jak čaj, postavy neživotné a nezaujímavé a herecké výkony väčšinou mdlé (výnimkou je len tradične vynikajúci Spacey). A zachytenie ducha originálu a kráčanie v šľapajách Donnerovej klasiky je síce pekná vec, ale časy sa menia... Čo mohlo fungovať na konci sedemdesiatych rokov, teraz nemusí. Celý film podľa mňa veľmi pekne vystihuje asi najznámejšia veta z neho: The world doesn't need a saviour, and neither do I. - a v takejto podobe ho nepotrebuje ani filmové plátno... 5/10 je hlavne za efekty a vizuál filmu (bodaj by to bolo zlé za štvrť miliardy dolárov...) a za postavu Lois, ktorá ako jediná bola celkom dobre prekreslená a uveriteľná. P.S.: Po druhom pozretí, ktoré bolo už vyslovene utrpením, znižujem hodnotenie na veľmi slabých 3/10 (a to môže byť Superman ešte rád, že som nešiel nižšie) ()

klerik

Rovnako ako Batman aj Superman sa vrátil a vyvalil to na nás v starom štýle prvých filmov. Ale prestávka od posledného (dobrého) Supermuža bola priveľká a dáko mi nesadol jeho charakter ani scény, kde v poslednej chvíli nezištne zachraňuje pozemšťanov. Film je pocta originálu, ale v dobách "poľudštených" hrdinov ako sarkastický Wolverine, vystrašený Spiderman či čierny :) Blade to už nemá tie grády... ()

Chrustyn

Nový Superman sice nepatřil k mým nejočekávanějším filmům roku ale i tak jsem poměrně zklamaný. Od tohoto druhu filmu čekáte hlavně trikovou podívanou zde je však nejlepší triková sekvence už v první půlhodině filmu (scéna s letadlem byla opravdu povedená) a potom se už bohužel nedostaví nic co by tuto scénu překonalo nebo se k ní alespoň přiblížilo. Zbytek příběhu už jen sledujete, že Lex Luthor (skvělý Kevin Spacey) opět kuje pykle a k tomu pozorujeme lásku Supermana k Loise (která už si zařídila svojí vlastní rodinu). A to je bohužel velmi málo, když připočtete fakt, že film má dvě a půl hodiny. Milovníci Supermana budou zklamaní a ostatní se možná slušně pobaví. ()

FrodoF

Důstojný správně strarosvětský návrat jednoho z nějvětších superhrdinů. Není to dokonalé, ale rozhodně mě to nezklamalo. ()

SeBig

Kdyby to nemělo dvě a půl hodiny úplně zbytečně, dal bych možná i o pár hvězd navíc. Takhle jsem se nudil a přišlo mi to zbytečně dlouhý. Ale je to lepší než ten starej a asi stejný jak Man of Steel. Za Spaceyho nechávám jednu. ()

packa

Nemohu si pomoct, ale při vědomí, kolik doláčů tento film stál, měl prostě výsledek dopadnout zcela jinak. Je mdlý. ()

jojinecko

Dokonale a efektne vyblýskaný, ale bohužiaľ sterilný a rozvláčny blokbuster...Singer by sa namiesto chystaného pokračovania Supermana mohol odhodlať na Usual Suspects 2:) ()

sharky

50%Hořké zklamání! Nechápu, proč se vzdal singer x-manů 3 kvůli takhle mizernému scénáři. SR je ubohá vykrádačka supermana I. (luthor má téměř stejný plán), říznutá nejdramatičtějšími díly rodinných pout (kdo je vlastně čí otec) a silnou dávkou parodie (balancující na tenké hranici debility - zejména postava kitty). Naprosto nechápu, co na tom stálo tolik peněz (skoro 7 miliard korun!!!, víc než 80 milionů dolarů na tom filmu vidět není). SR je vcelku komorní, většina scén se odehrává mezi 4 stěnami. Jedinými dobrými body filmu jsou mužští herci (spacey je jako vždy dokonalý, i když místy připomíná parodii na hackmana) a povedená hudba. Briane, tímhle jsi u mě hodně klesnul v ceně, škoda, žes radši netočil ty x-many:( ()

Flego

Konečne som sa dočkal aj ja Supermana, ktorý sa mi páči. Už som si myslel, že som divný... Superman Returns je svieže dielko, kde sa umne striedajú akčné scény s romantikou, a minutáž prestáva byť dôležitá. Mladý Brandon Routh je ako mladší brat Reevea a Kevin Spacey sa príjemne zabáva ako zloduch. Dávam štyri +. ()

Jinny

To, co dnešní tvůrci udělali pro Jamese Bonda a Batmana, bohužel neudělal Singer pro Supermana. Natočil drahý, nabubřelý a celkem zbytečný film s děsivou stopáží a odtažitým hrdinou. V mých očích tohohle Supermana zastiňuje i letošní Wolverine - a že je to při jeho průměrnosti dost těžká práce. ()

honajz

Nuda k uzoufání, žádná atmosféra, dějově nevyvážené, jako pocta slabší než originály, a směšné předimenzované efekty. ()

rikitiki

Vystavěné jako monument klasickému komiksu. Tahle ekranizace si nezvolila cestu polidštění superhrdiny, naopak stylizace do heroické bytosti jde až do absurdna, když v některých záběrech připomíná plastovou figurku supermana na hraní. Tudíž v rámci zadání není prostor na psychologické prokreslení postav a tím pádem, přes mnohé bombastické scény, snímek působí poněkud chladně. S několika výjimkami - například let ve dvou coby metafora milování byla dojemně něžná. /27. 8. 11./ ()

jonyyy

Sice Superman má jednou problém ubrzdit padající letadlo a podruhé zvedá zraněný a oblkopený kryptonitem malý kontinent, ale film se mi líbil a i přes svou stopáž svižně a bez nudy utíkal. 75% ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

22.09.2019

Seriálový Smallville byl ve své době tak trochu napřed co se práce s komiksovými předlohami týče. Od té doby, co však stanice CW rozjela svůj vlastní komiksový vesmír Arrowverse, čítající seriály… (viac)

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v… (viac)

Nicolas Cage namluví Supermana

Nicolas Cage namluví Supermana

15.03.2018

Určitě jste slyšeli o Supermanovi Tima Burtona, v němž si měl Muže z oceli zahrát Nicolas Cage. Film měl scénář od Kevina Smithe a v 90. letech se málem začal točit, nakonec z něj však sešlo a… (viac)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013

Tak co to bude, pane Finchere? Pokračování Mužů, kteří nenávidí ženy pro studio Sony, nebo dlouho připravovaná adaptace klasiky Julese Vernea „Dvacet tisíc mil pod mořem“ pro Disneye? Momentálně to… (viac)