M.i.k.e

kinoverze sice měla celé hejno much,ale neměl sem s ní zásadní problém a bavila mě.Snyderova verze je až na pár detailů úplně jiný film.Krom toho že je podstatně delší a temnější (fórky které byly v kinoverzi prakticky úplně zmizely),dává v mnoha ohledech větší smysl nejen dějově,ale i co se týká postav.Hlavně Flash a Cyborg dostali mnohem víc prostoru a větší hloubku,což je fajn a Flash už díky tomu nepůsobí jako jednorozměrná komická figurka.Na druhou stranu mnohem méně prostoru má Superman a vlastně to ničemu nevadí (hlavně na finále je to dost znát).Často propírané efekty mi nepřišly o moc horší než v "původní" verzi,strach z přepálené stopáže byl taky zbytečný.Klidně by to sice mohlo být o půl hodiny až hodinu kratší,ale vzhledem k tomu,že se tu pořád něco děje i ty čtyři hodiny slušně utečou.Dvě drobnější výtky jdou jednak za formátem - 4:3 není v dnešní době moc obvyklý a i když sem si na něj rychle zvyknul,podobnému druhu filmu moc nesluší.Druhák je to za mě Aquaman story a jeho ůvod,které mi nekoresponduje s tím co bylo v jeho sólovce.Je to detail,který nemá vliv na finální dojem,ale zrovna v těhle detailech je Marvel o kus dál...80% (ale ještě chvíli budu přemýšlet jestli za tu odvahu tohle dát dohormady nedám pátou) ()

Vyhy

JL z roku 2017 beru jako komiksové fiasko. Vlastně to bylo tak zlé, že jsem si nic z filmu nepamatoval. Takže nová verze byla pro mě novým filmem. Přesto to je těžký průměr. Neřeším délku, chápu, že Snyder sem chtěl narvat všechno co měl, ale bylo to nudné, okaté a plné komiksového klišé spolu s digi bordelem. Postavy měly málo času a prostoru, takže působily méně sympatičtěji než ve svých vlastních filmech. Neříkám, že to nestojí za zhlédnutí, ale nebýt zavřený doma kvůli pandemii, tak tolik času tomu neobětuji. Miliony zpomalených záběrů, žádné pořádné charaktery, jen ten Superman si kradl své momenty pro sebe, ale taky jich moc neměl. ()

Martin741

Uz Liga Spravedlnosti 2017 bol pre mna vazny pruser, toto bol pruser jak Brno, Londyn, a Cittagong dohromady. Ten Cittagong to je mesto v Bangladesi : 5 % ()

Figu

Tak starýmu kabátu se přišilo pár kapes navíc a světe div se, udělalo to spousty užitku! Postavy jsou skvěle vykreslený, v temné stránce filmu DC dominuje jako nikdo a vizuál je lahodící oku na vysoké úrovni. Takhle by to mělo vypadat! I když se okolo story prakticky vše neustále opakuje už desetiletí dokola, je vidět, že se to dá točit pořád jinak, což chválím. Opět se budu opakovat, ale postava Aquamana je prostě ta nejzajímavější a nejvíc baví! Momoa se pro ni opravdu narodil. Jinak mě překvapil i čas samotnej, páč čtyři hodiny se vetšinou táhnou jako sopel, tady jsem nezaregistroval ani náznak šušínku. Spokojenost! 75% ()

Nach

Mnohem lepší, než Whedonova verze, která mnohé linky i kvality pohřbila. Přece ale jen je toto jako celek spíše pro náctileté, než dospělé diváky. Na druhou stranu zacházení s jednotlivými postavami je zde daleko lepší. Mají svůj prostor i čas. Smrt Supermana zde dává daleko větší smysl a samotné hrátky s realitami též zde dostávají své místo. Škoda, že tak neuvidíme, jak to celé Snyder plánoval ukončit v pokračování. I když.... Jokerovi (2019) to nešlape na paty ani za mák a poslední dva díly Avengers, byť nemám Marvel vůbec v lásce, se též více povedly. Přesto zvedám palec nahoru, protože to nebylo vůbec zlé. 75% ()

Rocky88

Byl jsem jeden z těch, kteří se za vznik této verze modlili, tudíž jsem si po oznámení musel štípáním dokazovat, že nesním. Na druhou stranu jsem zůstával obezřetný, protože u čtyřhodinové verze, kde režisér nemá zábrany, se může hodně pokazit. Nic takového se ale nestalo. Celý film krásně odsýpá, Snyder nadále dokazuje, že jeho vize má koule a že ačkoliv od sebe světy DC a Marvelu v komixech opisují, filmový svět měl rozdílné směřování a v případě této vize o dost poutavější, atmosféričtější, temnější a ne úplně pro každého. Zpět k filmu samotnému. Základní kostra zůstala stejná - Batman si uvědomuje hrozbu a proto dává dohromady tým, který by si s vesmírným genociďákem vytřel rektum. Zbytek už je jiný. Každá postava zde má svůj příběh a váhu (včetně Steppenwolfa), film má několik vrcholů, nezaměřuje se čistě na akci, ale i na tíhu okamžiku. Spojení akce, vývoje a motivace postav spolu s délkou ve mně vyvolává přirovnání k LOTR. Sem tam někdy slabší triky, jinak jsme ale svědky další Snyderovy obrazově dokonalé práce. Všechno to vede k parádnímu konci, kde se naplno rozběhnou Flashovy schopnosti a poté opět dostáváme ochutnávku toho, co mělo být dál. Po skončení se spolu se spokojeností tedy dostaví i smutek, protože toho svědky bohužel nebudeme. Na druhou stranu, stranger things have happened... Druhé zkouknutí mě jen utvrdilo v tom, že tenhle film je mistrovské dílo, protože tu tunu detailů (snad každý druhý záběr nějaký detail má) a odkazů a náznaků na budoucí vývoj jen tak někdo do souvislého a přehledného celku nedá. ()

Elyssea

Dokonalý příklad toho, co je špatně na současném trendu studií naslouchat hlasité fanouškovské menšině a upravovat podle toho své produkty. Tohle není nic jiného než fan service a nemám sebemenší pochybnosti o tom, že Snyder si poctivě načetl veškeré kritiky Whedonovy verze, aby se většině výtek vyhnul. Teď může po letech vykládat, že takhle by vypadal výsledný produkt i tehdy před zásahem studia. No jasně. Takže dostáváme čtyřhodinovou(!) anabázi, jejíž první půlhodina je místy natolik cringe, že jsem to málem vypla (zejména scéna na dalekém severu s Aquamanem v podivné vesnici, kde nikdo nic nedělá a jen opěvuje jeho odchod byla úděsná). Snyder opakovaně představuje své hrdiny ve scénách bez jakékoli chronologické návaznosti. Má všeobecně velké problémy se soudržností snímku, zvlášť Epilog je tak podivná sekvence scén bez ladu a skladu, že jsem byla spíš zmatená. Docela často je film i nechtěně k smíchu, hra na "osudovost" se zpomalovačkami se přejí docela rychle a hudební doprovod k některým scénám je vyloženě nešťastný (opět Aquaman). Chudák Diana má jen jeden jediný hudební motiv, který beze změny hraje při jakékoliv její bojové scéně a to je přinejlepším neoriginální, přinejhorším líné. Justice League taky dělá medvědí službu Aquamanovi od Jamese Wana, protože jeho rozhovor s Merou nedává vzhledem k originu žádný smysl. Proč si Snyder aspoň trochu neohlídal kontinuitu netuším, ale přišlo by to vhod. Cyborg a Flash dostávají více prostoru, nicméně ani Ezra Miller ani Ray Fisher mě nijak nepřesvědčili o svých hereckých kvalitách. Škoda jen Battflecka a Alfréda, s nimi bych ráda viděla víc filmů. Ale uvidíme, jak si s tím poradí Pattinson. Jestli je tahle verze v něčem lepší, tak v minimu infantilních vtipů (Whedon občas působí jak puberťák) a ve větší stylistické soudržnosti. Osobně si nemyslím, že by tohle svědčilo o nějaké Snyderově vizi nedejbože vizionářství. Čtyři hodiny jsou zkrátka moc, mohlo a mělo se stříhat. Za mě je tohle úlitba DC fanatikům a má jediného vítěze - ty, co za tohle dostali znovu zaplaceno. ()

BarryLyndon

Pořád trapné jako Whedon Cut, jenom jiným směrem, zbytečnost. Ale už to není odpad. 4/10 Koukal jsem se na to jenom kvůli následné MZ live :) ()

bourec

Musim přiznat, že vlastně obdivuju všechny příznivce komiksovejch adaptací s jakou vervou se orientujou ve světech DC a MARVELU, a jak neustále vzývaj autory aby točily další kombinace komiksovejch hrdinů. Vzniklo toho vážně neskutečná hromada. Ale v mých očích jen několik má nějakou hodnotu. Jinak je to maglajz. Občas zábavnej, ale povětšinou se z toho člověku už točí hlava. Ovšem tahle verze je sice o dost delší, ale lepší je určitě. 50%. ()

Kwaichi

Keďže sa jedná o jeden a "ten istý" film natočený dvakrát, neubránim sa porovnávaniu oboch spracovaní filmu. Áno, väčšina scén je spracovaná inak, ale dej pracuje s tým istým príbehom. Štvorhodinová verzia Zacka Sydera pôsobí na mňa lepšie ako celkom, aj napriek jej dĺžke. Bolo tu menej vtipnejších scén, film pôsobil temnejšie a drsnejšie. Mne osobne sa to viac hodí na seriózny akčný celovečerný film. Naopak verzia z 2017 pôsobila ako lacná komédia, ale mala svoje dobré momenty, ktoré som márne hľadal vo verzii Zacka Snyder. Zrejme tým, že verzia 2017 je prakticky prerobeným pôvodným dielo od Jacka Snydera, mali priestor aj čas na pár kreatívnych nápadov ako lepšie zapracovať malé detaily, ktoré filmu prospeli (verzia 2017 mala podľa mňa lepšie spracované oživenie Supermana, finálny súboj alebo krátke vtipné scény, keď pravdovravný Aquaman mal na sebe omotané laso od Wonder Woman alebo preteky Flasha su Supermanom). Ktorú verziu si pozrieť radšej? Ako fanúšik DC nevynechám ani jednu. ()

Lenka.Vilka

Napsat tenhle komentář mi dalo docela zabrat. Prostě jsem nemohla najít vhodná slova, ale nakonec se zadařilo :) ***** Velký fanda už první verze, takže bylo jasný, že to musím vidět. A stálo to za to. Liga je temná, ponurá, skoro vůbec vtipná. A přestože to velí k depresy, nestalo se tak. Naopak jsem ti čtyři hodiny nemohla vymazat přitroublej úsměv z ksychtu. Je mi jasný, že i kdyby byla jiná otevřená, tak by to do nich stejně nešlo. Ale gauč není kino a filmu by velký plátno sedělo mnohem víc! :( zážitek i tak obrovskej. ***** Pouze bych se vyhla při porovnávání spojení "Whedonova verze". Protože háček tady jeden je. Stopáž. Už při první verzi jsem brbrala, že je to málo, pokud má film sloužit i jako představení nových, víte, jak to myslím to "nové", postav, které ještě neměly svoje samostatné filmy. Jenže co z toho, že má film čtyři hodiny? Takhle by stejně do kina nešel. A kdyby jo, jak by to vypadalo? Film by měl ještě o hodinu víc a byl rozdělený na dvě části? Nenapadá mě ale žádné místo, kde by se střhlo. Obávám se tedy, i kdyby Snyder mohl film dokončit napoprvé, stejně by se střídalo jako blázen a kdo ví, jak by to dopadlo. A tohle by byla verze pro dvd. ***** Má to jeden háček. Zase? :D Snyder cut není klasický Director's cut, protože Snyder z toho teď udělal (částečně) úplně nový film. A tady přijde asi největší kámen úrazu. Po těch třech a půl hodinách, přijde závěrečná půl hodina, která bude někomu naprosto ukradená. Ale pro fanoušky to bude srdce lámající okamžik. Protože je tady ještě víc vidět, kam mohlo celé DC (jeho kinová část) směřovat. A to je prostě škoda. Včetně pozvání na pivo dalšího člena ligy. ***** A na to navazuje otázka: "Pro koho je film určený?" Určitě pro ty, kterým se líbila první verze až tak, že byli ochotní odpustit určité nelogičnosti kvůli střihu, a doufá, že mu to tahle verze vynahradí. A nebo pro ty, co se těšili, až řeknou směrem k Whedonovi "In your face, motherfucker!". A jako kdyby toho už tak poslední dobou neměl dost :( Ale rozhodně není určený pro ty, kteří už první verzi s gustem odstřelili, protože to je to, co je baví. Jejich komentáře jsou stejně nevypovídající o realitě filmu. Spíš o tom, že "haters gonna hate hate hate..." a určitých lidí to je trademark. Mají to ale chudý život :( update 3.4.2021: ta minuta a půl, leč je dostupná na YT, za tu čtyř hodinovou opakovačku stála, protože černobílá verze je dokonalá. Neruší od detailů, od kterých odpoutává klasická verze. Je to další dimenze :) ()

C0r0ner

Whedon vs. Snyder, DC vs. Marvel - v obou případech na celé čáře vyhrává ten druhý. Proč? Snyderova verze má typický osobitý excelentní vizuál (Watchmen, Sucker Punch), v mnohém překonává původní verzi (prokreslenost postav, závěrečná bitva) a celé to dává mnohem větší smysl než Whedonova verze. To že to je občas hloupé a k smíchu přičítám na vrub žánru, pořád ještě je to pohádka pro dospělé. Ta čtyřhodinová stopáž je ale zcela neobhajitelná a zbytečná, záporák plochý jako hruď korejské gymnastky (tady srovnání s Thanos, který je se svou motivací o několik levelů jinde) a celá ta premisa - složit tým a sejmout záporáka - de facto bez jakýchkoli odboček, by byla fajn tak před patnácti lety. Cokoli od Marvelu je lepší než tohle, DC je pro mě mrtvé, a promiň, Snydere, ale i tvoje verze je vlastně sračka, na kterou se sice dobře dívá, ale pořád ještě sračka. A Whedon? Ten je ještě o patro níž. 60% ()

Lanark

Na jednu stranu jsem od čtyřhodinový stopáže čekal větší průšvih, na stranu druhou vůbec nevim, proč to ty čtyři hodiny má. Jasně, hodinu a půl se představují různý postavy, z nichž určitě půlku do konce filmu zapomenete. Rozhodně je vtipný, jak se pranýřují a srážejí z podstavců mužské postavy a naopak se nekriticky a občas vážně trapně vyzdvihují dámské hrdinky, ačkoliv ve výsledku je hlavním tahounem děje a akce starý známý testosteron. Film, který při balancování na hraně trapnosti odhaluje akorát smutnou pravdu, že superhrdinské komiksy nemají žádnou hloubku, nehledě na to, kolik zasmušilých a hloubavých pohledů do dálky a depresivních mouder do stopáže protlačíte. A čtyři hodiny jsou sakra dlouhá doba. Když v rámci dialogu na konci filmu vám jedna z postav musí natvrdo oznámit, že jí záleží na jiné hlavní postavě a vy jste si toho za celou tu dobu ani náznakem neměli šanci všimnout, pak je něco špatně. Stejně tak jako u série 007 mě nebaví tyhle rádobyvážný pózy, které ve výsledku působí falešna a umělě. Nemohl by konečně přijít režisér, který pochopí, že zábava a nadsázka nejsou sprostá slova. V rámci popkultury dokonce naopak! ()

Cheeter

Když teď vidím Snyderovi verzi, tak mi spoustu věcí dává mnohem větší smysl, než když jsem viděl verzi původní. Ačkoliv to bylo na akční film dost dlouhé, tak to rozhodně stálo za to, byť jde o akci a nějakou hlubší myšlenku hledat je prakticky zbytečné. Nicméně, kdyby na to navazovaly další film, jakože spíš nebudou, protože to vypadá, že Justice League je mrtvý projekt, tak by dostalo i mnohem širší rozměr. Škoda, Warneři to před pár lety prostě nezvládli. ()

moviefreak

Po Snyder Cute pre mňa Whedonov bordel prestáva existovať, a je mi neskutočne smutno z toho, že Snyder nedostal na dokončenie tohto eposu aspoň o 50 miliónov viac. Na trikoch je to vidno a určite to množstvo divákov bude považovať za prehru... Taktiež škoda, že sa HBO nerozhodlo pre seriálovú formu, ktorá by možno presvedčila viac divákov nevypnúť hneď po pól hodine a neskôr sa k celku vrátiť. Snyder ale dokázal, že jeho vízia bola TÁ PRAVÁ a je naďalej vizuálny a filmovo kreatívny pán! Snyderverse mi bude chýbať! Strašne... ()

Wormboy

Pre fanusikov DC univerza splneny sen so vsetkym co k tomu patri (okrem Zimmera:(, nastastie vsetky hlavne motivy zostali). Snyder je pan, ze sa mu podarilo presadit, ze toto bude niekto financovat. Ako vsak film budu vnimat nevinni pristojaci nedotknuti temou, si veru trufat nepoviem...Na druhej strane, na co by to vobec pozerali. 4,5/5 ()

Martrix

Jestli je Snyderova verze lepší film, než nešťastný slepenec Josse Whedona? Po prvních cca dvaceti minutách, kdy se odehrávaly vážně míněné, ale přesto hloupé scény, mezi nimiž se navíc neustále poskakovalo, jsem si tím nebyl jistý. Bylo to jako sledovat několik pospojovaných trailerů na nikdy nerealizované filmy DCEU. Ale je možné, že by mi to vadilo méně, kdybych ty scény neznal z "první verze". Stopáž je vysloveně fajnšmekrovská a zcela jistě by filmu prospělo vykuchat z něj aspoň 40-60 minut nepříliš důležitých scén. A poslední věc... zvolený formát 4:3 je sice lepší, než to širokoúhlé horizontální ořezávání, ale pořád je to paskvil, kterému se dalo vyhnout volbou jiné techniky a způsobu práce s obrazem. Tak a teď už budu i chválit. V první řadě se mi líbí, že Flash tady není jen zbabělé přiblblo. Snyderův Flash je sice pořád trochu jelito, ale současně je inteligentní, odvážný a hlavně sympatický. Díky němu je celý film odlehčenější. U Cyborga je ta změna ještě větší. Má svůj příběh, jehož vyznění je dospělejší a působil na mě daleko sympatičtějším dojmem. Snyder cut by byl jako start pro sólovky těchto postav mnohem lepší. Ostatně Snyder nechal pootevřená vrátka pro další minimálně tři spin offy, nebo pokračování. Třeba film, kde Batman ve společnosti Jokera, Deathstrokea a Mery čelí v alternativní budoucnosti vzteklému Supermanovi, by se mi hodně zamlouval. Liga spravedlnosti 2017 nebyla o mnoho horší, než jiné DC nepovedenosti, ale obrovskou škodu udělala právě tím, že zařízla bujnější růst DCEU. I když kdo ví? Velmi pravděpodobně by Liga spravedlnosti tenkrát dokončená Snyderem, vypadala zase úplně jinak. Někdo namítne, že je Liga spravedlnosti Zacka Snydera nacpaná tunou CGI. Ano, je...a protože je to komiks, tak mi to vůbec nevadí. A o to míň, že tentokrát jsou ty digičmáranice daleko přehlednější. Kosmetické změny jako brnění Steppenwolfa, nebo Supermanův oblek, beru taky jako změnu k lepšímu. Z Ligy spravedlnosti Zacka Snydera jsem na zadel nepadl, protože je to opravdu velmi hloupý film, ale jsem moc rád, že DCEU má konečně pořádnou týmovku, ze které může dál tvořit. Kdyby nebyl Snyder tak rozežraný a strávil vic času ve střižně, mohl stvořit skvělý film. Protože on tam někde v těch čtyřech hodinách je. Pohřbený v příšerných žvástech a pofidérním příběhu. ()

epicek

Už se nedozvíme, zda by to šlo do kin před 4 lety přesně takhle, kdyby vše původně klaplo a nepřihodila se Snyderovi ta rodinná tragédie. Je totiž možné, že by to Warneři chtěli ještě pokrátit třeba na tři hodiny. Důležité ale nakonec je, že nakonec tu jeho původní vizi máme šanci vidět kompletně bez zábran a je hezky vidět ten neskutečný rozdíl. Základní mustr se němení, což ani nikdo nečekal, ale ta přidaná "omáčka" okolo všech vedlejších postav z nich konečně nedělá random NPC, které se nachomejtly k záchraně planety. Flash byl famózní i předtím, ale teď ty chybějící střípky dodávají Barrymu patřičný charakter. Cyborg byl tehdy jeden z nejvíc komentovaných tím, že je do počtu. Zack tam šoupnul chybějící flashbacky a několik desítek minut vykreslující jeho charakter a udělal z něj v podstatě největšího skokana v porovnání s kinoverzí. I přes mé obavy, zda taková stopáž není opravdu trochu moc, tak musím říct, že ty 4 hodiny utekly opravdu jak voda. Jediná věc, která mě opravdu mrzí je ta, že se s největší pravděpodobností nedozvíme, kam by to po tom epilogu dál směřovalo, protože to mělo/má obrovský potenciál růst. Zack Snyder si napravil reputaci a může konečně po těch letech projekt Justice League definitivně uzavřít. I had a dream, almost like a premonition, that there's an attack coming. ()

Juto

Snyderov film je možno vyčerpávajúci, no je pútavý. Spravodlivosť je vykonaná. Liga spravodlivosti Zacka Snydera, ktorá je masívnym vylepšením výrazne skrátenej, výrazne pozmenenej a extrémne odpornej verzie, ktorú sme dostali od Jossa Whedona v roku 2017, obnovuje pôvodnú víziu, ktorú mal pre filmový vesmír DC. A zároveň dáva divákom možnosť nahliadnuť do veľkolepých, ambicióznych nápadov. Snyder Cut je vytvorený s úprimnosťou a vyžarujúcou vášňou v každom zábere, je epická extravagancia, ktorá vhodne plní povinnosti svojho žánru. 8/10 ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze