Scaevola

Oproti staršímu dvojčeti... a tady bych měl asi skončit, protože jinak to přestane dávat smysl, stejně jako účet za tento film. Nicméně přesto jsem si vyhradil čtyři hodiny, snad pro aktuální nedostatek jiných filmově-komiksových možností, a podíval se, jak to Z. Snyder prý zamýšlel, než J. Whedon vytvořil samoúčelnou kopii jiné superhrdinské týmovky. Vzhledem ke stopáži už neplatí původní výtka, že většina hrdinů nemá dostatečný prostor, a dokonce i padouši jsou velice zhruba prokresleni, byť jejich motivací stále zůstává jen touha po absolutní moci (v porovnání s Thanosovým ekologickým anarchismem dost slabá), a Steppenwolf se prostřednictvím svých scén navíc proměnil v ublíženou loutku. Zbyla tak opět poměrně přehledná akce a nesmírné množství odkazů jinam, z nichž jsem asi většinu ani nepostřehl a které bohužel nikam dál ne(po)vedou. Ze všeho je tu cítit nezanedbatelná láska k látce a fikčnímu světu i k filmovému řemeslu jako takovému, avšak to bohužel nestačí. Přespříliš mocní hrdinové, kterým vlastně není možné ublížit, oživí boha a zbytek snímku postrádá smysl, neboť už není kam stoupat a komu držet palce. Formálně jde tedy o bezchybný počin, ale jaksi mu chybí obsah, neřku-li duše, vzdor noční můře na konci. ()

anakinzlo

Velke SKLAMANIE! Len pozeram nechapavo na tych,co tomu dali 5 hviezd :))) Ako prve,..soundtrack velke sklamanie. Danny Elfman,ktory robil povodnu verziu,to bola hudba!!! Hlavne hlavna tema,..a scena,ked ozivili čáva S ,..a potom ho chceli ukludnit,tak tam je hudba velmi silny moment. Ked Flash uteka,ostatní drzia Supermana a ten si očičkuje po Flashovi. Tak tu scenu nerobia super efekty,alebo spomalenie. Ale prave hudba!! Ta tam uplne vytvori tu situaciu a atmosferu. Takze tato 4 hodinova akoze hudba,..cele zle. Dalej hmmm,..efekty,...stale som mal akosi pocit,ze sa vsetko toči v studiu. Na Marvelovky sa to nechyta a nikdy nebude. Velmi jednoduche dialogy a prvoplanove. Plus je,ze Cyborg a Flash mali svoj pribeh dlhší a tak sme vedeli o co ide. Hlavny záporák mohol byt lepsi a drsnejsi. nesiel z neho taky strach,ako napr zo Stepwolfieho. Ten bol stylovejsi teda. A uplne trapne pre mna vyzeraju tí akoze demoni lietajuci. Z nich nejde vobec strach a velmi kazia atmosferu. proste velky badass boss,..a pri nom nejaky krdel musiek. To mohli lepsie vymysliet. A dalsi velky minus,.4:3 !!!! Ta čislovka je kazdemu znama,takze tam nemam co dodavat. Naaa cooooo???? Naaa cooo to tak??? Ach jo :( ()

Bluemoon

Slova klasika...podme zaviest trocha chaosu do uz usporiadaneho sveta...preco sa riadit podla holywoodskych producentov...preco nedat na prosty lud...ja hovorim vzkriesme snyder verse a nastolme trocha chaosu...nech sa tocia filmy podla nas a nie podla niekoho kto si mysli ze bude urcovat trendy,podme sa vymanit zo zauzivanej konvencie...snyder verse reincarnation ()

SamGee

Pôvodný Justice League, ktorý vyšiel v r. 2017 pod taktovkou Jossa Wheedona, pohorel finančne i kriticky. Po tomto fiasku sa nespokojní fanúšikovia dožadovali od štúdia Warner Bros. verzie, ktorú natočil režisér Zack Snyder predtým, než mu umrela jeho dcéra. Po viac ako troch rokoch sa prosby fanúšikov naplnili a ako fanúšik komiksov z DC univerza som si ju nenechal ujsť. V čase, keď svet oplakáva Supermana (Henry Cavill), prichádza na planétu Zem mimozemský dobyvateľ Steppenwolf hľadajúc tri mocné artefakty, s ktorými by mohol privolať apokalypsu. Aby sa vyhlo tejto katastrofe, musia Batman (Ben Affleck) a Wonder Woman (Gal Gadot) nájsť ďalších super-hrdinov a vytvoriť s nimi alianciu. Hlavná dejová línia je totožná s kinoverziou, avšak je obohatená o viacero aspektov. Zatiaľ čo originálny film mal odľahčenejšiu atmosféru, táto verzia ponúka temnejší tón a epickejší rozsah. Mne osobne vyhovoval tento štýl. Film ponúka akčné zábery, ktorým nechýba brutalita, napätie a „wow“ efekt. Ďalej, príbeh nepôsobí skratkovito a detailne rozoberá postavy, ich motivácie a okolnosti. V neposlednom rade dostáva každá postava možnosť zažiariť a niektorí sa dočkajú aj charakterového vývoja, hlavne Superman, Flash a Cyborg. Nehľadiac na veľkoleposť tohto projektu, jeho najväčšou Achillovou pätou je štvorhodinová minutáž. Chápem režisérovej vízii, ale podľa mňa by neuškodilo zostrihať niekoľko nadbytočných scén, snímka by rýchlejšie odsýpala. Hoci dĺžka filmu je škodlivá, dáva priestor hercom naplno podať výkon. Osobitne z hereckého ansámblu chválim Raya Fishera v podaní Cyborga. Ten presvedčivo znázornil mladého muža, ktorý sa nielen vyrovnáva s nadobudnutými schopnosťami, ale aj s osobnými problémami. Okrem neho ma prekvapil krátky výkon Jareda Leta, ktorý ukázal potenciál spracovania jeho verzie Jokera. Bonusovú pochvalu dostáva za skvelý dialóg s Batmanom. Hudobný skladateľ Junkie XL vytvára burácajúcu atmosféru za pomoci gitarového riffu, ženského chóru a bubnov. Jeho motívy vám budú dlho rezonovať v hlave. Vizuálny dizajn sa celkovo zlepšil oproti predchodcovi. Perfektným príkladom je vzhľad Steppenwolfa, z ktorého vyžaruje strach. U špeciálnych efektov by som sa pozastavil. Na jednej strane vynikajú v určitých momentoch (Flashovo cestovanie v čase), no na druhej pôsobia nedokončene (finálny súboj medzi hrdinami a Steppenwolfom). Justice League Zacka Snydera je oveľa lepším dielom ako nemastný-neslaný počin z 2017. Snyderova verzia má grandióznejší príbeh, prepracovanejšie postavy, dynamickejšie tempo a dojímavejšie momenty. Keď mu odpustíte nedokončené efekty a prepálenú stopáž, užijete si túto snímku na plné dúšky. Vrelo ju odporúčam tým, ktorí majú radi buď tvorbu Zacka Snydera, DC hrdinov alebo epické príbehy. Príbeh: 9/10, Herecké výkony: 7/10, Hudba: 8/10, Akcia: 10/10, Vizuálne efekty: 8/10, Špeciálne efekty: 6/10, Celkovo: 8/10. ()

Dexter666 odpad!

Digitálne kone, digitálna tráva, digitálny oheň aj vietor... Je to ako v tej riekanke... letí letí všetko letí... Absolútne sterilné, nezaujímavé so stále tými istými rozprávačskými chybami - hlavný záporák (teda ani neviem, či je to hlavný, vydržal som 3/4 hodinu) popisuje v nezmyselných monológoch, čo ide urobiť - to je taká režisérska nemohúcnosť, že je z toho jednému zle. Strata času - dokonca 4-hodnová (facepalm). ()

buchannon

Původní verzi si prakticky nepamatuju, nějak mi neutkvěla v paměti, takže od začátku. Vodaman, kterého pohání vlastní flatus, nejprkennější Netopýří muž a obživlý Supermuž. Erudovaný kritik toto nazve výplachem, každopádně je to nenáročná zábava na jeden večer, která mě... ...dostatečně zabavila, třebaže v tomto filmu parta maskovaných superheroes vždy tak rychle a snadno najde východisko z neblahé situace, až si říkám, že by se něco takového nemohlo stát ve skutečnosti, nebo ano? :o))) Ale fakt nechápu Zekovu volbu poměru stran 4:3. No nic, přes tohle všechno je to vpravdě pecka, kde se vhodně a účelně střídá rychlá akce s pomalými záběry. ()

Mangano

Musím říct, že za mě nejlepší superhrdinský DC film co jsem doposud viděl. Jednoznačně potom lepší než původní verze, která byla dost uspěchaná a ve finále z ní nic moc kvalitního nevzešlo. Brilantní akce protkaná humorem a tu a tam i silnými emocemi. Skvěle odvedená práce od všech zúčastněných, hlavně potom od Snydera. Povedl se mu kus hodný smeknutí. Dokonce se mu nějak povedlo ukrýt mnou nenáviděnou Momoaho hereckou neschopnost tak, že není vůbec znát a Jason tady působí skoro jako herec. No prostě bomba. Jak je to potom ale neuvěřitelně fungující film, je jeho epilog stejně tak neuvěřitelně k ničemu. Ten, kdyby tam nebyl, nebo byl o tak 80 % kratší, dám 5 hvězd. Po brilantním zakončení poslední kapitoly totiž natahovaný epilog strašně shazuje feel z právě viděného energií nabytého závěrečného souboje a epického závěru. Nechápu, proč to tam proboha v takové formě je. Těch zpomalených záběrů tam je taky někdy až moc, chvílemi to působilo zbytečně a zdlouhavě. V kombinaci s tím nesmyslem na konci musím proto dát 4 hvězdy, ale ty nejtučnější, co to jen jde. Jinak ale bravo! Tohle se opravdu povedlo. Děkuji panu S. za tento čtyřhodinový zážitek. ()

Frecerick

#ReleaseTheSnyderCut - důkaz toho, že má smysl být snílkem, následovníkem naděje a uctívačem Boha Zacka Snydera. Snad se někdy v budoucnu fanoušci zaslouží o lepší verzi něčeho zajímavějšího, než je právě Liga spravedlnosti. Ale k filmu samotnému... Je úplně jiný než ten z roku 2017, ksichtem i obsahem bližší k BvS a pozitivně proměnil druhou šanci pro Snydera. Není to ale bez chyby, nejde o jeden z nejlepších komiksových filmů, není to ani nejlepší "DCEU" film a rozhodně nemá nová JL na to, aby byla všude možně (hlavně na Facebooku) srovnávána s Endgame... to je hodně mimo. Je to předlouhé, místy až úmorně nudné, především začátek je bez tempa a to může diváka snadno odradit, když se podívá na časovou osu a zjistí, že ho ještě čeká 3 a půl hodiny. Kromě toho ale došlo k upgradu snad na všech ostatních frontách... postavy, jak kladné tak záporné, jsou sympatičtější, prokreslenější a víc cool. Akce určitě vypadá líp, ale stále je to místy digitální fuj fuj, takže bych ji do plusů filmu vlastně ani nezařazoval. Závěr filmu je ale příjemnou odměnou pro ty, kteří ty předešlé hodiny a hodiny vydrželi. Whedonova verze se takové epičnosti nepřiblížila ani zdaleka. 7/10. Celá recenze: https://sarden.cz/2021-04-21-2321/film-liga-spravedlnosti-zacka-snydera ()

KukulienkaHO

Hlavný rozdiel medzi "Snyder Cutom" a verziou z roku 2017 je ten, že toto ma bavilo. Aj keď si skoro vôbec nepamätám na príbeh a pod. prvej verzie, tak viem, že to bol výrazne nudný a nezáživný priemerný film. Snyderova verzia má potrebnú výstavbu deja, ktorá minule veľmi chýbala. To je samozrejme zapríčinené vďaka 4 hodinám, ktoré film má. Tu ale nastáva otázka, keďže takto dlhý film by do kín nepustili, či by vôbec prvá verzia aj pod celkovým vedením Snydera v kinách vôbec obstála. Ešte by tu bola iste možnosť rozdeliť to na dve časti, avšak si nemyslím, že vtedy by to malo šancu fungovať. Takto to ale klape obstojne, aj keď som mal problém nájsť si čas a sledoval som to na 3-krát. Každopádne nechápem, prečo z toho nespravili rovno seriál, keďže je film aj tak rozdelený do 6 partov, ktoré by ale v takom prípade potrebovali zostrihať, aby z nich mohli byť regulérne epizódy. Vystrihnutie alebo možno úmyselná absencia vtípkov napomáha osudovosti a dramatickosti. Postavy podľa mňa fungujú výborne, každý má niečo svoje čo ponúknuť. Veľmi vítam zmenu vzhľadu Steppenwolfa aj jeho preradenie v hierarchii na nižšieho záporáka. Skutočne z neho ide patričný rešpekt aj strach. Finále dosť podarené. Vo výsledku si myslím, že fanúšikovia budú nadšení. Takže páčilo, a hej, musím uznať, že možno škoda, že pokračovanie sa nezrealizuje, lebo našliapnuté to malo slušne. ()

Franki69

Zack Snyder objevil limit. Bezmála čtyři hodiny v podstatě stále tmavého obrazu se nedají ukoukat v kuse. Rekord mé divácké pozornosti tedy stále drží Peter Jackson a jeho extended verze LOTR. Ale, je na co se dívat, „liga“ je skvělá a film dokončený Jossem Whedonem z roku 2017 posílá do zapomnění. A to bez mučení přiznávám, že se mi původní vlastně docela líbila. Ovšem tohle je jiná  - liga. Je „dospělejší“ a temnější vyznění filmu prostě sedí víc. Dějové lince (která je na 80% stejná) prospělo členění do kapitol a hlavně citlivější zacházení s postavami a jejich charaktery. Méně prostoru dostal Aquaman (no tak ale má svoji sólovku, budiž), za to Cyborg může vyniknout. A finále je prostě skvěle vymyšlené, tady Zack Snyder asi poprvé pro DCU překonal některé slabší kousky MCU. Fenomalní jak Wonder Woman Stephenwolfovi s rozběhem a v letu usekne…!! Sakra, málem spoiler! Jestli jste viděli ten první film, tak do tohoto rozhodně jděte! Dávám 90%. Bejt tam jinej Batman (neflekatej), bylo by to i za víc. A taky kvůli úplně strašný kokotině na konci body dolů. ** teď už fakt spoiler ** Že Flash musí běháním po matičce zemi překonat rychlost světla, aby něco vrátil…Čili že nestačí, aby zeměkouli za sekundu oběhl 26 930x. Ano, vím, že je řeč o filmu s vesmírnejma příšerama a tak…ale tohle už je prostě přes čáru, čirý scénáristovo zoufalství. ()

albiebennett

Co se týká srovnaní s mladším bratrem je vidět posun směrem kupředu. Co se týká filmu jako takové jedná se o zcela průměrný počin, který ohromí maximálně svou délkou a přehnaným marketingem. Nicméně v průběhu sledování, kdy jsem se musel několikrát znovu soustředit na děj jsem si říkal, že by filmu prospělo, kdyby filmem nebyl filmem a byl by seriálovou minisérii pro HBO. Kupodivu mi nadbytečná tma filmu nevadila, vlastně to mělo něco do sebe oproti svítivým filmům od Marvelu, ale pojmy, které ve filmu padají jako rovnice antiživota atd. sráží jakoukoliv atmosféru. Velká škoda, že Deadpool oddělal Green Lanterna, který by si zasloužil po příšerném solo filmu dostat aspoň nějakou druhou šanci, ale fízlové vesmíru evidentně nijak netankuje montrum, které už zničilo tisíce světů. ()

Kushina

Film moc dobře koukatelný, ale zároveň tak dlouhý, že jsem se k jeho shlédnutí odhodlávat několik měsíců. Bylo vlastně jen prodloužená verze předešlé lidi spravedlnosti, která měla 2h, ale určitě ten film vznikl proto, aby nám dal širší pohled na věc a připravil nás na to, co přijde. Každopádně pro mě má DC stejnou kvalitu jako Marvel a v určitých ohledech, především co se temné stránky týče, tak Marvel i poráží. Liga spravedlnosti byla skvělá, akční, napínavá a boj s bytostmi z pekla byl prostě super. A zkrátka vidět po hromadě Wonder woman, Aquamana, Batmana, Flashe, robo týpka i Supermana, to je prostě skvělý a rád si to někdy zopakuji, i když snad ne ve 4h verzi :D 80% ()

Grázl83

Digitální orgie. Sledovani jsem asi rok odkladal, protože se mi do 4h filmu nechtelo. Dějově ale překvapivě dobře koukatelne a docela to uteklo. ()

Ironhead

No tak za prvé, je to černobílé (nevadí), je to ve formátu 4:3 (vadí, nechápu důvod ani přínos), je to strašlivě dlouhé (trochu vadí), je to nacpané známými herci (dobře), má to dost často strašlivě špatné a hloupé dialogy (vadí). Takže, sice sem to i dokoukal, což se při té minutáži dá brát jako úspěch, ale nadšený sem z toho nijak nebyl. Aneb Zack určitě umí točit, ale potřebuje k tomu opravdu kvalitní předlohu, jakou byli třeba skvělí Watchmen. Tady je to prostě tak nějak blbé. Například co občas některá postava zvládne a co jindy ne, je až zarážející. Nemám rád, když se schopnosti superhrdinů během filmu razantně mění jen proto, aby nějaká scéna byla dost cool nebo měla průběh dle potřeb scénáristy/režiséra. Rozhodně ale pořád podstatně lepší než verze od Josshe Whedona (to bylo peklo). ()

Maraboy

Tahle verze je rozhodně epičtější a temnější, než-li ta původní, rozhodně bych doporučil spíše tuto, i když ta délka je také ultimatní. 70% ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze