Hanys_

Rozhodně mi to dávalo větší smysl než ta podivná Whedonova verze. Ale nějaký extrémně skvělý film z toho pořád nevznikl. Dají se tu furt najít kvanta nelogičností (i na fantasy scifi) a herecky je to hodně mizerné. Top Marvel týmovky nehrají jinou ligu, ale doslova jiný sport. 5.5/10 ()

Mitin

Když jsem viděl koment srovnávající tohle s LotR, rofl.. Je to trošku víc epic, Zaddy vyplnil nedostatky, nesmysly z JL, celý to prostě dává větší smysl, než ta nedodělávka předtím. Pořád mi to ale přijde neskutečně trapný, film se bere strašně vážně a ty hlášky jsou gigacringe. Jo a amazonská hudba pokaždý, když WW přiběhla do fightu, ježiš.. Rozhodně jsem si ale užil hodně scén, když do toho zrovna Gadot neříkala moudra. Superhrdinský nadprůměr, ale Watchmen bylo povedenější. ()

buzzwoody

Není to dokonalé, ani v nejmenším. Ale ve vodách jalového, studiového DC odpadu (Aquaman) přišla neočekávaná, autorská pecka, která se v podobných podmínkách DLOUHO neobjevila. Samozřejmě, pokud na to narazíte náhodou, dostanete skoro čtyřhodinový (v podstatě se to dá lépe vnímat spíš jako krátká minisérie než film), velmi zdlouhavý superhrdinský film, který se místy chová jako slátaný guláš na hranici kýče. S tím ale přichází i silná dávka epického audiovizuálního nářezu ala čistokrevný Snyder. Jeho příznivci si pochutnají, jeho odpůrcům se po BvS zase jednou zvedne žaludek. Já jenom vím, že Whedonova kinoverze Justice League z roku 2017 byl absolutní trash, a jakkoli je tenhle Snyder Cut zbytečně dlouhý, funguje mnohem lépe. Každopádně snímek stoprocentně stojí za povšimnutí a director's cuts těchto filmů by měly vycházet častěji, aby všichni viděli, jak korporátní studia degradují tvůrčí vize v odporné bezpáteřní produkty. Je mi těžkou záhadou, proč Supermanův CGI oholený knír vypadá líp, než v 2017 kinoverzi. ()

woodsman

vybojovali sme to neuveritelne bol to tazky boj ale stal zato tento epicky masterpiece proste akoze vau polku filmu som mal vivalene oci a otvorenu hubu som nechapal ake to je dobre ta hudba mnam to bolo proste bašta Stepenwolf bol paradny zaporak vizeral jako zivi CGI bolo dych beruce riadne im tam daval na hubu Deesad ked s nim komunikoval mi bolo az luto stepenwolfa ako s nym zaobchadza jak zo psom spinava handra chcel by som vediet co urobyl ked bol vyhnany alebo kvoli comu bol vikazany ale to sa isto dozvieme viac v JL 2 Darkseid to je pravy BADASS zaporak z paradnou motivaciou najist anti-life rovnicu a ovladat vsetku existenciu proste epic Batman tie F-bomby boli bozske jeho vybavenei ani nehovoril Alfred mu ich pekne vyraba tie braceri boli top to som fakt necakal vau isiel tu na plne gule z nicim sa nesral Superman Black Suit jeaaaaa ked viletel nad zem posilnit sa slnkom ten zaber cisty epos ked bojoval z JL po prebudeni naprosto genialne s tym flashom topka ked isiel po nom a len tak mu uhnul rukou ked dosiel na zaverecny suboj whaaaaaaat ako ochranil cyborga a znicil sekeru a kopnul ho ako Leonidas z 300 som to musel pauznut a rozdichavat chvilu vlastne to rozdichavam este aj teraz :D zo stepenwolfom sa absolutne nesral mi z neho urobil kašu Cyborg vau ta jeho linka bola epiiiiic a dufam ze dostane solovku zasluzi si ju Ray je apradny herec jeho sceny boli velmy silne emotivne Flash ha tak toto bola parada fakt vtipny humor tam hlaskoval aj ten jeho viraz :D ta rychlost je naprosto bozska ked cestoval casom aby zvratil tu apokalipsu som nedychal akoze to ma odjebalo na zem Aquaman Momoa vie fakt dobre zahrat velmy som si jeho sceny uzival vsade ci na suši alebo pod vodou aj Mera mnam amber topka aj vulko vsetko dokonale a WW Gal Gadot moja žijuca bohyna koooookos ta je proste moja navzdy ako rozseka tych teroristov rozkopala ich tam po stenach vsade krv tak to ma vizerat ziadne jednanie v rukavickach Leto joker a knightmare scena bola fakt neuveritelna ked sa s nym batman rozpraval o robinovi a o harly Quinn ta tam je sakra veal otaznikov ktore nam budu isto raz visvetlene Deadstroke tiez potesil proste vsetko kazda sekunda bola genialna Zack Snyder vsetci ti zo srdca dakujeme za toto ze si urobil pre nas a pre tvoju bohuzial mrtvu dceru bola by na teba hrda navzdy bude skoro 4 roky boja stali zato vsetci sa mi smiali nadavali a vela ineho a to mam uplne uprdele to ma este len posilnilo a zato prisla takato sladka odmena ale pozor boj vobec nekonci este len zacina JL 2 a 3 musia prist a aj pridu a kopu dalsieho WW 3 Batman miniseria Leto joker a vela vela inych veci takze este raz ideme bojovat znova a znova Tonight We Dine in Hell #RestoreTheSnyderVerse ()

Sufferer

Kým jedna časť publika už len pri pomyslení na vydupaný zostrih kričala aleluja, iná sa začala prežehnávať, aby známe príslovie o opakovanom vstúpení do tej istej rieky nenadobudlo úplne nový význam. Výsledok? O poznanie lepší film, kvôli ktorému už nikto z kompetentných nemusí klopiť zrak do zeme a uhýbať pohľadom pred širokou diváckou obcou. Osobne mi na poli komiksového filmu vždy viac imponovala všadeprítomná temnota ako akýsi ustanovujúci prvok pre možnosť naplno využiť superhrdinskú tematiku aj ďaleko nad rámec univerzálneho boja dobra so zlom. Natíska sa otázka, či bez takého uchopenia jednotlivých figúr v ich typickom prostredí, ktoré tu zákonite ustupuje potrebám zgrupovať ich pod jeden (kolovrátkový) dejový oblúk, nenaráža Snyderov (dávno neaktualizovaný) modus operandi na vlastné limity. Okolo Ligy spravodlivosti sa zrúcali takmer všetky istoty, o ktoré by sa tak rada duchovne oprela a ktoré naopak konkurencia poctivým plánovaním po celý čas prepožičiava svojim premenným na režisérskej stoličke. Vízia bola jasná a neodškriepiteľne svojská, vďaka dobovému navyknutiu na poľudštenie ale v predigitalizovanom priestore vlastného sveta nevyvoláva asociácie na svet reálny a u kdekoho dnes už len tak ľahko neobstojí pri manipulovaní na racionálnej ani emocionálnej úrovni. Z tohto pohľadu by bolo možno pohodlné tento v zásade ničím nepodnetný počin plný prežitých manier režiséra zavrhnúť, realita je však taká, že bolo pre mňa stále zábavné sledovať, ako dokáže jeho štvorhodinový precedens bez väčších problémov prežívať na základe sluchových a estetických vnemov, keď má elementárne požiadavky na súčasný crossover zmysluplne usporiadané do kompaktného celku. Slabšie štyri. ()

mclenin

Nu, Marvel to nie je, ale odhliadnuc od stále obľúbeného porovnávania týchto dvoch franšíz, je to rozhodne sýtejší a výdatnejší pokrm v porovnaní s jeho mladším súrodencom z roku 2017, a jednoznačne aj lepším. Toto je Justice Leauge, ktorú sme síce pôvodne nedostali, ale napokon si ju zaslúžili. ()

Lefty86

Když tu byli už dávno, proč čekali až doteď? .... Byl tu Clark..... A to se ho jako báli? ..... Ano báli se ho 😁 Skvělý, rozvinutý film. Co jsem to viděl nečekal jsem že mi takhle zůstane v hlavě. Už jsme se s klukem domluvili že si ho zítra pustíme zase. ()

.baris.

Můj kluk by mi řekl, že nerozumim komiksům (a měl by pravdu), nicméně ten konec mi přijde takovej divnej. Jak to říct a nespoilerovat, no, prostě celej film se tam něco děje a pak najednou šmik a na sílu se tam vloží něco jinýho a ještě to něco jinýho má zas divnou pointu. Postava super, tu mám ráda, ale jinak uf, jsem to nepochopila a pro mě je to takový nějaký zmatlaný. A taky na mě těch zpomalených záběrů v celym filmu bylo už trochu moc. Tim ale vlastně s negativy končím, protože celkově tenhle experiment (totiž udělat už hotový film znovu a jinak a použít záběry i z předchozího) docela slušně vyšel. Je hustý a zajímavý, jak stejná scéna může v různým kontextu a s různými efekty vyznít úplně jinak. Potěšilo mě hlavně bližší představení jednotlivých postav, přece jen to bylo něco, co jsem původnímu filmu vyčítala, taková nějaká zrychlenost - aby se to stihlo odvyprávět v nějakým rozumným čase, tak to strašně svištělo a některý věci nebyly vysvětleny, a tak vyšuměly nebo nedávaly smysl... Tady si můžeš dovolit věci pochopit (i když teda občas jsou takový naivnější nebo přepálený, ale ve světě superhrdinů je možný všechno) a stejně tak i jejich souvislosti, a ne jen tupě přijmout, že "takhle to prostě je". Takže nakonec ty čtyři hodiny nebyly ani nijak dlouhý, protože odvyprávět příběh zasazený do kontextu tolika dalších příběhů prostě nutně chvíli trvá. Celkově tam byla znát nějaká péče a vlastně už mi ani moc nevadí Affleck, na kterého jsem si zvykla, i když pro mě Batmanem už bude navždycky Bale (taky proto, že se na něj o dost líp kouká, ale tak tady je zas Cavill). Každopádně si pořád říkám, že ta cesta, kterou šel Marvel, tedy představit postavy a pak z nich udělat malotřídku superhrdinů, je jednodušší a logičtější. A za mě taky minimálně o třídu kvalitnější - aspoň zatím. Marvelovky jsou tak nějak chytlavější, dějově zajímavější a chytřejší. DC v tomhle zaostává (Nolanovky a Jokera nepočítám, ty jsou absolutně skvělý, kvalitativně úplně z jinýho vesmíru), což nechápu, vždyť mají do hajzlu Supermana a Batmana, co chceš víc? Ale jestli tam hodlají pokračovat aspoň takhle, tak by to šlo. I když by bylo fajn, aby se ještě o trochu víc postavám rozšířil charakterovej rejstřík a dodala se jim trocha nějakých větších dilemat. Uvidíme, co se bude dít dál. ()

Asmodin

Děj se mi zdá hodně podobný Lize spravedlnosti z roku 2017 jen některé scénky přidali a některé ubrali. Liga spravedlnosti by mohla mít stejný potenciál jako Avengers a určitě o to budou mít fanoušci stejný zájem. ()

Ant_Antony

Už jen soundtrack je neskutečnej nářez... Chvilku antický epos, pak zase "rodinné" drama a až nakonec akční thriller. Comicsový film to dle dnešních měřítek (a hlavně lidem co VandaVision dávají víc jak dvě hvězdy) prostě ani být nemůže. Jsou to čtyři hodiny skvělý filmařiny, která baví a nic jiného ani nemá v popisu práce. Je to tak jiný než Josstice League, i když používá spoustu stejných (a přesto jiných) scén..? ANO!!! Potřebovalo to v roce 2017 takovej "zesvětlující Marvel" zásah..? ANI NÁHODOU!!! Snad nikdy nepochopím, proč to WB udělalo. Whedon a Elfman tehdy kolosálně selhali. Dokonalý film to není. Není a ani nemůže, jelikož vždycky bude srovnáván s verzí 2017 a pořád tam bude diváky hledán mustache a opilej Batfleck, takže si jej díky tomu není nikdo schopen užít naplno... ()

TwoFace

— They said the age of heroes would never come again. — Říkali, že Snyder Cut neexistuje a nikdy nespatří světlo světa, že jde jen o sen hrstky bláznivých fanoušků. A hleďme! Snyder Cut nejenže existuje, ale jde o obrovský úspěch, který se ještě před svým vydáním zapsal do filmové historie. Při sledování filmu jsem ještě nikdy neměl tak vítězoslavný pocit jako právě během Zack Snyder's Justice League, a snad nikdy jsem při závěrečných titulcích necítil tolik emocí. Tenhle film je masivní úspěch a splněný sen nás, fanoušků Zacka Snydera, a každého, kdo alespoň jednou použil onen legendární hashtag #ReleaseTheSnyderCut. Tenhle film je pro statisíce (ne-li miliony) fanoušků, kteří léta podporovali Zacka Snydera a dovolávali se jeho pravé vize; kteří věřili, bojovali a vyhráli. Dokázali jsme něco neskutečného! Snyder Cut však není jen film. Celá myšlenka a úspěchy hnutí, které se zasloužilo za jeho vydání, úžasní lidé, kteří se do toho zapojili a všechno dobré, co díky téhle kampani vzniklo, to vše dalece přesahuje film, který je i manifestem umělecké integrity. A ne, opravdu nejde jen o jakýsi director's cut s několika vystřiženými scénami, ale o úplně nový film. Vlastně staronový, neboť jde o původní Snyderovu vizi natočenou a de facto dokončenou už před lety, ještě předtím, než šel do kin propadákový paskvil, který stvořilo vedení WB a Joss Whedon. Absolutně nechápu, jak se mohli neschopní kravaťáci z WB podívat na Zackův film a pak si říct, že Whedonova trapná spatlanina je kvalitnější produkt a pustit ji do kin. A zcela ironicky je to právě Zackův film, který teď přináší úspěch, který si Warneři tehdy slibovali od Josstice League. Nechť je ta věc, která šla před lety do kin, navždy zapomenuta. — Take your place among the brave ones. — Snyderův velkolepý čtyřhodinový epos je mistrovským uměleckým dílem s rozsahem filmového Pána prstenů, kterým mistr dokazuje, že si největší a nejlepší superhrdinský tým na světě nemohl přát lepšího režiséra. Věřím, že kdyby šel nyní Snyder Cut do kin, tak jde o ještě masivnější úspěch, než se komukoliv kdy snilo. Vidět tenhle snímek v IMAXu totiž musí být neskutečný zážitek. Dost možná jde o nejlepší DC Comics film, který kdy vznikl a rozhodně je jedním z nejlepších filmů svého žánru. Režisérův nezaměnitelný rukopis je znát v každé scéně a Zack Snyder's Justice League je jedním z nejunikátnějších superhrdinských filmů posledních let. Ikonické postavy a scény z komiksů ožívají ve velkolepém stylu moderní mytologie tak, jak to umí jenom Snyder, navíc mnohem větší a intenzivnější než kdy předtím. Tak jako předchozí dva Zackovy filmy, je i tento plný paralel, inspiruje se historií a uměním, užívá a odkazuje na mytologickou a náboženskou symbolikou, a samozřejmě nechybí ani přímá inspirace komiksovými předlohami a pocta jim. Jak už je u Zacka Snydera zvykem, je vizuální stránka filmu naprosto bezchybná, unikátní a nádherná, a to i díky jeho prezentaci v původním neseříznutém formátu 4:3, ve kterém postavy skvěle vynikají tak, jako na stránkách komiksu. CGI je fantastické, zpomalovačky efektní – celý film je zkrátka naprosto dechberoucí a jeho vizuál vyniká jak v normální verzi, tak i v černobílé Justice Is Gray, ve které nejenže film vypadá vskutku artově, ale zároveň znamená i něco víc pro fanoušky, kteří byli součástí kampaně za vydání Snyder Cutu od samého začátku a pro které tehdy byly Zackem sdílené černobílé fotografie důkazem i snem. Sledovat Snyder Cut je jako číst skvělý grafický román od těch nejlepších autorů. Ty čtyři hodiny mi pokaždé utečou jako voda, film ani na chvíli neztrácí tempo. Fantastická akce se prolíná s pomalejšími, lidskými momenty, skvělým humorem, worldbuildingem a budováním atmosféry. Holkenborgova hudba je neuvěřitelně epická, jednotlivé hudební motivy plynule přecházejí z jednoho do druhého dle postavy, která je středem dění, a dokonalé natočená a dynamická akce je díky tomu ještě lepší. A naopak, když je třeba, dokáže soundtrack správně podkreslit emotivní scény. Herecké obsazení je excelentní a Snyder opět naprosto skvěle pracuje s postavami. Každý člen týmu má svou osobní dějovou linku důležitou pro celkový skvěle napsaný a poskládaný příběh, a klíčovou roli v jeho epickém finále. Především dechberoucí moment, kdy Flash dokáže, že je nejlepším z nejlepších a zachrání svět, je jedna z nejúžasnějších scén v historii superhrdinských filmů. Premiéra největšího komiksového záporáka Darkseida je dechberoucí, vůbec ale nikterak nezastiňuje Steppenwolfa, který je nyní mnohem propracovanější postavou s vlastní motivací a děsivým záporákem, který pro hrdiny skutečně představuje hrozbu. — Dad, whatever happens, I want you to know your kid was one of them, dad. One of the best of the best. — Návrat Supermana je naprosto fenomenálním a emocionálním završením trilogie – Man of Steel byl o Supermanově zrození, Batman v Superman o jeho smrti a Justice League je o jeho vzkříšení. Hrdinova cesta je dokončena a třetí film se tematicky váže zpět k začátku trilogie. Padlý Temný rytíř se opět stává hrdinou a po boku ostatních se přidává na výsluní k poslednímu synovi Kryptonu, který konečně nachází své místo ve světě. A s tím vším se otevírají brány do obrovského DC univerza – Darkseid, Apokolips, Martian Manhunter, alternativní reality, Speed Force, a mnohem víc. Snyderova Justice League naplno využívá mytologii světa DC, je plná nejrůznějších odkazů a DC univerzum tak ožívá v dokonalém a ohromujícím zpracování. Ray Fisher, jehož Cyborg je skutečně srdcem filmu, Snyder Cut přirovnal k velké hostině a já musím souhlasit. Pro fanoušky DC Comics je Zack Snyder's Justice League ultimátní filmový zážitek, který nepřestává dávat a po jehož konci budete chtít okamžitě víc. Snyder opět dokázal, že je jedním z nejlepších režisérů současnosti a že nikdo netočí superhrdinské filmy tak jako on. Neskutečné díky všem, kdo věřili a po tři roky s vášní bojovali za to, aby mohl Zackův film spatřit světlo světa. A samozřejmě obrovské díky Zacku Snyderovi za to, že natočil další film, který se může řadit mezi nejlepší komiksové filmy všech dob. Stejně jako Man of Steel a Batman v Superman je i Zack Snyder's Justice League jeden z absolutních vrcholů žánru. — Make your own future. Make your own past. It's all right now. — O tomhle filmu bych mohl psát ještě hodně a dlouho, moc pro mě totiž znamená. Mám ohromnou radost, že spravedlnosti bylo učiněno zadost a že Zack dostal možnost svou vizi uskutečnit a film dokončit. Nezapomínejme ale, že Justice League je teprve třetím filmem z původně plánované pentalogie. Doufám, že Zack bude moct někdy v budoucnu své plánované příběhy dokončit. Tenhle film je důkazem, jak moc důležitá může původní režisérova vize být a jak dokáží hloupé zásahy studia tuhle vizi zničit. Před WB teď stojí zajímavé dilema, jak budou s DCEU pokračovat. Protože tenhle film, a především jeho půlhodinový epilog, otevřel brány mnoha úžasným příběhům, které zkrátka musí být vyprávěny a které fanoušci budou chtít vidět. Jedním z nich je i závěrečná postapokalyptická Knightmare sekvence, představená už v BvS, která měla být hlavním jevištěm pokračování. Rozhovor Batmana s Jokerem je mrazivým a intenzivním momentem jako vystřiženým z komiksu a já jsem moc rád, že se Jared Leto do role vrátil a že jsme v DCEU konečně mohli vidět obě ikonické postavy spolu v jedné scéně. Doufám, že ne naposledy. Darkseidova vojska jsou totiž připravena a SnyderVerse musí pokračovat. #RestoreTheSnyderVerse () (menej) (viac)

Oralfabet

Lepší neznamená Dobrý. Pořád se to bere strašně vážně na to, jak stupidní to ve skutečnosti je, pořád jsou tam tuny cringe a wtf scén (víceméně cokoli, co Flash vypustí z huby, závěrečná snová sekvence), postavy fungujou jednotlivě o něco líp, ale jako tým pořád chemii zoufale postrádají a záporáci s jejich krychlema jsou stále stejně směšní. CGI stále po většinu času odporné. Na druhou stranu to vzhledem ke stopáži uběhlo docela rychle (i když jsem si to musel rozdělit na dvě části), dává to celý trochu větší smysl a jistou atraktivitu lze najít i v epických rozměrech příběhu. 4/10 ()

Klajnik odpad!

Mám za to, že film se skládá z aspektů, jejichž fungování v hromadném součtu staví film někde na kvalitativní úrovni. Zatím si to ale nevypadá, že by jen jeden jediný aspekt fungoval. Koukám na to hodinu a novinkou mi je jen to, jak špatně to celé vypadá. Opravdu. Tahle vychtěná autorská vize na mě dělá mimořádně špatnej dojem. CGI jak ze hry na PS2, otřesné dialogy a co to má ten Steppenwolf na sobě za píčovinu? Já osobně jsem proto, aby kvalitní tvůrci dostávali volnou ruku, ale Snyder je odepsanej (přičemž právě on natočil mou oblíbenou komiksovku - Watchmen). Nevzniklo tohle hovno jen proto, aby si jím fanoušci zacpali ústa a mlčeli už. Opravdu má být tento špatnej vtip nějakym vítězstvím?! ()

Marius_ss

3,2/5. Za tento film som rád hlavne pre to, čo môže znamenať pre budúcnosť filmového priemyslu. Vízia režiséra by mala mať prednosť pred víziou štúdia (resp. ten pomer tvorivá voľnosť vs. kontrola štúdia, by mal byť naklonený viac k tým tvorcom). Stále je to však neskutočný digibordel, kde je až zbytočne veľa nasilu epických scén (proste Snyder), no viacero vecí už dáva zmysel, viac si divák osvojí postavy a chápe ich pohnútky. Treba však dodať, že tento film to nemá ľahké. Marvel a Kevin Fiege mali plán, ktorý si pomalými, no premyslenými krokmi postupne uskutočňovali. DCMU to je presný opak, jeden veľký chaos, kde sa skáče hore dole, robia sa nezmyselné rozhodnutia, zbytočne sa experimentuje, ruší sa to, čo funguje (Henry Cavill ako Superman) a zameriava sa na to, čo nikto nechce... Justice League je tak niečo ako labutia pieseň pre fanúšikov DC. No snáď je to aj začiatok niečoho veľkolepého..Uvidíme...Každopádne, neodpustím si na záver... Dajte nám Event Horizon Directors Cut ! Prosím ?! ()

Henry007

Osobně mám radost z toho, že Zack mohl své dílo dokončit a ukázat, jaké úmysly s těmito hrdiny měl. Snyder Cut je rozhodně koherentnější než verze z roku 2017. Dějové uzly na sebe lépe navazují, mytologie je lépe rozkreslena a vedlejší postavy dostávají více prostoru, zejména tedy Cyborg. Znamená to, že je Justice League skvělým filmem? Pro mě bohužel ne. Kvůli dlouhé stopáži a množství superhrdinských postav se nedokážu ubránit srovnání s Watchmen (2009). Tehdy Snyder zpracovával téměř políčko po políčku skvěle promyšlený komiks plný rozmanitých postav a hlubších filozofických myšlenek. Zackovi tak "stačilo" filmu dodat nádherný vizuál, což se mu povedlo. V Justice League se ale neopřel o známý námět, ale o chatrný scénář, který je vlastně velmi prostý a vůbec nevyužívá silné stránky slavných charakterů. Neobsahuje také žádné nosné myšlenky. Muž z oceli pojednával o odpovědnosti a vlastní identitě, BvS o strachu z neznámého, o společenském vnímání Boha a bezmocnosti. Jusitce League žádné hlubší myšlenky nemá. Jde vážně jen o rozšiřování mytologie a v hlavní linii o vytvoření týmu a poražení zlého bubáka. Jediné emoce přináší jen linka Cyborga. A kupodivu Snyder neoslnil ani vizuální stránkou. Například akční scéna v hnusné kanalizaci je prostě odporná. Stejně tak mu tentokrát nevyšlo využít hudby u zpomalovaček. Vybral si jakési pochybné popsongy, které se k daným scénám vůbec nehodily. A po skvělém epickém soundtracku k BvS nezabodoval ani Junkie XL. Hudební motiv amazonek a Wonder Woman, který zní jako předěl u pořadu Survivor, mě svou směšností vytrhával z filmu. Zkrátka je to celkově o třídu níž než BvS. A závěrečné lákání na případné pokračování? Jako fanouška těchto postav mě to potěšilo, ale celé je to tak trochu, jako když mi holky ze srandy udělí like u fotky na Facebooku. Dávají mi falešné naděje a v hlavě mi vznikají různé vize budoucnosti, ke kterým ale stejně nikdy nedojde. ()

mosnak

Otázkou zůstává proč koukat na něco co už tady jednou bylo jen s tím rozdílem, že je to očima Zacka Snidera, ve formátu 4:3 a s 4 hodinovou stopáží. Nebylo lepší natočit například dvojku s jiným příběhem očima Zacka Snidera? 40% ()

Ingtar2

Každým ďalším filmom z dielne DC s výnimkou Nolanovej trilógie sa len usvedčujem, že sa DC naozaj nedá porovnávať s Marvelom. Jedným z dôvodov podľa mňa je ich neschopnosť udržať si hercov v určitých roliach (najnovšie Ben Affleck). Ďalším napríklad je zjavná podobnosť s MCU (6 hlavní superhrdinovia v prvej tímovke). Ale teraz naspäť k Justice League. Chválim hercov, herecké výkony samozrejme patria medzi špičku, a takisto prácu s kamerou. Atmosféra tiež vymakaná, skoro až na úrovni Temného Rytiera. Potešilo takisto zopár vtipov, najmä "sila lásky". Avšak čo už pochváliť nemôžem sú dialógy, ktoré mi často pripomínali nových Jojkárskych slovanov, zo začiatku boli naozaj iba samoúčelné, slúžiace len k pokroku deja. Ďalšou vecou ktorú pochváliť nemôžem je nástup Wonder Woman a jej máchanie rukami na zastavenie guliek. Tiež nástup pri odletení dverí mi pripomína Obelixa a jeho "superschopnosť". Samostatnou kategóriou je hudba, ktorá je špičková... až kým nie je. A tým myslím Amazonky a ujúkanie ktoré sa dostavilo zakaždým pri nástupe Diany na scénu. Neviem čí to bol nápad, ale podaril sa mu naozaj husársky kúsok - automaticky dosral každú atmosferickú scénu. Sklamalo ma tiež málo miesta pre Jesseho Eisenberga, ale pre purpose deja je to asi pochopiteľné. Inak som jediný komu sa zdalo že bomba na začiatku mala zničoho nič oveľa menšiu silu ako vyhladiť 4 bloky a že noc na Lutherovej jachte prešla asi tak rýchlo ako v Hobbs & Shaw? No samozrejme je to lepšie ako pôvodná verzia a neľutujem strávený čas. 73%, 3* ()

Milky.

Určitě lepší než Whedonova shitka, ale ta stopáž. Sorry, za mne asi OK, ale kdo z dnešních pár-sekundových Tiktokových "mladých" vydrží u filmu 4 hodiny? Tady se mi trochu plete cílová skupina, ale budiž. DC asi nikdy nezvládne udělat pořádný multifilm, ale na tohle se aspoň dalo koukat. Teda až na tu politickou agitku. Minimálně dvakrát ve filmu slyšíte, že když chcete, tak můžete být cokoliv chcete. A samozřejmě amazonky. Omlouvám se všem citlivým mladým sněhurkám, ale tahleta feministická amazoni-kokotina mi vážně leze na nervy. Kdykoliv na scénu naběhne Gal Gajew a na pozadí se spustí její hula-hula theme tak je mi stydno. Sorry, ale padlo tady stoprdelo světů, ale jenom u nás se dali dohromady vikingové s feministkama a feministky jsou silné jenom proto, že mají piču? Ale jinak jezdí na koni a strílejí šípy. Už 5000 let. Tomu říkám pokrok. A už by možná někdo měl těm kvótovým maniakům vysvětlit jednoduchý přírodopis. Pokud nastřílím různé rasy do jednoho národa tak ano, můžu první generaci ukázat, že mám pohromadě černochy, asiaty, bělochy a všechno možné. A liberálové, sluníčkáři a havlisti si ustříknou z toho, jak je všechno krásné a multikulti. Ale když se na stejnou skupinu podíváte za několik generací tak nenajdete žádné multikulti. Najdete Portugalsko. Už nebude žádný asiat, žádný černoch, žádný běloch, všechno se slije v jednoho průměrného míšence. Asi jako když jste byli malí a blbli jste s plastelínou...s čím jste skončili? S hroudou hnědošedé sračky. Takže buď personalistky amazonek jedou nový nábor nebo se tam vůbec nešuká, protože afroamerická amazonka hned vedle asiatky a blondýny vede k solidním pochybám o stabilní a odstřihnuté společnosti. A to jsem dost doufal, že se Snyder těmhle politickým sračkám vyhne. ()

geimz

Fifty shades of black. Snyderova forma je atraktívna a ja jeho štýl mám (v malých dávkach) rád, no 4 hodiny slow motion CGI festu je priveľa. Nedá sa tomu uprieť o level vyššie kvality než pôvodnej verzii, to tu tvrdiť nebudem, no marketovať to ako druhý príchod Krista tiež nebolo najšťastnejšie, ale zase veľkú časť hypu si vygerenovali aj sami fanúšikovia. Postavy majú viacej priestoru a preto celé zoskupenie vyznieva o dosť organickejšie a je to nastopercent rozumnejšie zostrihané, no samozrejme tieto dielčie upgrady neriešia primárny problém filmu - generickú zápletku, a aj keď Steppenwolf je takisto rozpracovanejší, je to stále taký DC villain z výpredaja. A po o dva stupne kvalitnejšom zakončení Marvel Phase 3 už v dnešnej dobe prerobený Justice League nevie nechať spadnúť sánku tak, ako si to Warneri po vyslyšaní hlasov fanúšikov zrejme želali. ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze