Piesočné pláže, modré more a žiarivé nebo vítajú návštevníkov rekreačného mesta Amity. Nikto netuší, že pod hladinou čaká neobyčajne agresívny sedemmetrový biely žralok. Čoskoro si nájde prvú obeť, neskôr ďalšiu a ďalšiu. Starosta mesta Vaughn (Murray Hamilton) nechce prísť o tučné príjmy z letnej sezóny, preto sa usiluje všetko utajiť a rozhodne nechce pláž zavrieť. V meste vypukne panika. Nezodpovedné správanie stojí životy ďalších ľudí. Všetci s napätím čakajú, až sa objaví niekto, kto obrovského žraloka zabije. Na more vyplávajú traja muži, ichtyológ Hooper (Richard Dreyfuss), lovec žralokov Quint (Robert Shaw) a šéf miestnej polície Brody (Roy Scheider), aby skúsili svoje šťastie... (TV JOJ)

Paity

Naprostá klasika v podání Stevena Spielberga a Royie Scheidera. Nepotřebujete mít kdo ví jaké triky, stačí vám představivost, která je víc, než kterýkoli počítač kdy bude. Táta všech "zvířecích" hororů. ()

Norino12

Existuje vôbec lepší film kde sa vyskytujú žraloky ako je tento ? z môjho pohľadu určite nie a na tú dobu bol film zvládnutý viac než perfektne. Režisér akým je Spielberg sa už určite nikdy na svete nenarodí a ja žeriem všetky jeho filmy všetkými desiatimi. A som si taktiež viac než istý, že aj kvôli Spielbergovi a jeho filmu čeľuste mám doteraz strach z vody a všetkého čo sa pod jej hladinou pohybuje. Tento film je príkladom toho, že aj keď viete, že ide o film tak ten strach a spomienky z neho naďalej pretrvávajú. Atmosferický zážitok, na ktorý sa proste nezabúda. ()

farfalla

Žraločí klasika. Od samého začátku Spielberg buduje atmosféru, která je směsicí nezájmu, šoku, napětí, překvapivého tajemna, vědeckých informací, očekávání a traumat z minulosti. Hudba a střihy jsou dokonalé. Trojice mužů, Martin Brody (Roy Schider), Quint (Robert Shaw) a Matt Hooper (Richard Dreyfuss), tři různé lidské charaktery a příběhy, se snaží spojit síly a přemoci žraloka stejně velkého jako jejich loď. Tento film jsem viděla již několikrát, ale ještě jsem na něm nenašla chybu. ['Jaws 2' (1978), 'Jaws 3-D' (1983), 'Jaws: The Revenge' (1987)] ()

F.W.Colqhoun

My husband told me you're in sharks. Na reprízu Čelistí jsme si brousil zuby od doby, kdy jsem mezi ně pohlédl prostřednictvím VHS ve druhé třídě ZŠ naposledy a zároveň poprvé. Překvapilo mě, že i po třiatřiceti letech vidím v maketě mašiny na zabíjení a produkci žraločátek spíš skutečného velkého bílého, než neumělou poruchovou maketu; že je film přehlídkou skutečného plýtvání skvělých filmařských nápadů, které nejen že navazují jeden na druhý, ale ve vrstvách se překrývají a dokáží být těženy i z něčeho tak banálního, jako je cachtání dítek na mělčině; že Roy Scheider vlastně sám vypadá jako žralok; a že tím prvním, co zaujme ve filmu tvůrce, který se proslavil jako autor napínavých trháků snímaných z dětské perspektivy, jsou fakt moc hezky skákavý kozy (což koneckonců jistý laktační smysl dává). O Spielbergově mistrovství svědčí i to, že mě donutil na dvě hodiny fandit chlapům s puškami, kyanidovými harpunami a hnusně čmadícím motorovým člunem, aby to přírodě ohrožující hladký chod turismu pořádně nandali. Ani tak ale nedokáže být nejodpornějším stvořením Čelistí předpotopní bestie. Je jím čtvrtohorní výlupek homo, starosta, jehož děti byly koneckonců na té pláži také... What am I gonna tell the kids? (...) Tell them I'm going fishing. ()

Petr.Kocfeld

Vyborny thriller.Spielberg je mistr filmoveho remesla.Tento snimek je trochu horor a me se presto libi,ze nemam moc rad horory.Film ma poutavy dej a dobry scenar a Spielberg se diky nemu dostal na vysluni.4 hvezdy si tento snimek zaslouzi...Videl jsem jej vicekrat.Pribeh s divkou,co si jde naha do more zaplavat je legendarni.Zralok je mohutny a velmi nebezpecny. ()

ClimbVibe

Po Duelu, ale ještě před Indiana Jonesem... Spielberg čerpá a bere si to nejlepší z Hitchcocka a přitom má už svůj pevný rukopis. Čelisti jsou prototypem filmového hitu, který přetrval. ()

Ještěřák

Vyhladovělý bílý žralůček, červy prolezlý oční důleček a především hrozná, hrozitánská smrt pro Roberta Shawa. Spielberg, ač rodák z vnitrozemského Cincinnati, musí mít na moře opravdu makabrózní vzpomínky, když se takhle vyřádil. ()

Haymar

Naprostá klasika - a Spielbergův stylový nástup do budoucí režisérské elity... I po více než 30ti letech je to pořád parádní podívaná (až na těch pár srandovních gumovejch žraloků) ()

venom14

jEDNINÝ FILM SE ŽRALOKEM,KTERÝ STOJÍ ZA NĚCO.Hlavní plus je,že je to podle knižní předlohy.Spielberg je prostě borec a atmosféra filmu je tak hustá,jako mlha nad rybníčkem Brčálníkem. ()

Wishkah

Vynikající snímek, který je dodnes kopírován a přitom nikdy nepřekonán. Už tady byli chřestýši, pavouci, hadi, krokodýli a pod. A kdoví jaká havěť ještě přileze, přiletí nebo připlave. Ale plastový Bruce zůstane navěky nepřekonaným králem zvířecích teroristů. A je to díky vynikajícím hercům, zejména Robert Shaw a jeho historka, skvělému režisérovi a geniálnímu hudebnímu motivu. Tenhle film si nenechám ujít při žádné repríze ()

J*A*M*A*L

Bezkonkurenčně nejlepší film o žralocích.A také asi nejlepší Spielbergovo dílo.Nevím, jestli se jedná o horor, pro mě to je skutečně jen thriller, ale senzační.Doporučuji, pokud jedete v nejbližší době na dovolenou, tak nemějte v plánu toto.S Krvavou Lagunou jsou Jaws jediným zvířecím hororem, na který se dá dívat. ()

Hanes88

Zde jde jasně vidět, co vznikne, když se jeden z nejlepších režisérů rozhodne vytvořit filmovou pecku. Ono všechno podstatné tu snad už bylo dvacetitisíckrát řečeno a proto to shrnu do slov NAPROSTÁ PARÁDA! Víc už dodávat myslím nemusím. ()

Itar

Spielbergova Apokalypsa. Film, který stál celý štáb spoustu nervů a neskutečné množství času a peněz. A stejně jako Coppola, i Spielberg dokázal nakonec zvrátit výsledek ve svůj prospěch. Učebnicový příklad blockbusteru s přesahem a povinná filmová "četba". Od režie, přes scénář a hudbu, až po herecké výkony dechberoucí zážitek. ()

Gray Wolfman

Horor mého dětství, po kterém sem se celé léto vyhýbal vodě. A i po letech, když se na to podívám, tak to své kouzlo neztratilo a vím, že nikdy neztratí... ()

Paldiny

Podobný osud ako s Votrelcami. Rovnako aj tam som začal druhým dielom, potom nasledoval tretí a prvý zostal na koniec. Na rozdiel od Čeľustí mala sága o Votrelcoch úroveň až do Ripleyovej smrti, pričom Čeľustiam sa žraločie zúbky začali kaziť už druhým dielom a v treťom povypadali úplne. Možno aj kvôli tomu som sa k Spielbergovému dietku dostal až včera a okamžite to oľutoval. Prvé Čeľuste majú všetko to čo som očakával od pokračovaní, najviac prekvapila práca s postavami, kde je k videniu hneď niekoľko charakterov aké sa počas deja postupne vyvíjajú. Do toho slušná dávka napätia a realistické poňatie, ktoré tomu dáva vyšší pocit nebezpečia. Hororová mňamka aj dnes. ()

Patrik256

Ocenění: Oscar 1975- střih, hudba, zvuk; nominace: film // Zlaté glóby - hudba; nominace: režie, film (drama), scénář // BAFTA - Cena Anthonyho Asquitha za hudbu; nominace: herec (R. Dreyfuss), režie, film, střih, scénář, zvuk ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (viac)

Čelisti se 23. ledna vrátí na velké plátno

Čelisti se 23. ledna vrátí na velké plátno

16.01.2019

Kultovní Čelisti se 23. ledna vrátí na jediný den na velké filmové plátno. Díky projektu Symphonic Cinema se uskuteční projekce tohoto oscarového filmu Stevena Spielberga za doprovodu živé hudby… (viac)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (viac)

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna