Réžia:
Michael ČechScenár:
Petr KoubekKamera:
Jozef HalászÚčinkujú:
Václav Kopta (moderátor), Václav Marhoul, Helena Třeštíková, Viktor Tauš, Petr Kolečko, Jan Prušinovský, Ivan Trojan, Václav Neužil ml., Jan Hřebejk, Miroslav Krobot, Klára Melíšková (viac)Obsahy(1)
Václav Kopta uvádí přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen z pražského Rudolfina... 27. ročník předávání výročních cen České filmové a televizní akademie Český lev proběhne opět ve slavnostním stylu ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Šanci získat letos ocenění mají tvůrci 17 nominovaných filmů z celkem 64 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů, uvedených do distribuce v roce 2019. O sošku Českého lva se filmy utkají v 15 kategoriích. I letos budou udíleny ceny za televizní tvorbu, a to ve dvou kategoriích. Filmovou tvorbu roku 2019 podpoří i předávající, kteří jsou spjati právě s filmy a seriály loňského roku. (Česká televize)
(viac)Účinkujú
Václav Kopta (moderátor)
Československo
Najlepšie filmy:
Sněženky a machři (1982)
Občiansky preukaz (2010)
Koncert pro Martu (2022) (koncert) - moderátor
Václav Marhoul
Československo
Najlepšie filmy:
Besídka 50 let Divadla SKLEP (2021) (divadelný záznam)
Rána z milosti (2005) (TV film)
Amerika (1994)
Helena Třeštíková
Československo
Najlepšie filmy:
Prezident Blaník (2018)
Viktor Tauš
Československo
Najlepšie filmy:
Prípady 1. oddelenia (2014) (seriál)
Detektívi od Najsvätejšej Trojice: Modré tiene (2016) (seriál)
Kanárek (1999)
Petr Kolečko
Československo
Najlepšie filmy:
Vyšehrad: Seryjál (2021)
Federer–Nadal (2023) (divadelný záznam)
Jan Prušinovský
Československo
Ivan Trojan
Československo
Najlepšie filmy:
Elegance molekuly (2024) (divadelný záznam)
Oblomov (2002) (divadelný záznam)
Příběhy obyčejného šílenství (2009) (divadelný záznam)
Václav Neužil ml.
Československo
Najlepšie filmy:
Dabing Street (2014) (divadelný záznam)
Dukla 61 (2018) (TV film)
V tieni (2012)
Jan Hřebejk
Československo
Najlepšie filmy:
Rok diabla (2002)
Šakalí léta (1993)
Šeptej (1996)
Miroslav Krobot
Československo
Najlepšie filmy:
Příběhy obyčejného šílenství (2009) (divadelný záznam)
Hořící keř (2013) (TV film)
P.F. 77 (2003) (TV film)
Klára Melíšková
Československo
Najlepšie filmy:
Příběhy obyčejného šílenství (2009) (divadelný záznam)
Dabing Street (2014) (divadelný záznam)
Podozrenie (2022) (seriál)
Aňa Geislerová
Československo
Najlepšie filmy:
Želary (2003)
Dobří holubi se vracejí (1988)
Přítelkyně z domu smutku (1992) (seriál)
Jiří Mádl
Československo
Najlepšie filmy:
Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)
Colette (2013)
Prebudím sa včera (2012)
Alois Švehlík
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Smrť krásnych srncov (1986)
Hořící keř (2013) (TV film)
Krvavá svatba (1987) (divadelný záznam)
Jiří Havelka
Československo
Najlepšie filmy:
Ochranca (2021) (seriál)
Nemé tajomstvá (2023)
Vosto5: Pérák (2020) (divadelný záznam)
Viktor Preiss
Československo
Najlepšie filmy:
S čerty nejsou žerty (1984)
Brouk v hlavě (2020) (divadelný záznam)
Scapinova šibalství (1980) (TV film)
Vladimír Smutný
Protektorát Čechy a Morava
Bolek Polívka
Československo
Najlepšie filmy:
Pelíšky (1999)
Obecná škola (1991)
Prípady 1. oddelenia (2014) (seriál)
Vladimír Polívka
Švajčiarsko
Najlepšie filmy:
Elegance molekuly (2024) (divadelný záznam)
Zločin v Polné (2016) (TV film)
Manon Lescaut (2021)
Martha Issová
Československo
Najlepšie filmy:
Dukla 61 (2018) (TV film)
Ochranca (2021) (seriál)
Myši patria do neba (2021)