Jedna z nejcharismatičtějších českých zpěvaček, ikona Pražského jara i sametové revoluce, paní Marta Kubišová oslavila 1. listopadu 2022 významné životní jubileum. Český rozhlas Dvojka při této příležitosti uspořádal koncert ve Velkém sále pražské Lucerny, kterým by rád vzdal poctu této výjimečné ženě. Během unikátního Koncertu pro Martu, kterého se zúčastnila i sama oslavenkyně, vystoupila řada současných předních umělců. (Česká televize)

gemi

Úžasná pocta jedné z největších person tuzemského show byznysu. Závěr koncertu je pětihvězdičkový. Bezpochyby poslední živé vystoupení Marty Kubišové. ()

slunicko2

Milá pocta vynikající zpěvačce a osobnosti. 1)  Při sledování koncertu jsem si uvědomil, jaké nádherné songy paní Marta měla. V šedesátkách se tu sešel um skladatelský, textařský a pěvecký a společně daly vzniknout písním, které určitě budou poslouchat i další generace. Maláskovo aranžmá respektovalo náladu písní a přitom nepotlačilo osobní preference a charakteristiky zpěváků._____ 2)  Zaujali mě především zpěváci, možná proto, že nenapodobovali, ale šli vlastní cestou. Zvláště 40letý Ondřej Ruml předvedl vyzrálý projev. I pěvecká exhibice 37letého Vojtěcha Dyka působila mile._____ 3)  Ovšem většinou byli horší než paní Marta, no jak taky jinak. V 80 letech zpívá stále dobře, což předvedla na písni Hey Jude. ()

Tomas_PO

Sympatický koncert venovaný Marte Kubišovej pri príležitosti jej 80teho jubilea. Ako inak, vo Velkém sále pražské Lucerny, produkované dvojkou Českého rozhlasu. A to je neuveriteľné, ako sa opäť nožnice medzi Českou a Slovenskou verejno-právnou produkciou otvárajú. Dôstojné, takmer nesilené, so širokou škálou hostí a našťastie nie umelo vybraných z pomedzi tých najshowbiznisovejších. Divák si pripomenie, alebo spozná radu starších Martiných piesní, ktoré aj po rokoch znejú úžasne, nadčasovo. No a nejednému mladšiemu interpretovi dajú zabrať. Dostupné na YT. ()

ostravak30

O Martě Kubišové je snad známo téměř vše. Já to podstatné napsal už k dokumentu Magický hlas rebelky. Koncert k narozeninám se dnes koná u řady zpěváků a u takového životního jubilea to snad ani nejde jinak. Na koncertu zazní všechny velké hity, ale popravdě...u některých zpěváků bylo vidět, že leckterá píseň je nad jejich síly. A neustálé napodobování hlasu Marty Hany Holišové bylo dobré na začátku, ale posléze už toho bylo moc, i Berenika Kohoutová postupně rezignovala. Moderátor Václav Kopta by bez papírů byl nejspíš ztracen. Člověk by si řekl, že se jako moderátor připraví dopředu a tedy mu čtení nebude dělat problémy. I tak ale chvílemi moderoval zmateně. Naopak Vojtěch Dyk dokázal, kdyby o tom snad někdo pochyboval z jeho předchozích mnohých vystoupeních, že je všestranný a v současnosti asi jeden z nejzajímavějších umělců v Česku. A závěrečná poznámka k Ondřeji Rumlovi. Zpěv mu zrovna moc nešel, ale přijít na podobný koncert jako hastroš? Buď si měl vázanku odpustit nebo si ji zavázat, takhle vypadal, jako by na pódium vpadl z nějaké opileckého večírku. Jinak ale nutno konstatovat, že je skvělé, že to M. K. i v takovém věku zpívá a je škoda, že nemohl přijít Václav Neckář. ()

rigby

Bylo až moc vidět, že naši mladí "umělci" na písničky Marty Kubišové zjevně nestačí. To ostatně i sama zpěvačka ukázala v závěru koncertu, kdy s naprostou samozřejmostí a lehkostí zazpívala Hey Jude a Modlitbu pro Martu. A ani k tomu nemusela použít čtecí zařízení jako ostatní nepřipravení aktéři. Poctu této zpěvačce si představuji úplně jinak, než takovou nablyštěnou amatérskou akci. Jen ten sbor byl výborný. ()