Nazrite do duše a života kontroverzného futbalistu Laviho a života futbalového klubu SK Slavoj Vyšehrad. Julius Lavický (Jakub Štáfek) alias Lavi – futbalista, ktorý z veľkého futbalového sveta Sparty Praha „padol“ do FK Slavoj Vyšehrad. Vulgárny, nekorektný, netaktný, hrubý a predsa ho majú všetci radi. Navyše je to skvelý futbalista. Jarda Mizina (Jakub Prachař) - jediný kamarát Julia Lavického. A zároveň jeho manažér. Má všetky vlastnosti moderného hráčskeho agenta. Vychytralosť, servilnosť, neodbytnosť a istú dávku bezcharakternosti, bez ktorej by s Lavim nemohol spolupracovať. Peniaze sú pre neho veľká motivácia. Král (Ondřej Pavelka) – Manažér FK Slavoj Vyšehrad, ktorý ako jediný je ochotný dať šancu aj takému hráčovi ako je Lavi. Férový, nepodplatiteľný a tolerantný šéf. Poďte s nami sledovať Laviho v možno najhoršej situácii, v ktorej sa doteraz ocitol. Keď len v tielku a trenírkach, ohorený a dobitý sedí spútaný na stoličke v pripravenej mučiarni a snaží sa spomenúť, čo ho do tejto situácie priviedlo. Bol to snáď jeho príchod do futbalového klubu „Vyšehrad“ ? Alebo majiteľovi nového klubu došla trpezlivosť ? Alebo za to môže jeho „behanie“ za trénerovou ženou či predaný zápas? (Magic Box)

hrumsrt

Paráda no, seriál sešňořenej do filmu. Jako mohli si dát trošku záležet na tom, aby to nějak pospojovali, takže ne normálně dávat intro pořád dokola, když skončí epizoda... Ale jinak vlastně možná v tom celkovým projevu asi i lepší dojem, než-li samotný seriál. Třeba ta "přeměna Prachař->Nosek", je tady pojatá o něco lépe. Akorát, že jsem to v podstatě už viděl, takže dějově jde jen o recyklaci. Tohle má jen novou přelepku, s tím, že zase můžete podojit diváka o lístek na něco, co už viděl. 70% ()

Jara.Cimrman.jr

"Jak často si teda můžu teďka kupovat děvky, když mám ten vážnej vztah?" Lavi je dutý ale free, takže je s ním sranda. Možná nebylo nutný nacpat seriálový díly za sebe a tvářit se, že je to film, ale já jsem si tu hvězdu Vyšehradu zase užil. Mám totiž fotbal rád. A fotbal to už dávno není kopání do míče, protože důležitější jsou nagelovaný vlasy, pořádná kalba, Camarro, soulože a vlastní značka spodního prádla. V tom je prochlastanej talent Lavi světová špička. Mě zkrátka tato fotbalová parodie baví . Nicméně s ústředním idiotem stále nechci být spojován ani focen. Ovšem nabídku soulože s Barcou nebo Realem bych patrně neodmítl. ()

jefff

Jako seriál fungoval Vyšehrad výborně, alespoň tedy jeho první polovina. Jako film je to horší, zejména pak zmiňovaná druhá půle vyloženě ztrácí na vtipu i zajímavosti. Výměna Prachaře za Noska je divná a ani "vtipné" vysvětlení na tom nic nemění. Z ukázek na celovečerák, který je součástí Seryjálu ve mě rovněž nebudí úplnou důvěru. ()

Big Bear

Tenhle Seryál jsem musel přiznávám trochu rozdýchat. A myslím, že je dobře, že píšu koment s odstupem. Ani já jsem samotný seroš neviděl a možná je to divákovi Seryálu a hlavně Fylmu ku škodě. Tenhle seryál a seroš jsou parádním zrcadlem některým našim serebritám (jak říká kamarád sere Brita a i mně!), kterým se jaksi rozmazala hranice normálnosti a toho co už je za hranou jen díky tomu, že mají více peněz za něž si mohou dovolit skoro vše. Zároveň si začnou myslet, že jsou tím pádem něco více než ten póvl tam dole, ta chátra zavšivená. Často pak díky této vlastní mlze nechápou, že normální mohou maximálně tak připadat jim podobným a že většina lidí na někouká jak na magory. Jsou to případy různých fotbalistů, některých héreček a jednoho pokérovanýho Karlose. Ale tihle lidé jsou zřejmě také potřeba, protože část ůzy jimž nepřipadají jako magoři se v nich zhlíží, touží žít v jejich luxusu a hladově lapá jakoukoliv pikantnost z jejich skvělých životů ať už jde o události radostné či ještě lépe tragické. Ona je totiž pořád v tom všudy přítomná závist a tak když se nemám jako oni, tak jim to vlastně patří ten rak či smrtelná nehoda... Bulvár to živí a tak tu máme vlastní ekosystém, který od toho roku 1989 služně prosperuje. Tak takhle si tu žijem. Vyšehrad do tohohle pěkně šlápnul a servítky si nebere. Oč je fekálnější o to více ukazuje tu absurditu života těchto serebrit. Já už to tu párkrát psal. Nepotřebuji opravdu vidět i se zvukovými doprovody jak je někdo na WC na velké straně. Vadilo mi to i tady, ale nakonec právě díky tomu rozdejchání to zde toleruji, protože to tam asi patřilo. Trochu jsem při závěrečných dojmech z filmu anchytal sám sebe. Léta volám po nekorektním filmu, který se vykašla na všechny ty nezávadné scénáře a konečně ukáže pořádnou porci nekorektní zábavy a teď bych měl vzdychat, že to bylo husté? :-).  Navíc místy to bylofakt vtipné. Takže dávám za tři vynechané tréninky. * * * ()

Xmilden

Zpočátku maximální zábavnost přeci jen v druhé polovině mírně ochabuje, ale je to dlouhé tak akorát. Lavi má úžasnou vyřídilku. Scéna kdy se jde do šatny představit spoluhráčům nemá naprostou chybičku. Celkově Vyšehrad povedeně komentuje fotbalovou scénu u nás. Ti kluci opravdu nejsou zrovna velcí myslitelé :) Lavíííí! 70% ()

• Všechna tetování měl Jakub Štáfek namalovaná pouze ve filmu, ve skutečnosti je nemá. (Simex_)