Nevšední příběh o lásce a lenosti. Cena Thálie za titulní roli pro I. Trojana. Záznam představení Dejvického divadla v Praze. (oficiálny text distribútora)

DaViD´82

Nuda dní, existencionální nuda, nuda tady a nuda támhle. Ano, (i) o tom Oblomov je. Ovšem navzdory vší té nudě není nudný ani na jediný moment. Proč? Protože ruský realismus ve spojení s dejvickým ansámblem je již po mnoho sezón naprostá sázka na jistotu. A je jedno zda jde o adaptaci Dostojevského, Gogola či právě Gončarova. Osudy z Oblomovova statku nejsou žádnou výjimkou. Ivan "říkejte mi znuděný introvert" Trojan po zásluze oceněn Thálií. Macháček opět dokazuje, že divadelní prkna mu sednou podstatně více než plac před kamerou. A pospolu jim to šlape jak zaláskovanému páru na dvojkole. Ostatní sice rovněž výteční, ale prostě hrají druhé housle (tady, jinde by Krobotová, Novotný či Myšička byli za totožný výkon adorováni až hanba). ()

PaPiLiO

Jedna z prvních inscenací, které jsem z tvorby DD viděla a kde vlastně začala moje láska k tomuto divadlu. Této inscenaci vážně nelze nic vytknout - výborná režie, dialogy a především vynikající herci v čele s geniálním Ivanem Trojanem, kteří do těch svých rolí tak krásně zapadají a navzájem se doplňují, že je opravdu radost se na to dívat. No a co dodat na závěr? Snad jen to, že z mého pohledu to není zas až tak úplně o nudě, spíše o naprosté apatii a neschopnosti se k čemukoliv dokopat. A protože i já mívám občas takové období, tak mi nezbývá než s Oblomovem tiše soucítit:-) ()

TeeAge

Oblomov bolo prvé predstavenie, ktoré ma zaviedlo do kúzelne atmosferického divadielka dejvíc. Mal som menšie predsudky, čo sa predstavenia týče, pretože pasáž ruského realizmu mi bola vždy nesympatická na čiare drámy i ostatných literárnych žánrov. Nieže by som toho bol prečítal tony, ale Zločin a trest Dostojevskiho, Puškinov Eugen Onegin, a aj Gogolov Revizor mi dali základný obzor pre vytvorenie názoru, že: toto ma vážne nebaví. V čom teda spočíval -premňa- úspech predstavenia Oblomov? V neskutočne nasadených hercoch na vlnu prežitku a zdelovania, ktorý urobili z ,,kopi ničnediania sa,, zaujímavú zábavu. To je to umenie! ()

Birter

Velmi zdařilá a hlavně originální dramatizace se skvělými herci (vedle Davida Novotného září hlavně Jiří Macháček jako Alexejev), ale kvůli mé lásce k předloze jsem měl mnohdy pocit, že se Krobot soustředí na méně podstatné aspekty a myšlenky Gončarovova hlubokého příběhu, a ačkoliv oceňuji vlastní text a humor, přeci jen to není ten Ilja Iljič, kterého znám z románu a z adaptace od Michalkovova. ()