Lucie Výborná uvádí přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen z pražského Rudolfina. 23. ročník Českého lva, výročních cen České filmové a televizní akademie, proběhne opět ve slavnostním stylu ve Dvořákově síni pražského Rudolfina v sobotu 5. března 2016 v přímém přenosu na ČT1. Šanci získat letos Českého lva mají tvůrci celkem 42 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů, uvedených do distribuce v roce 2015. Novinkou 23. ročníku Českého lva je udílení cen za televizní tvorbu, která je zastoupena ve třech kategoriích. Tvůrci mají možnost získat ocenění za Nejlepší televizní film nebo minisérii, Nejlepší dramatický televizní seriál a Nejlepší dokumentární televizní film nebo seriál. Nově byla zavedena zvláštní kategorie Mimořádný počin v oblasti audiovize. (Česká televize)

Splasher

Doufám že většina diváků neudělala tu samou chybu jako já, že jsem si na netu ČT již dříve pustil přehledy nominací ve většině kategorií ... To je pak člověk ještě více frustrovaný z nízké přidané hodnoty Lucie Výborné, kterou nemusím ani na rozhlasových vlnách. To máme v kultuře tak velký deficit respektovaných lidí, že ceny musejí předávat vědci? Nemám tento koncept rád (jako u lékařů minule). Má se člověk radovat z toho, že nejlepším filmem je nefilm a kritika poměrů natáčení v ČR? ___ A když už místo škrtání naopak rozšířím večer o TV tvorbu, bylo by na místě některé technické kategorie předávat mimo hlavní vysílací čas a nenafukovat to na 140 minut čistého času. ()

VášaVF odpad!

Kvalita ceny Český lev raketově klesá a očekávám, že za pár let upadne např. díky kategoriím televizní tvorby, které nominují samotné televize do úplného bahna. Díky kategorii televizních dokumentů se do nominace dostala i reality show Výměna manželek. Za pár let se tedy o Českého lva budou ucházet Česko hledá superstar, Prostřeno a VIP zprávy. Koneckonců někde tyto hrozný pořady ohodnoceny být musí, když už zrušili TýTý. Letošnímu udílený cen tak k dokonalosti chyběl už jen falešný Jim Carrey. ()

Frajer42

Nejdříve je bezesporu třeba smeknout čepku za to, že to ČT1 dala celé bez reklam. Klobouček dolů za to. Klobouček dole však nezůstane dole dlouho, neboť Lucie Výborná opět výborná nebyla. Přeci jenom už jsem si na ni trošku navykl, takže jsem netrpěl tolik jako předchozí rok. Avšak její otázky pro hosty byly převážně debilní. Pochválena budiž snad její takřka bezchybná artikulace. Naopak mě celkem potěšili předávající z kategorie vědátorů, kteří ukazovali, jak tenká linie mezi vědátory a filmovými tvůrci je. Dále se mi velice zamlouval ten vokální průlet filmovou historií. Naopak velký šok ve mne vzbudilo vystoupení "Proč bychom se netěšili?". Za výsledky jsem šťasten přešťasten, že tolika ovací sklidily právě Kobry a užovky. Určitě jeden z nejluxusnějších a nejlidštějších filmů, co se u nás za poslední dlouhou dobu vyskytly. Mírně mě zarmoutil snad pouze nezisk Lvíčka pro Jardy Žváčka za luxusní scénář, o který se snímek celou dobu opíral. Naopak mě potěšil zisk lvíčků pro obě Háďátka a velice mě překvapila obyčejná a velice skromná osobnost pana režiséra Prušinovského. Na naše poměry rozhodně důstojný večer. Příště bych snad pouze profil o výměnu moderátorky, které z profesního hlediska nejde až tolik vytknout, ale její přidaná hodnota byla takřka záporná. ()

ledzepfan

Rozhodně lepší než jak jsem viděl Lvy posledně /a na dlouhá léta naposled) kdy tam trapně blekotal Dušek pod Vachlerovskou taktovkou.. Ale i tak je neuvěřitelné, jak pořád ještě nikoho netrklo, že po každém vyhlášení přece nemůže hrát do podkresu ta stejná hudba. Už po třetím vyhlášení to leze na nervy a po půlce je to už blázinec. Vítězové si musí držet mikrofón, takže aby nevypadail jako šulini-musí si Lvy odložit..atd atd.... Pořád je ještě co dohánět. ()

Matty

Vcelku profesionálně zvládnutá, ale hrozně škrobená a únavně předvídatelná maškaráda, která se Oscarům blíží pouze svou nepřiměřenou délkou. Křečovité "hlavně nikoho neurazit a k ničemu relevantnímu se nevyjádřit" vtipy moderátorky, připraveně působící odpovědi předávajících a děkující, kteří chtějí na pódiu strávit co možná nejkratší čas a proto raději pokorně přistupují na dohodu, jejíž obsah naznačila hned oslavná úvodní rekapitulace, vytvářející dojem, že český film zažívá svá nejlepší léta a netřeba se k němu nijak kriticky vyjadřovat. Oslí můstek mezi kinematografií a významnými vědci je stejně jako minule s lékaři tak chatrný, že příští rok by ceny mohli předávat třeba floristé, protože pěstování rostlin si přece stejně jako realizace filmu žádá dlouhodobou péči a pravidelný přísun živin (peněz). Český lev by měl vytáhnout hlavu ze svého zadku, ubrat ze sebevzhlíživosti a přestat se tvářit, že žádné problémy neexistují a není třeba nic řešit. Jinak bude svou neopodstatněnou a nereflektovanou nadutostí dělat českému filmu přinejmenším v očích těch nemnoha zbývajících televizních diváků medvědí, nikoli lví službu. ()