Největší hvězdy českého filmu se v přímém přenosu z Velkého sálu pražské Lucerny utkají o prestižní ceny. Letošní ročník je poctou filmové hudbě a není tedy náhodou, že nás galavečerem provede Lucie Bílá. (oficiálny text distribútora)

Enšpígl odpad!

Lucie Bílá byla sice lepší než ten ožrala loni nebo kdy, na druhou stranu, humor ti teda vážně Lucko nejde. Ty baletní vložky, byly v duchu celýho Lva, tedy trapné jako Vachlerův jídelní lístek. Ono ostatně těch 12 nominací pro Havla, ehm, to je docela slušný políček do práce ostatních filmařů. A co mě neskutečně vytáčí, jak kamera neustále dávala záběr na Dášu, OMG. K samotným výsledkům, jsem za Poupata rád......"a chtěla bych poděkovat paní Dáše, protože jen díky ní tu s námi byl pan Havel tak dlouho". Pani Bílá to už jste fakt trošku přestřelovala, navíc tohle je o filmech a ne o vašich pocitech, a o tom že všechny lvy přejete Odcházení, a když už tak to stačilo říct jednou, těch 110 minut není tak dlouhá doba, aby jsme si to nepamatovali, když nepočítám fakt, že mě vůbec, ale vůbec nezajímá, komu to přeje moderátor. Jsem si vzpoměl na Toma Cruise na letošních Oscarech jak on vyhlašoval nej film, ohlásil a dodal "všechny filmy jsou velmi dobré", máte se ještě co učit pani zpěvačko - moderátorko a jsem rád, že jste se nezapomněla pochlubit, kolik máte zlatých slavíků, to mě taky hrozně zajímalo. Jo a aby se úroveń Českých lvů snížila ještě níž, tak příště jako moderátory navrhuji Trotlbacha s Poulíčkem, to bude teprve jízda. Jo a Zlata Adamovská nejoblíbenější české herečka podle seznam.cz ??:-)) vole to je úlet, nic proti paní Zlatě,ale kdy naposled v hrála v nějakým bijáku ? Jo a krom všech lidí kolem Poupat, ještě gratuluju Hynku Čermákovi, protože on je fakt dobrej. ()

Malarkey odpad!

Od každého Českého lva nic neočekávám. Nicméně ten minulý mě kupodivu překvapil. Letošní měl ale natolik sestupnou tendenci, že je snad tím nejhorším, co jsem kdy viděl. Jde o samotnou moderátorku Lucii Bílou. Nejdříve jsem si říkal, že by to mohla být zajímavá změna, ale jakmile dvouhodinovou show začala, pochopil jsem, že tomu tak nebude. Jeden trapný kec až na půdu za druhým, kdy se jí zdejší publikum snad ani jednou nezasmálo. Do toho tuna přiblblejch fórů, které působily neskutečně uboze. Vrcholem pak bylo, když filmu Odcházení přála výhru snad ve všech nominacích, veřejně Havlový řekla, že pana prezidenta měla ráda, a že se nám tam div nerozbrečela, že ve sbírce jí Lev ještě chybí, nicméně má zlatejch slavíků jak nasráno a pět by jich za lva klidně vyměnila. Koho tohle kurva zajímá? A je teda pravda, že kvůli tomu mi zkazila kompletně celý večer. A to i přesto, že jsem ve výsledku s výherci byl spokojený tak, jako nikdy. Dalším průserem byly taneční estrády v podobě tanečníků, kteří tancovali na zmodernizované verze klasik. Ta electro úprava byla naprosto příšerná a nevím, koho to napadlo. Nemluvě ani o asi stovce záběrů na Havlovou a politiky, kteří mi vždycky naprosto zkurví náladu, jen co ty svině vidím. Taky bych ale rád narazil i na zdejší komentáře, ve kterých plno lidí tvrdí, že český film nemá co nabídnout. Mrzí mě totiž, že si to stále plno lidí myslí, přestože už to dávno není pravda. Minulý rok totiž vzniklo tolik dobrých českých filmů, až by se člověk nestačil divit. Jenže to je těžký, když na ty lepší nikdo nechodí a Poupata, která vyhrála cenu za nejlepší film, v kinech zejí prázdnotou. A nehledě na to, že plno diváků naprosto zbytečně český film často sundá. A samotný Český lev jim taky hovno pomůže. ()

Radek99

Tak jestli si Petr Vachler bude hledat takovéhle moderátory, může s klidem přesunout vyhlášení Českých lvů na Novu a udělat z něj pěknou lidovou zábavu... A spisovná čeština, ta někde v koutku pláče a naříká... ()

Oskar

Protože výroční filmové ceny mi připadají už v principu nesmyslné, záměrně nechám stranou, kdo si co "zasloužil/nezasloužil" dostat. Vyjádřím se jen k ceremoniálu s pozoruhodnými statistickými výsledky: historicky nejvyšší sledovanost versus suverénně nejnižší spokojenost. Loni jsem byl příjemně překvapen Vachlerovou dobrou vůlí poučit se z chyb a vyslyšet některé námitky svých kritiků. I letos něco z loňské progrese zůstalo - snaha doprovodným komentářem představit nominované i ostatní loňské filmy i těm, kdo právě spadli z Marsu a jakživi o nich neslyšeli. Nebo princip zúžení pěti nominací na první tři místa. Díky němu máme bližší představu o pořadí a můžeme z něj vyvozovat obecnější věci - například že nesouhlasná hysterie kolem 12 nominací za Odcházení byla buď úplně zbytečná, nebo akademiky mezi prvním a druhým kolem hlasování ovlivnila. Nakonec i snaha pojmout ceremoniál formálněji než dřív zůstala a byla by se vyplatila, kdyby... Kdyby někoho nenapadlo angažovat Lucii Bílou, a co hůř - kdyby se jen na základě této volby celý večer nestylizoval jako "hudební". Vzhledem k tomu, že loni byl do kin uveden jediný (a ještě svorně vysmívaný) muzikál, nechápu prostě smysl takové stylizace. Hudebně taneční výstupy stejně jako loni zpomalovaly tempo (tentokrát ale víc, protože byly delší a častější) a bezradná moderátorka se potácela od jednoho trapasu ke druhému. Přesto všechno mě velmi bavilo to pozorovat a považoval bych proto za pokrytecké jít pod tři hvězdičky. :) 50% ()

Jara.Cimrman.jr

Breptavá Bílá Lucka mi připravila nevšední zážitek k tématu úpadek moderátorství a ještě mne oblažila sdělením „Nemáme rádi piráty, kteří nám ty filmy stahují." Já je přímo nenávidím a proto mám v počítači nainstalovaný legální program, který zabrání jakémukoli pokusu nelegálního filmu vetřít se na můj harddisk. Koukat se na tento veřejnoprávní skvost v podstatě nedalo, ale jako kulisa ke krájení brambor posloužil k mé spokojenosti. ()

xxmartinxx

Samotný večer strávený v Lucerně byl docela příjemný, to musím podotknout jako první. Tlačenici na rautu nepočítám. Ceny byly rozdány "tak nějak" dobře a krom nedocenění Sedláčka mi žádný oceněný nezní nak skřípání nehty na tabuli. I s tím Havlem to nakonec dopadlo velmi důstojně. Když ale hodnotím samotnou show, není to takový zázrak. Sedět doma u televize, nejspíš bych šel s hodnocením zásadně dolů - a to je docela problém. Bílá tradičně mimo a tanečníci sice zdatní, ale choreografie velmi nuzná (na maturiťáku jsme měli lepší, heč :-D). Přesto necítím vůči pořadatelům žádnou zášť nebo snad naštvání, k tomu není důvod (že jsou české filmy povětšinou chabé a není na nich co oceňovat, není chyba těch, kdo ceny rozdávají). Prostě to jen nevyšlo. Nominační večer se nesl v pohodovějším duchu. Za ten přičítám k dobru hvězdu navíc. (Jediné skutečná WTF byla "nějaká" cena za nejoblíbenějšího muže, kterou vyhrál kdosi, o kom jsem já, ale ani lidé, co seděli okolo mě, nikdy neslyšel.) ()

igi B. odpad!

Šašská levárna 2011? . . . Svatá onanie, sledovat tu vyprázdněnou načančanou zrůdnou šmíru, vykrmenou erárem a chrochtající ve své parazitní malosti... Ne ne a ne, nekonečně NÉÉÉ...!!! . . . Předpokládám, že jestli bude dobře honit, příští jár to bude moderýtorovat Filípek. A čubčit by mu k tomu mohla Apolena (ta - ač dokázala dosud hovno - dává už asi díky tatínkově probonzovanosti intervijů do dávno nerespektuhodných helemagazínů), takový by to byl krásný kratochlípně rychlený párek vytrendovaných protekčních smradů, ideálně zapadající do celevřitního komplexu tušašské pisskultůry a šoupissnicu. A ty už Peťo přestaň žrát to zrní, sic se může stát, že ti jednou zaskočí a slepičky už dávno budou zobat z ruky jiným! A víc už zase jen "sere pes"! (citace z pořadu!)... Howgh. - - - P.S. (Upřimně a vážně!) Palec nahoru Mistru Somrovi a mladému Martinu Marečkovi (i když myslím, že do roka a do dne se bude za tu pózičku kát a rád si se svou partou ještě vykloktá jmenovanou minerálkou) - napravit či vylepšit na téhle žumpě z principu ale žellvu nemohli ničeho... °-| - - - P.P.S. Ke vší tragičnosti nahlédnutelno zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10394398803-cesky-lev-2011/21252216071/ - - - - - (Ex post s psutím ze studijních důvodů sledováno z webového záznamu naší veřejnosrádní o týden v klidu, hovnocení 526., levotář zde jako stodvaatřichcátý - 12.3.2012) ()

Botič odpad!

Epesní provinční přehlídka nevkusu, kterou zachraňují snad jen ty ladně vybroušené tvary křišťálové ceny. Vydat se sluníčkovou a srdíčkovou cestou chtělo však hrnec odvahy. ()

PinokKio

Na odpad to zatím ještě není, ale kombinace Lucka Bílá (i když moderovala jako jedna z mála bez trémy) a mezi vyhlašováním zmatené pobíhání tanečníků na melodie, které s filmem měly pramálo společného, je už docela smrtící a nudné. Je to o penězích? Těžko říct, ale ideální by asi bylo nedávat v TV živě nominace a za ušetřené kačky se víc rozšoupnout na samotném vyhlašovacím večeru. ()

freddy

Tak takhle tedy ne, pane Vachlere. Jsem věrným a pravidelným divákem Českého lva už někdy od roku 2000 a každý rok se na udílení těchto cen velice těším. Ale co jsem viděl letos, to byl vrchol trapnosti, nevkusu a čirého zoufalství. Na paní Lucii Bílou mám neutrální názor, ale ona to fakt nezvládala. Ona si žije ve svém světě, kde je všechno krásné, kde se všichni mají rádi, kde jsou andělé a bůhvíjaká další stvoření, ale proboha, její řeči o o panu Václavu Havlovi, její slova o tom, že nebýt paní Dagmar, tak tu pan Havel není tak dlouho, to byla snůška keců, ze kterých se mi chtělo hodit šavli. Stejně tak mě ale absolutně nezajímalo, kolik paní Bílá posbírala ocenění a co všechno vlastně sbírá. I kdyby sbírala odpadky z popelnic, tak je mi to jedno, mě zajímá film a ne rozmary paní Bílé. Její výkon zkrátka nebyl profesionální a divím se jí, že má zapotřebí se takhle ztrapňovat. Ona ovšem i skvadra předávajících byla občas dost mimo. Paní Květy Fialové si vážím a jako herečku jí uznávám, ale to jak srážela slovně pana Gotta nebo jak neopomněla po přečtení vítězů dodat, že neví "co je to Falcon", to už bylo dost za hranicí slušnosti. A hudební předěly a taneční kreace už jen umocnily zoufalý dojem ze zoufalého večera. Jediné, co se povedlo, to byl děkovný projev pana Somra, vzpomenutí na letošního oslavence, pana Františka Peterku, a nakonec "zmatený" Jiří Pecha, který chtěl "Bolečkovi" mermomocí donést třetího Českého lva. A pak také bylo sympatické "rýpnutí" pana režiséra Marečka do generálního sponzora tohoto večera. Celkově to byl tedy jeden z nejhorších ceremoniálů, které jsem měl v rámci udílení Českých lvů možnost vidět. Z toho důvodu uděluji pouze jednu hvězdu. A mimochodem, nějak si nevybavuji, jestli to bylo součástí minulých ročníků Českých lvů, ale nějak mi zde chyběla vzpomínka na zesnulé filmaře, a teď nemyslím pana Havla, protože ten byl vzpomenut jako jediný z těch zemřelých, ale co takhle pan Bořivoj Navrátil, Jiřina Švorcová, Pavel Vondruška, atd? Ti by si taky nějakou tu vzpomínku zasloužili. ()

paascha odpad!

Dávám odpad za servilní sračkovitost při nominování veledebility Odcházení a totální otřepanost fórů, keců a držky LB ()

Pepinec

Ta jedna ušmudlaná hvězda je za výstup Josefa Somra, který pohladil po duši, a za Poupata hrající u poroty naštěstí první housle. Ovšem, jinak tedy... Copak naše Lucinka alias matička láskyplného všehomíru, tu jste tady už roztrhali dost. Její křečovitá snaha chytnout nás všechny za palečky a dokázat nám, že je lepší herečkou, než všichni nominovaní dohromady, to je jen posledním hřebíčkem do rakve. Největší průser celého večera (dá-li se stodesetiminutové šarádě říkat večer) je především to, že zapomněl na svou podstatu, kterou by měla být oslava filmu. Ne ne, kdepak. Filmoví fanoušci musí poslouchat božského Káju, kterak za doprovodu pošahané babičky Květy vzpomíná na svoje začátky angličtiny, marně čekat, jestli nám milostpán Korn, vážný jako hovno na podrážce, v přítomnosti neznámého hosta večera prozradí, proč byl kdysi málem králem, anebo se radovat spolu s Kubišovou a Filipovskou, že hrajou jen ve výborných filmech. Jestli je na tohle v přenosu Českých lvů někdo zvědav, tak ať zvedne ruku a já mu ji useknu. Mám se pak já divit, že se u nás točí vymletiny typu Signál, když úroveň české kinematografie reprezentuje takováto přehlídka laciného humoru a povrchní sebestřednosti? P.S: Paní Adamovská, vy máte na seznamu zřízených asi hodně účtů, že? ()

Disk

Viděl jsem jen poslední půlhodinu a peklo. Bílá byla tragická, tanečníci WTF a remixy klasiků mě jako muzikanta vyloženě iritovaly. A co teprve výroky typu "čtyři z pěti filmů podpořila Česká televize". Zkrátka a jednoduše Český lev je provinční fraška čtvrté cenové skupiny, která si v žádném případě nezaslouží přímý přenos v České televizi. A to byl loňský přenos slušný... ()

Aky

Je-li trapný moderátor, zůstane trapné všechno. Mám Lucii Bílou docela rád - ale tohle neměla přijímat. Tu hvězdičku jsem uchránil kvůli panu Somrovi a Mackie Messerovi, kterého moderátorka vystřihla skvěle; jenže kvůli tomu tam nebyla. ()

kingik odpad!

Už jen afektovaná moderátorka Lucie Bílá je odstrašující případ. Co ta má společného s filmem, že byla vybrána, aby provázela jinak hustě trapným večerem? Ubohé. Nikdo jistě nedoufal v bombastické udílení plyšových čoklů. Vyšla z toho tŕapárna jako vždy. 0% ()

Vodnářka odpad!

Miluju tu spoustu taktu, co v sobě Lucie Bílá má aneb "Dášenko, chytni manžela za palec." nebo "Strašně teď chci teď s láskou zavzpomínat na Václava Havla." aneb jsem teď velká kámoška a nikdy jsem nemilovala Vaška Klausů. ()