Český lev 1993

(relácia)
všetky plagáty
Publicistický
Česko, 1994

Český lev je filmová cena, jíž symbolizuje křišťálová soška lva a je udělována v několika kategoriích. Filmy jsou hodnoceny na základě hlasování poroty, která se skládá ze členů České filmové a televizní akademie. Ta má mnoho desítek členů, mezi nimiž jsou zejména herci, filmoví tvůrci a kritici. Samotnému galavečeru udělování cen předchází nominační večer, během kterého jsou vyhlášeny ty filmy, které se o Českého lva za nedlouho utkají. Slavnostní předávání probíhá počátkem roku, přičemž se hodnotí vždy ty filmy, které měly premiéru v roce předchozím. (Wikipedia)

wosho

První krůčky byly nejisté, moderátoři Kinoboxu Miloš a Romik to však zvládli s humorem sobě vlastním. Celkově by se dalo říci, že každé první krůčky jsou těžké a časem se cena nejen chytla, ale i ceremoniář jejího udělování je nevšedně český-ujetý (velkolepé šou nám prostě nejdou). ()

Paity

Všechno to bylo ještě v plenkách a bylo to vlastně hezké. Jak ale šel čas dál, stalo se z toho jen komerční obsah blicího pytlíku. ()

Indio

NA ROK LVA NEHLEDÍM. Mám rád vše co se týká filmu, co ho komentuje nebo říká svůj názor. LEV JE PROSTĚ PŘEDÁVAČKA JAKO KAŽDÁ JINÁ ALE PRO MNĚ JE TO HODKA A PŮL S FILMEM A O FILMU. ()