Podozrenie

• Česko Podezření (viac)
Česko / Francúzsko, 2022, 3 h 28 min (Minutáž: 66–73 min, Alternatívna 4x50 min)

Pracovitá, strohá a vo svojich činoch pevne presvedčená o vlastnej pravde si ide zdravotná sestra, Hana Kučerová, tvrdo za svojím. Názory iných nereflektuje, na názor iných sa nepýta. Ona predsa vie, čo je pre ostatných dobré. Medzi kolegami a susedmi tak, prirodzene, nie je príliš obľúbená. Kolegyne v nemocnici odsudzujú Hankin príkry prístup k pacientom, ona zas neschvaľuje ich ochotu nadväzovať intímne vzťahy s lekármi. V takom napätom prostredí sa primár Vaculík snaží zachovať medzi sestrami na oddelení aspoň čiastočný mier a vytvoriť pre pacientov potrebný pokoj. Pre Vaculíka je pacient na prvom mieste. Lenže tak ako on, pravdepodobne aj všetci okolo neho majú svoje tajomstvá a motivácie, v ktorých nie je ľahké orientovať sa. Ako rozhodnúť o tom, čo je pravda a čo lož, keď fakty nehovoria jednoznačne, a jediné, čo máme k dispozícii, sú naše pocity a domnienky? Aké jednoduché je súdiť veci podľa toho, ako vyzerajú v našich očiach, a nie podľa toho, aké naozaj sú? A kam až vlastne siaha prezumpcia neviny? (RTVS)

kajas

Nelynčujte mě prosím za průměrné hodnocení, Melíškovou mám moc ráda a kvituji také čím dál častější obsazování Denisy Barešové, jenže já prostě špatně snáším strohé příběhy prakticky bez emocí a možnosti vyjádřit sympatie některému z hlavních hrdinů. Navíc bych v tomto případě klidně trochu rezignovala na pozvolnější artové zpracování (práce s mizanscénou atd.) a narvala celou minisérii pouze do dvou částí. Znovu už vidět nepotřebuji. ()

Tosim

Štěpán Hulík opět napsal hluboký příběh, zapracoval do něj tolik (potřebných) odboček, emocí a souvislostí, že je opravdu důkazem kvality, že se mu takové vyprávění nerozsypalo pod rukama. Michal Blaško natočil svůj první výrazně nadprůměrný počin a dovolte mi, abych výkon Kláry Melíškové zařadil až za fenomenálního Miroslava Hanuše, Ivan Trojan byl tentokrát trochu upozaděn. ()

vitekpe

To mlady devce (dcera) tam bylo zbytecne a pusobilo rusive. Meliskova by to utahla levou zadni i bez tyhle otravny postavy. P.S.: Denisa Baresova to zahrala dobre, o to nejde, ale ta postava tam nemela byt. P.P.S.: Kdyby to bylo o chlapovi, hral by to Krobot. Myslim, ze Meliskova se jim musela inspirovat. :))) ()

netahlo

Skutecne nechapu, co je tak uchvatnyho na tom, kdy se nekdo cele tri dily urputne tvari jako pica, at se deje co se deje. Jako pani Meliskova tady. Naproti tomu mlada Denisa Baresova byla vynikajici. Svuj vysokej standard si odehral i Mirek Hanus. Trojan uz je uplne mimo, je na nej smutnej pohled. Celkove prilis malo munice na tri 70ti minutove dily. Slabota. ()

Padme_Anakin

Zdařilé psychologické drama s hutnou atmosférou, mj. tu aféru a novinářský humbuk jsem před několika lety zaznamenala, námět (příběh) je tedy srozumitelný a pravdou je, že tvůrci se s tím nemažou a dobře dělají.. Podezření a následné obvinění zdravotní sestry stačí k tomu, aby jí (z)ničilo život.. Klára Melíšková se mi líbila už ve filmu Vlastníci, ovšem tady je ještě lepší, klobouček.. Denisa Barešová je velice zajímavá a zřejmě bude dobré si ji do budoucna pohlídat.. ()

• Obhájce (Miroslav Hanuš) dává na sebe telefon Tereze (Denisa Barešová), ale 5 minut předtím ona od něj přijímá telefonát s informací, že máma zůstává ve vazbě. (sator)
  • Pokud má pacient DNR (do not resuscitate) a personál i tak zahájí resuscitaci, nejedená se o postup lege artis. V tomto případě se resuscitace nezahajuje. (Winster)
  • Tereza (Denisa Barešová) své matce ve vazbě ukazuje na mobilu fotku svého přítele. Do věznic v ČR je však vnášení mobilních telefonů zakázáno. (awful)

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

V sobotní večer 4. března 2023 proběhl v pražském Rudolfinu jubilejní 30. ročník předávání cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Přímý přenos ceremoniálu, během nějž byla oceněna výrazná… (viac)

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

V letošním roce se nominace na Cenu české filmové kritiky za rok 2022 dočkalo celkem sedmnáct filmů. Našli jste mezi nimi nejen snímky promítané v loňském roce v kinech, ale i seriály, minisérie,… (viac)

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky