Bez milosti zabíjela v Tokiu, ale při poslední misi jí podstrčili jed. Teď má necelých 24 hodin na to, aby zjistila, kdo si objednal její smrt, a pomstila se. (Netflix)

DragonnCZ

9/10. - Nejvíc underrated film co sem doposud viděl a nikdy bych neřekl, že pro parádní krvavý akčňák musím sáhnout po slabých filmech. Tento film je naprostá lahůdka a tvrdím si říct že i kvalitní ženská verze John Wicka. Tento film byl už nádhera od začátku i přesto jak je to klišovitý filmeček o pomstě. "Musím zabít toho, kdo mě otrávil do 24 hodin než umřu." Ale kurde! To bylo tak famózní! Film prošpikovaný perfektní akcí skrz na skrz, která by se dala krájet. Brutální hody vám film servíruje rovnou na stůl a k tomu nám jako dezert přidají parádní ženskou hrdinku, která byla od utlého mládí vycvičena jako nájemný vrah nechybí ji suprový charakter a nejvíc baddass vyzáž jako pravý John Wick. Prostě jak řekla Ani - "You are baddass motherfucker." a je to true jak sviňa. Do toho snad nejparádnější zasazení do moderního neonovýho Tokya prolezlými Yakuzou a doslova mega mi to připomnělo film Wolverine, který je též zasazen do moderního Japonska. I přes to jak sem od tohoto filmu čekal Lidl Johna Wicka, jak to bude jenom levný akčňák co mě na hoďku a půl zabaví tak ne je to doslova naopak. :D Shrnutí ženský John Wick, který stojí za to vidět pokud máte rádi famózní akci s porcí krve a pokud milujete John Wicka okamžitě po tomto sáhněte! ()

Johnny.ARN

Jeden z tých akčňákov, ktorý nezaujme sto krát videným dejom, ale pomerne dobre spravenými akčnými sekvenciami, či už prestrelky alebo súboje. Samozrejme ,americký štýl všetko zdemolovať nesmie chýbať. Hlavná hrdinka dostane aj kres piču, dokonca aj niekoľko zásahov a ešte ju aj otrávia. Občas sa dokonca netrafí. Vpred ju poháňa adrenalín a nejaký japonský fet. Celý čas si to drží tú trojkovú líniu, ale pri tom patetickom závere sa si musel ísť ublinknúť. Ako jednohubka fajn. 2 z 5 ()

noriaki

Není tam nic, co by nebylo k vidění někde jinde. Akce létá ode zdi ke zdi. Kontaktní boj vypadá hodně fajn, automobilová honička naopak příšerně. Takže proč s tímhle filmem ztrácet čas? Protože je z nedávno vyšlých ženských akčnáků nejlépe natočený, protože Mary Elizabeth Winstead bojové scény sluší a protože to díky exotickému prostředí a slušné atmosféře ani ztráta času není. Kate se do dějin film nezapíše a klasikou se nestane. Občas je ale takové malé sympatické béčko přesně to, co člověk potřebuje. ()

Trustme

Ženských akčních hrdinek ve filmu je málo jako brambůrek v nafouknutém sáčku od Bohemia Chips. Těch dobrých, uvěřitelných se dá spočítat sotva na prstech tří ruk. A tady se někdo rozhodl, že filmu chybí pro módní sezonu léto/podzim 2021 akční ženská oblečená do kostýmku od Ellen Louise Ripleyové s krvavým make-upem. A protože to mají na svědomí návrháři z Netflixu, tak to bude zase takový mišmaš z filmů, co už před tím natočilo x lepších tvůrců a s lepšími herečkami. Kate má solidní choreografii soubojů, sem tam setne do živého a na holku má i sílu. Ale posmívat se jí nebudu, protože je živá a ne komiksová a tudíž si musí veškerou bolest a krev vytrpět na živo. Aby byl akční film v současnosti nějak ozvláštněn, atraktivnější, tak se prostě jednoduše vymění hrdina za hrdinku a zároveň se dodrží emancipační kvóty. Sympatické je zasazení do neonového Japonska s moderními klišé prvky - yakuza, japonská popkultura, jiný vesmír, tak jak si to Evropan představuje. Celý film je bohužel jedno velké klišé a i běžný divák neobjeví nic, čím by ho tento holčičí film překvapil. Pěkné romantické záběry na svůdnou ostrostřelkyni na střeše budovy s neonovými reklamami nočního velkoměsta a finální útok na sídlo těch zlých, to jsou světlé chvilky filmu. Klasikou je i přítomnost Woodyho Harrelsona, takže je jasné už od začátku, že hraje zmrda. ()

Timak

Taková female verze Wicka v Japonsku. Škoda jen, že Mary má charisma asi jako Keanu za nehtem a již během prvních 30 minut jsem odhalil záporáka filmu a celou zápletku. Nic nového pod sluncem. Žádná invence či fatalitka. Jen enormní snaha feminizace filmového průmyslu. Jednu hvězdu navíc dávám za Japonskou kulturu. ()

VanTom

Sympatický revenge pokus v mantinelech vytýčených Johnem Wickem (plus Zastav a nepřežiješ) táhne jak stylově jakuzácké tokijské zasazení, tak zavile nekompromisní, zakrvácená Mary Elizabeth Winstead. Rezervy v akci nejdou na vrub jí, ale víc snaživé než schopné režii a nikterak výlučné choreografii. No a protože pomsta podle scénáristických pouček ze začátečnického kurzu nemůže nikdy být jednoduchá a přímočará, tak zásadní zvrat (kdo?) s jistotou odhadnete hned ze začátku. Nadhodnocené 4* ()

blackJag

"SMRT JE ZAČÁTEK, ŽE?" Ještě donedávna produkční mašinérie Luca Bessona valila tyto filmy jak na běžícím páse - spotřební jednohubky na jedno podívání - a na jednu konkrétně jsem si vzpomněl spolehlivě, LUCY. Je to furt dokola, navrch obsahově dietnější (chybí sci-fi složka), ale zase jsou tu složky, které to na tom průměru spolehlivě podrží, neonové Tokio, přehledné choreo, cool podkres japonského pseudorapu... Nakonec ok. 60% ()

blackkocour

Výdech... a nádech.. ** Už po sto padesáté stejná omletá překapávaná sračka, o prsatém krvavém hrdinovi, co si svoje přednosti ukájí v bouchačkách větší než jeho hlava, a nekonečných nábojů, které asi cheatuje v creative modu. Anorektická vižle, co kosí gunou ty nejostřejší profíky, japonskou mafii, poslíčky s pizou, Pikačui, robotické topinkovače a konvice, zápasníky Sumo s nunčakamy, a dvou ciferního diváka při sledování Kurfixu. Nuda, kterou zachráňovali jen sekvence z jiných a lepších filmů. Kdyby mi bylo, třeba deset.. viděl za život jen Teleblbýs, Metriks Rýžoulid, a IronGolema v Číně, bez váhání dám plnou nádrž, bez mrknutí oka. Ale ceny benzínu mírně stouply nahoru, takže určitě pochopíte, že si to nemůžu dovolit. (Woody Woodpacker, i pro tentokrát, nedostal dost prostoru, aby mělo cenu ho zmíňit..). ()

kenkaku

Všechny ingredience jsou naprosto perfektní (Japonsko, solidní akce, krví se nešetří), tak proč to sakra nefunguje? Asi proto, že film už od začátku dělá šílené kopance. Trapně/hnusně digitální honička v pseudo-bosozoku autě, korunovaná třešničkou na dortu - hlavní postava má 24 hodin života. To během pár minut totálně zlikviduje atmosféru a dojem. Je úplně fuk jestli je scénář debilní nebo ne. Pokud mi od začátku je naservírováno jak to dopadne, nemám naprosto chuť už nic sledovat, obzvlášť když nic co se pak děje už nefunguje. Jakákoliv scéna kdy se žvaní je dvojnásob otravná a i když film trvá hodinu a půl, po hodině už má člověk pocit, že by to mělo končit (a film už nemá co nabídnout). Za mě tedy promarněný potenciál. ()

Soweek

Nebýt Woodyho a Máří, tak o další z řady femme fatale s jménem hrdinky v názvu ani neškrtnu. A možná jsem tak i měl udělat. Narozdíl ale od ostatních, toto není úplná blbost, je tu jen zásadně plýtváno potenciálem. Japonského prostředí, neonů a obecně japonského ztřeštěného přístupu mohlo být využito daleko více a byla by z toho relativně originální neokoukaná akční cool řežba. Místo toho se ale opět Netflix spokojil se sázkou na známá jména a vše ostatní klasicky vypustil. Takže další rychlokvaška, po které za chvíli neštěkne ani pes. ()

sedm.1

Mužští akční hrdinové již asi vážně definitivně došli na skladě, a tak tu máme další zástupkyni něžného pohlaví, která nakope prdel všem těm gaunerům za všechny ty chlapáky, kteří naopak místo nich zřejmě převezmou role plaček a citově náchylných bytůstek, toužící po ochraně tvrdé a nekompromisní ženské ruky. Ano, svět se skutečně mění, zvykejme si. Každopádně, aby to ale nevyznělo nějak vyloženě až moc ironicky, či znehodnocujícím dojmem, Kate je skvělá akční podívaná, která je naprosto srovnatelná s těmi nejlepšími mužskými akčními nářezy, a to jako vážně nepřeháním. Od začátku je to správně adrenalinové, drsné a nekompromisní, hlavní hrdinka je na konci celá od krve a má za sebou fakt pořádný, hustý štosy, akce tak střídá akci, a její zpracování také navíc není vůbec špatné, celé to má i vážně živelný spád, dokonce se sem tam objeví i nějaké to dějové překvápko, i když tedy jako celek to je určitě převážně poměrně tuctová a předvídatelná podívaná, ale prostě to není zase až tak úplně přímo nalajnovaný a blbý. Jinak postavy jsou vesměs výrazné a co se týče Mary Elizabeth Winstead v ústřední roli, nemám s ní sebemenší problém, přesvědčivá je jak v akční, tak dramatické poloze, prostě za její obsazení dávám jasný palec nahoru. Dále tu funguje i jak atmosféra, tak napětí, takže pokud bude pokračovat i nadále ten nový trend ženských akčních hrdinek, tak prosím alespoň v tomto duchu a já s tím pak nebudu mít sebemenší problém. Za mě zkrátka výborná, akční, nekompromisní jízda. ()

psychoJoa

Něco na způsob ženského vydání Johna Wicka. Problém s tím je ten, že prostě nedokážu neodhlédnout od jistých fyzických rozdílů... a tudíž, když umírá ženská na radioaktivní ozáření a do toho ji tam střílejí, řežou a mlátěj, tak už to působí jako totální blbost. Kdyby film skončil cca o 15 minut dřív a vynechal sice velkou závěrečnou, ale už přeplácanou bitku, líbil by se mi víc! P.S. ty injekce chci taky, třeba na zkouškový! ()

3 AM Code

Ač se k tomu tvůrci zdá se nehlásí, tenhle film je vlastně vykrádačka Kite (1998) kteréžto anime bylo navíc už jednou - a podle mě trochu lépe, ale taky nijak skvěle - zfilmováno, viz: Kite (2014) Elizabeth Winstead je překvapivě OK a asi to jediný, co na téhle podprůměrnosti stojí za to. ()

iXtr3m3

Slabšie tri hviezdy. Nečakal som moc a dostal som ešte o čosi menej. Tie už niekoľkoročné zúfalé pokusy o napodobnenie úspechu Johna Wicka, už to začína byť trápne. Zatiaľ jediná vec, ktorá sa k nemu priblížila, bol Nobody. Nemôžem tomu uprieť snahu o gore, o kontaktné súboje, o gun fighty, ale neskutočne z toho sála fakt, že Woody bol len a len kvôli zvučnému menu a ostatní boli sterilní. Prerod vzťahu Kate voči Ani z hodiny na hodinu bol totálne mimo a podkopával akú takú uveriteľnosť pohnútok postáv. Dostali sme všetko, krátku ale zbesilú autonaháňačku, gunfighty, klasické fighty, používanie čohokoľvek po ruke ako zbraň, flashbacky z minulosti, ale nič z toho nebolo nič extra, najviac vynikal asi fight v strešnom apartmáne, kde sa bilo so všetkým, čo sa dalo chytiť, ale to je asi tak všetko. Uvidím, ako na tom bude Jolt, Gunpowder Milkshake či Protege. Som zvedavý, kto z tohoto súboja vyjde ako víťaz. ()

Corpsegrinder

Hezký prostředí a to je tak vše, zdaleka to neni taková jízda jak tady hodně lidí píše a zhruba po hodině jsem se nudil jak kráva a cejtil jsem se tak jak ozářená hlavní hrdinka vypadala. ()

Litvicek

Myslel jsem si, že to bude tuctové béčko.. A taky, žejo.. Ale byl jsem překvapený tím, jak svižné, relativně zábavné a krásně akční, to bylo. Hodinka a půl utekla jak nic, český dabing nesmírně potěšil a skrze všechnu tu akci a dobře pojmuté zpracování se nakonec jedná o velmi povedený ženský Baba Jaga film. I když je spousta věcí předvídatelný (Woody je překvapivě padouch -_- ), Kate rozhodně překvapila. ()

Hanys_

Klasický akční výplach o jedné holce proti všem. Tentokrát si roli neohrožené vražedkyně zkusila ME Winstead a vlastně ji to gun-fu docela seklo. Jenže tyhle filmy jsou už tak nějak na jedno brdo, nic moc nového tady člověk neuvidí. 5/10 ()

Petr.Kocfeld

Ne až tak špatný snímek,který mě i docela bavil.Spousta akce a nechybí ani napětí...Dávám mu 3 hvězdy.Film Kate není špatný a lokace i hlavní hrdinka jsou dobré...Souboje jsou zde dobré a Kate taky vypadá celkem dobře a její kamarádka v boji také. ()

Mafiapau

Na Xiao Xiao věc tomu chybí pořádný boss zakončení :(. Zakončeno dobře, ale moc dlouze, a už na hodině a něco jsem si říkal... co se tam ještě může stát? však už je to konec ne? Nope.. bohužel kdyby se poslední třetina víc uspěchala a metráž se zkrátila, bylo by to na 4*. Je to prostě Xiao Xiao s Mary Elizabeth Winstead. Kdo od toho čekal nějaký Áčko, tak nope. Bohužel napětí je nulový z evidentních důvodů a v podstatě už od prvních 5-ti minut víte jak to skončí. Also, chytal jsem docela mood Edgerunners. ()