Nikita

USA, (2010–2013), 51 h 15 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Craig Silverstein

Maggie Q, Shane West, Lyndsy Fonseca, Aaron Stanford, Melinda Clarke, Xander Berkeley, Tiffany Hines, Dillon Casey, Noah Bean, Ashton Holmes, Rob Stewart (viac)

Byla jednou z nejlepších agentek, ale Divize ji zradila. Zavraždila jejího snoubence. A ona se rozhodla pomstít. Osamocená žena stojící proti tajné vládní organizaci prolezlé korupcí nemá na první pohled příliš šancí, ale skrývá v rukávu pár překvapení, které mohou chod Divize pořádně zkomplikovat. Nikita vyráží do boje, hodlá srazit do kolen ty, kteří ji před lety vycvičili. (Chen)

M.a.t.t.

Kto čakal seriál v štýle Bessonovej Nikity a kritizoval, že sa výsledok nesie v úplne inom duchu, bol trochu naivný. Nová Nikita pritom pôvodnému filmu nemá prečo robiť hanbu, nakoľko sa ním inšpiruje minimálne a rovnakou mierou čerpá z predošlého seriálu. Výhoda je však v tom, že celú zápletku posúva od začiatku do odlišnej roviny. Dôvodov prečo sa jej zo všetkých strán dostalo prevažne pozitívnej odozvy je viac - výborný casting, dostatok akčných scén, napätia a zvratov. Dialógovo to miestami trochu drhne a niektoré dejové kľučky zaváňajú zjednodušovaním ale napriek tomu ide o na žánrové pomery inteligentnú záležitosť, ktorá diváka výrazne nepodceňuje. Aj keď ide vlastne len o adrenalínovú zábavu, kvalitnejší akčno-špionážny seriál tu nebol asi už od Aliasu a preto som ochotný trochu prižmúriť oči. Prvú televíznu verziu totiž predčí po všetkých stránkach. A keď mi po úplnom finale došlo, ako veľmi mi bude táto zostava chýbať, objektivita musela ustúpiť subjektívnym pocitom. ()

Vaiollet

Myslím, že stačí říct, že jsem první sérii shlédla během víkendu, protože jsem prostě nebyla schopná odpoutat se od toho. Druhá byla zkouknutá taky během pár dní. Uspokojivý děj, občas nějaké překvapení, neustále akce a napětí, velice sympatičtí, schopní a hezcí herci, prostě nic na co by jste si museli stěžovat. Ba naopak. První díl toho možná tak moc neřekne, ale neumím si představit jak po shlédnutí dalších dílů, se od toho může někdo odpoutat. Jediné co mi trochu chybí, je občas nějaký ten vtip. V druhé sérii je to o něco lepší. Maggie Q i Lyndsy Fonseca jsou obě velice hezké. Xander Berkeley je skvělí hlavní záporák, kterého si, i přesto že je ten záporák, nelze zvláštním způsobem velice oblíbit. Dialogy jsou občas jednodušší, chybí mi tam takovéto sblížení s postavami, nepříjde mi, že by nám dali prostor poznat je tak jak bychom mohli a chtěli. Jiskření mezi Nikitou a Michaelem se ale dalo v první sérii skoro až cítit, vždy jsem se na jejich scény hrozně těšila (hlavně když ještě nebyly spolu). Původní verzi jsem neviděla, ale takhle mi je více než dostačující. Jediné po čem toužím jsou další díly. ()

gauron666

Tak tohle se zas tak moc nepovedlo, i když? Starší nikita na tom o moc lépe nebyla, (nemyslím film ten je vcelku slušný). Jelikož, mám slabost pro Maggie Q, tak jsem to prubnul. A výsledek? Ostatní (křoví) herci, bída, čest výjímkám, někdy ty kulisy vypadaly jak z papíru a příběh? To už tu bylo snad tisíckrát, takže body za origanalitu také nic. Říkám nebýt Maggie (která je tady hubená jak lusk to ona je, ale skoro vždycky:) tak bych to stopnul po 2 dílech, ale furt si tak nějak říkám: tak co, vyděl jsem už větší blbosti né?:-). Dodatek: Takže dropnuto po pár dílech. Zjištení, že to vlastně ani není o Nikitě (tedy o Maggie), ale z větší části o nějaké přihlouplé pubertačce, která tam furt otravuje se svým příběhem, který mě teda vůbec nezajímá, jsem to odpískal, to nestojí za ztrátu času. ()

Thomassi

SEASON I. - K seriálu jsem se dostal čiště náhodou, ale ihned, co jsem viděl postery a přečetl pár komentářů s kladnými reakcemi, řekl jsem si, že to zkusím. A udělal jsem zatraceně dobře. Nikita je podle seznamu letošních seriálů nejakčnější a po zhlédnutí první řady to musím jen potvrdit. Ve dvaadvaceti dílech nám Maggie Q servíruje skvělé osobní souboje, přestřelky a dobrý příběh v jednom. I když ze začátku, tak prvních šest sedm dílů, jsem měl trochu problém tomu přijít na chuť, od nějakého osmého dílu to byla perfektní jízda se spoustou zvratů a akce. Navíc Maggie se na tuto roli skvěle hodí, je smrtící a sexy zároveň. I další herci vynikají, třeba Shane West, sexy Lyndsy Fonseca nebo Xander Berkeley. I když se tam celkem dost často objevovaly drobné blbůstky a vše bylo vždy dokonale načasované, i přes to všechno jsem velmi spokojen a už těším na další řadu. 80%. ()

Fevas

Přiznám se, že z původní Nikity jsem viděla zhruba dvě epizody a nijak mě to nezaujalo. Naopak tohle provedení mě zaujalo už od prvního dílu a všichni víme, že ty bývají nejslabší. Hvězdička Lyndsy díky tomuhle seriálu pořádně stoupla, ale stejně tak podala úžasný výkon Melinda a její role záporačky Amandy. Akce a napětí zde rozhodně nechybí. A co má být, že některé díly trochu dějově pokulhávají? Všechny seriály takové epizody přeci mají. ()

• Maggie Q je první herečkou asijsko-amerického původu, která hraje v americkém televizním dramatickém seriálu hlavní roli. (Fevas)
  • Dej seriálu je zasadený do New Yorku, no v skutočnosti prebiehalo natáčanie v Toronte. (m.a.t.o.)
  • Kasting pre Maggie Q (Nikita) prebiehal vcelku rýchlo. Chceli totiž krásnu ženu, ktorá dokáže bojovať a aby diváci uverili, že dokáže držať ozajstnú zbraň. Pre túto rolu teda bola perfektná. (challik)