Agent

• Česko Status: Nežádoucí (viac)
Krimi / Dráma / Thriller / Mysteriózny
USA, (2007–2013), 78 h 49 min (Minutáž: 41–66 min)

Tvorcovia:

Matt Nix

Jeffrey Donovan, Gabrielle Anwar, Bruce Campbell, Sharon Gless, Coby Bell, Paul Tei, Seth Peterson, Lauren Stamile, Jack Coleman, Marc Macaulay, Tricia Helfer (viac)

Agent CIA Michael Westen sa dozvie, že sa z neznámych dôvodov ocitol na čiernej listine – má status „Burn Notice“. Z ničoho nič sa stal nežiaducim, akoby ani neexistoval. Preto musí nájsť nielen nový zmysel života, ale ale aj očistiť si meno a zistiť, kto mu zničil existenciu. Po návrate domov pracuje ako súkromný detektív. Skúma, kto a prečo ho označil za nežiaduceho a využíva svoje špeciálne schopnosti pre pomoc ľuďom v núdzi. (TV JOJ)

Ximara

úžasný seriál pro začínající špiony plný skvělých hlášek, napínavých situací a sedících rolí.. já osobně se dívám v angličitně a líbí se mi, jak Michael mění přízvuky - skvělé na procvičení angličtiny.. Co se týče hudby, tak je spíše k doplnění v pozadí, není příliš výrazná a spíše splývá, rozhodně nezaujme. Jsem v páté řadě (v této době poslední) a říkám si, že už se začínají hodně opakovat při plnění úkolů, a zapomenutý chlápek z organizace, co Michaela odepsala? Už trochu moc.. Myslím, že je načase říct tomuto seriálu sbohem, a najít si jiné role. (musím uznat, že po tolika shlédnutých dílech se mi Jeffrey Donovan začal celkem líbit, a to mě ze začátku příliš neoslovoval :D :)) ) ()

coffeeblack

Ten kdo hodnotil seriál po shlédnutí pár dílech na Primě, a nebo po shlédnutí poloviny první série, je blbec a nechť si liští. První tři série jsem koukal s českým dabingem, bral jako odreagovačku a tak mi to vyhovovalo, buď řeší dobrý případ a vše kolem nežádoucího statusu je celkem nuda, nebo je to přesně naopak. Ovšem čtvrtá série mi nabídla uplně něco nového, žádná odreagovačka u který hodím nohy na stůl, jím jabko a chilluju... přesný opak, nový rozměr který mě prostě nemohl odtrhnout od židle, celou sérku jsem sjel za 2dny. Podobně by se dala hodnotit pátá série. Finále každé série je špica a zárukou že další díl musíte co nejrychleji vidět. Všechny hlavní postavy jsou super, včetně vychrtlé Fi, u které mi chvíli trvalo než jsem si k ní našel cestu. Šestá série jde dobrou cestou a seriál vůbec neupadá, jak by se dalo po pěti letech od uvedení čekat. U mě nechybí málo k pěti hvězdám, což je jen otázka času než se konečně odhodlám a hodnocení přelupnu na pět. ()

Idahou

I těch posledních několik natahovacích serií bylo skvělou podívanou, tedy přesněji řečeno, byli lepší než prostředek. Každopádně dobrý seriál. Ale ten konec... předposlední díl vzbudil očekávání kvalitního a origiálního zakončení série, což se ovšam nestalo a místo toho jsme dostali konec v podobě patetické klišé kraviny, která nejenže nedává smysl sama o sobě, ale ještě navíc rozvrací charakter hlavnío hrdiny (spoiler: který v klidu zabíjí nové kamaradíčky, kůli kterým zabil Simona) a tím celý seriál. Samozřejmě, finále má své světlé momenty, ale přebíjí je hořká pachuť cakánců z toho, kam se seriál díky konci propadl.... ()

Segrestor

Nemohu souhlasit s kolegou fmashem. Postavy tohoto seriálu jsou velice sympatické. Copak jde považovat Bruce Campbella v roli postaršího vysloužilce NAVY SEAL nyní vydíraným FBI za nesympatickou postavu? Vždyť je to vlastně nejlepší vedlejší postava současné televizní tvorby! A to jsem se ještě nedostal k dvěma hlavním představitelům tohoto akčně dramatického seriálu. A vůbec. Burn Notice je špičkový agentský seriál, který nemá takříkajíc chybu. A nebál bych se přidělat kolonku Komediální. ()

The_God

Váhal jsem mezi 3 a 4*, ale nakonec dám tři (a imaginární půlku k tomu). Poměrně zajímavý koncept ne vlastní vinou bývalého špiona, který se snaží, aby ho vyškrtli z black listu. Narozdíl od Bonda, který na většinu problémů reaguje vytažením zbraně a odpálením výbušnin, řeší problémy hlavou a přípravou (a při tom nějak vytáhne zbraně a odpálí výbušniny). Jediná věc, která mi vyloženě vadí, je neustálé předhazování divákovi, že jde o špionský seriál, kdy hlavní hrdina uvádí komentáře svých akcí a plánů stylem "Když jste špion,..." ()

Galéria (1 048)

• Příběh seriálu má svůj skutečný původ. Námět na scénář pochází od bývalého agenta Michaela Wilsona, který vyhledal tvůrce Matta Nixe, jemuž svůj příběh vylíčil. Reálný předobraz existuje i pro postavy Fiony nebo Sama. (prokda)
  • Veškeré natáčení probíhá v Miami na Floridě. (ČSFD)