Lindy (Kate Beckinsale) má problém s ovládaním hnevu, čo sa prejavuje vražednými sklonmi. Aby dokázalo ovládať svoje emócie, nosí vestu plnú elektród, ktorou si dáva do tela elektrické šoky akonáhle dostane chuť vraždiť. Keď je však zavraždený muž, do ktorého je zamilovaná, rozhodne sa vydať sa na cestu pomsty. Zatiaľ čo sa Lindy snaží vypátrať skutočného vraha, policajti prenasledujú práve ju, pretože sa v tomto prípade stáva hlavnou podozrivou. (Arsenal83)

kingik

Zajímavý ekvivalent k mužským akčním borcům současnosti, jež  podporuje vzrůstající trend akčních režisérek. A námět je poměrně originální a osvěžující. Ve své podstatě filmová "rodina" Johna Wicka a pana Nikdo uvítala ve svém kruhu nový přírůstek s atraktivní Kate Beckinsale v titulní roli. Ta hraje ženu s vrozenou  poruchou sebeovládání. V praxi to znamená, že když  se k ní někdo nechová  pěkně, tak si ho namaže na chleba, a to takovým způsobem, až má všechny kosti v těle roztříštěné. Zpočátku to vypadá hodně zajímavě a neotřele. Hrdinka  vede osamělý  život, navštěvuje soukromého psychiatra, co jí aplikoval na tělo vestu s elektrickými šoky, a dokonce do jejího života vstoupí nápadník, který ovšem záhy umírá. Ústřední nápad se vyprofiluje ve směsici různých drsných střetů s podsvětím. Kate dává na kokos každému urostlému chlapovi, má to spád a 90 minut rychle uteče. Režisérka Tanya Wexler se prezentuje drsnějším pojetím, bitky určitě nejsou  tak choreograficky výživné jako v mužských akčních verzích, ovšem celkem  to dynamicky šlape. A příjemně mysteriózní zápletka začne být postupem času průhledná. Na palubu se přibral Jai Courtney, Stanley Tucci i krátce se zjeví v samotném závěru Susan Sarandon. Snímek ve finální sekvenci naznačuje možné pokračování, na které už zřejmě nedojde. Ve výsledku se jedná o akční thriller s originálním námětem a solidním zpracováním. 9/10 ()

Bozvav odpad!

Vzhledem k tomu, že mne pohled na plastikami zakonzervovanou Kate Beckinsale nijak zvlášť nevzrušuje, nebylo ve filmu nic, ale lautr nic, za co bych mohla dát byť jen třeba deset procent. Vlastně, když o tom tak přemýšlím, větší hovadinu už jsem dlouho neviděla. Souboje zcela mimo jakoukoliv realitu ( včetně té pararelní), zápletka je tak ubohá, až to řve, dialogy vymýšlel sloboduchý netopýr po lobotomii a vizuál je trapný. Pointu to nemělo vůbec. Prostě sračka roku 2021. Kim musí být naprosto zoufalá, když se nechala upíchnout do něčeho takového. Za mne odpad odpadů. ()

blackkocour

Linda je na první pohled prachobyčejná, ale hezká žena, co by ztěží ublížila mouše. Ale udělal jste razantní chybu, když jste si broukali, skřípali zubama, ťukali nervózně do stolu nebo obtěžkavě dýchali při šťouchání brambor? Z Barbíny se přetransformuje do zeleného Halka, a vyjebě s tebou efektivněji než zápasník Sumo, nebo polonahý opičák z Oktagonu. Nebo tě může ještě oddělat svou plastikou, ta má více gumy než lidské kůže. Vedle těch ženských imitátorek Honzech z Wiků, je tohle jen další čtvereček do pexesa jako Ava, Hanna, Lucy, Atomic Hnoje (mé bejvalky), a dalších feministických nemancipovaných žlabab, přeoperovaných vaječníků na samčí koule, (možná tak kuličky). Někdy obdivuju, jak někdo může pořád vymyslet další nový námět, který se ani tak v premise neliší. Tohle si moc hvězd neodnese, ale líbil se mi charakter Kejty. Ovládání vzteku patří do každodenních životů obyčejných lidí jako jsem já - ajťáckých asociálů. Pokud si myslíte, že vás se to netýká, zkuste si aspoň na týden vyzkoušet, co je to práce s lidma. Homosapiens jsou druh, které já jako vačnatec nikdy nepochopím, a někteří dokážou být obzvlášť otravný. Brigáda v Tescu, v našem malém zaprděném městě, sice mě po týdnu vyrazili, ale dalo mi životní sen, za kterým si budu stát, že už nikdy nechci pracovat s lidma. Po jejich všetečných otázkách, kde najdou bezlaktózové mléko, i když vedle něj stojí, mi taky někdy hodila myšlenku, na ně vrhnout čelo s jogurtama nebo použiji svoji pěst na úkon brady. Sice bych měl asi zlomenou packu, a on by zhola nic necítil, než jemné pošimrání. Proto říkám, že film není realita, ale jen film. ()

mzss1

[30%] JOLT, film, který měl dobrý nápad, trochu převzatý z jiných filmů, k tomu pěknou babu Kate Beckinsale, která na svůj věk ještě pořád působí sexy a to je asi tak vše! Nic víc mě ve filmu moc nezaujalo. Neříkám, že třeba akce je točena nějak strašně, ale nebavila mě. Nějaká ta pranice atd – též nic extra. A ani mi nepřijde, že by se tu našlo nějak moc vtipných momentů. Prostě má ta ženská poruchu, že je furt nasraná na lidi a sem tam je sejme. Ani finále mě nebavilo. Chtěl jsem dát jen 1*, ale nakonec jsem se smiloval. Znám horší filmy, je tu jistá snaha, nic nelogického, prostě jsem u toho usínal, nesedlo mi to, takže asi tak … ()

Spiker01

Kate Beckinsale je pořád kost a kdo s tím nesouhlasí, tak si v tomhle filmu toho asi moc jiného nenajde. Jasně, je to typický ženský akčňák s klasickými zvraty a nepříliš logickým dějem, mě to ale překvapivě navzdory zdrcujícím recenzím docela bavilo a 90 minut uběhlo skoro jako voda. A co víc, konečně jsem našel vhodnou hereckou polohu pro Jaie Courtneyho, přičemž to bylo v Jolt snad poprvé, co mě regulérně bavil, alespoň těch svých prvních 15 minut. Pokud si platíte Amazon, tak co se týče filmů, tak zas tolik toho na výběr není, takže klidně zkuste. PS : Susan Sarandon si skutečně mohli nechat až do dalšího dílu. ()

• Natáčení filmu probíhalo v Londýně v Anglii a v Sofii v Bulharsku. (SONY_)