Výbušný kokteil

• Česko Výbušnej koktejl (viac)

Sam (Karen Gillanová) mala iba 12 rokov, keď ju jej matka Scarlet (Lena Headeyová), elitná vrahyňa, musela opustiť. Dievča vychovával neľútostný zločinecký syndikát, pre ktorý pracovala jej matka. O pätnásť rokov neskôr sa Sam vydáva v matkiných stopách a stáva sa perfektným, nemilosrdným a lojálnym zabijakom. Keď sa však riskantná zákazka zvrtne, musí si zvoliť medzi vernosťou k svojmu zamestnávateľovi a svojimi citmi, ktoré jej velia zachrániť život nevinného osemročného dievčatka Emily (Chloe Colemanová). Po nesplnení rozkazu a zlyhanej misii sa sama stane terčom. Jej jedinou šancou na prežitie je spojiť sa so svojou matkou Scarlet a jej nebezpečnými kolegyňami, trojicou Anna May (Angela Bassettová), Madeleine (Carla Guginová) a Florence (Michelle Yeohová). Tri generácie žien spoja svoje sily v pomstychtivej vojne proti tým, ktorí by ich mohli pripraviť o všetko. (TV JOJ)

ArsenalEagle

Feminismus zavítal i do světa Johna Wicka, tedy ne úplně doslova, ale vzhledem k hromadě nejrůznějších zabijáckých institucí jsem si tam tak připadal. Jde o slušnou nálož docela solidní akce, místy opravdu komických situací - reálně vážně vtipných scén, ale nevyhnou se i klišé, nelogičnosti (tý tu bylo až až, ale odpouštím), přehnanost hraničící se sebekarikováním, nejrůznější chybky a nutno říct, že 2 hodiny jsou přeci jen zbytečně moc, takže tempo občas lehce uvadá. Obsazení je sympatický (hlavně nejmladší dvojka je fajn, starší čtveřice překvapivě pokulhává), emancipovanosti je tu ale přespříliš (Yea, Girls Power, Yea) a trochu mě ruší - Charlieho andílci měly alespoň Bernieho Maca, ale tady o pimpulu nezavadíš. ()

choze

Po akční stránce to není marné, tam řemeslo i nějaké ty fajn nápady jsou. I když to, že první akční scéna přijde až po půlhodině, je krajně nemilé. Byla tu i snaha o sexy vizuál a obsazení je super. Leč Gillan, kvůli níž jsem se na to koukal, mě tím svým permanentně retardovaným výrazem rychle otrávila, stejně jako nezáživný děj, nudné dialogy a nezajímavé až iritující postavy knihovnic. Škoda, trajler působil tak sympaticky. ()

JohnSmith

Tak nevím, byla to ženská variace na Johna Wicka nebo parodie na zabijáky v ženském podání? Tak jako tak, bylo to hodně zvláštní, ale spíš nepříjemným způsobem. Akce nebyla sice špatná, ale nebylo jí zas tak moc a hlavní hrdinka by v případě herectví měla raději zůstat u Nebuly nebo jak se jmenovala, protože její výkon je jak ženská verze Chucka Norrise. ()

Morholt

Docela by mě zajímalo, jak moc do toho Papushadovi kecali producenti, protože pokud vezmu v potaz jeho předchozí psycho-thrillerovou legraci Big Bad Wolves, tak tohle mi k němu moc nesedí. Nicméně zase nemůžu říct, že by to bylo špatné. Tedy pokud jde o akci. Je tu několik výborných erkových rvaček, každá jiná a každá zábavná. Mě se asi nejvíc líbila ta s vysmátými zabijáky. Problémem je mezihra, která se dost často omezuje na uzoufání trapné a klišovité řešení pošramocených vztahů matky s dcerou. Ani trojice knihovnic nemá moc co říct, pokud dámy zrovna nemačkají spoušť nebo se neohánějí kladivem. Herecky to vyšlo tak napůl. Karen Gillen to tady moc nesedlo a to i přesto, že tu po ní nikdo nežádal nějaký procítěný výkon. Nopak Lena pořád umí, ačkoliv přiznávám, že to je možná dáno i tím, že mám pro ní slabost a Chloe Coleman je další z řady talentovaných dětských hereček, která by mohla mít budoucnost. Zbytek, byť se jedná o provařené tváře, nestojí za řeč. Především kvůli akci přivřu oči a vytáhnu to nad průměr, ale případnou dvojku by chtělo pořešit lépe. Zejména co do dialogů. 60% ()

castor

Až nečekaně rychle se to začalo zajídat, což zamrzí. Navíc se to například s Atomic Blonde nebo Johnem Wickem nemůže vůbec srovnávat. I třeba Ava s Jessicou Chastain byla příběhovým brakem, ovšem s několika velmi slušnými akčními scénami. To tenhle americko-francouzský tým nabídnout nemůže. Stejně jako zajímavé postavy nebo snad herecké obsazení. Ani to výsledek nezachrání. Karen Gillan je sice sympatická, ale nemůže se opřít ani o scénář, ani o nějakou nápaditou akční choreografii. A parťačky jí kryjí záda jen občas. Celkově to chce být hrozně barevné a stylové, ale nakonec je to bez energie, tempo drhne, akce je po počátečním vizuálním „opojení“ sterilní. ()

• Keď Sam (Karen Gillan) príde s Emily (Chloe Coleman) do nemocnice, vezme odloženú pištoľ (Glock 19) a vyberie zásobník, aby skontrolovala, či je zbraň nabitá. Vôbec však neskontroluje, či je náboj v komore a či je zbraň teda pripravená na streľbu. (ČSFD)