Bez milosti zabíjela v Tokiu, ale při poslední misi jí podstrčili jed. Teď má necelých 24 hodin na to, aby zjistila, kdo si objednal její smrt, a pomstila se. (Netflix)

BMW12

Za mě fajn akční jednohubka, Mary Elizabeth Winstead je má oblíbená herečka a tady ta role jí sedla. Film je po akční stránce kvalitní a i ten příběh není tak špatný (až na ten překombinovaný konec), ale spíše mi úplně nesedl styl, jakým to bylo natočeno (např. na začátku filmu ta honička, to moc reálné nebylo, spíše jak z počítačové hry). ()

anderson

Akčný film definovaný súčasnými tvorcami sa scvrkol na kombináciu nekvalitných počítačových efektov (napr. nerealisticky pôsobiaca automobilová naháňačka vrcholiaca digibordelovou haváriou) a bezemocionálnych kontaktných - hoci choreograficky precíznych - súbojov. Ak sa k tomu všetkému pridá pomerne nesympatická Winsteadka a otravná japonská tínedžerka, je dielo skazy dokonané. Za tri bezkatarzné dávky polónia IV. (12.9.2021) ()

TheEvilTwin

Celkem se divím, že režiséry baví točit pořád to stejné dokola bez absolutně nulových inovací. Další pouhá revenge story, šablona stejná, jen s jinou hlavní herečkou. Prostředí Tokia ucházející, akce průměrná, příběh kýčovitý a vlastně nic víc. Jasně, někdo může namítat, že jsme chtěli revenge a dostali jsme revenge, ale k tomu, aby mě další přírustek do žánru nějak zajímal, musí být alespoň něčím výjimečný a zkrátka "svůj", a to Kate není ani náhodou. Neurazí, nenadchne, ale na poli podobných filmů jsou zde daleko, daleko lepší kousky. Klidně vynechejte. ()

Jenda

Gunpowder Milkshake šlehnutej Crank v záři neonu. Další interenetovej spotřební akčňák s hlavní hrdnkou - nájemnou vražedkyní. Pointa očekáváná, auto-hodnička odflákunutá, ale jinak splňuje účel - vypnutí mozku na páteční večer po práci. Tempo to má také slušné, takže to nemá moc hluchých míst a M.E.Winstead se ta zabijačka věří o trochu lépe, než Karen Gillan. A jo, samurajský souboj byl fajn. ()

JASON_X

Japonci ze sebe opět ochotně nechají dělat šašky a dementy, samozřejmě že opět za hollywoodské prachy, bych blil... A jinak s tupým bezduchým masením nemám problém, mnohdy mě i dobře pobaví, pokud je vkusné a s nadsázkou, viz třeba nedávno The Protégé. Kate ale vkusná není, je především nechutná. A její představitelka nesympatická. A nadsázka? Další hubená ženská, která vymlátí fotbalový stadión... Inu proč ne, o tom tyhle filmy jsou. Ale proč je to potom celé nasáklé tím odporným melodramatickým patosem a bere se to tak vážně? To už jsou mi milejší blízce příbuzné filmy o Johnu Wickovi, jehož postava je tak plochá, že nějakou morálku a výčitky svědomí vůbec neřeší.  Marně přemýšlím, za co dát body téhle zdlouhavé nudné reklamě na jakousi limonádu, s krajně protivnou hlavní postavou. Snad za to japonské prostředí. ()

luka4615

Po všech stránkách zcela zapomenutelná akční podívaná, která zaujme pouze několika skvěle nasnímanými sekvencemi a atraktivními lokacemi Tokia. Bohužel ale nedostaneme žádnou další přidanou hodnotu, pročež tyto dva atributy ani zdaleka nestačí ani na alespoň průměrnou podívanou. Ve finále tedy dostaneme snímek, na který si za pár měsíců vzpomene vážně jen málokdo. A to je vzhledem k sympaticky se snažící Mary Elizabeth Winstead vážně velká škoda. Tak snad příště! (Netflix) „Death is the time for beginnings. ()

Morholt

Kate jsem si střihnul hned po Protégé a upřímně řečeno přišlo mi to na jedno brdo. Prostě další holka, a že jich poslední dobu je, která vymlátí na cestě za pomstou všechny a všechno. V tomto případě je příběh obohacený o melodramatický rozměr, kdy se umírající hlavní hrdinka musí opřít o dceru své oběti. Akce je sice dobrá, ale i v tomto případě jí je málo, protože je tu cítit snaha točit něco víc, než jen bezduchou akčňárnu. A to je chyba, protože na víc film nemá. Winsteadka v hlavní roli sice sem tam obstojí, ale jinak mi přijde strašně sterilní a to jí mám docela rád. Moc mi nesedělo ani prostředí plné blikajících neonů a i když podobné filmy vesměs nejsou o kdovíjakých scénářích, tak tady to byla fakt slabota. Tak nějak se něco furt děje, takže se u toho dá celkem v klidu vydržet, ale na víc než průměer to nakonec nestačí. 50% ()

ScarPoul

Čo vo filme funguje je vizuál, nápaditá kamera a akčné scény plné násilia, Tadanobu Asano a Džun Kunimura. Títo dvaja si kradnú každú scénu pre seba. Film sám o sebe je ale zbierkou tých najhorších klišé, aké si viete predstaviť. Neznesiteľné decko, príliš sa vážne berúca hlavná hrdinka a motivácie, ktoré od polovice filmu prestávajú dávať zmysel. Vytvoriť si tak silné puto (hlavná hrdinka, dievča) sa skrátka nedá za pár hodín. Nech je situácia akákoľvek. Mary mám rád, ale tu sa jasne ukazuje, že je omnoho silnejšia ako vedľajšia postava. Ako hlavná má svoje limity. Úplný opak Maggie Q, ktorej Protege pracuje s podobnou zápletkou ale ten nadhľad ho robí príjemnejším a zábavnejším. Pôvodne som chcel dať dve hviezdy, ale tá akcia je tu naozaj dobre zvládnutá. Takže slabšie tri. ()

BoPo

Mary Elizabeth Winstead sa snaží byť herečkou, ktorá sama o sebe utiahne film. A keďže do všeobecného povedomia divákov vstúpila vďaka filmu Smrtonosná past 4.0, tak sa neustále pokúša presadiť v akčnom žánry. V rámci filmu Kate sa postave McClana priblížila zatiaľ najviac (nebrať ako lichotku). Neustále tu dostáva na držku, ledva sa drží na nohách, no aj tak vždy nájde energiu a spôsob, ako dať dole ďalších zloduchov. Japonská verzia Atomic Blonde: Bez lítosti sa samozrejme nekoná. M.E. Winstead nemá herecké kvality Charlize a ani nedokáže byť tak presvedčivá, pútavá, zaujímavá v súbojoch (za celý film v podstate potešil len jeden súboj, a to ten kuchynský). Navyše Mary nám stárne, takže pôvabom ju zatienila neznáma tvárička Miku Patricia Martineau. Mary, venuj sa vedľajším postavám osudových žien, tam žiariš (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Fargo 3. séria). Tento pokus si zajtra už nebudem pamätať. Neúspešný režisér Cedric Nicolas-Troyan mi totiž nedal k tomu žiadny dôvod. ()

Lacike

Zdala sa vám zápletka prvého Wicka o pomste za smrť psíka príliš komplikovaná? Tak tentoraz tu máme niečo ešte jednoduchšie. Nájomná vrahyňa sa mstí za vlastnú smrť, ktorá nastane behom pár hodín. Chodí z miesta na miesto a riedi japonskú yakuzu až dôjde do finále v ktorom si zatancuje povinný twist v ktorom si niektoré postavy vymenia strany. Z tohtoročných girls with guns akčniakov je tento rozhodne zatiaľ najlepší. Mary Elizabeth Winsteadová je uveriteľná v akcii jak typovom tak aj tým čo predvádza. Nejde síce do toho až tak natvrdo ako Reeves, ale namiesto náročnej choreografii v bitkách to doháňa v brutalite. Krvi a rôznych lahôdkových nechutností si tu užijeme neúrekom. Okrem Kate zaujme ešte charizmatický bastard Harrelson. Japonské krovie vrátanej malej Ani tam je len do počtu. Akcia je špičkovo prevedená a je jej tak akurát, aby film nenudil, čo sa aj vďaka rýchlemu tempu nestane. Napriek tomu som na konci nebol dostatočne namlsaný. Proste v každom ohľade tam toho mohlo byť viac. Je to len príjemná jednohubka, ktorú som si rád pozrel, ale nemám potrebu ju vidieť znova. 6/10. ()

Dale

Len efektne natočené kopy-chvaty-headshoty dnes, po všetkých tých Johnoch Wickoch a spol., už nikoho neohúria. Treba k tomu pridať aj niečo navyše. Tu nič navyše nebolo. Nudný príbeh, nezaujímavá Winstead a oddychujúci Woody, aspoň Japonci ako spestrenie boli fajn. 50% ()

JohnCZ

Parádní neonový vizuál, slušně krvavé bitky i přestřelky vs. slabší celkové choreo a až neuvěřitelně v rámci žánru klišé příběh, kdy divák přesně od začátku ví, jak to dopadne a kdo bude záporák. Tvůrci se nebáli hlavní hrdinku pořádně dobít a působí tak po celou zranitelně a lidsky, byť je to trochu v rozporu s množstvím padlých protivníků a ne až tak pokročilými pohybovými schopnostmi Mary Elizabeth Winstead. Ale ten celkový audiovizuál mňam. ()

corpsy

Dámska wickovka, mierne moralizovaná, pokúšajúca sa o emotívnejší presah. Tam kde fungujú skvelé akčné sekvencie, nefunguje interakcia medzi postavami. Ale odpúšťam. Ako priaznivec žánru som sa bavil a od takejto produkcie som ani viac ako pár dobre mierených úderov a strelných zásahov, natočených v dynamickom tempe nečakal. ()

maddy

Po všetkých tých priemerných (The Protégé, The Rhythm Section) až silne podpriemerných (Jolt, Gunpowder Milkshake) akčňákoch so ženskými hlavnými hrdinkami z poslednej doby som vďačný aj za toto. Kate má síce taktiež chýb na rozdávanie, ale aspoň sa konečne jedná o ženský akčňák, ktorému najlepšie ide to čo mu diktuje daný žáner ... a tým je akcia, ktorá je skvele natočená, dostatočne brútalna, neustále mení prostredie a ako správne uvoľnený, nenáročný akčňák tak Kate funguje veľmi dobre. Nepotrebuje nasilu tlačiť humor, ani robiť z hlavnej hrdinky smiešnu sexy bohyňu, ktorá v lodičkách dokáže vyviaznuť bez jediného škrabanca, práve naopak Mary Elizabeth Winstead tu dostane slušne po hube. Navyše Cedric Nicolas-Troyan má vizuál v malíčku, čo dokázal už pri dvojke Huntsman. V Kate ladí všetky zábery do ružovo-modra, neónového osvetlenia a prostredia Tokya, čo je samo o sebe neskutočne oku lahodiace. Akurát škoda, že občas to prestrelí a hlavne scény spoliehajúce výhradne na CGI efetky sa mu vďaka obmedzenému rozpočtu vyslovene nepodarili (viď úvodná naháňačka v ružovom aute a následná havária, ktorá pôsobí ako niečo čo vypadlo z Playstation 2). Polená pod nohy mu podhadzuje aj chabý scenár (čo čakať od Umaira Aleema, ktorý predtým napísal len C-éčkový akčňák s Bruceom Willisom), ktorý je až priveľmi priamočiary, vyluhovaný z tisícky podobných akčných thrillerov, s pochybnou motiváciou všetkých postáv a samozrejme jediného momentu prekvapenia alebo ozvláštnenia. To by sa možno pri podobnom akčnom B-éčku dalo prekúsnuť, no najväčšia škoda je, že tomu filmu v poslednej pol hodine brutálne spadne řetěz a po predošlých slušne našlápnutých 70 minútach zvolní tempo, uberie na akcii a do záveru už dobehne skôr na voľnobeh, aj to ho musí divák k záverečným titulkám vyslovene dotlačiť očami. Nakoniec tak doplatí na to, že Netflix opäť raz nepozná súdnosť a namiesto svižného 80 minútového akčňáku nám zase raz servíruje zbytočný (takmer) dvojhodinový epos a to je pri takomto jednoduchom akčnom B-éčku zakaždým problém. Ako jednohubka však Kate rozhodne neurazí. Určite nie tak ako tohtoročný Jolt alebo Gunpower Milkshare, kde sa demencia striedala s čistou núdzou. CELKOVO: 6/10 ()

agentmiky

Na začátku musím přiznat barvu: Čekal jsem to o dost horší. Kate je nakonec docela příjemnou, adrenalinem našlapanou, netflixovskou podívanou se zajímavým zasazením (neonově prosvětlené uličky Tokia) i obsazením. "Winsteadka" odvedla kus práce, její roli female vražedkyně jsem jí věřil v zásadě po celou stopáž, takže v tomhle ohledu za mě obří palec nahoru. Na druhé straně bohužel nechápu obsazení Woodyho, tak výbornému herci dát tak minoritní roli, kde nemůže naplno ukázat svůj talent, to považuji za hrdelní zločin. Akce krvavá (useknuté prsty, sťatá hlava atd.), nešetří též zajímavými nápady, bitky choreograficky ucházející. Jasně, scénáristicky nic inovativního, ale narozdíl od žánrově podobných příspěvků nedávné minulosti (Old Guard, Jolt) mělo tohle setsakra šťávu! Takže si těch svých 6,5/10 v pohodě obhájím :D P.S. Ale Charlize Theron se svou Atomic Blonde kvalitativně úplně jinde ()

Wysch

Přiznám se, že pro Mary Elizabeth mám vcelku slabost už takovejch patnáct let. Možná víc. Odpustím jí spoustu věcí. Myslím, že před těmi patnácti lety promeškala ohromnou příležitost stát se hvězdou typu Scarlett Johansson. A zatímco Scarlett se v tomhle věku nejspíš pomalu loučí s akční kariérou, Mary Elizabeth se snaží znovu začít. Gemini Man, Birds of Prey a nyní Kate v hlavní roli. Tahle role měla přijít před deseti lety. Pravdou je, že před deseti lety by tenhle film ale nejspíš ani nevznikl. Zaprvé před deseti lety ještě nebyl John Wick, a zadruhé před deseti lety by tuhle roli slízla některá z hollywoodštějších hvězd. Kate je totiž Jane Wick v mnoha ohledech.  Charakterově: místy až příliš "tough", drsná, ale pořád je v podání MEW velmi charismatická. Fyzicky je zároveň MEW podle mě hodně uvěřitelná a šikovná kaskadérka taky dost pomůže, když už Mary nemůže. Produkčně: jeden z režisérů Johna Wicka je producentem tohohle filmu, a očividně se mu tyhle neo-noirový akčňáky s hlavníma hrdinkama, který jsou schopný vymlátit celý město, líběj (viz Atomic Blonde). Stylizačně: audiovizuálně by Kate klidně mohla být součástí Wick Universa. David Leitch je zároveň jistotou kvalitní práce stunt teamu a akčních scén. (Škoda jen, že zrovna v akčních scénách má režisér občas až moc divnejch nápadů.)  Podobně jako Atomic Blonde si divák s Kate nemůže utvořit pouto, protože postava je prostě ploše napsaná. Zatímco Keanu jako John Wick má s divákem pouto v podobě pohřbu a štěněte, Kate s divákem nepojí nic. Proto tudíž Kate na spoustu lidí bude působit jako další laciná kopie femme fatales typu Nevěsta, Nikita, atd. Takovejch postaviček jsme totiž měli v poslední době strašně moc (že jo, Jolt!). Přitom je to škoda, vizuálně má film celou sérii nápaditých scén, videoherních platformních rubaček (viz někdy v úvodu pobíhání po střechách), docela solidní akci a díky Netflixu si Kate může dovolit být i míň mainstream, protože film se nemusí prosazovat v amerických kinech.  Potenciál tu byl ale imho imho zahozen plochým scénářem a podle mého by na režisérské stolici měl sedět někdo trošičku jiný. Byť, jak říkám, vizuálně má film spoustu nápadů.  ______ Jo, a až Netflix bude chtít dělat něco C(k)yberpunkovýho, doufám, že se obrátí právě na Davida Leitche. ()

Tony.cs

Předvídatelná, ale řemeslně vcelku slušně zpracovaná jednohubka. Winstead to fakt věříte a to není na akční béčko vůbec špatný. ()

Trevor

Váhal som medzi 2 a 3 hviezdičkami, nakoniec trochu silnejšie 2 hviezdičky. Nie je to John Wick a ako sa spomína v jednom z ďalších komentárov v konkurencii by to obstálo možno prrd desiatimi rokmi. Klitorisi všetkých krajín spojte sa!!! a to som ešte len začal pozerať SAS zrodenie čiernej labute kde ďalšie akčná mladá sebavedomá klitorisáčka pri prepade nejakej dedinky, ktorá mala evokovať Rumunsko či Albánsko zavelí zabie mužov a chlapcov...ženy nech šíria strach. Netflix je neopísateľná žumpa, ale k svojmu dnu má ešte ďaleko. Pri písaní tejto vety som sa dozvedel že spomínanou krajinou je Gruzínsko. ()

sofiapetra

Sice byla hrdinka ženská - a těm vždycky trošku nadržuju, ale o tomhle snímku se nedá říct vlastně nic. Ani dobrého, ani špatného. Vidět ho tedy je docela zbytečné. ()