Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete. (Continental film)

StanislachKo

Rozmýšľal som nad 4 alebo 5, ale vlastne som dostal nad rámec priam priehrštie megalomanskej tupej zábavy. Nezávidím ľuďom, čo tie viac či menej skryté vtipy majú za trápnosť. Ale budiš. Každopádne Dwayne potvrdil prečo je tam kde je a Pierce taktiež. ()

sir-dave

Kolik těch komiksových paskvilů musí ještě vzniknout než to lidi přestane bavit. Už tak se neustále dokola přetáčí Supermani, Batmani, plno Thorů a teď je tady další nová postava Black Adam. Ten je pro změnu z vymyšlené země ala starověká říše, kde se střetnou další hrdinové navzájem proti sobě. Samozřejmě je to vše o digitálních efektech, lidé spíše do počtu. Tisíckrát se tady omlátí o různě zdi a zabít jen tak nejdou. Vtipné hlášky musí být, bez těch by to dnes už nešlo. 2 hvězdy hodně z milosti. Těch světlých momentů pramálo. ()

Radiq

Tak nějak mi tam to hodně připomíná MCU - Dr. Fate je Doctor Strange, Atom Smasher je Ant-Man, Hawkman je Falcon, Amanda Waller je Nick Fury. A samotnej Black Adam je další z létajících všemocných, až moc všemocně všemocných... a to já prostě nežeru, když jsou tak extrémně neporazitelní. Ono celkově těch dobrých postav ze stáje DC je jak šafránu a Black Adam k nim taky patřit nebude. Není to sranda, není to erkové a je to tak strašně trapně digitální, až mi vystupuje žíla na čele, velikostně odpovídající té, kterou má Dwayne Johnson. Jehož "herectví" se zde smrsklo do velikosti pidivocasu. Prostě a jednoduše - vůbec mě to nebavilo. ()

Triple H

Trochu Shazam, trochu Terminátor 2, trochu Deadpool, trochu Ant-Man, trochu Drax z GOTG, trochu Doctor Strange, trochu Múmia, trochu Hellboy, trochu Zack Snyder, trochu každý film s The Rockom. Dej skoro žiadny, Lorne Balfe píli uši, atmosféra nikde, len nudná ale obrovská, drahá a epická akcia strieda druhú a duní to a hučí. A veľmi nebaví. Komiksák, ktorý nikto nepotreboval a ktorý existuje asi len preto aby aj Dwayne Johnson mal svoju pláštenku a zapojil sa do komiksového boomu, ktorý ak to takto pôjde ďalej niekde raz narazí a už sme naozaj na hranici toho, aby sa to všetko začalo nejako sypať. Lebo aby nejaký subžáner narástol do rozmerov, kedy kreativita je zjavne pomerne vyčerpaná, ale zároveň si za 200 mil. ľudia ako Johnson robia takéto monster vanity projekty lebo holt "je to komiks takže zárobky sú isté"...no neviem kam chce  minimálne DC toto tlačiť, lebo ak si zoberiem Wonder Woman, Black Adama, Shazama, Aquamana, Flasha, tak napriek tomu že bola snaha sa dištancovať od Snydera a koncepčne nezvládnutého začiatku (BvS/Suicide Squad/Justice League), schyľuje sa len k podobne koncepčne preplácanému ťažkotožnážnemu maglajzu, ktorý ale nesľubuje už ani tú celkom solídnu atmosféru čo vedel Snyder (ktorý možno spätne bude manažérmi v DC a WB docnený ako niekto kto aspoň mal určitú víziu a niekam ňou smeroval). A ani neviem kto iný ako Snyder vlastne môže spojiť tieto všetky prvky do niečoho čo bude nejako fungovať ako tímový celok, keďže sa začína zase črtať potenciálny cross-over. Možno James Wan. Aj Black Adam potreboval schopnejšieho režiséra, niekoho kto tomu mohol dať niečo svoje. Skrátka komiksový boom už dosiahol svoj zenit komerčný/zábavný (IW/Endgame) aj umelecký/kreatívny (Joker) aj neviem z pohľadu spoločenskej (kvázi) uvedomelosti (Black Panther) aj z pohľadu epična a opulentnosti (Aquaman, IW/Endgame)...a už to začína celé nejako ulietavať dosť a asi to fakt niekde musí naraziť a niečo komerčne sklame...Po tomto som zvedavý čo predvedie Marvel vo Wakanda Forever, lebo tam to tiež pôsobí po obsahovej stránke kadejako a plus runtime 161 min... ()

DragonnCZ

6/10. - Průměrná a strašně klišé superhrdinská akčňárna, co ve výsledku nijak nenadchne ani neurazí a je procpaná snad vším co tvůrce napadlo. Určitě se to dalo napsat líp a záživněji, ale když líný scénář tak líný scénář. Ta celá linka s rodinou byla tak otravná až zbytečná v celým filmu. Nejvíc klišé bylo, že ,,Musíš mít svou hlášku,, ,,Musíš mít své superhrdinské jméno,, a největší třešnička na dortu plochej záporáckej satan jak vycucanej z prstu a Black Adam se náhle kamarádí s Justice of Sociaty. Každopádně Dwayne Johnson byl skvělý jako Black Adam a rád bych ho nadál uvítal a Black Adama si střihl více než dobře. Supermanovo cameo na konci taky neurazilo. ()

UhLee

(6/10). Z počátku filmu jsem začínal mírně pociťovat únavu z generického obsahu, který jsem viděl už nespočetněkrát. Představení "hrdiny" musím být vždycky prostě podle šablony a nemůže vybočit ze zajetých kolejí. Proto jsem měl tak trochu pocit nenaplnění a pomalu jsem nad filmem lámal hůl. Potom se však pár věcí změnilo a vytáhlo to film alespoň na hranici průměru. Těch věcí, které to dokázaly je několik. Hlavní podíl na tom má určitě skvadra Justice Society, kterou vedl výborný Hawkman. Tím nejlepším článkem celé skupiny byl ale Dr. Fate v podání Pierce Brosnana. Jeho nadhled a moudrost z něj přímo čišela. Moc se mi jeho postava a schopnosti líbila a vůbec bych se nebránil, kdyby se objevil v nějakém dalším projektu.  Zbývající dva hrdinové tady byli spíš do počtu a AtomSmasher mi přišel až trapný. Další věcí, která mě mile překvapila, tak to byla vážnější poloha, kterou tady Dwayne hrál. Pořád mě nedokázal přesvědčit o tom, že by byl dobrým hercem, ale od komedií je to rozhodně posun. Co se týče CGI, tak to bylo docela v pohodě až na jednu scénu, kde mě to opravdu praštilo do oka. Potěšila mě reference na legendární western a také na populární píseň Paint in Black. Black Adam nesahá letošnímu druhému DC filmu ani po kotníky, ale nějakým způsobem začínám víc fandit DC než Marvelu. Je to možná i tím, že potitulková scéna slibuje velké věci a fanoušci byli obdarováni obrovským fan servisem. Navíc James Gunn pro mě jistotou, že DC je momentálně ve správných rukou. ()

filmmovier

Black Adam je vtipný film. Bohužel naprosto nechtěně. Od začátku do konce. Kromě mezititulkové slepé ulice s Cavillem a úvodu se mi tady nelíbilo snad vůbec nic. Brosnan byl OK, Johnson vůbec. Black Adam je výplach, možná oddechovka, ale fakt úplně tupá. To, že je to béčko není samozřejmě špatně, ale je béčko a béčko. A tohle je bohužel ta horší kategorie, do které v poslední době spadá i Morbius. Je to škoda, zrovna Black Adam měl potenciál. Tak nové filmové DC snad bude lepší. 45 %. ()

Johnny.ARN

Išiel som do toho s tým, že dostanem super origin, lebo to jediné tam vedia. Teda, vedeli. Lebo to máte tak. Keď vám niečo nefunguje, skopírujete fungujúcu konkurenciu. Najmete si akčného režiséra, pridáte farbičky, spomaľovačky, ten temný filter pošlete do ... preč a samozrejme najväčšieho svalovca oblečiete do najtesnejších legín v hre. Lenže čo z toho, keď dej nefunguje, keď Skála ma celý film jeden výraz, keď tam pre mňa z nepochopitelného dôvodu primiešate tímovku, ktorá nefunguje ale že absolútne a celé to utopíte v tone digitálneho, aj keď farebného bordelu. Nedá sa uprieť akcia, tej je tam požehnane, stále sa niečo deje, ubehne to pomerne rýchlo, nenudíte sa. Rozhodne to ale nie je to, po čo som si tam išiel. Celé to zaklincuje potitulková scéna, ktorá je najlepšia z celého filmu. Ultraslabé 3 z 5 (predpremiéra, Cinema City Vivo) ()

LUKICKK

Povedený DC snímek, z filmu jde ten správný komiksový nádech, 9/10. DC univerz je ve zmatku už dávno, tenhle snímek s tím nic udělat nemůže, ani žádný další, pouze reboot celého vesmíru, s tímhle mindsetem by na ten film měl jít každý. ()

Honzek

Když jsem viděl trailery na Black Adama, říkal jsem si - "jo, tohle bude snesitelný průměr". Je tam Rock, vypadá to někdy srandovně a celkem hezky. Inu, včera jsem si na snímek našel čas a musím uznat, že filmové DC se boří do větších a větších problémů. Film je naprosto prázdný, nudný, špatně sestříhaný, uspěchaný, občas smysl nedávající, plný nesympatických a zbytečných herců - tuto situaci nezachraňuje ani stárnoucí Pierce natožpak můj oblíbeny Dwayne. Abych nebyl škarohlíd, je tam pár hezkých bitek podkreslených fajn hudbou ale to je naprosto vše. Humor je neskutečně suchý, nepovedený a vyloženě nucený - zkrátka nefunguje. Vizuál je celkem snesitelný. Co mě však naprosto odvádělo pozornost byl právě použitý střih a scénář plný děr, rychlých posunů od někam do nikam a nevysvětlení mnoha věcí (včetně pozadí mnoha postav). Režisér občas dobrý snímek udělat umí (osobně jsem od něj viděl vše), ale tady měl zřejmě příliš krátké ruce i on. V hlavně se mi pořád přikrádá otázka jak je sakra možný, že něco co stojí 200 milionů dolarů nemá absolutně žádnou péči. Je to prostě film ve stylu tady máš, ber nebo nech bejt, je nám to jedno. Já všeobecně filmy mám rád a u komiskovek (speciálně pak u DC) jsem někdy až příliš hodný při hodnocení. Tady nebudu. Je to podprůměrná slátanina kterou opravdu, ale opravdu potitulková scénka nezachrání a i mě nechala absolutně chladným protože tou dobou byla moje nálada na bodu mrazu. 4/10 s razítkem na vlastní nebezpečí. ()

viperDavid

Kamarádovi se to strašně líbilo a doporučil, abych na to šel do kina. Já to nějak nestihl, ale jelikož to zanedlouho publikovali na hbo max, tak jsem si tuto vykopávku pustil až tam. A rozhodně jsem udělal dobře, že jsem za to neutratil své těžce vydělané peníze. Taková píčovina :( víc než dvě hvězdy si to nezaslouží. Ani vtipné to nebylo. ()

Qitek

Chvilku by si člověk i myslel, že to točil Zack Snyder. Ale ono je to ještě o třídu horší. Jaume Collet - Serra je babral. Zack Snyder měl kdysi velmi slibné začátky, zato dnes jeho jméno budí hrůzu. Naproti tomu Collet - Serra žádné slibné začátky (natož vývoj k lepšímu) nikdy neměl. Kým - čím a koho kdo přesvědčil, že by snad mohl pozvednou DC vesmír z popela, mi hlava nebere. Black Adam je bída, Dwayne Johnson je bída, ten člověk snad umí tři výrazy. ()

Mrkvič

Další "nezničitelný" hrdina a příšerná spousta digitálních triků. Na takovéhle filmy jsou ti herci fakt i zbyteční a klidně by tyhle supermany mohl hrát dál Christofer Reeve a další už mrtví borci. Dát do filmu několik hudebních skladeb z různých žánrů mi zase přišlo jako trapná snaha zavděčit se aspoň na minutu širší škále diváků. Takže jsem k filmu byl hodně přísný, ale musím uznat, že nakonec mě díky postavě profesora Brosnana, životnímu příběhu hlavní postavy a dvěma celkem zábavným vedlejším postavám film docela bavil. ()

oveckaoa

Nejlepší Dc film od Man of steel na to, že to točil člověk co nikdy žádný superhrdinský film netočil paráda. V podstatě 2 hodinová mlátička Rocka s lidmi, justice society a záporáky na druhou stranu je to přímočaré a není to ke škodě a aspoň si to nehraje na nic co není a nemusí u toho člověk přemýšlet . Potěšil i tým Justice society s , kterým bych si klidně dal i jiné filmy jelikož tam vidím potenciál a nejvíce potěšila brutalita tohle nikdy u marvelu neuvidíte. Na to jak je zde Black Adam op postava i nejméně dvakrát prohraje nebo uzná svou porážku což jsem nečekal  a to, že zde není celý jeho origin vůbec nevadí. Mínus jen za toho kluka a ten konec co připomíná Mumii se vrací naštěstí je to krátké.  Potitulkovka paráda akorát nedává smysl, že pokud má Wallerová pod sebou Justice league proč na Black Adama pošle takové ´´slabé,, lidi , ale tam je asi nějaký časový posun.  80 procent ()

Zek

Musím přiznat, že když jsem viděl hodnocení, tak jsem čekal další proměrnou blbost od DC na kterou za týden zapomenu. Nakonec musím říct, že to hodnocení mi k filmu vůbec nesedí a Black Adama beru jako jeden z nejlepších filmů od DC. Co se mi hodně líbilo, je to že jsou ve filmu představeni i jiný hrdinové (hlavně Dr. Fate, toho jsme si hned oblíbil) a kteří nám ukáží, že nejsou žádný másla a dokáží se z horší situace dostat i bez Supermana a Batmana. Doufám, že takové filmy jako je Black Adam bude DC točit častěji. ()

elanius

(99/2022) / Pred pozretím som bol tak trochu presvedčený, že viac ako ** Black Adam odo mňa nedostane. Nie som fanda komiksových filmov a veľmi rád sa prikláňam k názoru velikánov ako Tarantina, alebo Scorseseho, že trend "marveloviek" zprznil filmový priemysel. Film Black Adam, ale výnimočne budem hodnotiť bez tohto kontextu. Ide o veľmi, veľmi jednoduchý film, ktorý má ale devízu, že je celkom dobre napísaný. Nie v zmysle príbehu, všetko sme videli už stokrát, ale scenár je celkom svižný a dynamický, takže som sa fakt nenudil a ak nič iné, je to jednoducho celkom podarený akčný film. Doteraz sa neviem rozhodnúť, či Dwayne Johnson ako Black Adam filmu pomohol alebo nie. Jasné, ako vždy ťaží zo svojho "ksichtu' a charizmy, ale čím ďalej viac mám pocit, že už ide všetko z ťažkej povinnosti. Už sme z neho podľa mňa všetci trochu unavení. Ostatní herci v pohode a Pierce Brosnan úplne na jednotku. Jednohubka, ktorá ide na istotu a nikoho nechce extra moc nasrať. (6/10) ()

ywo666

Akoze toto sme videli uz 1000x. Obcas sa tu mihne dobra akcia alebo hlaska. Ale inak priemer. Celkom sa mi pacil vizual toho mesta. Prelinanie moderneho s historickym malo atmosferu. Mozno mohli upozadit tie super hrdinovske blbiny (celu liniu s tym otravnym okridelenym cernochom by som vystrihol). Keby sa to sustredilo na Rocka, ktory sa hlada kde je, co je vlastne zac, ci je vlastne good guy alebo bad guy. A viac riesili problemy toho mesta, okupaciu, historiu atd. Mohlo to byt fajn. Takto je to superhrdinsky gulas akych sme videli uz vela. Boli aj horsie. 3* 60% ()

hroubek

Komiksový akční výplach. Nic víc, nic míň. Osobně jsem si film užil, jelikož jsem se přesně naladil na to, co dostanu a smířil jsem se, že nedostanu nic z ranku jako je Temný rytíř nebo Captain America: Winter Soldier. Pravdou, nicméně je, že film ani tyhle ambice neměl, takže by z mého pohledu nebylo férové mu to vyčítat. Co mu můžu vyčítat je generická akce, slabší scénář, vizuál, fóry pro děti, logické nesmysly a dalších věci - u všech těchto bodů by se našly i světlé stránky, takže bych se ve výsledku do toho zamotal a tenhle komentář by byl zbytečně dlouhý a nudný. Největší problém filmu je ten, že by mohl být zajímavější a propracovanější, kdyby o to stáli tvůrci. Bohužel hlavním cílem filmu je udělat z Dwaynea Johnsona největšího komiksového siláka a velkého bad motherf**kera - což se film podařilo, o tom žádná. Škoda, že je to na úkor zajímavých charakterů jako je Doctor Fate a Hawkman (pokud můžete zjistěte si něco o jejich historii, to by bylo teprve skvělé, kdyby s tím tvůrci pracovali). Johnson si své odehraje na pohodu. Pierce Brosnan a Aldis Hodge jsou super a drží film nad vodou ve slabších momentech. Režisér Jaume Collet-Serra je šikovný režisér a točit umí, jen tady dostal od studia a Johnsona úkol natočit velkolepý akční film, pro puberťáky, ve kterém bude hodně akce a bude to ten správný oddechový blockbuster. A to se mu víceméně povedlo, tedy pokud jako já přistoupíte na hru tvůrců a přijmete to, že nejste tak úplně cílovka. Black Adam je obyčejný akční komiksový výplach na páteční večer s přáteli. ()

Brain-D

Bombastický jednoduchý akční blockbuster. Důvod proč navštěvuji kina je přesně tento styl snímku a Black Adam mi přesně tohle dal. Já se bavil jak malej kluk. Vysoké tempo, scény jak z mého hluboce oblíbeného "Man of Steel", minimum špatných či otravných postav. Skvělý antihrdina, který má záporácké manýry. Doslova jsem chrochtal blahem. Škoda jen pár nepovedených efektů, otravného kluka či očekávaného závěru. 80% ()

Sany33

Príbeh: Obyvatelia Kandaqau si vymodlili svojho ochrancu v podobe Black Adama. na jeho elimináciu je vyslaný špeciálny team, ktorý si hovorí "Spoločenstvo spravodlivosti". To ešte netušia s kým budú mať tú česť. Herecké obsadenie: Bola to iba otázka času kedy Dwayna uvidíme s nijakým povievajúcim pláštikom. Typoval som to na Marvel ale v Adamovi sa chlapec celkom dobre našiel. Prevedenie: Nejdem to haniť, pretože aj napriek všetkému čo som o tom čítal to funguje. Ľudia si prídu do kina na akčný blockbooster s miernou nadsádzkou a nízkym prahom humoru a to v nemalej miere aj dostanú. Som rád že je tam kontrast antihrdinu ktorý vytvára "Spoločenstvo". Ďalej som rád, že každý jeho člen nemal vlastný spinoff alebo feedback kde by sa predstavili a tak sme si ich schopnosti mohli vychutnať hneď pekne na ostro. Trocha ma mrzelo to spojenie histórie s modernou chudobou ale režisér sa s tým celkom citlivo pohral. Pocity: Vo finále sa mi to celkom páčilo. Film nedáva divákovi priestor na hľadanie chýb lebo sa na obraze stále niečo deje. Síce nedokážete precítiť tú finálnu obetu jedného z hrdinov lebo o ňom vlastne nič neviete ale koniec koncov to nevadí. Dynamika, tempo a kvalitný hrdinovia aj záporák. Potitulkovka potešila. Pridaná hodnota: Kvalitný antihrdina, ktorý určite ešte nepovedal svoje posledné slovo. SHAZAM! 74% ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

20.08.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)