Mysleli jste si, že masovému vrahovi Michaelovi Myersovi v poslední části série nazvané Halloween H20 sťali hlavu a tím ho definitivně zneškodnili? Omyl. V novém pokračování úspěšné horrorové série dali tvůrci legendárnímu vrahovi novou příležitost vraždit nevinné. Znovu v Haddonfieldu, Freddie Harris a jeho přítelkyně Nora, zakladatelé webové stránky www.nebezepecnazabava.com, vyberou šest studentů, aby se zúčastnili obzvláště nebezpečné hry. Účastníci mají podle plánu strávit halloweenskou noc v rodném domě masového vraha Myerse a k tomu v přímém přenosu na internetu. Zatímco většina účastníků považuje tuto hru za zábavu a rychlý zdroj slávy a peněz, Sára se přidává pouze neochotně kvůli svým kamarádům Jenovi a Rudy. Stmívá se a mrtvoly se začnou hromadit. Nakonec je právě na Sáře a jejím virtuálním společníkovi, aby vraha jednou provždy zničili. (oficiálny text distribútora)

Sir Ludvig

Kúzelný film: týpek s brutálne veľkým nožiskom behá po starom spráchnivenom dome a zabíja každého na koho natrafí! A neprehovorí pri tom ani jediné slovo!!! ()

Luki.V

Není to vlastně TAK špatný film. On je to jenom TAK špatný Halloween. Je až podivem že se tvůrcům podařilo i přes ten veškerý marast okolo vytvořit jakous takous atmosféru, jejíž vrchol je první návštěva sklepení, přesněji Mikova "pelíšku". Hudba i celkově temně laděné prostředí zvláštním způsobem evokují klasickou Halloweenovou atmosféru, většinu času vidíme jen Michaelův stín nebo tmavý obrys, jak si pomalu prochází starým děsivým domem a do toho ve slabém světle lampy děti venku před domem položí vyžezanou dýni a to se musím zmínit o perfektních prvních deseti minutách. Bohužel film je jako celek naprosto trivializovaný už jen tím nápadem "webshow" v domě Myersů, ale i samotným vysvětlením proč MM žije, i když si osobně myslím že moc jiných šancí na výběr tvůrci neměli i když bych osobně vybral jinou.. NEPOKRAČOVAT. Nevýrazné herce bych byl díky hrátkám s kamerama schopen odpustit (některé scény jsou opravdu povedené) ale Bustu Rhymese bych nechal upálit na hranici. To je ten nejtrapnější a nejdementnější článek celého filmu, neustálé fuckování, zesměšňování prakticky celé série, znásilnění perfektního charakteru ll cool jeye z H20. Rhymes nejen že je nechopný cokoliv zahrát, fuckuje v pravidelných intervalech a umí kung-fu jen z toho že sleduje televizi, on je tu taky proto aby zachránil celej den! Taky nesmím zapomenout na do očí bijící chyby jako kamery který fungujou i když jim byly přeseknuty dráty a dokonce i když všechno díky čemu kamery vůbec fungujou HOŘÍ nebo se s tím hází! Rick Rosenthal umí natoči atmosférický Halloween, coč mimojiné dokázal už i u Halloweenu 2, ale tady přes ten dementní scénář asi moc dělat ani nemohl. Několik opravdu skvělých a povedených scén (namátkou celý začátek nebo moment kdy se hlavní hrdinka rozhodne utéct po střeše a do toho je naprosto perfektně vkládán pohle z její kamery), perfektní hudba a ucházející atmosféra... myslím že zasloužené 2 hvězdičky ale příště už by to nemusela být ani jedna... ()

Patches1984

Dle mého to není zase taková katastrofa, jak se může zdát z hodnocení a komentářů tady. Začátek vypadá dokonce docela slibně a i nápad s realirty show v Michaelově rodném domě celkem ujde. Ale je pravda, že se zdá, jako by se tvůrci nápadově vyčerpali a samotné zpracování už nepřináší nic nového, originálního. Partička vesměs nevýrazných postav se nechá vyvraždit a než se nadějete, je tu konec. Nic víc. Žádná zajímavá scéna, herecké výkony nula nula nic, nápad s online kamerami IMHO po vizuální stránce nepříliš využitý. Ale jako odreagování po dlouhém pracovním dni neurazí. 5/10 ()

mark9th odpad!

Tomuto hovorím BULLSHIT. Najhoršie natočený Halloween série. A to nielen po dejovej , ale aj technickej stránke, kamera bola naozaj miestami neznesiteľná. Dokonca horší než tretí diel. Ten robil hanbu iba sebe a nezosmiešňoval Myersa, toto spravilo hanbu celej sérii a po perfektnom H20 naozaj veľký krok späť. No a záverečné Fredieho ''trick or treat motherfucker'' to posunulo na úroveň iného žánru. Takže hodnotenie by bolo lepšie ak by som to pokladal za komédiu, ale to jednoducho tejto sérii nespravím. Stačí, že si z nej srandu spravil režisér so scenáristami za asistencie kameramana :) Strašné! ()

horor2

Konec se nekoná. Michael žije! Prvních 15-20 minut je ještě celkem solidních a pak se z toho stane internetová vybíječka v domě masového vraha. O chování postav se nemá cenu ani bavit, to byl nejspíš záměr. ()

Pitryx odpad!

Nihil novi sub sole, jak by řekl latiník. S přimhouřeným okem dávám deset. Ze sta. A to oko je opravdu hodně přimhouřené. ()

Blazkowicz

Aha, takže nejprve zprznění konce minulého dílu, kdy teda Laurie usekne hlavu úplně někomu jinému a nakonec černošina nakope prdel Michaelu Myersovi. Sračka. 1-* ()

Max Q.

Ale tak viděl jsem už větší hrůzy. Scéna s dvěma zabijáky, kdy jeden seřve toho druhého a ten zkroušeně odchází, to byl podařený vtípek. ()

djbarrel odpad!

Naprosto pitomá zhovadilost o ničem. Směs naprosto neskutečných a nemožných situací + příšerní herci, to nemohlo nikdy dobře dopadnout. Halloween má jistou historii a i když ne každý díl byl dobrý tak tohle novátorské cosi nesahá ani tomu nejhoršímu z "klasiky" ani po kotníky. Tohle je velká ubohost a vrhá špatné světlo na celý Halloween. K pousmání je i účast Jamie Lee Curtis. Ve filmu se objevila asi na 5 minut jen proto, aby mohly být uvedena v titulcích. A samozřejmě obživnutí Michaela bylo opět vysvětleno velmi svérázně. 4 % ()

elanista1

V prvom rade som nechapavo krutil hlavou ako priserne nam bolo na zaciatku vysvetlene preco Michael "ozil", naozaj som nikdy nic absurdnejsieho nepocul a je nad slnko jasne, ze tvrcovia mali vidiny za dobrym ziskom, uplne sa vykaslali na tradicnych fanusikov a znicil dobry pocit, ktory som mal po H20. Ale teraz vazne, a/ preco by mrtvemu policajtovi nasadili Michaelovu masku, b/ ako je mozne, ze ozil obycajny smrtelnik, c/ preco by chcel mrtvy ozivly policajt zabit nevinnu Lauru, a nakoniec, d/ preco by sa neozval, ze on nie je Michael, ked uz zazracne ozil? Mozno to beriem az prilis vazne, ale mal som z toho dost blbe pocity. Spat k filmu. "Osmicka" sa topi v tom najhorsom klise a prinasa velmi malo noveho. Natocene formou TV show za pomoci rucnych kamier by mozno mohol byt dobrym tahom pre atmosferu, ale velmi to nevyslo, kamerove pasaze boli onicom. Nevyrazne postavy ma v tejto serii uz nevzrusuju, preto sa nad nimi nebudem nejak zvlast znervoznovat, asponze tvorcovia nechali zit dve z tych viac sympatickejsich. Co sa tyka pomeru nuda:zaujatie, tak vyrazne nevedie ziadny z tychto prvkov, preto mozem povedat, ze je to uspech. Ale Michael Myers mal zomriet v devatdesiatomosmom. Celkovo ked sa obhliadnem za seriou, tak si myslim, ze najvyraznejsi moment, co mi ju bude pripominat je Carpenterov mrazivy hudobny motiv. ()

Fíma

Samo o sobě by to nebylo zas tak špatné, spíš tak na dvě hvězdičky, ale Halloween měl H20 skončit. "Zmrtvýchvstání", tedy jeho zdůvodnění, je jedním z logicky nejslabších míst v celé sérii (a to mluvíme o sérii s nezničitelným masovým vrahem). Už jsem si v té sérii zvyknul na mnohé nevysvětlitelné a nevysvětlované paradoxy, ale tohle už útočí nejen na můj rozum, ale i cit. Lepší už by bylo ono "zmrtvýchvstání" vůbec nevysvětlovat, jako v mnoha další případech před tím. Ale stalo se. Prvních pár minut s Jamie Lee Curtisovou vypadá na další dobrý Halloween, ale to potom... Je to, jak když vyrazíte na hory, vylezete z autobusu a všude krásně bílo a vy se těšíte, jak si zalyžujete a pak celý týden koukáte ze společenské místnosti na šedozelenou louku s bílými skvrnami od sněhu a hrajete pexeso. Tady koukáte na partičku "Vyvolených" v domě hrůzy ala hluboké lesy blairské jen bez čarodějnice, ale za to s Míšou Majerů v náladě pod psa, který rutinně bez chuti a bez zápachu likviduje vetřelce ve vlastním domě. Jak řekl klasik: "Nuda, nuda, šeď, šeď." ()

blondboss

Toto pokračovanie halloweenskej série je už úplne od veci. Rosenthal sa snažil prepojiť H20 s týmto dielom, ale dosť nešťastne a prvoplánovo. Akosi sa nečudujem Jamie Lee Curtis, že to už chcela ukončiť :) Tento snímok mal totálne nudný a ničím nezaujímavý dej a navyše je to len bohapustá vyvražďovačka bez nulovej pridanej hodnoty. Škoda toho a u mňa len slabé dve hviezdy. 35 % ()

Nikolas__

Dle mého asi nejvíce podhodnocený díl Halloweenu. Ressurrection je temný, drsný, a rozhodně se nebojí experimentovat (začátek, found footage styl, odlišnost od předchozích dílů - což jsou i důvody nadávání fandů na tento film). Postavy nestojí za nic a některé scény jsou směšné, ale ve výsledku má osmý Halloween odvahu být jiný, a temnější. Mě se líbil ještě o kus víc než H20 a určitě více než průměrná Curse (šestka). Z Michale je konečně absolutní buldozer a atmosféra domu je super. Za mě možná i nejděsivější díl. Konec super. Váham mezi třemi a čtyřmi :) ()

Taron

Tady vážně tápu, proč to má tak špatný hodnocení. Ta on line show a děj v domě mi příjde jako super nápad. Jasně, odbočuje to ze stylu Halloween, ale když budu dělat, jakože prvních 15 minut filmu neexistuje, tak se jedná o perfektní jízdu s hustou atmosférou a napětím až do konce. Nebýt některých opravdu bolestivě hloupých dialogů a nesmyslných keců Busty Rhymse, nebál bych se dát hvězd pět. ()

J.Mayen

Jamie Lee Curtis zavrazdena hned na zacatku a od te doby sledujeme jenom tuctovy slasher, kde se parta mladych rozhode vloupat se do domu Michaela Mayerse a vse si peclive nataci. Nechapu zde postavu Busty Rhymese, asi ze v te dobe byl celkem znamy zpevak s par povedenyma skladbama, ale herecky mi nesedi. Kdyby zustalo pouze u pocateniho deje v blazinci, myslim, ze by z toho snimek vytezil o dost vic. ()

hrumsrt

Aneb jak Rick Rosenthal doručil nejhorší Halloween... Zdálo se to tal dobře nastavené, když před čtyřmi lety dorazilo výroční pokračování kultovního Halloweenu a s návratem JLC představilo v rámci série čistý slasher, v němž se přidalo na vraždění a ubralo na budování Mayersova charakteru.. Dokonce tvůrcům vyšel i tah s promícháním nové generace, kde mladší herecké tváře dokázali pevně sekundovat ústřední Laurie.. Šlo sice o Vřískotu hodně podobné schéma, ale Halloween takovou vzpruhu potřeboval už několik dílů.. Halloween H20 dal fanouškům jedinečnou šanci zase si užít poctivou áčkovou kvalitu, která je oproti původnímu filmu ze sedmdesátek mnohem méně atmosférická ale pěkně se přizpůsobila vývoji žánru, který sama nastartovala a mladším divákům přidala více akce.. A to všechno, aby ho za chvíli shodil druhý díl... Halloween: Zmrtvýchvstání zkouší vyrazit úplně odlišnou cestou a podobně jako na to doplatil třetí díl, došlo k selhání i zde.. Nikdo totiž nestál o depresivní upozadění JLC a obrácení pozornosti na jakousi reality-show.. A i když jde o zcela revoluční pojetí v rámci série, je tak moc odlišné, že už v něm svoji oblíbenou hororovou zábavu vidíte jen zřídka.. Absolutně nedůstojné pokračování, které postrádá nutný herecký základ a televizní Katee Sackhoff sama nezvládá utáhnout takový projekt.. Že by se navíc mělo jednat o nějaký závěr série uzavírající osobní linku mezi "sourozenci Mayerskovými", to snad nemysleli tvůrci vážně.. Proč! 10% ()

Freddy zas a znova?

Freddy zas a znova?

04.04.2006

Ani šest pokračování kultovního hororu Wesa Cravena Noční můra v Elm Street a tři roky starý crossover Freddy proti Jasonovi zřejmě nestačily zabijákovi z městečka Springwood. Podle slov Roberta… (viac)