Halloween: Vzkriesenie

• Česko Halloween: Zmrtvýchvstání (viac)

Mysleli jste si, že masovému vrahovi Michaelovi Myersovi v poslední části série nazvané Halloween H20 sťali hlavu a tím ho definitivně zneškodnili? Omyl. V novém pokračování úspěšné horrorové série dali tvůrci legendárnímu vrahovi novou příležitost vraždit nevinné. Znovu v Haddonfieldu, Freddie Harris a jeho přítelkyně Nora, zakladatelé webové stránky www.nebezepecnazabava.com, vyberou šest studentů, aby se zúčastnili obzvláště nebezpečné hry. Účastníci mají podle plánu strávit halloweenskou noc v rodném domě masového vraha Myerse a k tomu v přímém přenosu na internetu. Zatímco většina účastníků považuje tuto hru za zábavu a rychlý zdroj slávy a peněz, Sára se přidává pouze neochotně kvůli svým kamarádům Jenovi a Rudy. Stmívá se a mrtvoly se začnou hromadit. Nakonec je právě na Sáře a jejím virtuálním společníkovi, aby vraha jednou provždy zničili. (oficiálny text distribútora)

sefino

Výborná reklama na to, že pokud budete jíst potkany - dosáhnete nadlidské síly. Budete schopni projít dveřmi, hlavou rozbíjet okna, rozdrtit jiným lidem lebku a schopnost přežít úplně všechno. Jediné minus této životadárné kůry je poněkud pobledlý a ustrnulý výraz v obličeji, ale tak co by člověk nevytrpěl pro lepší imunitní systém, že? Škoda jen, že tahle reklama má místo obvyklé minuty těch minut 94 a ještě ke všemu bez písničky z Mission Impossible. No kam ten svět spěje?? ()

Petulka88

Nevím v jakém záchvatu nepříčetnosti jsem tomuhle veledílu dal 2 hvězdičky. Zmrtvýchvstání je totiž po nedostižném Halloweenu 3 jasně nejhorší díl celé série (jediným konkurentem mu je Zombieho Halloween II). Jedinou sympatickou postavou je tady Michael Myers, zbytek je parta nesympatických debilů, kteří pronášejí ty nejstupidnější moudra. Zvlášť Busta Rhymes u mě vyvolával opakované pocity nevolnosti. No, ještěže to nebyl poslední díl této slavné hororové série... ()

LukyLago

na začátku je zlom celé série takže zbytek filmu nemá žádný význam, kromě pár děsivých scén v baráku michaela je to tragédie a karate negerská nakládačka je docela dost potupná vůči takové kultovní postavě :D Jedna hvězdička za Myerse číhajícího v okně a druhá za probuzení na konci filmu v márnici ! ()

Alexandre

Tenhle díl jsem viděl ze série jako první a byl to jeden z mých prvních hororů vůbec. Tehdy mě docela pobavil, dnes už v něm vidím jen velice špatné zakončení téhle série. Koukat se na to dalo, ale nějakou atmosféru aby člověk pohledal. Co je na něm dobré? Možná jenom Michael a jeho řádění a trocha napětí ke konci. A ještě k tomu to režíroval Rick Rosenthal, ten, který v roce 1981 přišel se stejně dokonalým pokračováním jako byl dokonalý první díl... Nechápu. Na závěr oznamuji (i přes nezdařený závěrečný díl), že Halloween je má nejoblíbenější slasherovská série. A jenom pro zajímavost - pořadí dílů podle mé oblíbenosti - 1, 2, 7, 4, 6, 5, 8, 3. ()

sarfian

Tak po tom ako mu usekli hlavu som nečakal, že to autori vyriešia práve tak primitívne, že sa Myers prezlečie za fízla. Ale tak či tak som bol z toho "prekvapkaný". Smrť Laurie prišla moc skoro a bola v dosť slabom prevedení. No a potom to je už len raelity šou pripomínajúca Karanténu. No na moje prekvapenie to nebolo tak zlé ako som čakal a film si udržal moju pozornosť až do konca. Škoda len, že toho vydrbanca Myersa nenechali už zdochnúť, myslím tím definitívne, ale on sa im parchant musí prebudiť na márach. Po tomto diele nasleduje už len ramake, tak to beriem ako nedotiahnutý koniec jednej filmovej legendy. VIDENÉ 1x ()

Likan7

Je vtipný, že je v popředí plakátu Curtis, která je ve filmu asi 5 minut. Jinak chápu ty nasraný komentáře jak to zabilo celou sérii. Nevím, pro mě je tahle série zabitá už třetím dílem. Ale Zmrtvýchvstání beru jako dobrou komedii, kterou nemůžu brát vůbec vážně. Příšerný scénář, hrozní herci a Myers vraždící všechno, co mu přišlo pod ruku. A všechno to korunoval Busta Rhymes..ale scéna, kdy vyfuckoval Myerse a ten odešel je nezapomenutelná. Dost dobře nerozumím proč se tahle značka furt tak ždíme, protože v ní není jednoduše nic zajímavýho. A tenhle díl je jen další důkaz. V porovnání s Vřískotem je Halloween těžký poražený. ()

helraiser

Tak reality show zasáhla i Michaela Mayerse a dopadlo to podle očekávání katastrofálně. Nudné, bez atmosféry a hlavně celkově nezajímavé. S postavami necítíte, v podstatě musíte fandit Michaeloj, aby to trápení už ukončil a co nejdřív je vykuchal. Snad jediné pozitivum na tomhle dílu je, že se konečně dočkáme toho na co čekáme od prvního dílu a to, že Michael už konečně vykuchá svojí ségru, ale bohužel hned na začátku a pak to už jde do háje. Podprůměr v rámci série jak vyšitej, v podstatě nejhorší díl ve kterým se vyskytuje Michael, dvě hvězdy dávám je kvůli pěknýmu začátku a slušnýmu skore pro Michaela. V každém případě zklamání. ()

Jacques-ds

Docela dobrý nápad, který ale nefunguje především kvůli stupidním charakterům. V tom filmu se chová logicky jen jedna jediná postava (Busta Rhymes). Michael je tu zase jako neporazitelná teleportující se mašina a působí absurdně. Nebudete se bát, budete se buď vztekat, nebo nudit. Škoda, tady se promrhala překvapivě dobrá příležitost. ()

Psycho.R

Prvních 17 minut parádní příspěvek do kultovní série. Dokonce jsem si říkal, proč je Zmrtvýchvstání tak nenáviděné. I vtípek s Michaelovým fanouškem mě pobavil. Ovšem pak začne zcela jiný film. Film, který by nemohl dostat lepší hodnocení, než odpad a to ani v případě, že by nenesl jméno Halloween. Mohl bych psát o tom, že cca. 10 minut filmu tvoří záběry z "web kamer", na kterých není vůbec nic vidět. A šlo by jen o kapku v moři. Návaznost na předchozí film taky drhne. NIC, nebudu se rozčilovat. Jedna hvězda je za začátek v psychiatrii, pak totální ODPAD. PS. divím se, že v závěrečných titulcích jsem u režie nenarazil na jméno Alan Smithee. ()

Baron Noktur odpad!

Neuveriteľná sračka s neuveriteľne stupidným scenárom (Pamätáte na to, ako Jamie odťala na konci H20 Myersovi hlavu? Tak tu je to vysvetlené, že to nebol Myers ale úplne cudzí chlap v maske), otrasnými hercami a obrovskou hnusnou hubou Busta Rhymesa. Hnus, ktorý sa nedá pozerať, ani keď si z toho chcete robiť srandu. 0%. ()

GTS_PUNK

Už len skutočnosť, že nejaký film predstavuje v poradí ôsmy počin v rámci jednej série, o niečom s najväčšou pravdepodobnosťou svedčí. Filmy zo série Halloween sa vo všeobecnosti vyznačujú podpriemernou kvalitou, ako aj faktom, že predstavujú akúsi "dojnú kravu", priživujúcu sa na kultovom statuse prvej snímky z roku 1978. Dielo režiséra Ricka Rosenthala, pre ktorého ide o návrat k tejto sérii, z roku 2002 vo svojej podstate kopíruje slasher koncept všetkých predchádzajúcich častí, pričom aj tu je príbeh postavený na vraždení najnudnejšieho vraha v dejinách kinematografie - Michaela Myersa. Na diváka aj v tomto prípade čaká celkovo podpriemerný zážitok, v ktorom nemá väčší zmysel sa hlbšie "pitvať". Stojí však za to poukázať na niekoľko skutočností, ktorými sa táto snímka vyznačuje. Tou pravdepodobne najhlavnejšou je z veľkej časti nelogické, smiešne a nanajvýš hlúpe vysvetlenie návratu Michaela Myersa "na scénu", objasňujúce udalosti, ktoré sa udiali v závere a po skončení filmu Halloween H20: 20 Years Later. Snaha vidieť v snímkach z tejto série akúkoľvek logiku je však zrejme prehnaná divácka požiadavka. Každopádne, ďalšou vecou, čo v Rosenthalovom filme bije do očí, je vplyv nového milénia a internetu. Hlavne na začiatku je takmer smiešne sledovať, koľkokrát a v akých súvislostiach dokážu postavy vysloviť slovo "internet" či čokoľvek s ním spojené. Je trochu paradoxné, ale v tomto prípade nie veľmi prekvapujúce, že práve niečo také dokáže zaujať viac, než príbeh ako taký. "Zvláštnosťou", ktorú si divák všimne, je takisto spôsob hrania Busta Rhymesa, ktorý je miestami až prehnane teatrálny. Halloween: Resurrection predstavuje prakticky ďalší rovnaký film v rámci tej istej série, ktorý za malú štipku svojej originality môže vďačiť existencii a rozmachu internetu. Inak ide v každom prípade o tuctový slasher a divácku stratu času. ()

donkocicak

Jaho horror by to samo o sobě nebylo špatné, ale vadí mi tahle neustálá pokračování. I kdyby Michaela rozřezali na kousíčky velikosti 1mm, stejně se vrátí zpátky. Navíc Jamie Lee Curtis se objeví jen na začátku filmu, to pro mě bylo zklamáním, neboť se objevuje jako první v titulcích a i na obálce. ()

misar3

Dvě hvěždičky za malou účast Jamie Lee Curtis. Netřeba se dlouho rozepisovat, o filmu už tu padlo kementářů dost. Pokud jste fanoušci kultovního hororu Halloween, tak je vaší povinností film vidět. A pro Vás ostatní, jestli hledáte horor na nudný večer, hledejte dál. ()

Scraffy

Nie zas najhorší Halloween, ako ho označuje hodne ľudí, ale stále žiadna sláva. Akosi sa vytratila celá tá atmosféra, ktorú nám predstavil originál od Carpentera. Hudba nič moc a samotný nápad zo show, ktorá sa koná v rodnom dome najväčšieho masového vraha je trápna. Ale stále to dokáže aspoň pobaviť svojou akčnou stránkou. ()

G04T odpad!

Dobrý nápad, jak přivést Myerse zpět na plátno úplně tvůrci posrali po čtvrt hodině filmu. Hotový odpad bez jakýkoliv úcty. Hnus a děs. ()

GameboyNES

kerýho šulina napadlo Majkla narvat do realityšou. Toho chlapa by měli ubodat manikůrvníma nůžkama aby chcípal sakra dlouho!!!! Ta jedna hvězdička je za úvodní scénu s Jamie. Zbytek je odpad. 5,7% ()

Nix

No nebýt toho začátku tak tohle ani nedokoukám, ale prostě ten začátek byl zajímavej, každopádně o zbytku filmu se tomu říct nedá. Je to nuda a zase to není Michael kterého chci vidět. Tohle ne. ()

Freddy zas a znova?

Freddy zas a znova?

04.04.2006

Ani šest pokračování kultovního hororu Wesa Cravena Noční můra v Elm Street a tři roky starý crossover Freddy proti Jasonovi zřejmě nestačily zabijákovi z městečka Springwood. Podle slov Roberta… (viac)