Mysleli jste si, že masovému vrahovi Michaelovi Myersovi v poslední části série nazvané Halloween H20 sťali hlavu a tím ho definitivně zneškodnili? Omyl. V novém pokračování úspěšné horrorové série dali tvůrci legendárnímu vrahovi novou příležitost vraždit nevinné. Znovu v Haddonfieldu, Freddie Harris a jeho přítelkyně Nora, zakladatelé webové stránky www.nebezepecnazabava.com, vyberou šest studentů, aby se zúčastnili obzvláště nebezpečné hry. Účastníci mají podle plánu strávit halloweenskou noc v rodném domě masového vraha Myerse a k tomu v přímém přenosu na internetu. Zatímco většina účastníků považuje tuto hru za zábavu a rychlý zdroj slávy a peněz, Sára se přidává pouze neochotně kvůli svým kamarádům Jenovi a Rudy. Stmívá se a mrtvoly se začnou hromadit. Nakonec je právě na Sáře a jejím virtuálním společníkovi, aby vraha jednou provždy zničili. (oficiálny text distribútora)

POMO

Príšerne chladný film, ktorého jediná atraktivita spočíva v hrátkach so strihom viacerých on-line kamier, pripevnených na hlavách obetí. Tajuplnosti záveru prvého Blair Witchu, z ktorého tým vychádza, však nesiaha ani po kotníky. Ale úplne najhoršie (aspoň pre mňa) na tomto filme je, že robí hrubú čiaru za celou tou krásnou históriou a vydáva sa smerom tuctovej, bezduchej vyvražďovačky, ktorá s ňou už nemá vôbec nič spoločné (a ktorá by sa bez nálepky "Halloween", nikdy ani nedostala do kín). ()

Gemini odpad!

Pomóóóóć!!!! Tohle snad tvůrci nemysleli vážně!!!! Majitelé trademarku museli být už příšerně zoufalí, když dali vzniknout něčemu takovému. ()

Tosim

Mrtvol a krve jak na běžícím pásu a...víc nic. Sblížení jednotlivých postav je zajímave unylé a ocenil bych jen tu sexuální scénu před tím, než spa...ale to by byl spoiler. Zlatej Vřískot. ()

Tom Hardy

Dle ohlasů jsem čekal mnohem větší zhůvěřilost. Nakonec musím smutně podotknout, že to zas až tak hrozné není. Přesto je to jednoznačně po výtečné H20 ostuda. Snad už to nebudou dál rozvádět (a tak ubohou smrt Curtisové si mohli tvůrci odpustit)... ()

Isherwood

Michael Myers jako účastník reality show Big Brother: Slasher upgrade? Scénáristé začali fetovat? Protivná parta teenagerů, otravné kladení důrazu na moderní techniku, nenápadité vraždy, a to vše pod patronátem režiséra úžasné dvojky, který asi taky něco začal kalit, protože takovýhle koncentrát filmařské demence se jen tak nevidí. Prolog ještě vypadal nadějně, ale trvá cca 3 minuty… zbytek filmu 90! Uvidíme co se sérií, která připomíná notně vyčpělou zombie, spraví maestro Rob! ()

Cervenak

Katee Sackhoff v úlohe blbej zhúlenej blondíny, ktorej Michael jedným šmahom odfaklí hlavu ako kuraťu? Tak to sorry - Starbuck z Galactiky by toho trápneho pajáca v maske určite rozkopala na sračky a potom by si nad jeho zvyškami zapálila zaslúženú cigaru ;-)... Je neuveriteľné, ako producenti dokázali na vynikajúce H2O nadviazať touto sračkou, ktorá je stupídna v každej sekunde a niet v nej ani omrvinky napätia. Už len ten začiatok - najprv vám scenáristi pokazia zážitok z H2O, potom zabijú Laurie... A tým tá "hrôza" iba začína. Bože, nech už je tu remake Roba Zombieho, podľa trailerov to vyzerá čvachtavo... ()

T2 odpad!

Rozpočet $13miliónovTržby USA $30,354,442Tržby Celosvetovo $37,664,855║ Katastrofa nič viac, nehorázne zlý pokus o originálnosť. /5%/ ()

Djkoma

Celá série Halloweenu mě přišla nudná a nehorázně přeceňovaná a tento díl to ještě více potvrdil. Smutný konec jedné série, která měla na to stát se víc než jednou z mnoha. Pro mě osobně by např. změna hlavní postavy byla už vítaným oživením(ani by nové postavě nemuselo být 20 a ty 4ky prsa bych taky nemusel mít...). Filmy potřebují každým dílem dostávat aspoň malou transfůzi nápadů, ale tady se stagnuje od prvního dílu... :( ()

tron

Halloween: H20 je môj najobľúbenejší diel série, preto som sa prvé sekundy, keď som sa dozvedel, že vznikne pokračovanie... a potom som si už len ťukal po čele. Bez spoilerov sa to príliš nedá, ale kto videl H20, tak vie, že pokračovať po takom konci si koleduje o kopanec do členku. Do špiku kostí ma urážal absurdne vykonštruovaný spôsob, vďaka ktorému tvorcovia vykorčuľovali zo zdanlivo nevykorčuľovateľného konca H20. Nechajte sa prekvapiť. Paradoxne, šialený úvod je z celého filmu nie že najlepší, ale najzábavnejší. Zvrhlým spôsobom, ale je. Potom už to bude horšie. Nuda, rutina, stereotyp, klišé. Nesympatické postavy, nezastaviteľný vrah, krvavé vraždiace scény, dosť málo ponurej atmosféry a jeden dom. Myersov rodný. To by bolo fajn, ale nič zaujímavé z toho pre diváka nevyplýva. Po Jamie Lee Curtis štafetu preberá drsná spevácka (!) dvojka Busta Rhymes/Tyra Banks (z nich jeden, nebudem spoilerovať ktorý, na vyvaleného Michaela vo finále odvážne vybalí karate). Mäsiar Rick Rosenthal (autor podobne nevydarenej dvojky z r. 1981) sa rozhodne nevytiahol a pochoval slávnu sériu tak hlboko, že i Weinsteinovci pochopili, že tade cesta nevedie a sériu na pár rokov pochovali (až do kontroverzného reštartu Roba Zombieho v roku 2007). ()

movie

Vidět tohle v kině, tak mi asi někdo skončí pod dranžírákem. Ale na videu to je koukatelné, docela i zábavné. Překvapuje mě, že to Rosenthal natočil na docela slušné úrovni, neboť většina jeho ostatních děl jsou fakt perly! :) ()

Kordus odpad!

Viděl jsem už dost "experimental cinema", ale tohle je moje první "excremental". Nechápu, jak Halloween 3 může být v černých číslech a tahle prasárna se furt drží v modrém. ()

xxmartinxx

první Halloween, co jsem viděl. To mi přišel průměrný. V kontextu celé série průměrným zůstává, ale přibývá ještě nevýraznost a zbytečnost. ()

Shit

Tuctová málo nápaditá vyvražďovačka, kde si člověk neužije ani ty smrti, protože si Myers ty svoje oběti zrovna moc nedává, skoro cenzurovaný zabíjení nožem je fakt trošku málo, tady by to chtělo fakt hodně přitvrdit, když jinak je atmosféra a příběh na hovno. Nebýt toho, že to je další pokračování kultovní série, tak by po tom neštěk ani pes ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jednou vzal do ruky nůž a už nikdy ho nepustil!" Michael Myers jde po skupině mladých, kteří se dostanou do domu, kde Michael Myers vraždil. No, a Michael se vrací jenom proto, aby se zabíjelo zase. Hlubší smysl to nemá. Scénáristé si nedělají hlavu s tím, proč to tak je, prostě to tak je. Plus Jamie Lee Curtis nemá pro film žádný význam - tedy pro tento film. Její postava je zabitá hned na začátku. Poté se všechno odehrává v domě, něco sledujeme přes amatérskou kameru a v konečném důsledku jde jen o to, odkud se Michael Myers vynoří. To je ve zkratce poslední díl původní série. - 40%. ()

sniper18

Je to celkom dobrý horor, ktorý je záverečným dielom tejto úspešnej hororovej série. Má iba priemerný príbeh o skupine mladíkov, ktorí sa rozhodnú zúčasniť reality show v dome Michaela Myersa, no netušia, že sa vrátil a nevítaných návštevníkov na pokoji rozhodne nenechá. Zo spracovania ale mám pomerne rozporuplné pocity, na jednej strane oceňujem, že sa takmer stále niečo deje, po slušnom úvode na psychiatrii síce nastane menej zaujímavá polhodina, ktorá má zoznámiť s nudnými postavami, ale potom sa už je stále na čo pozerať, začne sa dlhá naháňačka a navyše Michael Myers je v obraze dosť často, čo ma veľmi teší, ale zároveň úroveň filmu zhadzuje jeho teenagerské pojatie, keďže veľký priestor majú mladíci so svojimi hlúpymi rečami a činmi, všadeprítomné kamery sú v tématike Michaela Myersa dosť iritujúce a navyše sa film miestami snaží pôsobiť až extrémne cool ako kopačka z otočky od hláškujúceho černocha a podobne do seriózneho hororu rozhodne nepatria a kultu série to robí len hambu. Typické hororové prvky ako atmosféra alebo napätie funguje čiastočne len v úvodnej časti inak vôbec. A čo sa týka samotných vrážd, tak je ich tu dosť, takmer všetky sú priamo v zábere a rovnako ako v predchádzajúcom diely sú decentne krvavé, takže som určite spokojný. Najzaujímavejšie je asi pomalé zapichnutie stojana od kamery do krku. Herecké obsadenie je slabé, poteší iba malá úloha Jamie Lee Curtis v úvode, neurazia ani Tyra Banks a Sean Patrick Thomas, ale inak je to bieda. Réžia je v rámci série nedostatočná, ale v rámci obyčajných teenagerských vyvražďovačiel funguje a technická stránka je až na pár detailov bez problémov. Síce po predchádzajúcom diely došlo k zhoršeniu a to teenagerské pojatie kazí, čo sa dá, ale aj tak nie som výraznejšie sklamaný, priestoru pre Michaela Myersa a vrážd je tu dosť, takže aj na tento Halloween sa dá bez väčších problémov pozrieť. Objektívna kvalita filmu- 55%, film sa páči mne na 60%. ()

MM_Ramone

Nejakým nevysvetliteľným zázrakom sa v roku 1981 podarilo mizernému režisérovi béčkových televíznych seriálov Rickovi Rosenthalovi natočiť výborné pokračovanie Carpenterovho "Halloweenu". Bol to jeho prvý film. Po dvadsiatich rokoch sa ku tejto téme vrátil znova. Lenže tento krát je to úplna katastrofa. Scenár, v ktorom sa Michael Myerse objaví v internetovej reality show a vyzabíja celé jej osadenstvo je vyslovene hlúpy. Od hercov som nič moc nečakal, ale to čo tam predvádza Busta Rhymes je nechcenou paródiou na herectvo. Až mi ho bolo skoro ľúto, aký bol trapný. Hviezda prvých častí Jamie Lee Curtis sa v tomto snímku ukáže len nakrátko v úvodnej scéne pred titulkami. V poradí ôsme pokračovanie slasher-horrorovej série "Halloween" je jej najhorším dielom. * ()

sud

Do totálního hororového dna to sice nepatří (i když mnoho nechybí), ale Halloweenská série měla skončit filmem "Halloween H20". ()

viperblade

Komentář bude obsahovat SPOILERY! Tak tohle mi nikdo nevysvětlí… A ne, nemluvím o faktu, že tento film vůbec vznikl, ale spíše o tom, že ho režíroval člověk, který dokázal na původní film navázat skoro bezchybně. Tady bohužel předvedl, že to zřejmě byla jen náhoda. Halloween: Resurrection stojí na naprosto debilní premise, který z Laurie udělá vražedkyni a je ve filmu jen proto, aby ji Michael zabil. Nevím, ale po tom všem, čím si tato postava prošla, by si zasloužila žít (nebo alespoň důstojnější smrt), ale budiž. A pak se to debilitou jen hemží, ať už nápadem s reality show či Bustou Rhymesem, který nějakou chvíli dokonce vítězí nad samotným Michaelem! Škoda slov… 40 % dávám jen proto, že v této sérii jsou i horší a nudnější díly a že na ty holky se dalo dívat. Jinak ale to je opravdové plivnutí do ksichtu všem fanouškům, kteří si mysleli, že po minulém díle je opravdu příběh jednoho z nejpopulárnějších masových vrahů na stříbrném plátně definitivně uzavřený. ()