Halloween patří mezi nejoblíbenější americké svátky, zejména mezi mládeží, pro které je jedinečnou příležitostí pořádně se vyřádit. Do noci září rozšklebené obličeje z vydlabaných dýní, ulice se hemží stovkami masek duchů, čertů, mrtvol a různých příšer. V zatemnělých místnostech se vyprávějí děsivé příhody. Atmosféra, v níž se mísí neklid a radost, jako by přímo vybízela k dalšímu děsivému příběhu. Opět je tu Halloween, předvečer svátku všech mrtvých, opět se chystá řada taškařic a mladí si chystají děsivé masky. Děsivou masku si chystá i Michael Myers. Psychopatický vrah, který uprchl z psychiatrické léčebny, aby rozpoutal o halloweenovské noci v městečku Haddonfield děsivou noční můru. Začíná další děsivá noc, a to zejména pro sympatickou Lauru, kterou se Michael pokouší zabít stejně jako v prvním díle. (Magic Box)

shyster

Film pokračuje hned tam, kde první díl skončil. Takže prvních 30 minut se často odvyjí z pohledu Mike Myerse. Jenže co se děj přesune do nemocnice, ztrácí film na své atmosféře a stává se z něj jen obyčejné béčko bez originálních či dobrých lekaček. Do toho všeho je ještě namontovaný nesmyslné vysvětlení, proč MM jde právě po J.L.Curtis. ()

cariada

Pkračování jednotky stejní herci ,Stejná noc jen prostě pokračování jak to bylo té noci dál. Ona ponurost jednotky je docela pryč ,ale zase přibylo o to víc akce a vražd. Michael se za jednu noc pěkně vyřádil. ()

MrPierc

Opět výborná hudba, ale když jsem si myslel, že u prvního dílu bylo málo akce, tak zde toho bylo až moc. Méně znamená více, protože se bojíte toho, co by se mohlo stát. Pohled z očí M. Myerse je velmi nepříjemný = připadadáte si v jeho roli. Curtisová je velmi hubená a dodává to ještě lepší atmosféru. Bohužel napětí nedosáhlo prvního dílu. ()

Streeper

Nevím, proč se tvůrci nevěnovali víc detailům. Nechápala jsem, jak někdo může přežít několik výstřelů bez následků. Nechápala jsem jak to, že nemocnice je úplně bez pacientů. A proč Jamie Lee, která měla naštípnutou kost běhala jako by jí nic nebylo, ale na konci když nalézala do sanitky kulhala. Navíc mě to místy dost nudilo, ale beru v potaz stáří filmu. ()

dubinak

Druhý díl se mi líbil skoro na chlup stejně jako první. Rosenthal udělal dobře, že to natočil tak, jak to natočil. Všechno to hezky pěkně navazuje a to je to velké plus, díky kterému to má tak velké hodnocení. Kdyby to byl jen další díl o dalším Halloweenu s dalšími jinými mrtvými, byla by to nuda. Tady hezky postavy z prvního dílu zůstavájí a nám to vůbec nevadí. ()

darm

Výborné pokračování prvního dílu, které je přímým pokračováním, odehrává se ještě tu samou halloweenskou noc. Prostředí nemocnice se ukázalo být výborným tahem, temné a krutě napínavé pokračování opět se skvělou Carpenterovou hudbou a s neméně skvělou Jamie Lee Curtis. Někteří tu odsuzujete úvodní scénu, kdy Michael zabrousí do domu a vlastně bezdůvodně zavraždí mladou dívku. Ano, je to bezdůvodné, ale já u téhle scény málem zinfarktoval. Přeci jen ale kvalit prvního dílu nedosahuje, ale v celé sérii je to druhý nejlepší díl. ()

Wormboy

WTF? Viem, ze v hororoch nehodno hladat logiku, avsak ked nemozem najst v konani postav ani stipku racionality, tak mam velky problem brat film vobec s rezervou. Halloween 2 pokracuje tam, kde jednotka skoncila (nemyslim len pribehovo), avsak neponuka absolutne nic ine. Par zavrazdenych teenagerov, vrieskajucu J.L.Curtis, terminatora Mike Myersa a predovsetkym ani stipku nadsazky, ktora ako tak zachranovala pokracovania Freddyho na Elm Street. ()

MarekT

Od přímého pokračování se mi dostalo to, co jsem v první vlně chtěl (objasnění celé zápletky), i tak musím být přísnější než u jedničky. V některých momentech je sice děsivější, než ten první (což je nasnadě, Carpenter je i přes svou specialisaci na horory víceméně "áčkovým" režisérem), ovšem je i více zahušťen dialogy, což potencionální děs maže stejně, jak jsem se zmínil v komentáři k prvnímu dílu. S tímhle ale až takový problém nemám, jako spíše s tvůrčí neoriginalitou - v několika momentech jsem si říkal, že si nový vládce režisérské stoličky Rick Rosenthal až moc oblíbil Argentovu "Suspirii", kterou připomíná například červená zář reflektorů plus některé překážky, kterými hlavní hrdinka musí čelit. Všechny kladné stránky, které tu jsou, se přenesly z jedničky - sympatická Jamie Lee Curtis v hlavní roli, stejnou pozornost si zasluhuje i zanícený vyšetřovatel Donalda Pleasance, a Carpenterova "creepy" hudba (tentokrát zmodernizovaná a nasazená výhradně coby předzvěst neštěstí, to ale v mých očích nijak výrazně neškodí). Ačkoli jsou tyto dva díly propojeny silným kusem drátu, myslím, že není třeba striktně doporučovat "halloweenský" večer, narozdíl od komedií jako "Podivný pár" či "Návrat do budoucnosti" se do zdejší dimenze dá snadno vrátit i po dvouměsíční pauze. Jinak volné sequely, ať už s účastí původních herců či ne, už nechávám bez povšimnutí. 60% ()

pand

Oproti nudné jedničce. Je tohle opravdu hustá zabijačka ve který jsou strašidelné chvíle kdy člověk vraha nečeká a on vyskočí. Herci mi příjdou v tomhle dílu že jich více umí hrát. prostě paráda, tenhle díl mě dostal. ()

Juto

Príbeh tohto pokračovania sa začal hneď po skončení prvého dielu. Po šiestom výstrele doktorom Loomisom (Donald Pleasance) zmizol Michael Myers v temnej noci. A noc plná hrozí môže pokračovať. 7/10 ()

WolfR

Dvojka přímo navazující na Halloween si udržela skvělou atmosféru a napětí. Opět je to skvělý pochmurný slasher a vrah Michael Myers je opět ve formě, vrátil se i jeho úhlavní nepřítel Dr. Loomis (Donald Pleasence) a i jeho hlavní terč, jeho sestra (Jamie Lee Curtis), silný film, 4 hvězdy. ()

3n3my

Halloweenská noc pokračuje! Síce už bez Carpentera, no s ešte (c)hladnejším Michaelom Myersom. A pridám sa k menšine, ktorá si stojí za tým, že dvojka o niečo prekonala skvelú jednotku! Viac akcie, hustejšia atmosféra, prepracovanejšie scény a rozvíjajúci sa príbeh. Super, len málo mi chýbalo k plnému hodnoteniu. ()

SoolenJV

Film, který sice nedosahuje kvalit originálu, ale stále je to poctivý slasher s nezničitelným zabijákem, který už se stal ikonou (dokud ho nevzal do spárů Rob Zombie). Atmosféra je pořád dokonalá, zvláště opuštěné nemocniční chodby utopené do mírného pološera mají něco do sebe. Úmrtí jsou dávkována pomalu a jsou poměrně nápaditá (pokud se tento výraz použít v souvislosti s vraždami) a divák se nenudí. Příjemné překvapení, čekal jsem poněkud slabší film. ()

SeanLSD

Michael nesmrteľnie, ale mŕtvych pribúda... Halloween roku 1978 v Haddonfielde pokračuje a naberá poriadne ostré obrátky, keďže MIchael Myers sa mení z voyeurskej mátohy na (takmer) nesmrteľného zabijaka. A tiesnivá atmosféra prvého dielu sa tým mení na vyslovene zlú, nejednoznačnosť je preč a rodí sa čistokrvný slasher. ()

dr.fish

Přímé pokračování jedničky, která končí v polovině noci. Halloween ale stále nekončí. J.L. Curtis má trable v nemocnici, kam jí po souboji s Mayersem odvezli. 80% ()

Mol

IT'S TIME, MICHAEL! Horor to je, ale hlavně pro diváka, který se na to musí dívat. Jelikož film navazuje přesně tam, kde skončil díl první, tak se z toho stává fajn podívaná, kde ale opět selhává závěr, který je ještě infantilnější než v jedničce. Nejen, že Michael je prostě IDDQD, ale navíc všichni kolem něho jsou naprosto retardovaní. Myers chodí rychlostí slimáka, nemá žádnou strategii, ale prostě štěstí, že si ho nikdo nevšimne, když se tam tak plouží a nechápu, když byl 15 let zavřen v sanatoriu, kde podle doktora nic nedělal, tak jak to, že má sílu jako medvěd, dokáže najít v nemocnici telefonní vedení a přerušit ho a v prvním díle dokonce jezdit autem. Doktor mu měl vysypat ten svůj kolt do hlavy. Totální hell. ()

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

16.09.2017

Možná jste slyšeli o tom, že nás v říjnu 2018 čeká další Halloween. Půjde o pokračování původní (osmidílné) ságy, nebo dvoudílného rebootu od Roba Zombieho? Nakonec ani jedno. Režisér a scenárista… (viac)