Halloween patří mezi nejoblíbenější americké svátky, zejména mezi mládeží, pro které je jedinečnou příležitostí pořádně se vyřádit. Do noci září rozšklebené obličeje z vydlabaných dýní, ulice se hemží stovkami masek duchů, čertů, mrtvol a různých příšer. V zatemnělých místnostech se vyprávějí děsivé příhody. Atmosféra, v níž se mísí neklid a radost, jako by přímo vybízela k dalšímu děsivému příběhu. Opět je tu Halloween, předvečer svátku všech mrtvých, opět se chystá řada taškařic a mladí si chystají děsivé masky. Děsivou masku si chystá i Michael Myers. Psychopatický vrah, který uprchl z psychiatrické léčebny, aby rozpoutal o halloweenovské noci v městečku Haddonfield děsivou noční můru. Začíná další děsivá noc, a to zejména pro sympatickou Lauru, kterou se Michael pokouší zabít stejně jako v prvním díle. (Magic Box)

Gorehound

Stále jeden z najlepších slasherov všetkých čias, ktorý nezostárol ani o minútu. Práve naopak, náplasť na dušu za všetky nové Halloweeny. Tu proste funguje vsetko- náväznost na prvý diel, geniálne striedanie pomalej plíživej atmosféry a čistej esencie nemocničného slasheru, hudba, nádherná kamera, krásna Jamie a sexy sestričky. Myslím, že tu sa stal Myers definitívne slasher ikonou, jeho "nesmrteľnosť", ikonické kills a prepojenie s Laurie, plus zimomriavkové čriepky o Samhaine... aj po rokoch sánka dole. Nesmrteľný kult a jedno z najlepších pokračovaní všetkých čias. ()

Derek

o dosť slabšie pokračovanie, ktoré namiesto atmosféry stavia na brutalite scén zabíjania, čo bohužial neprospelo, ale uškodilo. stále však ide o dobrý horor. ()

dawe04

Ucelenější a o chlup atmosféričtější než jednička, zejména díky skvělému nápadu přesunout dějství do nemocnice. ()

CageDepp

Lepší než první díl. Hodně mrtvých a napětí po celý film. Trochu mi tam nesedělo, že Michael má výdrž, jako Terminátor, ale asi jde jenom o zvyk, jak jsem se přesvědčil u čtvrtého dílů. Kde mám 5 hvězd. ()

JohnMiller

Navodiť také pokračovanie po troch rokoch tak že to vyzerá akoby obidve filmy boli nakrútené na jeden záťah som nevidel a chlp lepšie ako prvá časť. Nemocničné prostredie je fakt vynikajúce miesto na rozpútanie pekla ..... séria sa tu v pohode mohla skončiť , a nemusela by so sebou ťahať hanbu tuctom ďalších hoci akých pokračovaní a remakov. ()

salalala

Rosenthalův celovečerní debut je dodnes jeho nejlepším počinem, který už nikdy nepřekonal. Otázkou je, do jaké míry mu byl nápomocen Carpenter, protože Halloween 2 pokračuje přesně tam, kde ten předchozí skončil, takže to celé vypadá jako jeden film rozdělený na dva. Potěšující je, že je od začátku přítomna solidní atmosféra a tvůrci se minimálně zpočátku daří fungující lekačky, které splní svůj účel. Oživující je i pár excelentních záběrů "first person" kamerou, které doplňuje působivé dýchání, z něhož není divákovi úplně nejlépe. Celek dotváří i efektní a typicky carpenterovská minimalistická hudba, která se z hlavy jen tak nevytratí. Nesmí samozřejmě chybět ani výborná Jamie Lee Curtis a maniakální a charismatický Donald Pleasance jako psycholog, který brzy bude potřebovat pomoc kolegy. Je možná škoda, že film vyznívá chvílemi béčkově a mění se v "pouhý" (ale kvalitní) slasher, který zaujme originálními způsoby zabití a bohužel se nevyhýbá ani otřelým klišé, množství nelogičností a nesmyslů. Taktéž tempo občas "zahapruje" a není tak svižné, jak by asi bývalo bylo potřeba. Halloween 2 každopádně svému předchůdci, který je kvalitativně jinde, ostudu určitě nedělá a opravdu patří k nejlepším hororovým "dvojkám", jaké kdy vznikly. 70% ()

Colonist

Druhý díl je narozdíl od prvního méně kvalitně provedený. To zase tak nevadí, protože se nyní jedná už jen o typický béčkový slasher, který je tu jen pro zábavnou podívanou. Proto jsou pochopitelné logické nesmysly a desítky hororových klišé. Rick Rosenthal se snaží budovat atmosféru, ale i když se pokouší o Carpenterův styl z minulého dílu, moc se mu to nedaří. Zvlášť když se pokouší o laciné lekačky. Avšak v závěru, kde se opět pořádně předvedli do té doby poněkud nevýrazní Donald Pleasence a Jamie Lee Curtis, je atmosféra velmi dobrá a napětí je zde ve velké porci. Michaelovy způsoby vraždění byly v tomto díle rozmanité. Prostě klasická a nenáročná hororová zábava. První díl je ale přeci jen lepší, ačkoliv jsem k němu měl určité výhrady. ()

Trevor

Druhá časť začína presne tam, kde prvá skončila. Takmer presne. Michael Myers síce dopadne na konci prvého dielu na zemský povrch tvorený hlinou a lístim, jeho lekár sa však na začiatku pokračovania po vybehnutí z domu pozerá na odtlačok jeho postavy v nádhernom trávniku. A nakonci prvej časti kohútik revolvera nepretlačí po vystrelení šiestich rán naprázdno, v druhej časti už áno. Rovnako ako hodnotenie prvej časti aj túto druhú okomentujem skôr chybami, ktoré filmu uškodili. V dvojke je to predovšetkým vyzdvihnutie obete do výšky chirurgickým skalpelom a utopenie obete vo vriacej vode, keď tej z tváre zlezie takmer celá koža a Michael nemá na ruke jediný pľuzgier. Celá pasáž s touto obeťou je ai najslabšou časťou prvých dvoch častí filmu Halloween. Dvojke k lepšiemu hodnoteniu chýba aj lepšia hudba, lebo tú klasickú z jednotky trochu upravili a už to nebolo ono. Celkovo síce slabší, stále však vynikajúci horor.80% ()

Eldrick

Jenom tento a sedmý díl se přiblížily kvalitě jedničky. Nejlepší scéna pro mě je ta, ve které se Lorie schovává v autě. ()

Fanucci

Halloween 2 je slabým odvarem jedničky. Hodně slabým. Atmosféra je pryč, příběh není dotáhnutý a vypointovaný, některé scény jsou až trapně předvídatelné. A hlavně...moc se nebojíte a démonická postava MM místy působí až směšně (šermování kudlou v okénku, pomalá chůze k výtahu). Škoda, velké zklamání a slabé 3 hvězdy. ()

Miseet

Tento díl je obstojné pokračování toho prvního. U mě jsou oba na stejné úrovni. Možná ten první mě bavil trošičku víc. ()

BoredSeal

Halloween 2 je klasické horší druhé pokračování. Navzdory soundtracku a scénáři Carpentera film působí oproti úchvatné jedničce jako béčko, připomínající spíš Pátek třináctého v nemocnici (což by nevadilo, kdyby to nebyl Halloween 2). Všechny postavy nemají žádnou charakterizaci, i charizmatický Pleasance se sympaťačkou Curtisovou se jen ustavičně potácí vyřazovacím procesem v prázdné nemocnici s hromadou klišovitých 5minutových postav typu doktor alkoholik, přísná vrchní sestra, zamilovaný saniťák, sestra co neumí pracovat s vysílačkou, nadržený nezodpovědný pár a hloupý securiťák s naivním maršálem. Myers už mysteriózně nepřesunuje, prostě je vždycky za rohem tam, kde má být a ve vražedných metodách je nezvykle vynalézavý a brutální jako jeho kolega Jason z Crystal Lake (skoro jako kdyby si mezitím skočil na Pátek třináctého 1 do kina a rozhodl se Jasona napodobovat). Otrávení můžete být z vymyšlené Myersovy motivace, ať už je to jakési uctívání Samhaina nebo hledání ztracených příbuzných. Ne že by to byla naprostá katastrofa, pár strašidelných scén se najde, přece jen jsou to zlatá osmdesátá, ale první solidní pokračování Halloweena v jeho původním duchu byla až čtyřka. ()

balba

Na rozdíl od výtečného Carpenterova filmu , plného narůstajícího napětí a vyborně vybudované atmosféry , je tenhle film jen krvavou orgií. ()

Martin741

Druhy diel hororovej serie zvanej Halloween nechal na seba cakat cele 3 roky. A oproti kultovej, mrazivo drsnej a strasidelnej jednotke uz ide kvalitou trochu dole vodou, Nie vsak velmi. Vymenujem aj dovody, preco film u mna klesol, a preco si naopak tato dvoja drzi kvalitu a v com spociva jej kvalita. Jedem na to, aby som to mal uz za sebou. Najprv plusy filmu, lebo tych je viac ako minusov. Strasidelna atmosfera z jednicky sa uz pomaly, ale isto vytratila, ale stale je pritomna. Nie vsak uz v takej drsnej, brutalnej forme ako v jednicke z 1978 -ho roku. Sychrave ulicky mestecka Haddonfield sa vymenili za nemocnicne prostredie, kde Michael Myers opat rozputal krvavy masaker. A nemocnicne chodby uz neposobia tak strasidelne ako ulicky mesta v Halloween 1 z 1978 roku. Herci ako Jamie Lee Curtis /vyborna to herecka/ a Donald Pleasence /You Only Live Twice, Race for the Yankee Zephyr/ ostali aj v dvojke, a to je len dobre. Rozhovory vobec nie su nudne, ani dlhe, naopak su potrebne, aby sa divak dozvedel novu davku potrebnych informacii. Teraz minusy. Ponajprv sa zmenil reziser : Carpentera vystriedal Rick Rosenthal, a ten uz na svojho predchodcu nema. Hlavne talentom. Lakacky su prizemne, miestami aj nudne. A oproti drsnej brutalnej Halloween 1 pribudlo v dvojke dostatok nudy. Co nie je dobre. Stale vsak ide o slusnu hororovu jazdu a kvalitny horor, 82 % ()

Wiikii

Halloween 1 byl trochu reálnější, stále se jakž takž počítalo s tím, že vrah je vyšinutý ČLOVĚK. V pokračování už je to nesmrtelný psychopat. Ale konečně se dozvíme, proč ten Michael Meyers tak vehementně chce zabít Lauru. Což je plus, ale velké mínus je tu pro neuvěřitelný útlum příběhu a slabé napětí, které se postupně s časem vytrácí až je z toho jen časté bezhlavé vraždění. .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

kaposlav

O trošku slabšie ako prvý diel, ale ešte sa dalo. Pri pozeraní som si ale hovoril, že tretí diel by už nemali robiť, lebo to zrejme dobre nedopadne a hodnotenie tu na čsfd tomu aj nasvedčuje. No som zvedaví. ()

Vyhy

Ono by to bylo vcelku povedené, ale já prostě nevím, proč je Michael M. tak nezničitelný. Pokud bychom dostali vysvětlení, tak neřeknu ani slovo, ale tady předváděl takové kousky, že je i Arnold vedle něho hadr. Takový spád jsem tedy nečekal. Spíš to funguje komediálně, nežli hororově. ()

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

16.09.2017

Možná jste slyšeli o tom, že nás v říjnu 2018 čeká další Halloween. Půjde o pokračování původní (osmidílné) ságy, nebo dvoudílného rebootu od Roba Zombieho? Nakonec ani jedno. Režisér a scenárista… (viac)