Halloween patří mezi nejoblíbenější americké svátky, zejména mezi mládeží, pro které je jedinečnou příležitostí pořádně se vyřádit. Do noci září rozšklebené obličeje z vydlabaných dýní, ulice se hemží stovkami masek duchů, čertů, mrtvol a různých příšer. V zatemnělých místnostech se vyprávějí děsivé příhody. Atmosféra, v níž se mísí neklid a radost, jako by přímo vybízela k dalšímu děsivému příběhu. Opět je tu Halloween, předvečer svátku všech mrtvých, opět se chystá řada taškařic a mladí si chystají děsivé masky. Děsivou masku si chystá i Michael Myers. Psychopatický vrah, který uprchl z psychiatrické léčebny, aby rozpoutal o halloweenovské noci v městečku Haddonfield děsivou noční můru. Začíná další děsivá noc, a to zejména pro sympatickou Lauru, kterou se Michael pokouší zabít stejně jako v prvním díle. (Magic Box)

Helled

Skvělý promyšlený a strašidelný díl Halloweenu se pořádně daří mé hodnocení 99 % a atmosféra je silnější zajmavější a straidelnější než v prvním dílu rozhodně bych hodnotil 10 ********** a brutalita i počet mrtvých se taky víc oživila michael zvedá skore ()

abrat

Pokracovanie prveho dielu, ale prekvapivo velmi dobre. Oproti jednotke je to uz skutocny slasher a niektore sceny su brutalne. Myers v tejto casti vyzera ovela nebezpecnejsie. Napatie je casto vytvarane tichom a vyznamnu ulohu tu opat zohrava znamy hudobny motiv. ()

Mark1983

Po pravdě řečeno,první díl původního snímku si moc nepamatuji,což jsem ho viděl jen jednou a to jako školák,a nezapůsobil na mě příliš dobře. Ovšem nevím,jak bych se na něj díval dnes tak ho nehodnotím. Přesto druhý díl původního Halloweenu si pamatuji dobře,jelikož jsem ho viděl víckrát a pamatuji si,že se mi tenkrát moc líbil. Ze zkušenosti vím,že dosti starých hororů na mě nepůsobí dnes jako tenkrát tak mu dávám tři hvězdičky. ()

PeteBuck

Bacha, plné spoilerov. Takže vidím, že som pri hodnotení jednotky Dr. Loomisovi krivdil, to, že je Laurie Mikova sestra, sa dozvedá až pri konci tohto filmu. Dej sa odohráva v tú istú noc ako jednotka a pokračuje vlastne až do skorého rána, kedy sa Mikovi podarí zabiť viac ľudí ako v prvom kole, teda v jednotke. Mike musel ísť asi rozchodiť 6 nábojov, čo mal v tele, vziať si niečo ostré, aby sa dostavil do nemocnice (tu je hospitalizovaná jeho sestrička), kde niekoľko hodín krúži po nemocničných krídlach ako idiot a vraždí kde koho (asi predohra k hlavnému bodu programu), aby sa konečne pustil do dezertu, teda do svojej sestry, znie to úchylne, ja viem, ale tak, viete, ako to myslím. Ale to prichádza Dr. Loomis, zasa, aby mohol Mikovi všetko prekaziť a spáliť ho na uhoľ. Jednotka a dvojka je ako jednoliaty film rozdelený na 2 polovice. Tak mi to pripadá. Ale blbostí je tam už fakt neúrekom. Mike je nezastaviteľný, čomu svedčia strelné rany do očí, ten týpek asi nemá mozog, pokračuje v snahe vraždiť ďalej, ale už slepý!!! Ustojí čokoľvek, ale ak mu vypichnete oči, tak chudák nevidí. Sila. Zato používa rozmanitejšie množstvo vražedných nástrojov (kladivo, injekčné striekačky, tradičné nože) a spôsobov vraždenia (škrtenie, prehriata voda vo vodoliečbe), ale inak je to akosi nuda. Zabitých je viac, napätie aké-také je, ale je to akési rozvláčne. Dr. Loomis sa celý čas potuluje kade-tade, všetko mu hrozne trvá, ale jeho presvedčovacie metódy (pištoľ na policajta) sú celkom účinné, a tak prichádza včas. No a Jamie Lee Curtis strávi väčšinu filmu nadopovaná a sotva pri vedomí a okolo nej krúži mladý zdravoťák, ktorý po nej túži a toká ako besná sviňa. Policajti prehľadávajú celé mesto, ale nemocnicu akosi vynechajú. A tak sa tam môže odohrávať nerušený masaker. Čo ma ale najviac rozosmialo, keď ponáhľajúci sa policajt zrazí ožratého Bena Tremora v maske (ten, čo sa tak Jamie páčil v jednotke), akú mal Mike Myers, zároveň pri zrážke vznikne požiar, ktorý ho spáli na uhoľ, a tak všetci dumajú, či majú pred sebou Mika alebo niekoho iného. Tak som si povedal: "A je to, velebnosti. Jdu blejt." Už jednotka ma nejako nebrala, ale vidím, že dvojka bola doslova zbúchaná na kolene. Nechcem byť zlý, ale nejako to nefunguje. Žasnem, že sa to celé dekády nazýva kultovým hororom. ()

Richie4422

Rozhodne viac slasherové a napínavé, než predchodca. Občas trochu zdĺhavé a opitý zamaskovanec trošku pokazili dojem. Nakoľko ide o starú klasiku, prižmúrim jedno oko a dám 4. ()

Gaggi

Druhý najlepší Halloween z celej série (samozrejme po nesmrteľnej prvej časti). Dej pokračuje, kde sa jednotka skončila a vôbec sa nenecháva zahanbiť. Nepríčetný Michael Myers si ide tvrdo po svojom a necháva po sebe len zohavené obete. Jeho odhodlanie a vytrvalosť by mu závidel nejeden motivačný leader, ale jeho milovaná sestrička to bude mať spočítané až o niekoľko Halloweenov neskôr. ()

DannyBurino

Tenhle díl se ještě drží, ale už je mnohem absurdnější. Zabil tam víc lidí ( většinu bezdůvodně ) a bylo tam moc absurdních chvilek ( jde pomalu proti skleněným dveřím a ony se zničí a pořád nechápu proč je nesmrtelnej ). Ale film se odehrává v depresivní nemocnici a má solidní atmosféru, Loomis byl pořád fajn a měl víc monologů a historek a Michael byl pořád děsivej. Film se drží, ale mám radši první díl. ()

Feacher

Z jedničky jsem byl nadšen a doufal jsem, že se tak super připravená půda pro dvojku využije tím nejlepším způsobem. Inu, dvojka už není tak skvělá. První věc, co mě praštila, byla obměněná melodie, jednoduše stejná ale jiná. Poté to byl český dabing, který poněkud komicky v jedničce nazývá vraha jako "černýho chlapa", zatímco ve dvojce je to "černoch". To ale samozřejmě není chyba filmu jako takového. Nedokážu popsat proč, ale u jedničky jsem byl daleko více napnutý a to mi tady trochu chybělo. Nemělo to děsivou atmosféru a bylo zde i více vraždících způsobu, což se odpoutává od té jednoduchosti, která byla v jedničce. Děj navazoval a pokračoval docela dobře v dané logice, pouze tedy nechápu jak může dívka, která omdlela, potácela se, ležela bezvládně na zemi opřená o zeď, najednou běžet a vylézt po trubkách do okna a uniknout. I přes tyto chyby dávám filmu 3*, protože ostatní věci poměrně ušly a na těch 60% to pro svou kultovnost zůstane. Zde pro mě příběh raději končí, protože je zde děj zkrátka uspokojivě ukončen. Po přečtení informací o dalších filmech mě chuť na další Halloween přechází... ()

Tranda

Příběh: 6/10; Humor: 5/10; Akce: 8/10; Napětí: 8/10; Hudba: 8/10; Vizuál: 9/10; Atmosféra: 9/10; Zábavnost: 8/10; Herci: 7/10; Index strachu: 8/10.  7,6/10 ()

Drsnababca

Pro mě Halloween nikdy nebyl oblíbeným hororem. Pro mě je to nesmysl. Michael Myers nekonečně ožívá, a ožívá. Kromě toho děj mě nudí. Já mám ráda horory, které jsou spíše duchařské a psychologické. Chápu, že se někomu tohle zalíbí, ale tohle není můj šálek kávy. Jediná dobrá věc na celém tohle filmu, je ta hudba na úplném začátku, a na konci filmu. Ta hudba ve mě vzbuzuje tento pocit: ,, Už budou Vánoce!!!" . Jinak je pro mě toto pokračování, stejně jako první díl jedna velká nuda. ()

ned_is_ded

Jak já miluju, když má film skvělou atmosféru a nápady, akorát má totálně odfláknutej scénář kterej nejde brát ani chvilku vážně ()

Grifindoor

trošku lepší než ultranudná jednička ale to stupidní jednání postav, stupidní dialogy, toporné herecké výkony mě až zarazily. Čekal jsem legendární kultovní horor a místo toho další laciné céčko. ()

RPGman

První díl jsem neviděl, ale tohle je něco super. Hned od začátku se film odehrává ve zběsilém tempu. Mike Myers pomalu chodí a vraždí, ostatní utíkají a umírají. Pět hvězd nemůžete vidět protože po letech to už přeci jen není tak strašidelné. ()

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

16.09.2017

Možná jste slyšeli o tom, že nás v říjnu 2018 čeká další Halloween. Půjde o pokračování původní (osmidílné) ságy, nebo dvoudílného rebootu od Roba Zombieho? Nakonec ani jedno. Režisér a scenárista… (viac)