Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlapík stredného veku, ktorého život sa scvrkol na otravné každodenné rituály prekladané manželkiným pohŕdaním a pubertálnymi výlevmi vlastných detí. Keď do ich domu vniknú dvaja zlodeji, nechá ich beztrestne kradnúť a prizerá sa nečinne, ako tresnu jeho syna. On sa obhajuje tým, že nechcel hrotiť nebezpečnú situáciu, ale všetci v jeho okolí ho majú za zbabelca. Hutch si pôvodne myslel, že to ustojí, ale keď sa ocitne medzi cestujúcimi, ktorých v nočnom autobuse obťažuje banda grázlov, vybuchne v ňom nahromadená zlosť. A nie je jej málo. Než sa usadil, živil sa Hutch tým, že s pomocou násilia riešil problémy, na ktoré si nikto iný netrúfal a absolvoval kvôli tomu veľmi špeciálny tréning. Krvavá výchovná lekcia v autobuse spustí lavínu udalostí, ktoré Hutcha preveria viac, ako čokoľvek doteraz prežil. Tento pán Nikto má ale poriadne tuhý korienok. A tajný trezor plný zbraní. (CinemArt SK)

Othello

Pokud v ten samý den vidíte Nobody a předchozí Najšullerův pogrom Rusáků Hardcore Henry, skoro byste si řekli, že Ilja trochu zpáprdovatěl. Pochopitelně je tomu ale tak proto, že tahle mladá režijní naděje musela hlavně ukázat, že umí natočit i film nad rámec gimmicku s postavami, které jsou více než jen zábavnými karikaturami. Což nevím, jestli se kdovíjak daří, nicméně v rámci žánru, kterému nyní kralují přestylizované spektákly s Johnem Wickem, atomovou blonckou či masakry Garetha Edwardse, bychom tu laťku v klidu asi mohli držet víc u země. Je ale fakt, že pro charakterové drobnokresby si sem nikdo nepřišel, takže přestaňme řešit film (přiblblá middle-age-crisis ,ve které Kolstat zvládl podruhé prodat ten samý scénář, docákat ho všemožným posbíranýma krádežema od True Lies po Equalizera a to vše ve jménu maloměstských hodnot) a řešme akční scény. Sic si nejvíce z celého filmu pamatuju parádní jednozáběrovku, ve které antagonista vchází do baru, přesto musím obdivovat zejména nápaditost a radost v likvidaci nebohých a prakticky nesvéprávných záporáků. Sic krev je digitální a noční scény mnohdy nevypadají jak kdyby se odehrávaly na planetě Zemi, většinu fatalit si lze vychutnat s naplňující rozkoší a sedmapadesátiletému Odenkirkovi ty pecky prostě fakt věříte. V rámci televizního filmu (jak bychom k VOD produkci měli přistupovat), hezky strávená poobědová pauza, o který se fajn bude vyprávět s kámošema o tom, jak by zase nahrávací společnosti měly zdražit práva k využívání jimi vlastněných songů, protože z téhle práce s filmem ala jukeboxem se stává celkem otravný trend. ()

Janek

Vrcholem filmu je autobusová scéna v první třetině filmu. Ta se do historie může zapsat jako jedna z nejlépe natočených bitek, která se na plátně objevila. Nesedlo mi vyvážení vážné a humorné struny. Mimoakční scény nejsou ničím zajímavé a film se ve své krátkosti celkem vleče. Plusem je určitě Odenkirk a vynalézavost akčních scén (jejichž předčasným vrcholem je právě ta scéna v autobuse). Ulítlý konec mi nijak extra neseděl do jinak celkem vážně se beroucího celku. Chtělo to lepší scénář a více černého humoru. ()

SOLOM.

Neodolal jsem. Ilya Naishuller mě navnadil svým prvním filmem Hardcore Henry a ani tady si nevedl vůbec špatně. Vrhl se do vod akčního žánru rovnou po hlavě a tenhle režisér v sobě má opravdu zajímavý potenciál. A nezklamal ani po druhé. Já tyhle ty filmečky ala John Wick, 96 hodin či Equalizer mám rád, takže jsem si užíval i krvavou cestu Hutche Mansella. Bob Odenkirk je pro mne spíše neznámou tváří, ale nevedl si vůbec špatně. Bitka v autobuse luxus, stejně jako zabíjení ve vlastním domě. Ten konec už byl dost přitažený za vlasy, ale zas tu bylo pár solidních pastí a stejně ujetý táta Christopher Lloyd s brokovnicí a „brácha“ se sniperkou. Ale když jsem viděl, jak zestárla má múza z mládí Connie Nielsen nestačil jsem zírat. Tato lehce nadprůměrná řežba si zaslouží 70%. ()

Necrotongue

Pokud jste zaměření spíše na umělecké záležitosti a užití explicitního násilí ve filmu je vám z duše odporné, vyhněte se snímku jako Duka komunistickému sjezdu. Netuším, jestli to tvůrci mysleli vážně, nebo si jen chtěli udělat radost natočením pořádné akčňárny, mě ale pobavili velice velmi. Po celou dobu jsem si film fakt užíval a pátý kousek mu nepřihodím jen proto, že to místy bylo až příliš okaté Sám doma. ()

Jenda

Miluju tenhle typ filmů. Outsider, který vypadá, že by si ho dá na ulici kdejakej agresivní blbeček, a vyklube se z něj neumlátitelná agilní mašina na mrzačení grázlů. U scén, kdy lidem dochází co je Hutch zač, mě mrazí stejně, jako kdysi u návratu Batmana z jeho ústraní v The Dark Knight. K tomu se do budoucnosti vrací strejda Fester jako Hutchův boží taťka a i on má nabito. Nebýt naprosto přepáleného konce, dal bych i hvězdu navíc - protože rvačka v buse je totiž mnohem lepší. Ale jinak fajnová jízda za pomstou. ()

JASON_X

Začíná to trochu podobně jako American Beauty, obrazy ze šedivého života uťápnutého domáckého taťky. Ovšem záhy děj nabere dost odlišné, říznější obrátky. Co mě na filmu bavilo a líbilo se mi je snad jasný - dobrá béčková zápletka, černý a praštěný humor, slušné tempo, spousta roztomilých vraždiček a nápaditá režie. Naopak za mínusy považuju zbytečně velkou porci otravného sentimentu, zbytečně časté niterné zvnějšňování a psychologizování a vysvětlování hlavního hrdiny, pozitivně diskriminovaného černého bratra hlavního hrdiny a zkarikovaného dědka Lloyda, jehož účast v závěrečné přestřelce už nebyla komediální, nýbrž parodická (ale ve scéně z důchoďáku mě pobavil dobře, to jo). A soudě podle mezititulkového epilogu, to bohužel příště asi lepší nebude. Takže moje slabší čtyři hvězdy jsou spíš trochu zklamáním, zprvu jsem to totiž viděl na plný počet. ()

luka4615

Bob Odenkirk je neskutečný bourák! Snímek Nobody těží zejména z faktu, že jeho postava na začátku vypadá jako ten největší “looser”, přičemž pak celá proměna v nelítostného zabijáka působí více “nečekaným” a syrově lepším dojmem. Celý tento výjev poté korunuje precizně soustružená akční stránka, na níž je prostě a jednoduše radost pohledět. Režisér Ilja Najšuller nám zde totiž servíruje doslova kopici tvůrčích nápadů se spoustou nadšení, takže všechny akční sekvence působí originálně, přičemž budete mít chuť si každou tuto scénu přetočit a pustit si ji znovu. Ve finále Vám tedy bude úplně jedno, že Nobody staví na mizerných příběhových základech, protože veškeré přestřelky, pěstní souboje či důmyslné smrtonosné pasti tento negativní aspekt dokonale vyváží. Tohle se zkrátka moc, moc povedlo. Výborná práce! PS: Pomyslnou třešničkou na dortu je role Christophera Lloyda, který si královsky užívá každou sekundu svého partu! „Give me the goddamn kitty cat bracelet, motherfucker!” ()

Morholt

Když průměrnému tatíkovi od rodiny vyberou barák, dojde mu, že je vlastně mašina na zabíjení, která je schopná si to rozdat s celou ruskou mafií. Poctivá béčková řežba nepostrádající potoky krve, rvačky a střílečky a nepřehlédnutelnou nadsázku. Odenkirk s kamenným výrazem řeže všechny, co mu přjdou pod ruku, Lloyd ověšený brokovnicemi je víc než jen obyčejný sidekick a Connie Nielsen, byť tu má jen malou roli, mám prostě rád. Najšuller po Henrym potvrdil, že prostě umí a těším se na jeho další nářez. 85% ()

Lacike odpad!

Vôbec ma to nebavilo. Štýlom mi to strašne pripomínalo Slyovu Kobru. Extrémne debilný scenár, ktorý sa ale berie 99% stopáže absolútne vážne. To ma celý čas doslova iritovalo. Motivácia, vďaka ktorej sa hlavný hrdina odtrhne z reťaze, je ešte debilnejšia ako vo Wickovi, kde to bolo celkom smiešne. Tu už to bol hotový trapas. Nesadol mi ani Bob Odenkirk ako mix Johna Wicka a Jasona Bornea. Nezískal si ma ešte ani kým sa pustil do akcie a ultimatívnu bojovú mašinu som mu neveril ani na sekundu. Moja chuť doplniť si tie jeho dva slávne telenovely klesla na nulu. Namiesto človeka, ktorý jedná oprávnene, mi skôr pripadal ako psychopat, ktorý si zaslúži kazajku v nejakom peknom ústave. Keby záporáci neboli ešte väčší magori a vzbudzovali by aspoň trochu strachu, tak by som fandil im. Ale tá ruská zberba je ešte väčší odpad ako Sputnik V. Zľutoval by som sa nad filmom s dvoma hviezdičkami, keby sa vydarila aspoň akcia. Ale to je tiež totálna CGI umelotina. Prestrelky a naháňačka je tým pádom sterilná a ani CGI špriechance krvi to nezachránia. A v bitkách padne drvivá väčšina úderov mimo kameru. Choreografia je základná a ani napriek množstvu CGI krvi ani jeden chvat nepôsobil bolestivo. 1-2 solídne kaskadérske kúsky na celý film sú fakt málo. Divím sa, že to tak vysoko hodnotia aj ľudia, ktorí majú napozerané kvalitné bitky. Áno, myslím teba a teba tiež. ;-) Takže celkovo ma pobavil akurát nejaký všímavý alkoholik, ktorý sa hneď spakuje akonáhle mu dôjde s kým má čo do činenia a zamkne za sebou dvere na desať zámkov. Zato ma vydesil Michael Ironside, ktorý vyzerá jak keby zožral na posedenie súčasného Seagala. Keby som mal 12, tak by ma to bavilo asi rovnako ako Kobra, ale dnes mi už aj Kobra pripadá trápna. Radšej si pustím Komando, ktoré okrem vyšperkovanej akcie nezabúda na nadhľad, ktorý tomuto filmu tak zúfalo chýba. 3/10. Nechal som si to znova prejsť hlavou a za mňa je to totálny shit, ktorý si nezaslúži ani jednu hviezdičku, takže znižujem na odpad. ()

ScarPoul

Prvá hodina je lahodná. Nápaditá a plná veľmi príjemného fuck off humoru. Najšuller sa snaží definovať nejaký svoj rukopis a na to, aby si ho potvrdil mu chýba ešte jeden podobne ladený film. Takže som zvedavý. Tie jeho nápady sú svieže a banálny príbeh obohacujú - hoci niekedy sú priehľadné. Odenkirk sa do postavy hodí perfektne. Jeho Nobody je ten životom znudený týpek, ktorý keď príde na lámanie chleba vie ísť až za hranicu normálneho. Posledná pol hodina je už potom prestrelková kreácia, ktorá trošku podkopáva nohy umne budovanej zápletke s rodinou a s návratom do starých koľají. Antagonista musí od určitého momentu vedieť, že nevyhrá a aj tak ide hlavou proti múru. V tomto smere pre to nemám pochopenie. Každopádne vidieť Odenkirka, RZA a Chrisa LLoyda pri cowboyskej rezanici potešilo. Chutná žánrovka, ktorej chýba snaha vybudovať viac, než len banálny príbeh, hoci aj ten je ochutený funkčnými jednohubkami. ()

Khalesi

No, asi tak po 10 až 15 minútach mi docvakne, aký film to vlastne pozerám. Potom ho buď vypnem, alebo sledujem. Tento som nevypla a bolo mi absolútne jasné, že bude prehnaný a budú aj chybičky. Každopádne, tieto chyby nijako neznižujú účinok a zámer filmu, a to je pobaviť diváka. Naviac milujem scény, kde sa pália peniaze a zároveň som aj adrenalinový závislák, ktorý vie, aké ťažké sa takejto závislosti vzdať .... Takže ak vás neodradí drobná podobnosť s Jonom Wickom, prajem vám dobrú zábavu. ()

BoPo

Môžem odporučiť? Jednoznačne. Jasne, žiadny film roka, ale má to len hodinu a pol, a akcia je skvelá (žiadne epileptické strihy = 10 strihov za 15 sekúnd), a je tu plná prdel kreativity čo sa týka spôsobov zmrzačenia či zabitia. Taký John Wick verzia senior, čo sa neberie smrteľne vážne. Akčná oddychovka, ktorá bude mať určite pokračovania a na 100% prinesie nejaké tie falzifikáty (akčné filmy, kde hlavný hrdina je typologický protiklad akčného hrdinu). Tie 4 sú s trošku prižmúrenými očami, lebo záver už bol trošku Sám doma. Tá chuť vidieť niektoré momenty znova však misku váh prevažuje na vyšší stupeň zážitku. ()

GeusX

Podobné role ztvárnili Liam Neeson nebo Denzel Washington. Hlavní hrdina sice nemá takové charizma, ale neokoukaný herec vždy potěší. Děj se rozjede v předvídatelném, ale pěkně nadupaném akčním ději kupředu. Vysvětlující omáčka okolo je ořezaná na minimum, žádné zbytečné roztahané patlání se v minulosti. Film má říz a příznivci jednoduchých, ale současně nápaditých drsňáckých filmů budou spokojeni. V euforii peru plný počet pěti hvězd. 85% (viděl jsem: 1x cz dvd) ()

Marcos22

Akční nápaditá pecka ve stylu Johna Wicka s devadesátkovým feelingem a pořádnou porcí humoru. Naprosto libový kousek, který kombinací toho nejlepšího z akčních fláků poslední dekády vytváří svěží koktejl, u kterého se těším na každý další doušek čím dál tím víc, dokud není dno sklenice zcela prázdné. Svými originálními akčními scénami a hudebním podkresem velmi připomíná Johna Wicka, svou hlavní postavou poté Liama Neesona ze série 96 hodin, svou zběsilostí a vizuální stránkou režijní prvotinu Ilji Najšullera, Hardcore Henryho, svou syrovostí atmosféru z Drive, no a konečně scénou ze "Sám Doma" Rambo: Poslední krev. Nikdo vzdává hold akčnímu žánru. Já smekám, takhle jsem se opravdu bavil naposledy u prvního Johna Wicka v roce 2014, po zásluze plná palba. 👌 (11.05.2021) ()

MoiJe

Prvých 30 min: Život je monotónna nuda. Druhých 30 minút: Konečne mám zámienku pár ľuďom rozbiť hubu. Celkom realisticky, dostávam na frak a občas sa potrebujem vydýchať. Jednou fľašou ale stále vybavím troch grázlov. Tretích 30 minút: Chovám sa ako zabijácky maniak a uživam si to naplno. Som Kevim McAllister po rokoch v špeciálnych jednotkách. (Ja som sa najviac bavila pri tej tretej, tam konečne aj hlášky začali fungovať a aj ha-ha scéna sa našla, bez nej by hodnotenie bolo o dosť nižšie.) ()

Dale

Fajn akčný oldschool nárez s trochu nezvyčajným akčným hrdinom (ale Odenkirk sa tu hodí skvele a lepšie sa na neho počas tých akčných scén pozerá ako na Reevesa) a príjemne odľahčený účasťou 82-ročného Christophera Lloyda. Skôr by som takúto akčnú úlohu čakal od ďalšieho polozabudnutého herca rokov minulých, Michaela Ironsida, no ten je tu ako neškodný obézny dedulo takmer k nepoznaniu. Ale nečakal som, že ich dvoch ešte niekedy uvidím v A-čkovom filme. ()

Hismael

Nikdo je něco mezi Johnem Wickem a Equalizerem. Přímočará jednohubka, kde skromný příběh je v důležitosti jen okrajová záležitost. Důraz se tak dává na choreografii akčních scén, které vypadají dobře, ale velkou dávkou štěstí disponují pouze vyvolení. Zatím co bitka v autobusu z traileru je prakticky to nejlepší na celém filmu, v závěru už nepřátelé jen nabíhají na svojí popravu. To výsledný dojem trochu kazí a tak je z mého pohledu Nikdo horší než Equalizer, ale lepší než John Wick. ()

vurhor

Jeden z nejuspokojivějších filmů poslední doby. Nobody je vlastně takovým mixem Bekmambetova akčňáku Wanted a Johna Wicka (Však na tom také pracoval stejný scénárista). Kombinuje do sebe surové a pro oko záživné bojové choreografie, během kterých působí všechny rány neskutečně autenticky (bitka v autobuse byla blahem), a onu žoviální a lehce bláznivou nadsázku, která vykouzlí na divákově tváři pobavený úsměv. Původně jsem se obával, že by to mohl být jen další rádoby vážný akčňák o bývalým poldovi ve středních letech à la "random Liam Neeson action movie number 754", ale nic takového. Film se nebere vážně, což mu v tomhle případě rozhodně prospívá. Navíc sympaťák Bob Odenkirk alias Saul Goodman tomu dodává správnou šťávu, moc rád bych ho viděl i v dalších podobných rolích. Zklamání možná mohou přinést moc ploší padouši, ale vzhledem k tomu, že se jedná o ruské mafiány, kteří samozřejmě dostávají neskutečně na prdel, milerád to filmu odpustím. Obzvlášť vzhledem k momentální situaci. Neskutečně fajn jízda. Odlehčená, jednoduchá, ale zároveň skvěle natočená a zábavná. Lepší 4* ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (viac)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (viac)