Odkedy sa Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitnej špeciálnej jednotke, snaží sa odčiniť strašné veci, ktorých sa v minulosti dopustil, a nachádza zvláštnu útechu v službe spravodlivosti v mene utláčaných. Keď sa prekvapivo udomácni v južnom Taliansku, zistí, že jeho novým priateľom strpčujú život miestni zločineckí bossovia. Udalosti však naberú smrteľný spád a McCall vie, čo musí urobiť: stať sa ochrancom svojich priateľov a postaviť sa proti mafii. (Itafilm)

petero

Prekvapivo najlepšia časť zatiaľ. Po nie moc akčnej jednotke ktorú odsunul do pozadia v tom roku akčný zázrak menom John Wick a senilnej dvojke som v kine dal prednosť Expend4bles pred ďalším pokračovaním "za 6 sekúnd zabijem všetkých". Výborné prostredie, citlivý dej dobrých obyvateľov vs talianska mafia a tentokrát vidíme aj masaker ako probehol ako aj v úvode scéne (v rámci FPS snovej sekvencie) tak aj finálne zúčtovanie (ktorého mimokamerové vysporiadanie ma na záver jednotky pekne naštvalo). ()

Slarque

I třetí díl je nadprůměrný a určitě stojí za vidění. Mohou za to jmenovitě Denzel Washington, Antoine Fuqua a Robert Richardson. Ale... Scénář nejen nepřichází s ničím novým, ale ani to staré nezvládá dvakrát přesvědčivě. Třeba celá linie s Dakotou Fanningovou je tu úplně zbytečná (= kdyby ve filmu nebyla, vůbec nic by se nezměnilo). Ano, tvůrci zjevně chtěli, aby v americkém filmu bylo i pár dialogů v angličtině. Robert McCall tentokrát ani nebojuje proti pořádnému padouchovi, ale jen kmeni primitivních barbarů. A při tom se ani nezapotí, ani nezadýchá (od toho jsou sicilské schody). Takže čtvrtá hvězdička nebude (70%). ()

Gilmour93

Roberto McCall a jeho sicilské nešpory u šálků čaje a filetování Camorry. Když si poměřuje pohledem cíle, jejichž oči se brzy zakalí a žábry ztratí růžovou, dostane naplno prostor noblesa jeho představitele. Vždyť on se zadýchá jen tehdy, když vyjde schody ke kostelu! Man on Fire 4 opět táhne především on a ještě přitom překračuje klacky v podobě nedůvtipného scénáře, manýr režiséra (scéna na náměstíčku s davem v odporu ala Training Day trochu bolela) a castingového erroru značky Dakota. Že důchodce Denzela při akci často zahalí tmou a střihem považuji za klad. Takhle si alespoň zachovává gloriolu zabijáka, co zbytek života svých nepřátel dokáže zasadit do přesného časového rámce.. ()

Padme_Anakin

Stárnoucí Denzel Washington má stále stejné chlapácké charisma jako kdysi, výborný herec a sympatický chlapík, to vše v jednom praktickém balení - Robert McCall - a tahle postava mi sedla se vším všudy, bojím se o něj, raduju se s ním, trápím se jako on, prostě si mě Denzel umí povodit.. Příběh z malého italského městečka má příjemnou atmosféru, postavy jsou samozřejmě přátelské až na hranici uvěřitelnosti, jenže díky skvělým hercům jsem to zbaštila a baštím, no a střety s mafiánskou smečkou brutální a krvavé.. U mě filmová spokojenost, akčňák dle mého gusta.. ()

Claw

"Equalizer 3" možná není tak dobrý jako velmi silný první díl, ale rozhodně ve všech ohledech překonává neuspokojivý druhý díl. Denzel Washington se potřetí a podle podtitulu naposledy vrací v roli ledově chladného a drsného vysloužilého agenta, který pro vládu prováděl takzvané "černé operace". Tentokrát se děj přesouvá na krásnou italskou Sicílii, kde se Robert McCall tentokrát dostane do problémů s mafií. Denzel Washington má charisma na rozdávání, a to, jak v jednu chvíli dokáže zahrát milého sympaťáka a v druhou chladného a nekompromisního hitmana s pohledem, ze kterého mrazí je úžasné. Postava Dakoty Fanning je sice sympatická, ale docela zbytečná a filmu vlastně vůbec nic nepřidává, z mafiánů opravdu nevyzařuje velká hrozba, takže jako divák víte, že McCalla nečeká zrovna nejtěžší úkol. Akčních scén je pramálo, ale jsou pojaty realisticky a nejsou ve svém provedení přehnané, navíc přinášejí explicitní gore scény provedené ve stylu staré školy. Nejlepší je dost možná samotný úvod, který je moc hezky brutální. Velkým úspěchem filmu je jeho kamera, která je perfektně provedená a výsledkem je nádherný vizuální požitek z pohybů kamery a práce se světlem, navíc s využitím krásných lokací natáčení. Trochu mě však zklamalo samotné finále, které mi přišlo poměrně uspěchané a zúčtování se záporákem nebylo tak satisfakční jak celé finále z OBI z jedničky. Navíc mi přišlo divné, že na začátku Danzel vyčistil tu vinárnu jen proto, že někdo okradl nějakého důchodce o penzijní spoření. A také nechápu, proč mu ty peníze musela vrátit zrovna Dakota, která s tím nemá vůbec nic společného. Co se týče příběhu o postavě Denzela, tak ten byl nejlépe podán v prvním filmu. V tom druhém to bylo takové přehrávané a zde nevýrazné. Od posledního dílu jsem čekal trochu víc, jako uzavření kapitoly bych natočil ještě jeden díl, ale dobrý.., odcházel jsem z kina s úsměvem. /70%/ ()

• Záverečné zúčtovanie so záporákmi v každej časti série sa odohráva za nepriaznivého počasia. V prvej časti sa o dážď postarala protipožiarna ochrana v predajni. V druhej časti to bol hurikán. Tretia mala búrku s dažďom. (m.a.t.o.)
  • Hlavní natáčení začalo 10. října 2022 na pobřeží Amalfi v Itálii. Natáčení pokračovalo do 20. listopadu, poté se začátkem prosince přesunulo do Neapole a v lednu 2023 skončilo v Římě. (sator)

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023