Bývalý agent CIA Scott Glenn je zaměstnán jako osobní strážce malé dcerky z bohaté rodiny. Přesto únosu nedokáže zabránit a záchrana dívky bude záviset pouze na jeho odvaze a schopnostech... (oficiálny text distribútora)

majo25

Variácia na francúzsky film Leon, aj keď tento vznikol o niekoľko rokov skôr. Osobný strážca chrániaci mladé dievča. Film sa hrá na 'ameriku', ale vychádza mu to iba občas. Prvá polka je dosť nudná. A keď začalo 12-ročné otravné dievča rýpať do dospelého chlapa, prečo sa s tou a tou nevyspal, mal som dosť. Druhá polka je našťastie o inom, príbeh sa rozbehne, má silný prvok pomsty, pomáha mu akcia či surovosť. Film drží nad vodou aj dvojica Glenn-Pesci. ()

SOLOM.

Zpočátku to moc vábně nevypadalo. Dost se to táhlo, nějak moc jsem jim nežral ani ten sílící vztah malé holky a ochránce – zas na druhou stránku alespoň prostředí bylo dobré. No zhruba ve 2/3 filmu se jde konečně na věc. Nečekejte akční masakry ala John Wick nebo 96 hodin, ty byli více „vytuněné a akčnější“, tady to ale zas bylo reálnější. Mrtvých tu je dost, atmosféra se taky zlepšila, konec poněkud fádní, nu na průměrné ohodnocení to ale je. Herecké výkony taky dobré, takže za tři hvězdy – jsem zvědavý na remake! ()

Lacike

Ukazkovy priklad, ze niekedy je original ovela horsi ako ovela vydarenejsi remake. Napriek kratkej stopazi sa to strasne pomaly vlecie. K tomu ma neustale sral komentar hlavneho hrdinu, ktory narusal akykolvek pokus o emocie. Vdaka nemu to pôsobilo strasne sterilne. Jak keby znudene rozpraval svoj pribeh. Akcia je taka neucesana az skoro pôsobi amaterskym dojmom. Tento styl mi nesedi. A aj ked zporaci pôsobia ako chlipne humusacke svine, tak som mal chut ich sceny pretacat namiesto toho, aby som sa tesil na ich smrt. Herecke obsadenie je solidne. Charizmaticky drsniak Glenn, jeho blaznivy kamarat Joe Pesci a roztomila lolitka Jade Malle. Ale okrem tej lolitky ich vykony za vela nestoja. Proste vôbec ma to nebavilo a som rad, ze ten zaujimavy namet natocili po case ovela lepsie. 3/10. ()

VanTom

Dvě diametrálně odlišné poloviny se vzájemně doplnily a výborný Scott Glenn přesně zvládl jak pod nevinným dětským pohledem roztávajícího traumatizovaného tvrďáka, tak nekompromisního, zaťatého kulhajícího likvidátora na stopě. Pomalé tempo mělo nahrávat psychologii, ovšem v první části brouzdala prostá zápletka po mělčině, aby v té druhé vlastně žádnou pořádnou akci či vypětí nepředvedla, byla hotova rychle a zkrátka (plus s nejapným "happy" twistem). ()

honajz

Tohle těžko hodnotit. Téma je profláklé, agent má trauma, a k tomu navíc ten jeho vztah s tou dvanáctiletou holkou je hodně na hraně pedofilie. Jo, jistá estetika ošklivosti, nakolik je toto slovní spojení samo o sobě oxymoron, tady funguje, i takové ty drobnosti, že při příjezdu je slunečno, s únosem začne období dešťů... Ale celé to jeho pátrání, všechny ty rozvláčné scény, jsou vlastně ubíjející, zdlouhavé, a i při té stopáži film působí utahaně. ()

• Film stejně jako remake z roku 2004 s Denzelem Washingtonem v hlavní roli je natočený podle stejnojmené knihy „Muž v ohni“ od A.J Quinnella, kde je ale John Creasy bývalý člen zvláštní jednotky Cizinecké Legie a ne CIA. (Scaryman)