Rambo: Posledná krv

• Česko Rambo: Poslední krev (viac)

John Rambo sa konečne vrátil domov. Usadil sa na ranči v Arizone a démonov zo svojej zabijackej minulosti sa snaží vyhnať pokojným životom kovboja v americkom zapadákove. Nájde si aj niekoľko ľudí, ktorých má rád a na ktorých mu záleží. Má šancu dosiahnuť vnútorný pokoj. A práve obyčajný pocit, že má konečne pre čo žiť, ho neľútostne vráti tam, odkiaľ sa snaží utiecť. Do sveta zabíjania. Dcéra jeho dávneho priateľa totiž nedbá na výstrahy a vydá sa za hranice do Mexika, kde ju unesie miestna mafia. Únosy dievčat na nútenú prostitúciu robia zločinci v Mexiku bežne, v tomto prípade však majú obrovskú smolu. (Bontonfilm SK)

choze

Hrozně se mi líbí to creepy poselství filmu "Nemůžete mít kontrolu nad okolním světem, ale můžete okolní svět nalákat do tunelů, co jste si vybudovali pod barákem a... muehehe." Celkově je to asi podobně rozpačitý závěr série jako byl kdysi pátý Rocky. Sly (doufejme naposledy) dotlačený slyovsky rozjímat i zabíjet, tentokrát poprvé od jedničky na domovské půdě a s kovbojským kloboukem. Rambův epilog vsadil po vzoru Neesonových 96 hodin na záchranu (osvojené) dcery z pracek obchodníků s bílým masem (a na následnou pomstu) a jako takový slušně šlape až do absurdního finále. Hrdinovi fandíte, záporáci zaslouží zemřít a on se o to efektně postará, plus upomene na své předchozí bitvy - ať už úvodem v horském lese (kde narozdíl od jedničky s policií nebojuje, ale pomáhá jí), přes ztrátu osoby, kterou vnímal jako šanci na vykoupení (dvojka), po použití vietkongských tunelů s pastmi v závěru. Bavilo mě to o dost víc, než poslední Terminátor. ()

Xmilden

Kde začít při hodnocení jednoho z nejzbytečnějších filmů poslední doby, který nikdy nemohl fanoušky série potěšit. Pokud jsme si mysleli, že se Rambo v roce 2008 krásně rozloučil u arizonského ranče, měli jsme prostě smůlu. Stallone přestal být soudný a ví moc dobře, že jediné dvě jeho postavy, které diváky zajímají jsou Rocky a Rambo. Takže nám servíruje starého dědu, který by měl hodně rychle vyhledat psychiatra, protože vykopal kolem domu síť tunelů, ve kterých plánoval dělat bůhvíco. Ani mě tolik netrápila nudnější půlhodinka, jako spíše fakt, že se z Ramba stal Kevin, který je Sám doma cinknutý navrch Jingsawem. Dlouhodobě mě mrzí přístup Hollywoodu, k mým oblíbeným sériím. Takto divák v podstatě musí ignorovat Smrtonosnou past 5, Predátor dostal minule taky solidně naloženo, Terminátor 5 jakbysmet. Není lepší podobně jako u Jamese Bonda prostě jednou za čas vyměnit herecké osazenstvo a pokračovat v novém dobrodružství dál? Člověk se pomalu začíná obávat, jestli se Rambo za dalších 5 let skutečně ještě jednou nezvedne ze své verandy a nevyrazí na svou další krvavou pouť, protože rodinu sice nemá, ale chuť zabíjet lidi tam pořád kdesi ještě zůstala. 50% ()

Shakers

Negatívne recenzie ma moc nezaujímajú a nemienim sa k ním vyjadrovať, pretože podla mňa sú úplne mimo, aj keď v jednom majú pravdu. Nieje to ten Rambo, na ktorého sme boli zvyknutý. Áno nieje a bolo to už vidno podla trailerov, kde som bol síce sám s toho trošku sklamaný, ale na druhú stranu Rambo pokračuje presne tam, kde skončil predošlý, čiže na farme a na odpočinku. Rambo je už na skrátka na dôchodku a jednoducho sa po tých rokoch výbuchoch scivilizoval a usadil. Je to logické aj keď nie moc Rambovské. Na druhú stranu, čo je to stopercentne Rambovské, je za prvé: znova skvelá hudba Briana Tylera s prvkami Goldsmitha a za druhé: znova skvelý Stallone, ktorý síce vyzerá netradične s krátkymi vlasmi, no za to nepriateľov kraja v najbrutálnejšom prevedení s celej série. Rambo: Last Blood neodkazuje na jednotku iba názvom, ale v podstate aj kostrou príbehu, kde sa začiatok trošku dlhšie rozbieha a kladenie pasci ako v lese nastupuje na scénu až v samotnom závere s krvavou odplatou. Adrian Grunberg je šikovný režisér na akcie je radosť pozerať a musím sa priznať, že ma niektore scény skutočne prekvapili a dokonca aj uzemnili. Grunbergovi okrem akcii nerobí problém podať film nielen ako odplatu v štýle 96 hodín, ale predovšetkým aj ako drámu. Trošku ma nebavili vedľajšie postavy a pár scén s úvodu, ale ako som písal, keď sa to rozbehne a Rambo za vydáva za odplatou, divák dostane presne to, prečo došiel do kina. Predošlý diel ma bavil o niečo viac, ale ani tu som sa moc nenudil. Sly možno nenapísal najlepší scenár a príbeh, ale robí to od srdca a pre fanúšikov a aj v pokročilom veku je to stále veľký frajer, ktorému nechýba charizma, a ktorý to aj po sedemdesiatke natrie dnešným pyžamovým superhrdinom. P.S.: počkajte si na titulky, je tam aj jedna menšia scénka zo záveru navyše, ktorá sa do filmu nedostala. Obľúbený soundtrack: Rambo: Last Blood, The Ranch, Dusk, Preparing for War, Sunset. 85% - 4* ()

Slasher

90% vlažný, prázdný, chabě sentimentální a těžce zaměnitelný straight-to-video akční béčko, 10% důstojná ultrabrutalita — všeho všudy si říkám, že ten nejméně rambovský, nejzbytečnější, nulově nahláškovaný díl, co zaručeně nejvíc vyšumí. Krom Slye tu jen parta nevýrazných postav-herců a skvělý "sicariovský" potenciál americko-mexický hranice přišel totálně nevyužit. A jediný, co mě chytlo za srdce, je nostalgická montáž z finálních titulků. Laťka z minule nešla být výš, jako velefanda série známkuji za slabý průměr a bohužel (!!) FAIL. (2023 druhá projekce, dojem lepší a zvyšuji na 3*) ()

kingik

Trénovaný (strýček) John Rambo se zlobí. A to velmi. Vždyť mu mexičtí neřádi vzali to nejcennější, co měl. Divák má však jeho zlobu rád, neb je šance, že se akčně zabaví. S totalitními režimy už se na stará kolena akční harcovník do křížku dostat nemíní, přece jen země, kde si nelze svobodně masturbovat nad akčními hrdiny z osmdesátek, jsou od jeho současného působiště poměrně hodně vzdáleny, tudíž se na přetřes dostává mexická verbež, co v nestřežených chvílích unáší mladé dívky, co o sexuálním otroctví leda tak slýchávaly na školeních od svých svobodných matek. Inu, John Rambo i mezi budovami a daleko od džungle umí brilantně zabíjet, je to i v požehnaném věku neohrožený ranař, muž s buldočí vytrvalostí a litý bijec. Vytříbeným sólistou zůstává i po téměř čtyřech dekádách, které jsme s ním rádi absolvovali, důmyslné pasti v tunelovém komplexu svého ranče sestrojuje s kutilskou láskou a své protivníky častuje vražednými pohledy a zabijácky cedí i své úderné vyhrůžky směrem k nim. Rambo s dalším režisérem v zádech nemá nejmenší náladu na uhlazený styl vyprávění, vehementně razí naturalistické kejkle a největší a nejdrsnější akci si dopřává až u sebe doma, kde je pánem situace. Můžeme být rádi, že Sylvester Stallone stále drží enormně kondičně pohromadě, zkrátil jen vlasy a je rozumný, že film neroztahal na dvě hodiny. Stopáž je posazena tak akorát. Asi nemá cenu rozebírat herce okolo něj, kdo na sebe upozornil, neb ani známá Paz Vega v roli investigativní novinářky nikoho nezajímá, a kdyby ve filmu nebyla, nikdo by proti tomu neprotestoval. Nemůže za to, neb veškeré postavy mají zcela plochý scenáristický status. Samozřejmě můžeme být vděční, že Stallone má na ženy mladších ročníků slabost, tudíž se může klidně stát, že producentům bude stát a unesenou sličnou Yvette Monreal ještě uvidíme vbrzku i jinde obsazenou. Stallone/Rambo si to rozházel tentokrát s mexickými parchanty, naložil jim co proto a svoji jednu velkou kapitolu osamělého legendárního akčního hrdiny patřičně důstojně uzavřel (pro něj v netradičním prostředí). 8/10 ()

• „Souhlasím se všemi těmi špatnými recenzemi. Ten film je mizerný. Stydím se za to, že je s ním spojováno moje jméno,“ napsal na Twitteru David Morrell, autor knihy, která byla předlohou pro první film Rambo: První krev (1982). (Duoscop)

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (viac)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (viac)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (viac)