Za nadvlády Impéria sa Obi-Wan Kenobi vydáva na kľúčovú misiu. (Disney+)

beny258

V celé sérii se v podstatě dějí jen tři věci furt dokola: A) Obi-Wan prožívá krizi středního věku. B) Nějaké dítě utíká dospělému. C) Někdo byl zabit, akorátže vůbec. Navíc jsou tam teda ještě dva pěkné duely, ale jinak je to o ničem. ()

MoziMedve

Jde skutečně o jeden ze seriálů všech dob...  Dobré obsazení, suprová kinematografie a výprava ale nic z toho protože scénář byl debilní. Omlouvám se, ale opravdu nenalézám lepšího výrazu abych to popsal. Je prostě debilní a tím myslím, že to musel psát snad někdo s IQ asi kolem 60 protože chování postav a jejich motivace jsou opravdu zarážející. Mnohdy postavy jednají na základě informací které nemohli znát jestliže je nějakým zázrakem znali, je jejich konání zvláštní. Například když mám podezření že malá holka je propojena na odboj nikoho nenapadne prověřit nebo vyslíchat její rodiče-vlivné senátory. Podobných příkladů najdete v každém díle několik. Režie je slabá, místy komická. Bylo supr vidět Evana McGregora a další herce znovu v roli. Nekonečná škoda, že nebyli schopi je posadit do lepšího příběhu. ()

Tomas.Abi

Série Obi-Wan byla nádherná podívaná plná barev, nových a i starých postav, zajímavých nápadů a konceptů. Bohužel zde výčet toho, co je na této Star Wars sérii dobré, končí. Scénáristicky jde o pěknou bídu a epizody jsou velice nesourodé. Děj se plácá ode zdi ke zdi a vy cítíte touhu to už konečně ukončit a nechat ten seriál zemřít. Ewan McGregor to svým herectvím nedokázal zachránit a Vivien a její herecký um, mě po dvou epizodách přestal bavit. Postava Reevy byla skvělá, Darth Vader nezklamal také, a to by byl asi tak výčet všeho, proč se na to také jednou podívat a pak už víckrát ne. Bohužel z tohoto seriálu mám pocit, že značka Star Wars pomalu a bolestivě, za to však jistě umírá a já už při sledování nových děl od studia Disney cítím pouze prázdnotu a zoufalství. ()

Krnac

Povedal som to pred seriálom a poviem to znovu, ak vám nestačili epizódy s Obim vo filmoch pustite si seriál Clone Wars. Bol som prekvapený aký hype bol okolo tohto seriálu aj keď nič poriadne neukázali a väčšina správ ktoré prišli boli negatívne. Nakoniec sme dostali seriál ktorý mal len pár zábavných scén, 1. polovica niektorých jednotlivých epizód ma bavila ale tá druhá ma skoro vždy dokázala niečim naštvať alebo byť len divná a pri konci už ani tá 1. polovica nebola dobrá. Vykrádanie nápadov z Rebels, narúšanie logiky sveta, strašne veľa umelých fráz. Vznikol rozporuplný seriál s naozaj veľa nelogickými vecami na ktoré ma doslova bolelo pozerať ktorému sa bojím dať číselné hodnotenie. ()

Orion12

No něco mezi odpadem a 5-4* hvězdami, některé epizody byly totiž fakt na odpad a kvůli nim ty 4* nedám. V těch odpadních epizodách si tvůrkyně myslela že dělá seriál pro bezmyšlenkovité star wars fandy, kteří jí sežerou uplně všechno - pozor už bylo na mále... Ikdyž nejsem skalní fanoušek tak star wars mám hodně rád a ještě více vztah anakina a obiwana a ještě více Vadera. A proto mě štve, že do toho seriálu prostě nedali tvůrci srdíčko. Byl to prostě seriál vyloženě na prachy a na objednávku, Ty možnosti byly obrovský, nějvětší potenciál ze všech star WARS projektu. Bohužel polovina věcí nedává logiku, je zvláštně natočená, postavy se nechovají, jak by se chovat měly, totalní zprzění inquisitoru, kde byli skoro pro smích kromě první epizody, tvůrci místo dvou fightu obiho a Vadera mohli stavět celou dobu build-up k finálnímu střetnutí, prodloužit ho a mělo by to ještě větší hajp a více emocí. Dát prostor i dalším inquisitorum v zbylých epizodách, nebo jich představit více. At Kenobi fightí třeba s dvěma během epizod a všechno by vedlo k finální střetnut s vaderem. Mám pocit že ani v originál trilogii neměl tolik prostoru jako tady, Vaderovi stačí na obrazovce být chvíli - vzpomente na finále rogue one nebo hru Fallen order, takhle nějak by jsem si to předstaoval, tady byl Vader častěji než inquistitoři. Na 3 *. Ten potenciál byl fakt enormní :) ()

hronikpetr

Hodně slabé, 3 sestra (jako postava). Nesympatická až iritující, špatně napsaná. Obi-wan je více jak polovinu série za hrozného budižkničemu. Leya je jako dítě je celkem uvěritelná vzhledem k chování ve filmech. Za mě max 60 %. BOBA FETT nebo MANDALORIAN jsou mnohem lepší, po příběhové stránce. Tento počin se moc nepovedl podle mého názoru. ()

Feacher

Maraton všech dílů za mnou a mám z toho na jednu stranu lehce smíšené pocity, ale ani to mi nebrání udělit plný počet hvězd. Hrozná škoda toho začátku, se kterým by, šlo určitě udělat lepší práci - nesmyslné chybky nebo herecké podivnosti (viz laserová brána, náraz zlobiváka do větve nebo podivný tunel, co má teleporty). Konec se už ale dle mého povedl. Ano, je to taková směs 3. a 8. epizody, ale funguje na mě Disneyho strategie - "Pokud uděláme něco s Obi-Wanem, jeho fanouškům či fanouškům prequelů se to bude líbit za jakýchkoli okolností". Jsou tam tyhle věci + dabing Vadera mi taky 2x nesedl, ale i tak jsem hrozně rád, že tenhle serial vznikl a pro true fans to je dle mého úžasnost! ()

PeteBuck

Zbytočná séria. Odhliadnuc od faktu, že určité dejové zvraty tu úplne ignorujú filmy a podobne. Tak k deju, jedna extrémne snaživá večne nasratá inkvizítorka sa snaží vylákať Obi Wana Kenobiho tým, že unesie Leiu (menšia úloha Flea z RHCP pobavila, aj keď s basou mu to ide lepšie ako v herectve), aby sa dostala pomaly starnúcemu Jediovi na kobylku. Čo nie je až také ťažké, lebo Obi Wan najprv váha, ale nakoniec sa na to dá. Čo je chyba, lebo jeho schopnosti aj inteligencia šli dole vodou, v bezútešnom prostredí na Tatooine sa tvári tak zlomene, že pri ňom chýba už len kamarátka fľaška. Pri prvom stretnutí s Vaderom dostane na prdel ako úplný začiatočník a potom to už ide len útrpne ďalej a čudujete sa, prečo sa vlastne tí dvaja stretávajú, keď k ničomu nepríde. Pár dobrých momentov, inak strašná vata okolo niekoľkých dobrých súbojov, plno nelogických chýb. Cameo Qui-Gona, ktorý povie tri vety a zmizne ako prd vo vetre, objaví sa aj samotný Ian McDiarmid, ale inak je to nuda k uzúfaniu, pár bojov to nevytrhne. Ako povedala Marcia Lucas, Star Wars momentálne robia ľudia, ktorí im nerozumejú. Musím sto percentne súhlasiť. Dať to niekomu, kto nie je úplný scenaristický a režisérsky impotent, polovica hercov mi tiež nesedela a malá Leia je neskutočne otravné decko, ktoré by som rád zaškrtil. Takže najnovšie hviezdne vojny, nepotěšili jste mě, ani já Vás nepotěším. Priemer, za tri. ()

Theofilus

toto není seriál o Kenobim + překvapivě otřesná kamera (produkční kvalita jako fanfilm) + podprůměrný příběh a hraní na nostalgii ()

DeJiF

Kennedy: Tak jak se má naše dojná kravka hvězdo-válka? Deborah Chow: Dostala jsem brilantní nápad! Kennedy: Poslouchám. Deborah Chow: Co takhle udělat seriál o Obi-Wanovi, fanoušci tu postavu milují. Kennedy: Geniální! Hned to vyjednám, McDonalds udělá Happy Meal, Disney Store se bude jen hemžit funko-pop figurkami a tričky s Kenobim jak říká "Ahoj tam" nebo co to vlastně bylo. Jak vypadá scénář? Deborah Chow: Inu napadlo mě zmapovat příběh před epizodou 1, kdy Obi-Wan byl ještě padawa... Kennedy: ZBLÁZNILA JSTE SE?! To je před Skywalker ságou, absolutně nepřijatelné, musíme dojit pouze tuto dějovou linku, žádnou jinou, jak vás vůbec napadlo být tak originální?! Celé to vyhoďte a radši to zasaďte mezi epizody 3 a 4, jo a sežeňte mi Haydena Christensena a taky původního dabéra Vadera... Ach moment, už je mrtvý? Nevadí, to se nějak zvládne... Tento dialog jsem si právě teď celý vymyslel, přesto mám pocit, že takhle nějak probíhalo jednání ohledně tohohle seriálu. Abych pravdu řekl, ještě než jsme dostali nějaké bližší informace, dost jsem si přál, aby to bylo přesně tak, že se Obi-Wan Kenobi bude odehrávat v době před epizodou 1, no nebylo by to geniální? Aspoň pár epizod jen s Qui-Gonem a Obi-Wanem jak prožívají úžasný dobrodružství v galaxii jako mistr a učedník. Všichni by měli absolutní tvůrčí svobodu udělat zábavný prequelový seriál, když už Disney mermomocí chce dělat seriály o již známých postavách. Po oznámení, že se Obi-Wan odehrává v době mezi epizodami 3 a 4 jsem se začal bát: To bude jako celou dobu sedět v písku? Víte co, pojďme se radši podívat, jak to vlastně celé dopadlo. Upozorňuju, že tahle recenze obsahuje spojlery, protože mě upřímně nezajímá, že to někdo neviděl, pokud to čteš, děláš dobře, že ses na ten blitek ještě nepodíval a tohle ber jako varování. Před spojlery, ale i před tím seriálem. Dostali jsme se přes retardovaně sestříhaný výběr těch nejlepších scén z prequelů a frčíme na Tatooine. Zde se dovídáme, že se vůbec nic nezměnilo, jen všichni nepřirozeně zestárli o 100... eh chci říci o deset let. Dobrý neskutečný, jdem dál. Začíná to být trochu zajímavější, protože na Tatooinu asi nikdo nečekal španělskou inkvizici. Dostaneme pohled na novou inkvizitorku, která se naskýtá jako jediný charakter vhodný k zabití bez následků, přec ostatní postavy již své místo mají v Nové naději. Inkvizitorka jménem vinná Reva se zdá být jako arogantní a absolutně bedylní děcko s velkým zájmem o našeho Obiho. Neskutečné. Její společníci, konkrétně Grand Kaňon Inkvizitor, znám již z Rebels (kde teda vypadal líp, nerozumím, proč mu tu hlavu taky neprotáhli, jako tady týpkovi z Revenge of the Sith) a Zelený retard, chraptící jako betmen, ji proto musí krotit. Jak se ale ukáže vinná Reva je mnohem vychytralejší a proto vyláká Obi-Wana z pískoviště únosem princezny Lei (actually tohle bylo to, co jsem čekal, protože jak víc líněji vylákat Obi-Wana na šestidílnou sérii o ničem). Obi-Wan teda opráší svou Sílu, pomodlí se ke Qui-Gonovi a vyrazí za Leiou. Zde se ukáže první neschopnost španělské inkvizice, která se zase stihne dohádat, aby jim Obi s Leiou s přehledem utekli. Jo a ještě umřel Grand Kaňon, ale koho to zajímá, ten je v Rebels a nemůže umřít. Následně se Obi s Leiou přesouvaj na další planetu, kde je dostihne Dárt Vadér, který se s Obi-Wanem ultymátně popere tak, že mu Obi-Wan utíká a Vadér za ním jde volným krokem, aby si ho pak v klidu ugriloval. Imperiální grilovačce ale zabrání rebelka, která odvede osmahlého Obiho na další planetu, kde pomáhají žedájům. Jenže vinná Reva unesla Leiu na inkvizotorskou základnu. Obi proto naplánuje akci na přepadnutí CELÉ PODĚLANÉ INKVIZITOR PEVNOSTI SPOLU S JEDNOU RANDOM REBELKOU A SAMOZŘEJMĚ LEIU ZACHRÁNÍ. Teda s jedním úmrtím random rebela, který nikoho nezajímá. Vrátí se teda na rebelskou základnu, na kterou ale zaútočí Impérium s Vadérem a vinnou Revou v čele. Následuje klišózní bitka, kterou všichni ve zdraví přežijí a utečou, a taky odhalení vinné Revy, která byla vlastně jangling, kterého Anakin asi missnul nebo nevim a Obiho tím pádem používá jako návnadu na Vadéra. Stane se ale to, že Vadér s vinnou Revou absolutně vymlaská, doslova ani nepoužije svůj meč a vinná Reva je proto poražena. Obi s Leiou a rebely samozřejmě zdrhnou. Jo a Grand Kaňon je živej, ale to  zase a znovu nikoho nezajímá. Vzhledem k tomu, že čisté bodance od doslova světelného meče může teď přežít každý, doplazí se vinná Reva na Tatooine, kde chce vykonat pomstu na Vadérově synovi. Vadér je ale zaneprázdněn bitkařením s Kenobim na šutro-planetě a proto srdcervoucí smrt svého syna, kterého ani nezná, bohužel zmešká. Ten finální souboj je vlastně asi to nejlepší na celém seriálu i když zdaleka ne tak dobrý, jako duel v Revenge of the Sith. A protože tvůrci nadělali masivní bordel v kánonu svým vábením fanoušků na nechutný fanservis, museli to taky nějak uklidit. Vlastně se nic nestane, souboj znovu víceméně vyhraje Obi-Wan, ale Vadéra nezabije, protože mu to kánon nedovoluje a Vadér je tak ponechán s pocitem, že Obi-Wan pořád existuje, což ale Císař odbyde s tím, že Obi-Wan nic neznamená a on se má soustředit na něco jiného. 10/10. Jo a vinná Reva? Ta zkusila hrdinně zabít dalšího janglinga, ale nakonec to nezvládla, protože jí vtom káno... eh totiž emoce a minulost zabránily. Všechno je tak naprosto v pořádku, Leia je z5 na Alderaanu, Luke je živ, Obi taky, Vadér se nějak zotavil a vinná Reva je prostě nějak pryč a už nebude inkvizitorovat. Celý seriál je ta nejzbytečnější hovadina, co jsem z dosavadních Disney Star Wars počinů viděl, prakticky nikdo tam nemůže umřít, protože jsou chráněni již natočenými filmy, starým postavám to nic nepřidává a nové nemají dostatek prostoru. Obi-Wan Kenobi vznikl na podojení té trošky zbývající nostalgie a rozbil vše, co se dalo, jen aby to pak nějak bedylně poslepoval zase zpátky. Jenže to tak nějak stačí. Disney totiž ví, že se na ten seriál podíváte. Ať už proto, že máte Obi-Wana rádi nebo proto, že vás prostě zajímá, jak špatný to vlastně je. Donutí spoustu lidí si zaplatit Disney+ a koupit merch. A to vlastně stačí. Hnusí se mi tento styl okrádání fanoušků a prznění již existujících filmů. Hnusí se mi styl dělání zbytečných seriálů, který mají jediný účel a to přilákat dobrým trailerem, mrsknout tam pár epizod o ničem a osolit řádnou dávkou fanservisu. Je to něco, co dlouhodobě odmítám podporovat a dokud Disney bude tuhle špinavou taktiku používat dál, troufám si říct, že jsem se Star Wars skončil. Aspoň na poli filmů a seriálů. Star Wars má ohromný potenciál a nová éra High Republic, doslova stvořená Disneym expanduje jen v knihách a komixech s vyhlídkou jednoho malého seriálu. Ptám se tedy, proč mrhají potenciálem tak úžasného světa, kterému stačí tak málo, aby vzniklo něco zcela nového a neotřelého? Sice se to asi nedostane k samotnému vedení Disneyho, ale berte to jako Obi-Wanův holocron. Jako varování před nekvalitní žumpou Star Wars universa a říkám držte se dál. May the Force be with you... Always. () (menej) (viac)

PeterVonKV

Tři za seriál a čtvrtá za Obiwana a McGregora. Je to pro děti, proč se nevykaslali na rating a neudělali to temnější a drsnější? Jo a Třetí sestra strašný, že přežije co přežije a stále běhá a skáče. ()

matous20063

Tento seriál je pouze pro fanoušky Star Wars, pokud si potrpí te na kvalitně zpracovaném seriálu asi si seriál moc neužije te. Seriál drží nad vodou pár dobrých epizod, fanservis a CGI. Zpracování většiny akčních scén je strašně goofy. Herecké výkony jsou velice dobré, čemuž pomáhá i návrat starých herců. Dávám 4 hvězdy páč jako Star Wars fanouškovi by zlomilo srdce dát 3. 65% ()

Jaroslaw

5/10 Ach jo,opět promarněný potenciál.Ewan McGregor jako Obi-wan si to užívá a v každé jeho scéně je cítit jeho herectví,což se nedá říct o ostatních postavách,kteří nejsou špatní,jen holt platí za ne moc chytrý scénář,nemluvě o sterilní akci,ano pár cool záběrů tu je,avšak to je vše.Seriál hlavně trpí tím,že má dobré nápady,avšak nedokáže je lépe ukočírovat.Zamrzí i to,že tvůrci se asi spoléháli na souboj Vader x Obi-wan a vše okolo vymýšleli za pochodu,pač to působí jako mišmaš,úplně zbytečný seriál ze světa Star Wars,pač seriál mohl nabídnout nějaký dopad,avšak jedná se jen a pouze o dojení značky,radši dejte přednost původní trilogii a klidně i té prequelové,tohle nestojí za to. ()

SirAduard

Nečekal jsem, že Lucasfilm pod vedením Disneym dokáže více klesnout, než u filmu The Rise of Skywalker, ale jak moc jsem se zmýlil. Seriál Obi-Wan Kenobi mě po oznámení nijak nenadchl, avšak po zhlédnutí trailerů jsem si řekl, že by to nemuselo být špatné a možná mě to překvapí. Bohužel dostali jsme seriál, který nemá absolutně žádnou myšlenku, obsahuje nespočet nesmyslů, děr v ději, a dokonce jsem se dočkal toho nejlínějšího scénáře, co jsem kdy u seriálu zatím viděl. Už po druhé epizodě jsem začal pociťovat, že tento seriál je akorát o nalákání Star Wars fanoušků na návrat známých postav, bez nějakých vysvětlení. Což neznamená, že je špatně, když se objeví oblíbené postavy z předešlých filmů a seriálů (třeba v seriálech Mandalorian nebo Clone Wars jsou camea zvládnutá perfektně), ale když ty postavy tam akorát hodíte, nedáte jim dobré motivace, charaktery a uděláte z nich naprosté idioty, ze kterých nemáte naprosto žádný respekt a dokážou vyřešit situace naprosto nezaslouženě a hloupě, tak z vašich oblíbených charakterů jsou akorát šašci. To jde vidět i u záporáků, ze kterých člověk nemá strach ani respekt, když z nich dělá scénář naprosto neschopné karikatury, které nedokážou ani chytit malé děti nebo použít opakovaně své schopnosti, jen aby mohl hrdina trapně utéct a objevit se v další epizodě. Lituji herce, kteří jsou zde obsazeni, protože jde na nich vidět, že se opravdu ze všech sil snaží (hlavně Ewan McGregor a Hayden Christensen). To však seriál nemůže zachránit, když je režie a scénář v tak bídném stavu. Naprosto trapná fráze „hello there“ je už pouze poslední plivanec na původní filmy, který mě akorát utvrdil v mém názoru. Raději se na to nedívejte nebo z toho budete stejně smutní jako já. ()

matej.perun

Jedna * je za Ewana. Zvyšok je jedno hnusné televízne blato. To čo stvára Disney so značkou SW je až neuveriteľné,ak sa pozrieme ako dokáže ťažiť zlaté vajcia z Marvelu. Tak odflaknutú réžiu som nevidel už roky. Kevina Faigeho na vás. ()

Skylord99

Naprosto nevyužitý potenciál u takových postav, jako jsou Obi-Wan a Vader. Je to hloupé, levné zkratkovité, kamera ani hudba se ke Star Wars nehodí a jediný co to drží trošku nad vodou je herecký výkon Ewana McGregora a Haydena Christensena. Jinak je to hnus a veliké zklamání. 3/10 ()

ssarka odpad!

Je to tak sterilní, čisté a prosté jako Kolaloka...akorát to není rasově vyvážené, není tam žádný modrooky blondak a já se cítím urazena... Po shlédnutí mám jen jednu chuť, strašně a dlouho od srdce nadávat...https://youtu.be/djFcjDyaZNY..... Že by to mělo něco společného s kultem hvězdné války to snad je jasné že ne ()

Warapeidza

Ach jo. Po dvou skvělých sériích Mandaloriana ve kterých bylo jen pár slabších epizod jsem shlídnul Obi-Wana, kde naopak slabé a dějově naprosto nelogické momenty převažují nad těmi hezkými a povedenými. Nevím co se stalo, ale ten seriál (hodnotím první řadu) je strašně špatně napsaný, v každé epizodě je minimálně jeden ale spíš víc totálně nelogických věcí které úplně popírají základní věci ze Star Wars universa. Impérium působí jako spolek totálních neschopů, blasterem netrefí protivníka už ani na dva metry, neumí používat Tie Figtery, Devastator není schopen dohonit či nějak uzemnit/vážně poškodit obyčejnou transportní loď, z Darth Vadera nejde strach, a jediná nová zajímavější postava v podobě Třetí sestry mi tam spíš překážela než co jiného atd. Alespoň že hlavní postava Obi-Wana je relativně zajímavá a prochází i nějakým dalo by se říci "vývojem", líbíli se mi první zkazky o "Stezce", ale třebas malá Leia je tam na mě až moc často. Ani vlastně nevím jestli chci vidět další sérii nebo bych byl raději kdyby už tohle trápení nepokračovalo. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

22.10.2022

Seriál Andor bývá často označován jako "nejlepší Star Wars seriál od Mandaloriana", nebo "nejdospělejší Star Wars od Rogue One". Jeho diváci si pak pochvalují zejména nečernobílé postavy, fantastický… (viac)