Lesný duch

(festivalový názov)
  • Česko Lesní duch (viac)

Scenárista a režisér Sam Raimi uvádí svůj nelítostný, krví nasáklý debut, jenž se stal hororovým mezníkem. Nekonečný proud děsivé hrůzy a efektů, které vyvolávají noční můry, film právoplatně řadí mezi kultovní klasiku. Pět vysokoškoláků se vydává na osamělou chatu uprostřed lesů a nechtěně tu probouzí monstrózní zlou sílu odhodlanou zničit všechny do jednoho. S nově digitálně restaurovaným obrazem a náloží neuvěřitelných bonusů se Lesní duch stává zásadním zážitkem v kategorii krvavých hororů. (oficiálny text distribútora)

Torision

Výborná ujetost a gore, u kterýho jsem pro jeho zábavnost ani nepostřehl, že ten film je přes třicet let starej a navíc levnej a postavy tu nejsou ani trošku vykreslený. Sice to není moc strašidelný, ale v první polovině správně tajemný a stísněný a v druhý totální krvavá jízda. :) ()

liquido26

Tenhle film jsem viděl poprvé někdy v roce 2003 na VHS s rychlodabingem. Koukal jsem na něj odpoledne a měl jsem u toho neuvěřitelné mrazení v zádech a na dlouhou dobu to byl pro mě nejlepší horor, co jsem kdy viděl. Po 13ti letech jsem si to dal znova a kupodivu to vůbec neztratilo svoje kouzlo a dokonce mě i občas příjemně zamrazilo. Prostě kult. ()

PauloZ

Jako 80ková hororová klasika asi ano. Na tu dobu možná neskutečný švihot a rozhodně skvělé "plastelínové" efekty. V první polovině dokonce fungují hororové aspekty jako je strach, napětí a mysteriózno. Postupně se to ale všechno jaksi vytrácí a Raimi sází na hektolitry krve a i přes vcelku krátku stopáž, je to místy utahané a koncepčně neustálené. A ano, už tehdy akcelerovalo to nesmyslné chování postav. Dnes už je to celé skutečně spíše k smíchu, hlavně ta dramaturgie, kdy pokud se něco děje, tak to řeší pouze jeden člověk a zbytek čumí nebo neni raději v záběru. Kdybych to viděl dřív, tak bych možná hodnotil jinak, dnes ale za 3*. Vcelku přesně to v komentu vystihl Lima. ()

Tryskomyš

Kultovní? Tak to se divím, že jsem neviděla už dřív. Myslím, že ve své době opravdu dobrý horror. Mimochodem, bylo mi tenkrát 7 let. Zaslouží si 90 %. ()

Kryton

Naprostý kult. Hned co jsem ho viděl tak jsem si ho zamiloval! Nejlepší "béčko" co jsem viděl a co snad spatřilo světlo světa. Důkaz toho,že za málo peněz hodně muziky. Raimi vytvořil dokonalou atmosféru strachu, která nemá obdoby. Plno scén je k sežrání!!! Kamera je naprosto geniální. Kam se hrabe Bullet Time z Matrixu!! Jednu scénu mám rád (vypíchnutí očí zombíkovi), líp to natočit ani nešlo!!! ()

ledzepfan

Jako malý kluk jsem to hltal jako zakázanou zábavu a pořádně strašidelný film.......Nedávno jsem na to kouknul a divím se,že mě to zamlada něják vážněji nepoznamenalo(ikdyž blázni neví,že jsou blázni-žejo :D )..Dnes mi to sice příjde jako hezky komický film ale zároveň i jako nekonečná přehlídka bublajících a stříkajících litrů krve,explodujících očí,useknutých končetin,pronikavého ječení,fakt divných zvuků,čehosi hnusného stříkajícího odevšaď,naprosto šílených kameramanských orgií a laciných ale syrových efektů-které útočí na diváka v tak husté a nekompromisní intenzitě,že je to chvilkama skoro až nesnesitelné==fakt frajeřinka= ()

draggo

82%? Viděli jsme vůbec stejný film? Tohle je totiž zářná ukázka toho, jak horor nemá vypadat. Atmosféra žádná, ani chvilku jsem se nebál. V postavách jsem měl strašnej guláš. Příběh vůbec neexistuje, jednotlivé scény nějak zvlášť nenavazují a celé je to spíš hloupá nuda. Vím, že musím respektovat dobu vzniku a rozpočet, ale ta krev vypadá tak strašně nerealisticky, takže ani za krvavé scény nemůžu dát pochvalu. Tenhle film je pro mě prostě strašná nuda a další "kultovní" zklamání. /viděno na DVD: 15% a 1*/ ()

mis-ko

Prvý Evil Dead predstavuje ešte čistokrvný horor, humorných prvkov veľa nenájdete. Napriek minimálnym nákladom na výrobu poteší na svoju dobu viac než slušnými efektami a hlavne obrovskou dávkou nadčasovej zábavy. ()

Francik

První horor, u kterého jsem se opravu bál. :) je to tak. Ale na okraj, zatmění měsíce promítané na plátno vedle hrdinky. Díry ve dveřích proražené rukou ve tvaru skoropravidelného pětiúhelníku atd atd. Prostě úchvatná záležitost. A skoro Švankmajerovský konec. Pro mě zážitkem ***** naprosto přesvědčivě. ()

fcreading

Sam Raimi natočil svoj prvý horor a nepočíňal si zle. Pred týmto hororom ešte natočil krátkometrážni horor Within the Woods a ten bol takysto vynikajúci snímok. Ten pohyb s tou kamerou spoza stromou ma fascinoval tak isto aj ten zvuk z lesa :D. Bruce Campbell znovu dokazuje že je výborný herec. Jeho priaťelka bude posedlá démonom a predním bude stáť neľahká úloha buď svoju priaťelku nahá žiť a vstúpi do neho démon ako donej alebo ju zabije a tým aj zničí démona a všetkých ktorých ovládol. Celkovo sa jedná o dobrý hororový počin aj keď na konci už bolo viďieť že to bolo trochu zlé odfláknuté ale ajtak je to dobrý horor. ()

Zayl

Po zhlédnutí Evil Dead se ani nedivím, že se tahle hororová perla stala kultem. Sam Raimi dokázal vytěžit z minima maximum a navodil parádní hororovou atmosféru plnou násilností a gore, která s každým záběrem krystalizuje do jednoho děsivého zážitku. Sice jsou s odstupem času vidět technické nedostatky, ale ani dnes film neztrácí na své působivosti. Výborná práce s kamerou, která nabízí pohled všudypřítomného zla, v doprovodu nepříjemných zvuků, byla prostě paráda. Jednoduše precizně odvedená řemeslná práce, kterou jsem určitě neviděl naposled. ()

zdepapepa

Velice zábavný film! Napůl pseudohoror, napůl předzvěst hrůz dvojice filmů Troll a Troll 2. Vrahem je jako obvykle kameraman Sama Raimiho. Ash jako největší master, dialogy i scény amatérské až hrůza. Druhá polovina filmu zabitá konstantním zabíjením zlého mrtva. Koukají mi tu na klávesnici, tak tuto minirecenzi promptně skončím tím, že Sam Raimi rulez the way a jeho osobitý styl mě zatím ještě nepřestal bavit. Díky Bohu za to! ()

Cimr

Skvělá žánrovka, horor se vším, co má správný horor mít; což je největší klad a největší zápor zároveň. Klad v tom, že je to fakt dobře udělané - kamera, herecké výkony, efekty... Na nezávislý film je to natočeno výborně - atmosféra je hutná, a můžu říct, že narozdíl od béček, u tohoto filmu mě nic nenutilo smát se, zato jsem se ai 15x pořádně lekl (skutečně nevhodný film pro kardiaky). Záporem pak je, že nemá žádný přesah, který se občas povede do opravdu dobrého hororu dostat (Spalovač mrtvol, Mlčení jehňátek...), je to, jak už jsem psal, jen skvěle udělaná žánrovka, vystavěná na ohraném klišé teenagerů, co si jedou užít do lesa, ale "cosi" je začne vraždit. ()

nirvana91

Úprimne, mám pocit, že označenie horor/KOMÉDIA by tento film vystihlo viac. Určité pasáže sa už nedali brať s rezervou. A tie škrekoty.. to ani zabiť nepomôže :D ()

agentmiky

Když bych to měl porovnat s novým remakem,tak je samotřejmě starší zpracování kvalitnější a celkově na mě působí lepším dojmem.Na to,že Samu Raimimu bylo v době jeho režírování tohoto filmu pouhopouhých 22 let,tak stvořil prostě klasický horor.Samozřejmě některé scény dnes působí komicky,ale pak si uvědomíte,že film byl natočen před více než třiceti lety a v té době to byl kasovní trhák.A teď už vím proč.Hodnocení:80% ()

Krt.Ek

Víc než děsivé, je to nechutné, a úchylné, a perverzní; pravda však, že jsem se koukal za světla, s vědomím rodičů ve vedlejší komůrce. A nejspíš proto jsem se uchýlil k hodnocení, k němuž jsem se uchýlil. Leč samozřejmě nemohu neuznat, ostatně ani nechci, že Raimiho "nelítostný, krví nasáklý debut" netrpí na nenápaditost, naopak je navýsost hravý; kterému z diváků neutkví počin, kde je jedna z hrdinek znásilněna stromem? 60% Season Challenge Tour 2015 ()

Paxxx.cz

Kultovní horor, na kterém jde sice vidět jak je to amatérský. Na dnešní dobu jsou už triky hodně zastaralé, místy až směšné, ale strhávat za to body by nebylo na místě, další díly se mi líbily prostě o něco více hlavně ten druhý...6/10. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (viac)