Lesný duch

(festivalový názov)
  • Česko Lesní duch (viac)

Scenárista a režisér Sam Raimi uvádí svůj nelítostný, krví nasáklý debut, jenž se stal hororovým mezníkem. Nekonečný proud děsivé hrůzy a efektů, které vyvolávají noční můry, film právoplatně řadí mezi kultovní klasiku. Pět vysokoškoláků se vydává na osamělou chatu uprostřed lesů a nechtěně tu probouzí monstrózní zlou sílu odhodlanou zničit všechny do jednoho. S nově digitálně restaurovaným obrazem a náloží neuvěřitelných bonusů se Lesní duch stává zásadním zážitkem v kategorii krvavých hororů. (oficiálny text distribútora)

Swampy

Úplne dokonalé to nebolo, viac sa mi páčil Re-Animator, čakal som viac od "Knihy smrti". Naozaj neodporúčam sledovať s priateľkami. ()

luky555

Jeden z prvních hororů, které jsem viděl. Vážně mě to připoutalo a jednu z prvotin režiséra Raimiho nelze než pochválit za skvělý strašidelný požitek. Po zhlédnutí jsem si liboval, že nebydlím někde na samotě u lesa. ()

TRIXTEEN

Myslím si, že nejen já si tenhle film pamatuju jako ten, "co jí tam vojel ten strom". Po dvaceti letech jsem to viděl konečně s obrazem (né z šesté VHS kopie) a s dabingem (ne s monotoním hlasem chlápka z gauče, co si občas během filmu odskočil pro pivo). Ale ani to mně zážitek z filmu nepřineslo. Klasická klišé céčkových hororů a posledních pár minut jsem měl pocit, že je dělal Švankmajer (v tomhle případě to ale nelze brát jako plus). Jedna hvězda, a to ještě z nostalgie. ()

pepicek444

Velmi hezký horor. Prakticky pořád se něco děje. V závěru filmu jsem do sebe sypal tortily, jen to fičelo. To abych je udržel v žaludku, protože tolik krvo-hnuso-slizo materiálu se na plátně jen tak nevidí. ()

Vindemiatrix

Hororová groteska, jejíž zápletka (partička týnejdžrů probudí v lesích dávné zlo) shrnuje vlastně veškerý děj. Pak už totiž nastupuje jen neutuchající smršť absurdních situací a černohumorných gagů za zlověstného mručení oživlého lesa. ()

Cekeas

Naprosto úžasný horor, který však současná generace vychovaná na digitálních tricích neocení. Tyto filmy se mezi obyvatele ČR rozšířily krátce po revoluci s nepříliš kvalitním rychlodabingem jako x-té kopie na VHS, což filmu, při zpětném pohledu, zcela jistě prospělo, respektive vytvořil takovou atmosféru na kterou se nezapomíná. Obdobné to bylo s filmy masochisty italského režiséra Lamberto Bavy např. Demons apod. Film pro příznivce horou mohu jen doporučit. Nezapomeňte si jej však pustit večer na osamělé chatě a pokud možno s originálním zvukem, abyste si atmosféru a týpka, který předčítá knihu mrtvých dostatečně vychutnali. Pokud při jejím předčítáním uslyšíte divné zvuky doporučuji zdrhat... ()

PeeTRSs

tak z tohohle sem nemoh za mlada spat a kdyz uz sem konecne zazrakem usnul tak se mi o tom zdalo a takhle se to opakovalo porad dokola a mam nasledky dodneska......proste bomba.... ()

HerpaDerp

Začalo to veľmi dobre, fakt veľmi dobre. Bola tam skvelá mrazivá atmosféra ale všetko to akosi popadalo cca od polky. Postavy sa chovali čím ďalej tým hlúpejšie a niektoré scény začali pôsobiť skôr komicky než strašidelne. Raimi je každopádne dobrý režisér ale na 4 hviezdy to proste nebolo. /60%. ()

Majkee.S

Za málo peněz, opravdu hodně muziky...vynikající práce s kamerou, povedené triky a velmi působivé masky. Především Ashova přítelkyně byla naprosto děsivá. ()

Mexican82

Aj keď ide o jednu zo žánrových legiend je ťažké odpustiť skutočnú idiociu postáv. Práca s kamerou, zvukom je skvelá, do priemeru to strhávajú chovanci Jedličkovho ústavu, ktorí sedia, spia aj keď okolo bojujú o prežitie ich spolubratia (Ná sa to preda nesnaží odhryznúť hlavu, tak prečo vstávať z gauča, že) . To že sa nedržia tradičného "Better safe than sorry" sa dá odpustiť, nelogické a vlastne aj neemotívne jednanie nie. Barikádovať dvere v prípade, že o meter vedľa je okno kde prejde ruka-v-ruke 5 vysokoškolákov posadnutých diablom je len taká čerešnička na torte ()

dopestMF

Stručne : atmosférická jednohubka bez hlbšieho významu,pred rokmi som sa bál,teraz po repríze len schuti mlaskám a hovorím jak M.Burns EXCELLENT !!! ()

Angelus121

Parádní film se skvělou atmosférou to už se dneska bohužel nevidí. A navíc vynikající režie, Sami Raimi to zvlád na jedničku a výborný podání Bruce Campbella. Má to co má horor mít skvělou režii, hektolitry krve a charismatickou hlavní postavu. Za ty prachy výborně natočený fungující horor. ()

luukaas

Před 33. lety to možná mohlo, být velice populární a věřím tomu, že se lidé u tohoto horroru báli. efekty, pojetí a děj odpovídá dobám, kdy stačilo bílé prostěradlo, kýbl barvy a slečnu, která se jen tak prochází v županu v lese...)))). Proto si tento snímek zaslouží určité uznání a porozumění, protože v dnešních dobách to připomíná spíše komedii. Ale je tam spousta faktorů, které se využívají i dnes. Proto hodnotím 3* za snahu. ()

ciapok odpad!

to nemyslite vazne pri hodnoteni nad 1 hviezdu... Ani z ucty k tradicii ! Aj starsie filmy vedia mat hodnotu dodnes a dokonca konkurovat sucasnym. Toto je hanba hororu. Nic na tom nie je dobre. Prvotriedny odpad. ()

bratr_jezek

Ash asi netušil, kam jede s kamarády na chatu. Velmi napjatě jsem mu držel palce na malé obrazovce z několikrát kopírované VHS s jednohlasovým dabingem. Přesto to ve mne zanechalo značku kultovního hororu, který vás nenechá ani na chvilku vydechnout. Jen překlad názvu je trochu zavádějící, druhý díl vyšel jako Smrtelné zlo 2, někdy jsem to viděl rovnou pod anglickým Evil Dead. ()

Lazy87

Vizuálně zajímavá podívaná, ale že bych se u toho nějak bavil, natož bál se bohužel říct nadá. Ovšem někde o samotě na chatě bych možná napustil kalhoty. Když však srovnám s jinými filmy tohoto žánru, tak je to nadprůměr. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (viac)