Smrteľné zlo 2

• Česko Smrtelné zlo 2 (viac)

Ash (Bruce Campbell), jediný přeživší smrtelného zla, se vrací, se svou přítelkyní Lindou (Denise Bixler), do osamělé chaty hluboko v lese. Spolu objeví záhadnou nahrávku s hlasem profesora Knobyho, který cituje pasáže z Necronomiconu, pradávné knihy smrti. Díky tomu zjistí, že profesorova slova jsou dost silná, což se projeví prokletím, které osvobodí duši ďábla, žijícího v nedalekém lese, jež je obklopuje. Sledujte teror - nechutné spiknutí a nadpřirozené démony, kteří vpadnou do chatky v krvavém tažení po lidských obětech. V zoufalství se Ash pokusí uniknout svému strašnému osudu a tak bojuje s hrůznými démony s pomocí nečekaných hostů. Avšak brzy zjistí, že nemůže soupeřit s nepopsatelnými stvořeními, která číhají za každými dveřmi, na každém rohu... (oficiálny text distribútora)

Vindemiatrix

"Who is laughing now?" Raimi (a Cambell) přitlačili na (motorovou) pilu. Ještě více humoru a ještě více morbidity než v už tak ulítlé jedničce. Kamenem úrazu je podobně jako v prvním díle nulový děj (což naštěstí zdaleka neimplikuje nulovou akci!) - jakmile jsem si zvykl na zběsilé tempo gagů a šílených nápadů, otrnul jsem a začal se mírně nudit. Za první půlku s Campbellovými kreacemi nicméně 9/10. ()

Cekeas

Cože? Vy jste při předčítání knihy mrtvých v Evil Dead neutekli? Proto tedy předpokládám, že jste vlastní chatu a široké okolí vyčistili od těch neustále dotírajících sympatických bytostí, které mají tak krásné mléčné oči s pletí popraskanou jako hruď Golema, a nechápu proč neustále toužící vás alespoň škrábnout. Čekáte na druhý level, který by měl být logicky náročnější, ale není. Raimi se snaží příběhově navázat na 1. díl. Je znát větší rozpočet, ale atmosféru prvního dílu nedosahuje. K jejímu dohnání nepomůže ani motorová pila místo ruky, což někteří fanoušci velmi kvitují jako to nejlepší na celém filmu. Zda byl špatně nasazen řetěz, nebo nebyl dostatek maziva v nádržce na olej nevím a naštěstí to nemusím ano osobně zjišťovat. Ono drbání zad rozběhlou motorovou pilou není dobré na pleť. Dle mého názoru docela pěkně rozběhnutou sérii začíná kazit vkládaný humor. Neříkám, že ten humor je špatný, ale do filmu, který staví na tak dobře vybudované atmosféře, prostě nepatří. 3. díl je už pouze komedií a milovníka Evil Dead doslova uráží. ()

HerpaDerp

V podstate uple to iste co jednotka. Kazdopadne pridavam o hviezdicku viac za Bruce Campbella s motorovou pilou na miesto jednej ruky a brokovnicou v druhej ruke. To bolo neskutocne cool. /70% ()

JUX

Slusna komedie. V podstate kravinka s tragickejma (zamerne???) trikama, ale je to porad jeste vtipny. Nejlepsi je asi ocicko do pusy a Farewell To Arms. Bruce rulezzz ()

mistrpropr

že jde do hororu nacpat sranda aby to fungovalo, jsem zjistil až po shlédnutí tohohle filmu, naprosto geniální zábava a ta scéna s rukou u tý jsem dostal neskutečnej záchvat smíchu ()

Movieska

Ve filmu High Fidelity se k Evil Dead II vyjadřuje postava Jacka Blacka slovy: „It´s a brilliant film. It´s so funny and violent and the soundtrack kicks fucking ass!“ Trefnější komentář jsem ještě neslyšela. Evil Dead jednička byla dílkem mladičkých studentů, kteří vytvořili úžasně násilnou a originální podívanou jen díky lásce k filmu a fanouškovskému zápalu. Ve dvojce se Sam s Brucem rozhodli, že svůj styl vypilují (což je dobrá cesta, řekla bych, neboť pilování jim jde prostě skvěle!). A tak vznikl filmík, v němž dostanete více krve, více démonů, více hlášek a především ještě více nadhledu. Právě pro ten jsou snímky z této série tak oblíbené – nic se tu nebere smrtelně vážně, přestože se tu potírá smrtelné zlo. Příběh se oproti jedničce nikam zvlášť neposunul, nicméně o ten tu jde až druhotně. Hlavní je, aby se divák bavil, a tak tu máme na jedné straně famózní hororové nápady a lekačky, a na druhé straně suché glosování, které vše obrátí v parádní vtip. Po herecké či režijní stránce nemám co vytknout a soundtrack je opravdu nářez. Evil Dead II mě zkrátka potěšil a užívám si ho pravidelně. Pokud máte rádi béčkové filmy, potěší vás také – na to vsadím ruku (do motorové pily)! ()

Alhazred

Toto je jednoducho nesmrteľná klasika. Kultová scéna s rukou a letiacim okom - na tie sa nezabúda, i keď film ako celok má i dosť slabé miesta. ()

papez12 odpad!

Nerozumiem ako takéto niečo môže mať 81%!! Tento film je urážka všetkých filmov, hororov, komédií. Proste toto nie je kultový horor, ale kultová kokotina. Jeden z úplne najhorších filmov aké som kedy videl. Všetko bolo zlé. ODPAD! 0% ()

bratr_jezek

Druhý díl o Ashovi a nebezpečném lesním duchovi. Film úplně nenavazuje na první díl, vytváří trochu jinou historii toho, proč vlastně ožilo zlo v lese - ten Necronomicon je tichou poctou mistru hororu, panu Lovercraftovi. Stejně jako u prvního dílu vás horor nenechá vydechnout a prá scén rozhodně není pro slabé žaludky. ()

Lazy87

No jako horor bych to neklasifikoval. Jednička se mi asi líbila víc, ale v tom případě nevím, proč jsem jí dal menší hodnocení. No není to o hvězdičkách. Ale je to vcelku zábavné. Zvlášť ta motorová pila, mám takový pocit, že jsem to už někde viděl. ()

panter666

Pro mě je jednička i dvojka rozhodně srdeční záležitost. Teď vážně, on někdo bral jedničku vážně? A víte proč vznikla dvojka, prakticky remake? Protože po jedničce měli tvůrci konečně dost peněz udělat to znovu a pořádně. Jestli to není kult? Postava Ashe je tak kultovní až to není hezké (existují komiksy inspirované filmem, lze koupit figurky, existují hry), že je to z části komedie? A co má bejt. Poprvé sem tenhle film viděl asi v 8 letech, tenkrát sem se málem podělal hrůzou. Že to neděsí teď? Je to film z roku 1987 proboha, kolik hororů z tý doby děsí teď? Fajn beru Vymítače ďáble, ale to je něco co se nepovedlo přetočit do teď. Nevím co je pravdy na tom, že se to Raimi chystá přetočit do třetice, já sem pro (i když bez Ashe to asi nebude ono). Stáhni mě do pekla je podobný princip, jen je na místo hrdiny hrdinka. Pro mě bude Smrtelné zlo vždycky kultovní snímek. Viděl sem to už asi 5x a věřím, že dříve nebo později se na to znovu rád podívám (což se bohužel nedá říct o Stáhni mě do pekla). A nevím, jak se někomu může vykouřit z hlavy scéna, kdy si Ash namontuje motorovou pilu na ruku, zkrátí brokovnici a stane se hrdinou, jaký tady nikdy nebyl a zřejmě nebude. V jedničce se mi nejvíc líbila scéna s perversními stromy, to bylo super, za to ten rozteklej konec, stál za....... ()

ciapok

ale chodte do p.....toto je presne o ubohosti, lenivosti a nulovej tvorivosti autorov filmu.. horor je dobry žáner, srandu si z neho robia tí, čo sa boja pozerať to v noci a sami (ja napríklad). Neznášam lenivcov v kinematografii. ()

Paan

"Must see" pro fanouška Duke Nukem. Ale jenom kvůli "Groovy". Scéna, kde se objeví knížka Farewell to Arms v parádním kontextu, taky stojí za zmínku. Ale jinak? Jinak nic. Snad leda pod vlivem omamných a psychotropních látek by film zafungoval víc jako komedie nebo jako horor. ()

-krusty-

EHF: Opět excelentní ED...tentokrát číslo 2. Doteď mne mrzí podivná návaznost na první díl, která musela být takhle podivně vyřešena díky sporům o autorská práva...čímž se ED2 stává vlastně takovým samostatným filmem. Vše profesionálněji odvedené než na debutu (ED), což je možná trochu škoda. Rozhodně ale film stojí za shlédnutí a za pořízení do DVDtéky. Chápu, že někdo nemusí napoprvé polknout tu řáckou porci humoru, ale díky tomu je dvojka prostě jiná než jednička... Dvojka je větší fantasmagorie. Ulítlost... ()

maestrum

Nahráno z Novy, sledováno na videu v noci s pořádnýma sluchátkama na uších. Ten zvuk blížícího se zla byl úchvatný. Atmosféra sálala z obrazovky, já přikovanej v křesle ani nedutal. Horror, který se nesmazatelně zapsal do podvědomí mnoha lidí. Po čase jsem shlédl 1.díl a přišlo mi to dějově úplně stejný. 3. díl jsem sehnal s odstupem času z videopůjčovny. Horror-komedie ve stylu Return of the living dead. Kombinace, kterou můžu. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)