Smrteľné zlo 2

• Česko Smrtelné zlo 2 (viac)

Ash (Bruce Campbell), jediný přeživší smrtelného zla, se vrací, se svou přítelkyní Lindou (Denise Bixler), do osamělé chaty hluboko v lese. Spolu objeví záhadnou nahrávku s hlasem profesora Knobyho, který cituje pasáže z Necronomiconu, pradávné knihy smrti. Díky tomu zjistí, že profesorova slova jsou dost silná, což se projeví prokletím, které osvobodí duši ďábla, žijícího v nedalekém lese, jež je obklopuje. Sledujte teror - nechutné spiknutí a nadpřirozené démony, kteří vpadnou do chatky v krvavém tažení po lidských obětech. V zoufalství se Ash pokusí uniknout svému strašnému osudu a tak bojuje s hrůznými démony s pomocí nečekaných hostů. Avšak brzy zjistí, že nemůže soupeřit s nepopsatelnými stvořeními, která číhají za každými dveřmi, na každém rohu... (oficiálny text distribútora)

Blazkowicz

Tak nevím co to mělo znamenat. Proč točit to samé znovu a ještě k tomu hůř? Přijde mi, že si režisér dělá z prvního dílu trošku prdel. Buď to mělo být celé komedie nebo celé horor. Žádné kombinování, protože dohromady je to takový kočkopes. Aspoň že vím, jak přišel k té motorovce. 2-* ()

JosefTomas

Klasika hororů, která i po letech dokáže vyděsit, překvapit i rozesmát. Navíc ta památná scéna, kde dělají z Asha "Monstrum", tak ta je jasně kultovní, včetně jeho pily a upilovaně brokovnice. ()

titmok

Dialógy v jednotke boli tupé jak delo, tu to bolo lepšie... a zároveň aj nie? Neviem či to len mne tak pripadá ale, súdiac podľa filmu, ľudia v 80. rokoch rozprávali jak také tupelá :D Napätie a jumpscary boli asi tak isto rovnako dobré ako v predošlom dieli avšak masky boli omnoho prepracovanejšie, pravdepodobne kvôli vyššiemu rozpočtu. Anyway, asi nie som veľký fanda starých filmov, najmä horrorov, ale toto bolo gut ()

koty2201

Akože nehnevajte sa, ale už dlho som nevidel takúto zlátaninu a hovadinu, ktorá ani na chvíľu nedáva žiadny zmysel. Už hneď od začiatku tam máme nevysvetlené udalosti. Na konci prvého dielu prežil len Ash a vyzeralo to tak, že zlo dostalo aj jeho. A tu zrazu z ničoho nič žije a film vôbec neodpovie na to, ako to je možné. A Linda? Veď tú v prvom dieli posadlo zlo a zomrela. Tak ako to že je živá a zdravá.  A aký bláznivý nápad dostali títo dvaja hrdinovia? No predsa že pôjdu do tej istej chaty znovu. Okrem toho trpia amnéziou, pretože sa tvária, že sú v chate prvýkrát. Démonická kniha z jednotky je opäť neporušená a Ash to zlo znovu vypustí. Tentokrát posadne aj jeho, ale s tým rozdielom, že raz je posadnutý a potom zrazu nie je, potom zasa je. Úplne náhodne. Takto by som mohol pokračovať a rozoberať celý film. Ako napríklad keď získal Ash listy s protikliatbou a namiesto toho, aby vyšiel hneď z pivnice von, tak sa nechá chytiť tou starenkou. A to teleportovanie na záver radšej ani nerozoberiem. Prvý film bol aj celkom vtipný. Toto ale je skôr trápne a veľmi hlúpe. Vizuálne efekty tiež dosť zle zostarli rovnako ako v predošlom dieli. Stratila sa aj dobrá strašidelná atmosféra. Dej nedáva zmysel, postavy sa chovajú nelogicky. Niektoré scény na seba akoby ani nenadväzovali. Takže neodporúčam to pozerať nikomu, kto nechce, aby z neho film robil hlupáka a strácal s nim čas. Snáď tie novšie diely sú lepšie a aj ten tohtoročný sa snáď vydaril viac. A ešte na záver si kladiem dve otázky. Ako môže mať prvý a aj tento diel hodnotenie nad 80%? To ľudia nevidia rozdiel medzi skvelým filmom a totálnym brakom? ()

PlayEasy

Raimi se v “requelu” upnul k důrazu na humor. To by nebyl vůbec špatný nápad. Jenže je vidět, že v tomto ohledu docela selhává a tím značně trpí i hororová stránka filmu. Tu a tam se zasmějete, párkrát se leknete a tím to hasne. Kultovní to možná je, nakonec nám ale v paměti utkví jen Ash s motorovou pilou místo ruky :) 65% ()

Lighter

"A kdo se směje teď?" No některé scény jsou teda fakt nehorázné. Výborná parodie, která spolu s Jacksonovými "klasikami" patří do zlaté síně naprostých hovadin. ()

Nekrofil

Tak toto fakt môžem! :-) V tomto filme sa Raimi naozaj odtrhol z reťaze. Horor je perfektne balancovaný humorom a všetko frčí jedna radosť. Raimi dotiahol k perfekcii aj svoje špecifické prelety kamerou, ktoré sú tu vždy poriadny zážitok. A keď Ash nahodí na ruku motorovú pílu, to už všetci vieme, že na večeru bude sekaná :-). Nemám čo dodať, absolútny kult, 100%. ()

Aywes

Zásadní horůrek, který mě naučil milovat béčkovky. Osobitost, atmosféra, humor a testosteron. Neuvěřitelně zábavný kousek. ()

ali-n

Len nedávno som mal možnosť zhliadnuť Stiahni ma do pekla a hneď sa v stánkoch objavil Evil Dead 2, po našom druhý lesný duch. Mne sa nezdá, že by tu bol nejak prekypujúci a nepatričný humor, i keď hororovo je tento diel pravdaže v nižšom leveli. Tak či onak, je to skrátka milá spomienka na detstvo, hehe, mama ma už dlho prosila, nech zoženiem "ten film, kde má chlapík miesto ruky motorovú pílu a smeje sa mu celý dom". Kamera sa tu pekne vyblbla, popreháňala sa po lese šialeným tempom. No a koniec je naozaj nečakaný, i keď jedna strana z knihy mŕtvych veľa napovie. MOJE NAJ - Bruce Campbell tu predvádza, ako sa rodí ikonický hrdina. Je radosť počuť ho kričať, vidieť v pohybe jeho namakané obočie, ale hlavne pozorovať výkon jeho herecky osamostatnenej končatiny. ()

Goodmen

Raimi pokračuje v nastolené jízdě z prvního dílu. Svůj styl však dokázal vylepšit a pokračování je tak o něco lepší než předchozí díl. Samozřejmě zde nechybí spousta nechutností, které jsou Raimimu velmi blízké. A navíc Bruce Campell se naplno položil do své role a je naprosto úžasný. ()

Unterschleif odpad!

Jeden z tých filmov o ktorých každý rozpráva a ospevuje ich. Nedalo mi to a tak som si ho pozrel, no bol som nemilo prekvapený. Nejde o nízky rozpočet a mizernú technickú stránku. Tento film je nudná sračka ktorá nie je ani vtipná, ani strašidelná, ani nápaditá, či originálna. Na to,že má film iba 85 minút mi pripadal strašne dlhý. Toto smrteľné zlo ma skoro unudilo na smrť... ()

Majo87x

horor pri ktorom sa človek nebojí ani trochu a ani chvíľku, za to nasmeje sa skutočne do sýtosti, už keď to točili, napriek nedokonalým efektom tej doby, to nemohli myslieť vážne a tým pádom to v takej kategórii horor/komédia, hodnotím veľmi pozitívne ()

Prochy84

Naprosto precizní kombinace horroru a komedie, dokonce bych řekl s prvky akce a fantasy. Ta malá chajda v lese, co je zevnitř evidentně alespoň 30+1 nabízí dost prostoru pro super scény, při kterých se divák lekne, řve smíchy a taky chvílemi vůbec netuší, co přijde. Na mě to funguje, parádní film. ()

Cechyno4

Já musím napsat, že i když horory z devadesátých let moc nemusím,a líbí se mi tak jeden z desíti, jednička Evil Dead se mi líbila. Držela napětí byla hororově zábavná. Ovšem druhý díl se jak si začal ubírat jiným směrem. Snaží se sice i děsit, ale chvílemi je až hodně směšný. Pro ostatní zřejmě dokonalé propojení. Pro mě nikoliv. Dvojka rozhodně slabší než lepší a originálnější jednička. ()

Formanovec

Kdo neviděl tuto naprostou kravinu měl by to hned napravit. Budete se královsky bavit po celou dobu, protože všechno je dovedeno do naprostých absurdit a to je přesně to, co z toho filmu dělá dnes již "klasiku", kterou musí každý vidět. Naprosto úchvatná "kravina". ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)