Smrteľné zlo 2

• Česko Smrtelné zlo 2 (viac)

Ash (Bruce Campbell), jediný přeživší smrtelného zla, se vrací, se svou přítelkyní Lindou (Denise Bixler), do osamělé chaty hluboko v lese. Spolu objeví záhadnou nahrávku s hlasem profesora Knobyho, který cituje pasáže z Necronomiconu, pradávné knihy smrti. Díky tomu zjistí, že profesorova slova jsou dost silná, což se projeví prokletím, které osvobodí duši ďábla, žijícího v nedalekém lese, jež je obklopuje. Sledujte teror - nechutné spiknutí a nadpřirozené démony, kteří vpadnou do chatky v krvavém tažení po lidských obětech. V zoufalství se Ash pokusí uniknout svému strašnému osudu a tak bojuje s hrůznými démony s pomocí nečekaných hostů. Avšak brzy zjistí, že nemůže soupeřit s nepopsatelnými stvořeními, která číhají za každými dveřmi, na každém rohu... (oficiálny text distribútora)

Cortesz

Platí to samé co jsem napsal u jedničky plus navíc ještě komediální prvky, které možná někomu moc nesednou, ale mě rozhodně ano a Bruce Campbell ( nemůžu se ubránit podobnosti s Tarantinem) posedlej ďáblem je naprosto výbornej. Nakonec se z něj stane komixovej hrdina s brokovnicí v jedné ruce a s motorovou pilou místo druhé ruky. Sam Raimi musí bejt úchyl když tohle natočil a já mu za to děkuji. Evil Dead II Rules. ()

Mr.Roman

Nápaditosť, zručnosť a kúzlo, čiže cnosti prvého dielu (ktorý bol čudným spôsobom pre mňa nepochopiteľne zhrnutý na začiatku) sa vo výraznom množstve vytratili a hlavne prvá tretina filmu pripomína otrasný mišmaš, čo nemá ani hlavu ani pätu. Potom sa to nejako vráti do starých dobrých koľají, no zhrnul by som to jedným slovom - zbytočný (až na súboje s vlastnou rukou si nemôžem vybaviť žiadny moment, vďaka ktorému by som ho mohol niekomu odporučiť). Navyše avizované priklonenie sa viac k humoru, je dosť na škodu, pretože scény, ktorými aspoň mne prišla jednotka strašne zábavná a vryla sa mi do pamäti, vznikli tak nejak nechcene, určite nie zámerne, ako v tomto prípade. Stále však ide o jemne lepší priemer a svojou odlišnosťou si určite zaslúži trocha pozornosti (scéna pokusu o záchranu sedliaka pred nemrtvou matkou v pivnici a následný neskutočný výtrysk krvi je dokonalá!). No na druhú stranu pozornosť tomuto dielu prikladaná, ma jemne zaráža a to, že vrhá tieň na omnoho lepšiu jednotku, mi vyložene vadí, ale tak je na každom aby zhodnotil, ktorý diel je mu milší. Tí, ktorí čakáte variáciu na predošlý diel a stačí vám podoba s ním a tzv. všetkého viac, asi budete spokojenejší. Škoda, ale vďaka záveru si pozriem aj tretí diel, ktorý by mal hrať na úplne inú strunu, tak uvidím, čo z toho šialeného nápadu presunúť Asha do stredoveku vyjde ;) ()

ratpile

Ultimátní hororová jízda, nesrovnatelná s čímkoliv, co jsem v (sub)žánru za dlouhá léta viděl. Obrovská kupa památných scén, kde řádila Raimiho obrovská režijní invence; atmosféra, skvěle vyděšený Campbell, morbidnost za morbidností. Zkrátka ideální alternativa pro páteční noc za letní bouřky :-) ()

zly.dvojce

Mě snad někdo maže komentáře. Klasika největší, old school záležitost sledovaná v rámci filmů pro náměsíčně, což bylo tehdy každý víkend na nově kolem druhé ráno. Pozor na správnou verzi se znásilňujícími kořeny :-) ()

Stejšn

Brilantní kamera a zvuk, a samozřejmě vynikající Bruce. Pozor na časopisovou DVD verzi - je cenzurovaná, dabing je špatný (chybějící zvuky) a titulky jsou mizerné (např. "Join us!" je přeloženo jako "A teď ty"). PS: A líbí se mi komentáře těch, co ten film vůbec nepochopili a dali mu odpad :) ()

maoc

Miluju filmy, co se neberou vážně. U prvního Evil Deadu to ještě nebylo tak jasné, tady to ale funguje na sto pro. ()

Bendiys

Stylisticka stranka je lepsi nez v predeslem filmu, potesi spousta skvelych napadu, ktere byly brilantne provedeny, to ale nemeni nic na tom, ze je to totalni kravina... ()

aichwald

Podstatně slabší pokračování, málo strachu a napětí zato více humoru a to mi vůbec nesedí. Ale i tak ještě slušný horror. ()

Krahulda

Důstojné pokračování prvního dílu. Děj je obdobný. Ve filmu se vyskytují prvky humoru. Snímek je obohacen na efektech a na větším profesionálním přístupu k filmu. Tento film je kontroverzní a právě zmiňované prvky humoru se nemusí líbit každému. ()

mark9th

I can't imagine to put a better example of horror and comedy being mixed together. There is a Braindead, yes, but that movie is way too more disgusting than funny, however it's a still a great movie. On the other hand, this one is much more tasty, balanced, with a great camera work, sound and effects, and of course with iconic acting of Campbell. It's a one big "MUST WATCH" for every horror fan. 10/10 ()

bodula

Stejně jako jednička, VHS, rychlodabing a neodolatelný Bruce! A stejně jako jednička, tak i dvojka mě bavila i v roce 2013 :-) ()

Havala

Upřímně nevím co si mám myslet. Komická příchuť je místy tak strašná až se celá série stává svým způsobem originální a naprosto jedinečná. Jednička super, tato dvojka dobré, ale Armáda temnot už mě opravdu nebere. ()

adamix

Po prvý krát som to neznášal, ale to som nevedel, že na tomto si kedysi Raimi vybudoval povesť ako kráľa hororových komédii, ktoré síce podľa môjho názoru neboli nijak veľkolepé a prínosné pre žáner komédie a hororu, ale dnes som si to konečne užil (viac-menej). Tvorcu uznávam a pre ľudí v tej dobe mohol byť niečo ako je pre nás dneska James Wan. Triky sú väčšinou fajn a atmosféra ani teraz nesklamala. Samozrejme, kazí to ten nadhľad ale zároveň aj to poteší. Zvyšujem na 3*, pretože dnes Raimiho štýl akceptujem a jeho vtipy na vlastnú tvorbu v iných filmoch ma vždy pobavia. ()

JackBurda

Tak na začátek řeknu, že českej název selhal. A teď k filmu. Je to šílenost. V rychlosti se zrekapituluje příběh jedničky a pak se všechno zvrtne, smějící se chata, ďábelský stromy, posedlá ruka, motorovka a litry krve. Ash je teď pološílenej a snaží se udržet při smyslech a přitom neuvěřitelně hláškuje (Pozři tohle.). Atmosféra pořád pecková, jen vše tak trochu zešílelo, ale pořád skvělej film. ()

horor2

"Sežeru tvou duši, sežeru tvou duši! - Sežer tohle."Více peněz, lepší triky a nápady. Mix horor - komedie... proč ne? Když to baví a je to správně ujeté. Bruce Campbell táhne celý film, ať už hláškami nebo svým výkonem. Další kult a má srdcovka. Pro mě nejlepší díl ze série. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)