Štyri roky po udalostiach zachytených vo filme Halloween zabíja žije Laurie s vnučkou Allyson a dokončuje svoje pamäte. Michaela Myersa od tej doby nikto nevidel. Lauria sa potom, čo mu dovolila určovať a riadiť jej realitu po celé desaťročia, rozhodla oslobodiť od strachu a hnevu a prijať život. Ale keď je mladý muž, Corey Cunningham, obvinený zo zabitia chlapca, ktorého strážil, zapáli to kaskádu násilia, ktorá donúti Laurie, aby sa raz a navždy postavila zlu, ktoré nedokáže ovládať. (Cinemart SK)

Ron_F

Závěr (aspoň doufejme) filmové série, na který se každý těšil. První 2/3 filmu se ubírají směrem, který nechcete, protože to vypadá tak, že Myerse zabije mladý psychopat, nahradí ho, a k finálnímu střetu mezi Myersem a Laurie vůbec nedojde, ale zato se zrodí nový Myers a filmové studio bude moc natočit dalších 20 Halloweenů. Nakonec dojde ale k příjemnému zvratu a divák dostane, co čekal. Zajímavé je, že Michael si odbyl krvavé řádění v předchozím filmu a v tomto díle vypadá poněkud zesláble a zabije „pouze“ dva, tři lidi, a to ještě jen díky tomu, že mu byli podsunuti, nebo si o to vyloženě řekli. Finální souboj je udělán skvěle a skalní fanoušek konečně dostane to, co chtěl a to v epické podívané. Konec je dojemný, překvapivý a Laurie a strážník Hawkins si snad v poklidu užijí podzim života. Dojemné byly i záběry z natáčení na youtube, kde je Jammie Lee Curtis opravdu dojatá. Aby ne, strávila s Laurie 44let! Jamie Lee, děkujeme! ()

Fibonacci

HOPA! vcera smer Optima. s ňou. s mojim kohabitujkom. ona vie. plus dvaja mopsličkari. kto kráča so mnou..solídnych prvych desať minut hororovych. a ten gej. Majkl Maj Ex. najprv cpz. potom po kanále. ty haraburda škaredá. už toho bolo naozaj vela, ale cením. postupne opadala atmosféra jak omietka na komenského. ty piča vyzerá ako boží odjeb. a smeráci. ale podarilo sa. Karma. Prisla. Mlete mesko v zavere a rizoto. Juhoslavia. Viem stale šifru. Jamie Lee Curtis as Laurie napísala modrú knižku. pisať neviem ale hovoriť ano. ()

Duffman 97

Halloween Ends je bohužel opět krásný příklad nezvládnutého scénáře. Jakkoli můžeme nadávat na Halloween Kills, bylo to zábavné béčko a jako na prostřední díl trilogie se na něj nesoustředila taková pozornost. Tudíž lze tu béčkovost omluvit. Tady jde ale opravdu o velmi špatný film. Místo hororu se nám tu rozjíždí špatně zahraná romance, která zabere přes 1h 15 minut !!!!! Ano dámy a pánové. Michael a Laurie jsou tu odstrčeni na poslední kolej a ten final fight se odehraje během posledních 15 minut. Z Michaela se tvůrci asi snažily udělat Pennywise a 4 roky ( po předchozích událostech ) žije v kanálech. Máme tu zajímavý nápad jako " předání pochodně ". Ten je ale né zcela využit. Ve finále to vypadá že Halloween (2018) bylo 15 minut slávy Davida Gordona Greena. ()

SavagerXx

Po tom co jsem zkouknul druhý díl nové trilogie sem byl přesvědčen že Michael nabyl superschopnosti a taky že jo, akorát že se mu mění podle toho jak se to hodí tvůrcům. V Halloween Zabijí byl nesmrtelný a to jak dopadnul tady by tam normálně rozchodil. Tady má schopnost do někoho vtisknout své "zlo", že to je úplně debilní? No neasi! U slasherů z dob minulých na to byl člověk zvyklej podle toho o jakou postavu se jednalo, Jason? No jasný proč ne. Freddy? Tam je to jasný protože noční můry ale Michael? 3/4 filmu sledujeme úplně někoho jinýho kdo mě absolutně nezajímá a má románek s dcerou Laurie která musí snad být taky úplně jeblá. Ale musim říct že jsem se zasmál na začátku jak ten malej smrad dostal co si zasloužil. Jediná dobrá část byl souboj na život a na smrt na konci filmu a to se musím přiznat že sem doufal že Michael všechny zamorduje, protože ty postavy se chovali celej film nesmyslně. Jinak jsem tak trochu i čekal že tvůrci rovnou skočí dějově do paranormálna a Michael i ten konec ještě rozchodí to by tomu nasadilo pomyslnou korunu. ()

JustEdems

Detaily asi raději vynechám a pojmu to strohou formou, abych nezpůsobil někomu ujmu při následném sledování. Netradičně pojaté, trochu nudné a určitě ne zrovna důstojné zakončení klasiky takového rozměru. Už druhý díl zaváněl poněkud výkaloidním zápachem, který se už dost vytrácel z prvního, za mě velice zábavného dílu. Ale pořád jsem se docela slušně bavil, krve bylo dosti, hluchých míst bylo pomálu a určité nesmysly jsem s přimhouřením přehlížel. To už se však nedá říct u závěrečného dílu. Kokůtkovin se zde vyskytuje víc než u parodických zpracování a atmosféra se zábavou se vytratily stejně jako Míša Majer po skončení dvojky. Ty dvě rudohvězdy dávám za odvahu, jak autorům, tak sobě že jsem to do konce zvládl. Ale hlavně za úvodní "accident kill", ten mi vykouzlil krásný hrdelní smích. ()

mdf

Nejhorší je,když se Vám podaří,po něčem úspěšném,dát laťku hodně,ale hodně nízko,až tak nízko,že už jí nestačíte ani podlézt.Tady už asi někdo slasher žánr kopnul pořádně do koulí. ()

Drax

Zvláštny počin. Namiesto adekvátnej rozlúčky s Michaelom Meyersom sa tvorcovia rozhodli experimentovať pridaním ďalšieho záporáka. Tento ťah im absolútne nevyšiel. Nový vrah na mňa pôsobil ako tupý pubertiak bez charizmy. Naopak, Michael Meyers, ktorý v minulom diele prežil prakticky všetko, je vykreslený ako zoslabnutá nula žijúca v kanáloch a to bez akéhokoľvek vysvetlenia. Romantická linka medzi postavami, ktoré sa poznajú asi tak dva dni, bola veľmi ťažko uveriteľná. Úplne by stačilo pozrieť si posledných 15 minút a divák by o nič dôležité neprišiel. ()

matko2351 odpad!

Môj prvý odpad. Na tomto počine sa nedá nájsť nič dobre, ničomu nechápem, nič nedáva zmysel. Nechapem ako Jamie mohla pristúpiť na takúto blbosť po prečítaní scenára. Takto som si koniec jednej legendy nepredstavoval. ODPAD ()

Nellaron

Taký hlúpučký film to bol. Od hororu má ďaleko, pretože postráda akékoľvek napätie alebo strach. Zato hlúpych a nelogických scén je v ňom požehnane. Ľudia s preseknutými krčnými tepnami alebo bodnými ranami hrudníka sú v ňom úplne v pohode a dokonca stále schopní boja. Najzaujímavejšia postava je Corey Cunningham a dej okolo neho. Škoda, že nešiel režisér hlbšie do jeho psychologickej premeny, ale to by už bol iný film. ()

BigJohn02

Tak po naprosto příšerné dvojce docela překvapení. Sice tady půlku filmu o Michaela nezavadíme, ale Coreyho linka je přinejmenším zajímavá. Vypadá to, že konečně došlo ke konečnému řešení Michaelovy ságy. ()

prucky23

Tvůrci a producenti tohoto Haloweenu už nejspíš nevěděli jak pojmout tento příběh dále, tak se začali inspirovat u série Rychle a zběsile kde už je vlastně také všechno možné...Nejprve se rozhodli hlavního hrdinu Meyerse z kterého udělali nesmrtelného supermana, kterého by, ale nedokázal zabít ani kryptonit nahradit mladým úcednikem, kterého Michael ,,naockoval" k vraždění pouhým očním kontaktem ve stylu upirich deníků, poté zjistili, že tomu chybí jakákoliv hororová ,,lekavost" a napínavost tak se rozhodli do hry vrátit starý dobrý fungujici originál...no bohužel už to zachránit nedokázali a udělali z toho opravdu frasku a spis komedii nez dobry horor... Od hodnocení ODPAD me dělí jen úcta ke kdysi úspěšnému hororu proto dávám aspoň jednu * a doufám, že v tomto utrpení už nebudou dále pokračovat... ()

AtemuLukas

Halloween ends Další slasher série nám konci. Tentokrat snad už doopravdy. Můžu jenom doufat, že tvůrci neudělají nějaký reboot, jak je poslední době zvykem. No ale teď zpět k tomu filmu. Já vlastně neměl vůbec žádné očekávání, protože jsem nedávnou zkouknul znovu celou tuto sérii a nejspíše proto bylo moje očekávání takhle nízké. Příběh je tu trochu odlišný a jedna se tu spíš o takovou bad romanci, kde všichni čekají, že na scénu přijde Mayers a začne to tam kropit no… To se sice stane, ale až za hodně hodně dlouhou dobu. Jinými slovy si celý film musíte vystačit s nudným béčkovým filmem, který mi místy připomínal nové díly Vřískotu. (Myslím občasné kulisy atd…) No a teď se omlouvám za případný spoiler. Každému je asi jasné, že Ends znamená zakončení série s Mayersem. Díky tomu jsem se na to vlastně díval, abych zjistil, jak tohoto záporáka konečně porazí. No, a tady je ten problém.  Když si vzpomenu všechna zakončení v této sérii, tak zrovna tenhle konec mi přijde takový dosti teatrální. Ano je to zakončení a ano divák bude spokojený, ale když si vzpomenu, co všechno už tento záporák zvládl, no asi chápete kam mířím že… Dle mého názoru měla série skončit u druhého dílu, který byl alespoň pro mě nejsilnější ze série. ()

KarlN

Naprosto zbytečný příběh o Coreym, který upřímně nikoho z fanoušků série vůbec nezajímá. Očividně tam byl navíc a celý film tím neuvěřitelně ztratil smysl, tempo a sám sebe. Děj byl silně zmatený a zakončení série se tím stalo zbytečné. Pro mě osobně obrovské zklamání. ()

Recenze odpad!

Väčšina z nás nadávala na predošlý diel Halloween zabíja, no ukázalo sa , že práve ten predošlý diel bude patriť k tým omnoho lepším ako toto tu. Scenáristi a režisér chceli film posunúť niekde inde, no absolútne to nevyšlo. Romantická vsuvka, ktorá je absolútne otravná a tupá potápa celý dej. Doslova hodinu aj niečo sa pozeráte čisto len na zamilovaný pár a nie nejaký horor. Keď už má prísť nejaký dobrý kill, nemá to šťavu tak ako to bolo v predošlých dieloch. Na to , že to malo byť finále série, to bola čistá katastrofa.  Konečné hodnotenie: 0/5 ()

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (viac)

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

28.09.2023

Ačkoliv jsme se posledního filmu ze série Halloween dočkali loni, kdy režisér David Gordon Green se snímkem Halloween končí uzavřel svoji hororovou trilogii navazující na úplně první film, podle… (viac)