Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Komédia
  • Akčný
  • Dráma
  • Sci-Fi
  • Horor

Recenzie (78)

plagát

Párty Hárd (2019) 

Pri tomto filme si musíte dať pozor, komu ho odporučíte. Niekto film vezme ako silnú, ale zábavnú čiernu komédiu. Avšak už sa mi stalo, že mi jeden známy po mojom odporúčaní napísal, čo za prasáreň som mu to odporučil. Každý máme totiž inú mieru únosnosti. Pre niekoho je už prasárňou strčiť pimpuláka do iného otvoru, ako je biologicky určené, no a pre iného je priškrtený a prepichnutý pimpulák omotaný lepiacou páskou ľahký úvod do predohry. Tento film je skôr o tom druhom prípade, proste si povoľte mravnostné limity a možno sa celkom zabavíte.

plagát

Kotva u přívozu (1980) (TV film) 

Jana Šulcová ako moderátorka maká ako šrób v televízii, a zároveň ako matka a žena v domácnosti. Pre mňa ide o dosť podhodnotený film. Páčia sa mi scény z televízneho štúdia, ako je v nich vyobrazený stres, ktorý musí taká moderátorka zvládnuť. Šulcová svoju úlohu zvládla perfektne aj ako večne nespokojná žena v domácnosti. Perfektné zrkadlo mnohých dnešných žien (tá moja môj komentár tu na CSFD určite nebude čítať, takže si vychutnávam svoju úprimnosť). Vo filme sú zároveň aj silné témy. "A copak ti v životě uniklo?" Super film, ktorý balansuje na hranici komédie (komediálnu zložku dodáva najmä Miroslav Vladyka) a drámy.

plagát

1917 (2019) 

Natočiť vojnový film bez strihu je zaujímavý nápad a prináša niečo nové. Vyskúšajte, uvidíte, či vám také niečo sedí. Ja som bol veľmi spokojný, lebo som mal čas vnímať okolitú krajinu a detaily. Žiadne zbesilé prestrihávačky typu 10 obrazov za 2 sekundy. Čo ma ale uchvátilo najviac, bola hudba. Thomas Newman podľa mňa ukazuje svoju vrcholnú formu a atmosferická pieseň The Night Window je momentálne jedna z najlepších, čo moje uši počuli v rámci filmovej hudby. Film za 4* a soundtrack doklepáva za plných 5.

plagát

Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora (2022) 

Na potterovskú sériu to nedosiahne, ale zďaleka nejde o prepadák, o akom tu podaktorí píšu. Tretí diel pojednáva o voľbách do čarodejníckeho prezídia, ktoré chce Grindelwald zmanipulovať. Jednoduchý scenár, nie? Fakt ho niekto nepochopil? Takže stačí vypnúť počas filmu Instagram a určite to zvládnete. Vo filme je trochu málo akcie a kúziel, čo je škoda, keďže ide o čarodejnícku ságu. Taktiež záverečná scéna bola málo dynamická. Ale inak je pre mňa tretí diel veľmi uspokojivý. Má hlavu a pätu, objasňuje niektoré tajomstvá z minulosti a vracia nás opäť do známej haly na Hogwards. No a Mads Mikkelsen na kazisveta fakt nevypadá, chýba nám Depp!

plagát

Prekliate dedičstvo (2018) 

Síce neviem, kde našli herečku Milly Shapiro, ale fakt mi to dievča naháňalo strach. Keby som ju stretol niekde v tmavej uličke, asi sa poseriem. Aj vďaka nej ma tento horor oslovil. Škoda len toho konca, prišiel mi paradoxne smiešny.

plagát

Midsommar (2019) 

Aj keď sa vám to zo začiatku nebude zdať, skutočne ide o mysteriózny horor. Úvod filmu je zvláštne atmosferický. Mal som pri pozeraní pocit, ako keby som bol nafetovaný. Po úvode si zase myslíte, že sledujete životný kolobeh nejakej komunity. Na a potom sa to na vás zrúti. Film nebude každému po chuti, ale určite nezapadne do šedi iných filmov.

plagát

Stranger Things - Kapitola čtvrtá: Drahý Billy (2022) (epizóda) 

Veľmi sľubne rozbehnutá štvrtá séria s hororovými prvkami to kazí týmto dielom, konkrétne "súbojom" Sadie s Vecnou. Stačí mať svoj obľúbený song na ušiach a hneď dám démonovi po papuli? WTF? Tento key point na záporáka mi vyznel dosť trápne. Hodnotenie si nechám až na koniec série.

plagát

Kuchyňa (2018) (seriál) 

Hejty sú dnes v móde. Najmä ak je niečo domáce. Priznám sa, že Kuchyňu som aj ja začal pozerať s dešpektom a mal som predsudkový "odpad mód". Lenže Kuchyňa príjemne prekvapila. Najmä Martin Dejdar to so svojim humorom neskutočne ťahá. Ako "čehúňa" ho zasadili do prostredia Liptova, čím vznikajú rôzne komické situácie. Overení Lukáš Latinák a Juraj Kemka celé prostredie kuchyne pekne dopĺňajú. No a v neposlednom rade sa každý chlap rád pozrie na naše slovenské krásky Marcinková / Svarinská. Len ten Samo Spišák mi tam nesedí. V ruskom originiále jeho postava má predstavovať sexy chlapa. Nič proti vkusu, ale jeho plší výraz a chatrná stavba tela mi na to nesedia. Seriál ma celkovo bavil a kľudne by som prijal viac dielov.

plagát

Macík 2 (2015) 

Plyšová šialenosť pokračuje v rovnako zábavnom rytme, ako pri jednotke. Hláškujúci maco a Mark Wahlberg si idú opäť svoje. Okrem hlášok a hlodov pribudla aj vážnejšia téma (Johnny 5 mal predsa tiež svoje práva!). Výborná komédia na pobavenie. "Mysleli ste čierne péra?"

plagát

Macík (2012) 

Komédia s oživnutým plyšovým medveďom znie ako pekná...... trefa do čierneho! Hláškujúci maco a Mark Wahlberg tvoria parádne duo a úspešne útočia na bránice. Súčasné digitálne efekty dokážu na obrazovku priniesť obraz živého plyšáka bez jedinej chybičky. Je to tak uletené, až je to zábavné. Fakt som sa bavil. Musím vyzdvihnúť český dabing. Najmä Ted bol nadabovaný tak, že mi to znelo lepšie ako originál.

Ovládací panel
1 bod

Reklama

Reklama