Osamělý kluk se na návštěvě u příbuzných v Mexiku skamarádí s mytickou bytostí, která se skrývá na dědově ranči, a zažije přitom úžasné dobrodružství. (Netflix)

Nellaron

Rodinná fantasy o mexickej mytickej postave Chupa. Celý film je postavený na systéme malý chlapec - fantasy postava - zloduch, a všetci vieme, ako zápletka dopadne. Poteší grafická stránka Chupy, ktorá nie je úplné béčko. Osloví najmä deti do 10 rokov. Milé sú odkazy na filmové legendy, ako napríklad Jurský Park. ()

bobstock

A tak se stalo, že mi Netflix zrušil představu z dob mého dětství, kdy jsem baštil jednu záhadologickou knížku za druhou. Duchové, UFOni, stále žijící dinosauří tvorové a nikdy nechybějící Chupacabra jakožto krvelačný netvor zřejmě uniklý exemplář mimozemšťanů si po nocích pochutnával na čemkoliv, co neuteklo. Jak rád jsem se u toho bál. Naja, úkol zněl jasně, udělat roztomilý, rodinný film s přispěním Spielbergovských odkazů a filmaři na tom vpodstatě nic nezkazili, ale tady prostě nejsem cílovka. Stejně tak jak sem to měl ve vysokorozpočtovém E.T. a tak i zde roztávat nad pískající plyšovou hračkou, kterou stvořili nebudu. Myslím, že ani dnešní 15leté děti už tohle nebaví, když je v kinech BabaJaga. :)  50% ()

Enon

I přes to, že to nese název Chupa, tak se vlastně skoro vůbec nejedná o příběh Chupacabry, spíše o příběh kluka, který se má seznámit se zbytkem jeho rodiny. Tvůrci si absolutně nepohlídali jaký příběh vlastně chtějí odvyprávět. 70% stopáže tvoří šíleně napsané rodinné interakce obsahující všechny myslitelné klišé a hlavní “atrakce“ filmu jde jaksi na vedlejší kolej a pak se zčistajasna objeví někde v půlce filmu. Nepůsobí to vůbec promyšleně a jako jednotný příběh. Přijde mi, že to původně ani neměl být příběh o tomto tvorovi, akorát ten film tvůrcům přišel tak nudný, že si řekli že tam ještě někam vecpou nějaké roztomilé mystické zvířátko. Proto potom těm postavám ani nevěříte jejich starost o to zvíře, protože doslova během pěti minut nedokážete takhle milovat nikoho a nic, ať je to seberoztomilejší. Lovec zde nehraje téměř žádnou roli, místy jsem i pozapomněl, že se v tom filmu vyskytuje a celý konec s ním a celou rodinou Chupy je k pousmání. Přidejte si k tomu nekvalitní efekty a otravnost všech zúčastněných a máte hotový produkt. 35% ()

Prochy38

Velmi slabá pohádka pro nejmenší, která si bere na paškál nejznámější mexické mýtické stvoření a doslova ho drtí v rukou. Nevím no. Kamera super, pěkné efekty ale scénář žalostný i pro největší infantilní měkkoty. Strašná škoda. Vykrádá to téměř ve všem E.T.ho... Chuppa by si zasloužila solidní horor a ne takovou frašku, ze které ani nejmenší nebudou nic mít. ()

Stanislaus

Člověk si chupacabru spojuje s krvelačným, lysým monstrem, zatímco tvůrci snímku Chupa udělali z tohoto bájného tvora okřídleného plyšáka se slabostí pro hrací skříňky. Od filmu jsem moc neočekával a ani jsem toho moc nedostal - Chupa není dostatečně fantaskní, ani akční, ani dobrodružný, ani vtipný. Námět - byť tuctový (záchrana (bájného) tvora ze spárů nepoctivých lidí) - nebyl vyloženě špatný, nicméně výsledný film je veskrze nemastný neslaný. Ani onen slibný lokální kolorit nepřidal filmu plusové body. Lepší dvě hvězdičky! ()

• Film bol natočený v Novom Mexiku (USA). Natáčacie obdobie trvalo od 23. augusta do 29. novembra 2021. (Arsenal83)
  • Oznámenie názvu sa stretlo s určitou kritikou, pretože slovo „chupa“ je slangový výraz pre feláciu v španielčine, portugalčine a filipínčine. (Arsenal83)