Osamělý kluk se na návštěvě u příbuzných v Mexiku skamarádí s mytickou bytostí, která se skrývá na dědově ranči, a zažije přitom úžasné dobrodružství. (Netflix)

Stanislaus

Člověk si chupacabru spojuje s krvelačným, lysým monstrem, zatímco tvůrci snímku Chupa udělali z tohoto bájného tvora okřídleného plyšáka se slabostí pro hrací skříňky. Od filmu jsem moc neočekával a ani jsem toho moc nedostal - Chupa není dostatečně fantaskní, ani akční, ani dobrodružný, ani vtipný. Námět - byť tuctový (záchrana (bájného) tvora ze spárů nepoctivých lidí) - nebyl vyloženě špatný, nicméně výsledný film je veskrze nemastný neslaný. Ani onen slibný lokální kolorit nepřidal filmu plusové body. Lepší dvě hvězdičky! ()

misterz

Nič objavné ani zaujímavé. Dejová linka nalinajkovaná presne podľa šablóny rodinných filmov, kde  vystupuje nejaké zviera, ktoré treba zachrániť. Body tento film získava iba za exteriéry a pár momentov, ktoré trochu pobavili. Podpriemer. 40/100 ()

pornogrind

Jde o rodinnej film a tak je k němu potřeba přistupovat. Nenáročný a nerozmlsaný děti jistě pobaví a rodiče u toho vyloženě trpět taky nebudou. Chválím výběr herců i lokace a i samotnej Chupa byl vyvedenej. ()

Arsenal83

Žiadny Nekonečný príbeh sa nekonal, ale pre deti celkom dobrá zábava, pre dospelých už menej, možno si radšej dajú Chupa Chups, alebo ešte radšej chupu po španielsky, čiže feláciu. Každopádne ako rodinný film úplne stačí, len na také posedenie s deťmi a tvárenie sa, že ma to celkom zaujíma. ()

Chrustyn

Na pohled hnusné, herecky otravné i bizarní a celkově i přes krátkou stopáž nudné a bez napětí. Podobné rodinné filmy se dnes už moc netočí a jejich boom, který frčel v 80. a 90. letech skončil, ale přesto mohla být Chupa fajn, jen se mladý Cuarón moc nepotatil. ()

Marze

Nic noveho. Je to klasicke nadsene dobrodruzstvi zanru rodinny film. Neskodna zabava Dite osvobozujici myticke stvoreni s mnoha klise. Mozna se mohlo jit v chupamytu hloubeji. Je to oslava mexicke kultury ocima chlapce, ktery vyrostl v USA. Prestoze napeti obcas upada, jde o celkem zapamatovatekny film. ()

BMW12

Jedná se o rodinný fantasy snímek a pokud ho takto berete, tak tomu není zase až tolik co vyktnout. Mně se film líbil, Chupa byl roztomilý a příběh mě bavil. ()

M.i.k.e

neškodná rodinná fantasy kopírující E.T. mimozemšťana která je fajn pro děti (ideálně tak do deseti let, straší už to moc zajímat nebude) a dospělí u ní vyloženě trpět taky nebudou. Čupakabra je roztomilá příšerka a i když tu je zlý lovec, který jí chce chytit, žádné velké drama se nakonec neděje a najednou je konec. Žádná klasika z tohoto nebude, ale takhle na jedno podívání je Chupa celkem OK...50% ()

bizz_mjc

Rodinný film pro děti, které po shlédnutí byly naprosto nadšené, a pro rodiče, jež nijak nenesere, ale pro svou šablonovitost absolutně ničím nedostane. Pěkné exteriéry, fajn casting a okřídlený oříšek Chupa. ()

Prochy38

Velmi slabá pohádka pro nejmenší, která si bere na paškál nejznámější mexické mýtické stvoření a doslova ho drtí v rukou. Nevím no. Kamera super, pěkné efekty ale scénář žalostný i pro největší infantilní měkkoty. Strašná škoda. Vykrádá to téměř ve všem E.T.ho... Chuppa by si zasloužila solidní horor a ne takovou frašku, ze které ani nejmenší nebudou nic mít. ()

bobstock

A tak se stalo, že mi Netflix zrušil představu z dob mého dětství, kdy jsem baštil jednu záhadologickou knížku za druhou. Duchové, UFOni, stále žijící dinosauří tvorové a nikdy nechybějící Chupacabra jakožto krvelačný netvor zřejmě uniklý exemplář mimozemšťanů si po nocích pochutnával na čemkoliv, co neuteklo. Jak rád jsem se u toho bál. Naja, úkol zněl jasně, udělat roztomilý, rodinný film s přispěním Spielbergovských odkazů a filmaři na tom vpodstatě nic nezkazili, ale tady prostě nejsem cílovka. Stejně tak jak sem to měl ve vysokorozpočtovém E.T. a tak i zde roztávat nad pískající plyšovou hračkou, kterou stvořili nebudu. Myslím, že ani dnešní 15leté děti už tohle nebaví, když je v kinech BabaJaga. :)  50% ()

filipvrbik

Pro mě nuda. Takový ten rodinný film, kde se dítě skamarádí se zvířetem a někdo mu ho chce sebrat (zloduch).... Rozdíl je tu ten, že to není pes, tygr, lev, ani lyška - ale chupacabra.. Triky taky nic moc. Konec jakž takž, ale výsledný dojem nezachránil...40% ()

AnanAss

Doufal jsem alespoň v průměrnou dobrodružnou podívanou, ale toho dobrodružství je zde poskrovnu a po většinu času se řeší rodinné hodnoty jedné zápasnické famílie. Výsledkem je nevyvážená dětská telenovela, směřující k neuspokojivému a málo údernému finále, se zmutovaným křížencem králíka a netopýra, bohužel se vyskytujícím taktéž poskrovnu (dočkáme se vlastně jen dvou zásadních kratších scén v úvodu a závěru). Krom toho si tento létající chlupatý opeřenec může o roztomilosti mogwaie a síle Falca nechat jen zdát. Prostředí vyznavačů mariachi, sombrer a nachos je ale příjemnou změnou, mladí mexikáni nejsou zase tak otravní, natočeno je to slušně a rychle to uteče. Raději ale znovu sáhnout po klasice a dát si ty zmiňované Gremliny s Nekonečnou story. ()

BOURQUE

Predvídateľný a mnohokrát spracovaný scenár o tom, že mýtické malé zviera, ktorého prenasledujú zlí ľudia, si nájde útočisko u malého chlapca. Jediné, čo sa zmenilo, je prostredie (Mexiko). Film, ktorý osloví najmenších divákov len minimálne. Osobné hodnotenie: 54% (*) ()

Daiker

Příjemná rodinná fantasy.... Netflix oživil mexickou legendu o Čupakabře a věnoval ji dětem. Příběh je klasický .... Dítě, které zažilo trauma jede na prázdniny k dědovi a narazí na neznámeho tvora, kterého ohrožuje zlá korporace. Samotná Čupakabra je udělaná skvěle a hned bych si jí vzal domů 😉. Prostředí Mexika je jako vždy zajímavé a herci jsou dobře vybraní. Celkově se jedná o naivní fantasy pro celou rodinu, která baví... Občas je dobré si pustit takový film... ()

helraiser

Naprosto pohodová, rodinná, fantasy podívaná o mytické bytosti o které všichni slyšeli. No čekal jsem hororovější poddání, ale i tak jsem si to užil. Nebudu mít problém na to mrknout znovu, naprosto oddechová záležitost. ()

Likan7

Netflix fakt zabíjí jeden film za druhým. Chupa by chtěl být E.T. pro dnešní děti, ale tam, kde E.T. boduje i po tolika letech dnes, to Chupa totálně nezvládá. Není to hezký, akční dobrodružný, jen pitomý a nudný. ()