Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlho utekala pred tichým vraždiacim monštrom menom Michael Myers, až sa rozhodla zmeniť taktiku. Prestala utekať, začala bojovať a nalákala Michaela do dokonalej pasce. Tá síce vyšla, ale … Príbeh filmu Halloween zabíja začína v okamihu, keď predchádzajúci film skončil. Ťažko zranená Laurie odchádza v sprievode dcéry a vnučky do nemocnice a v protismere sa k jej horiacemu domu rútia hasiči. V jeho útrobách je v ohnivom pekle uväznený zabijak, ktorý ju prenasledoval celý život. Bohužiaľ, nielen mačky majú sedem životov. Ubehne pár minút a Michael Myers už zase chodí ulicami mesta, ktoré sa pripravuje na halloweensku noc, a úspešne zvyšuje počet svojich obetí. Správa o tom, že z jej pasce unikol, sa dostane aj k Laurie, ktorá si je istá, že keď Michaela porazila raz, porazí ho aj druhý raz. Len bude potrebovať pomoc. Bude ale nutné presvedčiť obyvateľov mestečka, aby sa Myersa prestali báť. (Cinemart SK)

JamesSi

Jak se může film natolik zabývat vizuálními metaforami, symbolismy, hlubším smyslem a přitom mít hloupější dialogy a postavy než většina Pátků 13tého? ()

Corpsegrinder

Trefnější název by bylo spíš Halloween Blils, protože z tohohle skoro-odpadu je mi vážně na blití. Je to ještě horší než ten minulej a už ten nebyl žádnej zázrak. Film se opět snaží zalíbit flashbackama do původního Halloweenu a nesmyslnejma návratama no name postav co se v originálu objevily na minutu dvě a sem nic zajímavýho nepřináší. Chování všech zúčastněných a hlavně dialogy lehce překračují hranici těžký debility a v hodně scénách mi přišlo že se film snaží tvářit jako komedie, pokud jste viděli IT Chapter 2 tak asi víte co myslim. No a jinak je film absolutně o ničem, zase hromada monologů o bubákovi a o tom jak je Majký evil a musí chcípnout, zase se skončí v jeho starým baráku a vlastně mě bavilo jen to zabíjení protože to vždy znamenalo o jednu (nebo víc) hloupejch postav míň. Konec měl bejt asi šokující ale já musel už vyprsknout smíchy, tohle snad nikdo nemůže brát vážně :)) Carpenterovci dobrá práce s hudbou a to je tak vše. Hrozim se toho že příští rok bude další díl ale doufejme že pak už tuhle tragédii zaříznou nadobro. ()

Litvicek

Já jsem si naivně myslel, že tímhle dílem se celá sága uzavře, Michael dostane přes držku, ze které už se nevzpamatuje a ono ejhle, on se vzpamatoval, vzal kudlu a zadělal si na nový díl. Didnt see that coming.. Anyway - Vraždy jsou hutné, násilné a zábavné. O klišé není a hloupost všech postav není nouzi, takže si vlastně veškerou tu smrt a násilí dost užiješ. Filmaři nešetřili s krví a za to jim děkuji. Docela povedený díl, asi by mi to nevadilo to příští rok sjet znovu. ()

AdamesWWE

[6/10] Halloween zabíja, druhé pokračovanie tejto "novej trilógie". Jednotka ma bavila dosť, dvojka sa snaží ísť v podobných šlapajách, atmosféra dosť dobrá, z Mayersa ide stále rešpekt. Príbeh mohli trošku pozmeniť, motivácia hlavnej hrdinky, ľudí v mestečku mi prišli trošku "mimo" a ich chovanie tiež. Vraždy veľmi dobré, presne také ako si človek v tomto žánri predstavuje. Nebolo to zlé, ale vidím to skôr iba na taký ľahký nadpriemer. ()

Asmodin

Ta hvězda je jen za nechutné vraždy a retro znělku. Doslova se při sledování ztratíte v retrospektivě. Bylo těžký sledovat příběh, co se odehrával v současnosti. Nikdo normální nemůže schvalovat davové šílenství nebo skupinové vraždění 1 psychopata. Skoro většina, kteří zemřeli si za to mohli sami. Doufám, že jestli bude další film, tak se v něm dovím, že vrahem je bytost nadpozemská. ()

Klajnik odpad!

Psychologizace davu je skvělý směr, kterým se vydat, ale bohužel zde není správně uchopen. Obecně bych řekl, že to není propracované. Už nejsme v osmdesátkách a tyhle značky by se měly aktualizovat a posunout. Potřebují nějaký nový aspekt, který to učiní zajímavý, abychom po desáté neviděly tu stejnou mrdku. Předchozí novodobej díl z roku 2018 byl též blbym patvarem, kterej těšil jen sentimentální hňupy a ani tentokrát se změnilo jen to, že už příliš netěší ani ty sentimentální hňupy. Pokud bych to měl rozvést, tak musím říct, že je to nekonzistentní, hloupé a nudné. Postavy se chovají úděsně nelogicky, což kazí požitek z filmu, protože to nepůsobí přirozeně a současně to ruší napětí, protože divák se nemá ke komu upnout. Já si spíš říkal - tak už je zabij, zabij je všechny, ať už je klid. Slovní interakce mezi postavami jsem víceméně přeskakoval, protože si svou nízkou kvalitou nezasloužili pozornost. Teď tedy k akci: Chápu, že Michael Mayers má působit jako tichá ničivá síla. Ano, to jest premisa kouzla tohoto filmového zabijáka. Problém jest v tom, že by tou nezdolnou ničivou silou neměl doopravdy být, protože je to konec konců jen člověk. Tyto dva faktory se musí vhodně skloubit. Fakt, že je to jenom člověk, nesmí kazit pocit, že je ničivou silou a fakt, že má působit jako ničivá síla nesmí zpochybňovat jeho lidství. Tohle přirozeně klade na tvůrce jisté nároky a pokud tento základ nebudou tvůrci schopni správně uchopit a zpracovat, tak pravděpodobně nezvládnou ani nic jiného, protože toto jest základ a neuvědomění si ho, jest poukazem na hanebnou tvůrčí neschopnost činit, co se očekává. S jednotlivými vražednými pasážemi se musí pracovat poměrně důkladně a toho tvůrci nedokázali dosáhnout. Mayersovi se totiž vyhýbají kulky, nepálí ho oheň, nezastaví ho bodné rány nožem ani vidle v zádech... To vše je o to víc blbé s tím, že je to vlastně už dědek. Nenachází ani slovo chvály. Na tomhle filmu není nic dobře - přesně jak jsem očekával. ()

bobstock odpad!

Tohle má být dechberoucí pokračování nesmrtelného zabijáka překonávající nejen všechny pozůstalé, ale i dobu, pod kterou se podepíše producentsky sám Carpenter? Filmové neštěstí naprosté scénáristické fiasko, režijní, herecké. J.L.Curtis legenda v hlavní roli leží 20minut na lehátku v nemocnici a je hlavní hrdinkou v titulcích? Holyúdské klišé plné nesmyslů, kdy nesmí zemřít vraždící značka byla tak zbytečně natočená Gordone Greene, že tobě jedinýmu se to možná povedlo a Michael Mayers konečně zkape pod tvojí taktovkou.. :( ()

ProgLaney

Začalo to dobře, ale obyvatelstvo města je tak strašně debilní a jejich kroky jsou tak nelogický, že jsem začal Mikeovi normálně fandit. ()

Kacitr

Michael je nějaká nelidská entita či jak? A navíc, pokud si dobře vzpomínám, Halloween z roku 1978 nám prozradil, že Myers má 21 let. Není možné, aby v šedesáti čtyřech rocích byl hlavní záporák takový čipera, když za tou maskou funěl jak býk v ohradě už tehdy. Ale to jen tak na okraj. Lorie, ač v titulcích uvedena jako první, ve filmu se skoro neobjevuje. Nemluví. Žádná scéna s ní mi neutkvěla v paměti a musím říct, že Jamie daleko více sluší ty krátké vlasy, které nosívá. Návraty ve flashbacích o čtyřicet halloweenů nazpět potěšily. A když se rozjel ten Carpenterův pověstný soundtrack za doprovodu šklebících se dýní? Mé temné já se zatetelilo blahem. Návrat několika herců z původního snímku? Padla na mě lehká nostalgie. Jenže tvůrci se snaží hlavně ždímat prachy a o to uspokojit diváka už jim tolik nejde. Na jejich obranu, to nejlepší vycucali dávno....lepší to nebude. Michael je surovější než kdy jindy a s těmi mordy se nemaže. Zároveň se dokáže přemisťovat lépe jak samotný Harry Potter a kondičku by mu mohl závidět kdejaký atlet o polovinu mladší. Ta scéna kde se celé městečko semkne a.... (nerada bych vypustila nějaký spoiler).....no i Karen byla nas**ná, nelze jí tedy tu pohnutku zazlívat. Ale on pak asi fakt použil Letax, nebo nevím. Bylo toho moc a prosím!! Už žádná Lorie. Žádný Michael. Nechte ty Halloweeny spát pane Carpentere. Už jsme si užili dost. A naše oblíbené postavy taky. Díky. ()

aLPaC

Já jdu evidentně proti proudu, ale to mi vůbec nevadí. Předně, tento Halloween nabízí nejvyšší množství úmrtí, nejlepší gore a kreativitu v zabitích. Michael je na scéně opravdu hodně a to je dobře. Nebudu se rozepisovat o tom, že opět vstal z mrtvých a že člověk z masa a kostí nemůže přežít to co on, to přece nemůže nikoho, kdo má Halloween potažmo slashery rád překvapit či zaskočit. Další novotou je davová psychóza a to, jak celý Haddonfield povstane proti zlu. Na druhou kolej je odstavena Laurie, což někomu může vadit, mě ale ne. A tomu, komu to vadí, myslím, že v závěrečném díle bude na scéně opět víc. McBride s Greenem hodně sahají i do minulosti. Vidíme záběry z roku 1978, nové informace, staronové postavy a malinký spoiler... opět Michaela bez masky (hraje ho v té scéně stejný herec jako v původním filmu). Když to shrnu, já jsem si tento díl velmi užil, dobrých slasherů je už pomálu a tato série k nim rozhodně patří. Jedinou výtkou je, že v moderních slasherech není sex a kozy, proč? ()

cskomando

Nerozumím, proč takové podprůměrné hodnocení? Naopak krásného zlepšení dosáhl David Gordon Green. Pokračování a navazování děje na předchozí díl je celkem slušně vystihnuté pár gore scénami. Celkové pojetí a snaha dostat diváka zpět do 70 let se celkem vydařila. Krásně člověk zavzpomíná na dětství, kdy poprvé člověk viděl Michaela Myerse jako nesmrtelného řádit každý rok o halloweenu. Lidé z městečka v oblecích a maskách působí jako z 70 až 80 let a sem tam se najde samozřejmě ta klasická scénka(nemůže chybět ve vyvražďovačkách), kdy se postavy chovají stupidně a bez přemýšlení se vrhnou rovnou do spárů Majkla. Co oceňuji je neumírající, mrazivá, originální a neupravená hudba od Johna Carpentera. Konečně jsem se jí dočkal více než v předchozích 2 dílech. Měl jsem chutě jít ještě výše s hodnocením, ale závěr to lehce pokazil. Proč musela Jamie Lee Curtis povídat nebo vyprávět o tom, jak je Michael nesmrtelný, že hrubá síla ho neporazí apod. Během těhle stupidně napsaných keců ve scénáři do toho pustili Michaelovo revenge proti obyvatelům městečka, ale ztratilo to na efektu, emocích, brutalitě...Opravdu bez ní bychom to nevěděli, také by mohla jít do odpočinkového důchodu už a nekazit filmy. Jsem zvědavý, jak hodlá Green nadobro ukončit sérii zabíjení v posledním díle. ()

PanTumnus

Jediný problém který nový Halloween má je ve strukturování informací a scén. Jinak jde ale o řádně krvavý a moderní pohled na slashery. Michael je zde zvrhlým umělcem, který své oběti vraždí s artistickým přesahem. Vracející se i nové postavy jsou výborné (Malý a velký John) a záběrově, střihově, hudebně i režijně to šlape naplno. Je zde i opravdu strašidelná scéna v lese, u které jsem skoro nedýchal. U jedné scény jsem měl husí kůži a na mordy se dívá velmi ztěžka. Tvůrci totiž nepraktikují tradiční slasherové okamžité zabití. Postavy umírají pomalu, se slzami v očích, v ukrutných bolestech, často v náručích či pohledu milované osoby. Je to zkrátka zvrhlé a to mě nakonec ve finále bavilo. ()

Warhorr

Byl jsem docela skeptický ale i tento díl byl vlastně prima. Pokud se to bude ubírat takovým směrem i dále, ať natočí klidně i další díly. Pořád se jedná o slušný slasher se super vraždama a gore je tady parádní. Trošku mě mrzí, že i když je Curtis napsána jako hlavní role, tak už tolik prostoru nedostává ale asi se to dá postupem času chápat. ()

Sunny.69

Nebylo to vůbec tak hrozné, jak jsem čekala. Není to nic extra a ani od toho nic extra nečekejte. Ale je "milé" vidět, jak se městečko po tolika letech rozhodlo samo vypořádat s Michaelem. ()

lardko

Strašné zklamání , a to jsem se tak těšil. Všechno bylo slušně natočeno , ale ten konec ?!? Katastrofa. Po shlédnutí konce jsem musel přehodnotit názor na celý film , a říct si že to opravdu nebyl dobrý nápad. ()

TheSpearCZ

Už první díl z téhle remake série na mě působil absolutně zbytečně, tenhle je ještě o úroveň horší a samozřejmě trpí dvojkovým syndromem, kdy víte naprosto jistě, jak to celé dopadne a víceméně tak nějak doufáte, že to nebude "až tak velkej průser, jak všichni říkají". A přitom úvod byl za mě naprosto nečekaně nadprůměrný, Michael tady řádil jako zběsilý a zabíjení bylo na úrovni (hasičský sbor byl urychlenou třešničkou na dortu), ale poté se to opět snažilo hrát na nějaký příběh (který v celé téhle sérii byl vždycky špatný - a to i v originálech) a absolutně nesympatická Jamie Lee Curtis si tu hraje na kdoví co (asi dobrej paycheck). Halloween byl pro mě vždy jen průměrný slasher, který zaujal jednou skladbou a charismatickým zabijákem, ale David Gordon Green je jednoznačně podprůměrným režisérem, který vůbec neměl dostat tuhle trilogii na starosti. A přísáhám Bohu, že jsem z toho konce minimálně o dvacku zestárl. Trojka bude sračka, ale ne větší než tenhle průser, I'm calling it! Čisté 2* ()

bozka10

Sága nám pokračuje a Michael sa neplecha jedna opäť kurevsky vybláznil.Na Myersa sa dá jednoducho vždy spoľahnúť, že si svoj job urobí dobre a vyšantil sa chalan aj tentokrát.Není to síce hviezdny diel,ale ja som sa dobre bavil.🔪🔪 ()

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

18.10.2021

Poslední souboj, nový film režiséra Ridleyho Scotta (Gladiátor, Vetřelec), měl minulý týden v zámoří premiéru a jestli se někdo těšil, že se v budoucnu dočká více podobných historických velkofilmů,… (viac)

O čem bude pokračování Halloweenu?

O čem bude pokračování Halloweenu?

30.07.2020

Režisér David Gordon Green nedávno poskytl rozhovoru serveru Total Film, ve kterém odhalil pár detailů týkajících se chystaného pokračování Halloweenu s podtitulem Kills. První zásadní informací je,… (viac)

PF 2020

PF 2020