Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlho utekala pred tichým vraždiacim monštrom menom Michael Myers, až sa rozhodla zmeniť taktiku. Prestala utekať, začala bojovať a nalákala Michaela do dokonalej pasce. Tá síce vyšla, ale … Príbeh filmu Halloween zabíja začína v okamihu, keď predchádzajúci film skončil. Ťažko zranená Laurie odchádza v sprievode dcéry a vnučky do nemocnice a v protismere sa k jej horiacemu domu rútia hasiči. V jeho útrobách je v ohnivom pekle uväznený zabijak, ktorý ju prenasledoval celý život. Bohužiaľ, nielen mačky majú sedem životov. Ubehne pár minút a Michael Myers už zase chodí ulicami mesta, ktoré sa pripravuje na halloweensku noc, a úspešne zvyšuje počet svojich obetí. Správa o tom, že z jej pasce unikol, sa dostane aj k Laurie, ktorá si je istá, že keď Michaela porazila raz, porazí ho aj druhý raz. Len bude potrebovať pomoc. Bude ale nutné presvedčiť obyvateľov mestečka, aby sa Myersa prestali báť. (CinemArt SK)

Zek

Už předchozí díl, mi přišel jako dost zbytečný a moc se mi nelíbil, ale tohle, je nejhorší Halloween co jsem kdy viděl. Myers, který v tichosti každého sleduje a pak postupně zabíjí, je tu změněn na to, že jako Terminator kosí skupiny lidí, který ani v deseti lidech, ho nedokáží porazit. Celková atmosféra a strach, byl totálně hozen do hajzlu. PS: Už víc jsem z Myerse posranej. když ho potkám v Dead by Daylight, než co bylo v tomhle filmu. ()

haj

Asi mi nějak uniklo, že se jedná o horor s nadpřirozenými prvky, protože Mike tady je svojí nesmrtelností na úrovni Wolverina, neudusí se, neshoří, několik bodných ran do břicha ani nezaregistruje, 5 střel do hrudi ho jen na chvíli uspí a zabodnutí nože do míchy taky žádnej efekt. Snad bude fungovat lis nebo ponoření do rozžhavenýho železa. ()

bizz_mjc

Bodycount je asi to jediné, o co tvůrcům šlo, ale takhle stupid jsem to nečekal. Především davové šílenství a otravné 'Evil dies tonight '. ()

Lukyn007

U shasherů se moc nedá pídit po logice, ale to co předvádí Halloween Kills je naprostá šílenost a diletanství. Logika a návaznost scén šly úplně stranou, aby se z tohoto snímku udělal pouze můstek pro finální díl. Po vydařeném restartu to šlo úplně do háje. ()

Jaro.Krafcik

Až po dvoch rokoch sme sa dočkali pokračovania a pre mňa ako veľkého fanúšika tejto najlepšiej hororovej série veľká radosť, ostávam spokojný. Chcel by som vidieť toho experta čo vymazal predčasne hodnotenie, začiatkom oktobra tu bolo cez 98%, ale odrazu tesne pod 50, nenechal som si pokaziť chuť a išiel rovno na premiéru. Nesklamalo a musím povedať že neviem posúdiť či to bolo lepšie alebo horšie ako predošlé filmy. Neskutočná atmosféra a Michael sa nám vrátil vo veľkom štýle. Prezradím len to že proti Myersovi pôjdu obyvatelia Haddonfieldu a nie jeho sestra Laurie, tiež čo je hlavné fanúšikovia budú spokojní. Ozaj nechápem tie jednohviezdičkové a dvojhviezdičkové hodnotenia. Horor roka určite a či film to sa uvidí. Ešte nás čaká zopár dobrých filmov ale v kine to už asi nebude.. najmä vďaka farebnej situácii v okresoch. 5* ()

masw

Ještě mam chuť přemýšlet nad tím jestli tento díl dobře pojal postavu Michaela Myerse a nebyl jen pokusem o 70s exploitation film. Tahle série pro mne upřímně není čistou lineární sagou, ale spis ji beru jako prvni film a az pak jako serii filmu, kde se každý díl pojetím vymyká až do extrému kdy scela mění vše od svého předchůdce. Tenhle film sází místo na originální nápady predchoziho dilu (ktere mu spis ublizili), raději na akci, nostagii a emoce. Diky tomu me stval min,nez predchozi. Ale mam docela problem s tim, ze na jednu stranu ma rekordni killcount a snazi se o ruznorode zabijeni (diky cetnosti je ale vic plytke v souctu celku), jde mu i o zobrazeni utrpeni a zarmutku. Mozna kdyby si vybral jedno z toho byl by celistvejsi. Kazdopadne porad je to jeden z lepsich pokracovani, ale stale detsky chybuje v nastineni a predcasne exekuci myslenky ci postavy,.. nebo spis dvou, ale u jedne to vykoupi napad, ktery za tim a to az Romerovsky (bohuzel spise z pozdni Mistrovy tvorby). Emocionalne na me ale pusobil, moc nenastval ac zvedal oboci, ale nutil me ke zrychlenemu dechu u finalniho mashupu a pak zase donutil zvednout oboci. Kazdopadne chci film videt znovu, coz jsem zatim neudelal u 2018 filmu, ac se mi casti velmi libily, tady vsak bylo tech libivych casti vic, respektive mene tech, ktere stale spatne stravuju. Za me ani nahodou 49 na kterych film je, takze za 4*. Unikatni je pro me kolik scen tekouci krve film ma, zanr mam rad a videl jsem vselijake splattery, ale tady mi tech leaku nestrikajici krve prislo nejvic za mou divackou karieru. Takze si ho budu pamatovat asi dlouho, ikdyby zapadl. A mit pocit nove videneho u 100 let stareho zanru je vzacne. A preklenuti k 4te hvezde je i lynchmob scena, jako u Universal hororu s Frankensteinovym monstrem. No je to Universal picture! :) ()

drackula

Úvod bol možno trochu rozpačitý, ale potom sa to rozbehlo a vo finále som bol spokojný. To že je Michael parný valec je fakt už desaťročia a tu ho jednoducho nechali poriadne sa utrhnúť z reťaze. Páčilo sa mi tiež, že film prišiel so zaujímavou rovinou, ktorú táto séria obchádzala. Michael bol vždy nezastaviteľný démon, ale až tu z neho urobili niečo s potenciálom vyvolať hystériu a kolektívny strach. A vo finále nemal na rukách krv iba on. Bol to nový prvok, ktorý ma zaujal a som rád, že film opustil sféru zakrádania sa za šatníkovými dverami. 80% ()

stitch7

/// Rozhodně to nevidím jako film, který by měl mít pod 50%. Tvůrci si řekli, že neudělají znovu film o Michaeolovo vraždění, a tak přidali to nemocniční běsnění... Filmu ale hlavně škodí, jak strašně vážně se bere. Ne že bych byl pro přidávání komediálních prvků, to vůbec, ale ty snahy o psychologický rozbory Michaela... opravdu přehnané. No a vzhledem k tomu, že jde o druhý snímek z plánovaných tří, je jasné, že "zlo tento večer neumře," to ale neznamená, že finále muselo bejt tak strašně tupý. Kvůli němu nemohu dát čtyři hvězdy. Když dcera Laurie hrdinsky bodne Míšu do zad a dramaticky odkráčí pryč, jakože to stačilo, když sama dobře ví, že ani neshořel... Cukaly mi nervy. Pochválím těch pár chvil, kdy byla stržená maska, ty byly natočené skvěle. Snad se ale třetí snímek povede líp - asi však preventivně snížím své očekávání. ()

blackkocour

Já se strejdovi Majkímu ještě divím, že ho to po těch 40 letech stále ještě baví. Nemusí se ani snažit, nemusí projevit větší známku násilnosti, oběti se buď vlastní nešikovností, nebo jen tím že jsou totální kokoti, co nikdy nedrželi bambitku v ruce, natož opravdový lovecký nůž, sami odstřelí nebo jim Majkl jen nadvakrát kuchne do voka, a jsou kaput. To už může někomu připadat jako celoroční votrava. Vždycky na den jedna třicátého, na Předvečer svátku všech smrdutých, si nařídí budíka včasně na ráno, aby stihl si nasadit svou ošuntilou masku, kterou už nějaký ten pátek nepral, a takový kus chlapa ze sebe nebude dělat máničku. Zapálí si vonnou svíčku z vyřazené dýňe, a ze samého těšení, na kuchání břich a vyškrábávání vnitřností, už skoro ani nedýchá, a když už odbije poslední minuta před půlnoci, jde směle do toho. Než udělá jediný maký krůček, buď před ním všichni utíkaj, (bůhví kam), nebo si sebranka vožralů na něho tasí bejsbólky, a schyluje se na homerun. Tak, než se polda minimálně šestkrát kulkou netrefí, než stará bába minimálně dvakrát špatně vystřelí, a než se tupá černoška hlavou odkloní, Majkímu se podaří už za sebou všechny postupně zabít, jak zvadlé hrušky, a najednou si tak smutně uvědomí, že ho tahle robota už prostě tolik nebaví, jak před lety, a jak má nad vším nahned přesilu, není to prostě ono. Asi svou masku Spoka narazí na hřebík, a půjde do brzo do důchodu. Chudák jeden. // Hej, já vůbec nerozumím, na co tu všichni tak pindáte. Krvavé tak, že by se tím dalo naplnit sto koblih, spoustu krapatých dementů, co se vůbec opováží sejmout chodící mrtvolu, a spoustu zábavných mordů, které nás krvavý úchyláky, tak kurevsky baví. Pro jiné úchyláky Carpentera, taky dost silná atmosféra sedmdesátek, tak co je za problém? Tak počkáme si ještě do roka, a doufáme, že toho úchylného geronta a lamače dívčích srdcí, už pošlou konečně do kytek!!! Nebo ho taky skolí ta stařečská demence, páč, už taky není nejmladší. Nemocné klouby, prostata, to všechno bude dost omezovat do volného času. Už aby začal používat Voltaren Emulgen. [Not yet Product Placement] // 2022 Update: Přiznám se sám za svoje chlupy, že tenhle díl není moc povedený, taky díky tomu že film moc nadržuje Majkovi, a sebelepší argument proč muselo vzniknout, tohleto, nikoho nepřesvědčí, že to je jen přehlídka mrtvol na tisíc a jeden způsob. Hodnocení už měnit nebudu za autenticitu. ()

jefff

Naprosto mě tenhle díl minul. Nebavil, nezaujal. Celé to pojetí mi přišlo neskutečně tupý a laciný. Snaha rozšířit příběh se tu minula účinkem a jen se to rozplizlo do nezábavné směsky slabších a hrozných scén. A finále pitomé. ()

sedm.1

Sice o píď lepší než první Greenův pokus o znovuoživení značky Halloween, ovšem i tak to na víc, než nevýrazný průměr pořád nevidím. Pro mě totiž Michael Myers představuje už jen ryzí recykl, u kterého si vážně nejsem jistý, jestli se dá vůbec kolem této postavy a legendy kolem ní vymyslet něco, co by mě dokázalo přesvědčit o tom, že si ještě pořád nezaslouží definitivní tečku mezi oči, aby se kurva opravdu už neprobral, jelikož to jeho neustálé znovuožívání vyznívá fakt již trapně a nedůstojně. Každopádně důvod, proč mě Halloween Kills oslovil přeci jen víc, než Halloween 2018, je fakt, že Michael Myers tu na mě působí skutečně nasranější a především nekompromisnější, než kdy dřív, čehož výsledkem je opravdu velký počet obětí, které se kopí mnohem rychleji a efektivněji, takže o tu hlavní zábavu je postaráno poměrně v hojné míře a navíc většina mordů je zpracováno docela krvavě, i když to neznamená, že z toho nešly vytěžit ještě mnohem větší jatka, nicméně s ohledem na tuto sérii mě to v tomto ohledu uspokojilo. Atmosféra pak působí též pozitivním dojmem, pro ní ovšem již platí to, že jen kopíruje předchozí díly, především tedy ty úplně první, no a to je asi tak vše, co bych označil za to kladné, co Halloween Kills nabízí. Zbytek je buď jen ten zmiňovaný recykl, ovšem v nefunkčním režimu, a nebo prostě jen nefunkční šeď, která jak v rámci samotné série, tak celého žánru prostě nudí. Postavy jsou otravné, nesympatické a i přes veškerou mou toleranci až nevídaně blbé, dějově jde jen o neúnosné plácání pořád na tom samém místě, no a vyústění jsem již zmínil, takže Michael Mayers na konci opět umře, jen aby se za pár vteřin opět probral, kurva pokolikáté?!, to už přeci nemůže bavit ani ty nejzapřísáhlejší příznivce této postavy. Halloween Kills je tedy zkrátka ve výsledku sice sledovatelná záležitost, nicméně co se výraznosti, či jakékoliv jiné působivosti týče, tam je to skutečně již na pokraji propasti, směřující ku žánrovému dnu. ()

666Carnage

Já se těšil hodně a nedostal jsem úplně to co jsem očekával. Trailer navnadil na velká jatka a ty se nekonali v takovém měřítku, jak jsem čekal. Tenhle film je prostředkem příběhu. Konec teprve přijde a tak se tvůrci rozhodli vytáhnout postavy z prvních dvou dílů. Ty dostali svojí možnost postavit se Mikovi a zkusit, tak svoje štěstí porazit svojí 40 let starou noční můru. Někdy je to otravné, ale chápu co se tím zamýšlelo a doufám, že finále bude vetší, lepší a co se týče mrtvol početnější. Tenhle díl asi nesedne každému. Mě ze začátku taky moc ne, ale když uběhlo cca 100 minut, tak to jako celek docela zapadalo do sebe. Vraždy jsou dobré a neopakují se což je plus filmu. Hodnotím to lepším průměrem z úcty k postavě a režisérům. 65% ()

ahateye

Dlouho jsem neviděl tak rozporuplný film.. Vraždičky ok, asi takový nadprůměr. Ale hlavně v první půlce se nachází pár skoro až tv film quality scén. Celkový dojem sráží i, dnes již klasické, moderní pojetí scénáře ve smyslu odškrtávání povinných klišé - stejnopohlavní pár, mezirasový pár, ženská postava, co jen tak ví a umí všechno, ... Rušivé to není, ale nejde to nevidět. Ti dva týpci byli aspoň trochu zábavní. Jestli jste neviděli ani jeden předchozí díl (Huh? Si děláš prdel??), tak nezoufejte, neustále se tu vysvětluje, že Michael je špatný a co že se stalo - hodně se vysvětluje (dpč, vždyť je to 12. díl??), tak i zoomeři se špatnou pozorností se budou snad chytat. Bylo naznačeno pár lehce i zajímavých cestiček, kterými by se mohl příběh svěže ubírat (např. nemocnice, MM post vraždění), ale zůstalo to u náznaků a mini odboček, a pak jsme se zase vrátili zpět na procházku do domova. Chvílemi nuda, chvílemi cringe, chvílemi zvědavost, většími chvílemi otrávení. Avšak peníze a snaha o rozmáchlost byly znát. Někoho konec překvapil? ()

iXtr3m3

Objektívne samozrejme slabšie ako Halloween z 2018, ale zaujímavé rozšírenie jeho myšlienky. Krvi to malo dosť, aj keď by to znieslo oveľa viac, namiesto sociálneho podtextu by som viac vsadil na napätie, ktoré vo veľa okamihoch doslova absentovalo. Niekoho záver nahneval, mňa potešil, pretože všetky slashery (Halloween, Piatok trinásteho a pod.) podľa mňa majú mať niečo "nadprirodzené", aby to všetko vysvetlilo pre prípadné pokračovanie a urobilo boj s hlavným záporákom na vyššom leveli, ako len s obyčajným "magorom" v maske. Viem, že možno mením názory oproti minulosti, ale človek dozrieva a rovnako dozrievajú aj jeho názory, myšlienky a požiadavky na všetko. Za mňa cca 70-75%, možno by som dal viac, ale pozrel som si oba Halloweeny za sebou a ten rozdiel tam predsa len je. Uvidíme záver trilógie. ()

borec999

Nechcel som tomu veriť, ale je to tak. David Gordon Green a spol. to posrali(nedá sa to inak vyjadriť) a natočili klasickú zbytočnú a nekvalitnú "dvojku" ktorá jednotke robí hanbu. Čo sa dá pochváliť je úvod, ktorý vyzeral nádejne, vraždy (ich prevedenie,krvavosť ale aj slušný počet) a scény kedy je môj najobľúbenejší slasherový zabijak na plátne, keďže z Myersa stále sála tá nevysvetliteľná aura zla. Čo film zráža do kolien a miestami posúva do nechcenej komédie je nelogické správanie postáv, ktoré je naozaj na facku (černoška v dome, scéna napadnutia auta). Jamie Lee Curtis je žiaľbohu odstavená na vedľajšiu koľaj a úplne zbytočná. Staronové postavy sú o ničom. Kolektívna trauma Haddonfieldu po jednotke, v ktorej jediný kto z mesta ako tak bral Myersa vážne bola Laurie Strodeová nedáva zmysel a pôsobí na silu a vycucaná z prsta. Davová hystéria v nemocnici absolútne WTF. Nehovoriac o pokriku Evil Dies Tonight, ktorý štval každou scénou viac a viac. Samotný záver s posolstvom MIERNY SPOILER že Michaela Myersa sa (zrejme) nedá zabiť a že ten je len akýsi symbol čistého, nevysvetliteľného a nezastaviteľného zla mi neprišiel naopak vôbec zlý a myslím že každý kto čítal medzi riadkami pri vyjadreniach Loomisa z jednotky či samotného Carpentera musí s týmto konceptom súhlasiť KONIEC SPOILERU. Celkovo je to však málo a Halloween Kills je jeden z ďalších dielov, kedy po vydarenom návrate po rokoch (H4,H20) prichádza výrazný kvalitový posun dole. 35% za spomínaných pár pozitív ktoré som vo filme našiel a pre mňa osobne ako fanúšika série, jedno z filmových sklamaní roku. ()

Wally

Průšvih...tento filmový pytlík nelze louhovat do nekonečna. Z Michaela šel vždy strach...tady už to za moc nestojí. J. L. Curtis už by to tu jako Laurie mohla už taky zabalit...trapné... ()

Han22

Halloween zabíjí pokračuje tam kde skončila "jednička". Michael se dostává z hořícího domu a záhy rozpoutává vraždění. Laurie se zotavuje v nemocnici a lidi toho začínají mít dost. Organizují domobranu, začnou být zfanatizovaní a rozhodnutí zabít prvního na koho natrefí. Nápad je to slušný, retro úvod vynikající, gore a vraždy na vysoké úrovni. Bohužel ten film, resp. scénář je prostě debilní ale tak strašně až to bolí. Postavy se chovají jako kreténi, přímo s nadšením se vrhají do hororových klišé, sami se vydávají do temnoty, nebezpečných prostor. Půlka lidí zařve protože mají bouchačku, ale nechají si ji vzít, dojdou jim náboje nebo netrefí ani vrata od stodoly. Nebo prostě protože scénář. Na prdel to dostává na konci, díky kterému jsem uvažoval i o 2*. SPOILER. Michael je obklíčen, prostřílen, posekán, domlácen... ale vstane a v šíleně rychlém střihu pobije pravděpodobně celý cca 50členný dav. WTF??!! Následně se teleportuje a zabije jednu z důležitých postav. Já vím, že Michael byl v originále "nesmrtelný" ale tak sakra buď máme nezabitelného zabijáka a řekneme to a vysvětlíme (jako třeba v Pátek Třináctého) a nebo si budeme hrát na to, že je to obyčejný psychopat, ale pak mu nenecháme nadpřirozené schopnosti. Ten konec mě příšerně nasral, nechápu proč ho nerozmlátili na kaši, neuřízli mu hlavu nebo tak, když ho měli na zemi. KONEC SPOILERu. Každopádně za řemeslo a svižně ubíhající zábavu 3*, ale scénáristi jsou idioti. ()

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

18.10.2021

Poslední souboj, nový film režiséra Ridleyho Scotta (Gladiátor, Vetřelec), měl minulý týden v zámoří premiéru a jestli se někdo těšil, že se v budoucnu dočká více podobných historických velkofilmů,… (viac)

O čem bude pokračování Halloweenu?

O čem bude pokračování Halloweenu?

30.07.2020

Režisér David Gordon Green nedávno poskytl rozhovoru serveru Total Film, ve kterém odhalil pár detailů týkajících se chystaného pokračování Halloweenu s podtitulem Kills. První zásadní informací je,… (viac)

PF 2020

PF 2020